I. trieda: Favoriti sa nepomýlili, v jarnej premiére zaujali aj dva hetriky

Teplice si dobre rozbehnutý zápas na Bystričke trochu skomplikovali, ale v rozhodujúcich chvíľach nespanikárili a potvrdili svoje ambície. Príbovce vyhrali na Štubni gólom z poslednej minúty.

Vrútky zdolali Dubové a už na svojho súpera strácajú v tabuľke len bod.Vrútky zdolali Dubové a už na svojho súpera strácajú v tabuľke len bod. (Zdroj: Ľudo Lettrich)

Bystrička – T. Teplice 2:5 (0:3)

Líder na nič nečakal a od úvodu stavil na útočnú hru. Aktivita sa mu vyplatila a v 16. min jeho snahu korunoval vedúcim gólom Šavol. Hostia sa ani potom neuspokojili, naďalej lepšie kombinovali a do polčasu pridali dva presné zásahy. Najprv na sa presadil Hríbik a potom aj Štrbák.

Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním zabojovať o lepší výsledok, čo sa im aj podarilo. Slovan do 60. min strelil dva góly, radovali sa Kubinec s M. Krnáčom, a favorit sa triasol o svoje vedenie. To napokon ale hostia nielenže udržali, ale po rýchlych kontrách ešte Hríbikom a Ižipom zvýraznili.

Góly: 16. Šavol, 30. a 85. Hríbik, 37. Štrbák a 90. Ižip, resp. 57. Kubinec a 60. M. Krnáč. BYSTRIČKA: Švadlenka – Košút, Vilček, Blažek, Šimko, Janiga, Kijonka (34. Kubinec), Buocik (87. Súkeník), T. Krnáč, M. Krnáč, Hvizdák. TURČIANSKE TEPLICE: M. Hanzel – L. Hanzel, Šavol, R. Frno, Štrbák, Hríbik, Slimák (83. Babčaník), Lukáč (80. J. Frno), Chovanec, Ižip, Vidlák (58. Kubík).

Sklabiňa – Dražkovce 4:1 (2:0)

V susedskom derby domáci od začiatku diktovali tempo hry a omladené mužstvo Dražkoviec tak čelilo tlaku skúsenejšieho súpera. Favorit udrel už v 10. min, keď sa po centri do pokutového územia presne trafil Fleško, ktorý v 34. min zvládol aj dorážku. Útočník Sklabine bol pri chuti a krátko po prestávke hetrikom zavŕšil svoj strelecký účet. Dražkovčania znížili v 78. min Havlínom, ktorého pokus brankár neudržal a lopta sa dokotúľala do siete. Domáci však drámu nepripustili a v 85. min spečatil ich víťazstvo Žilák.

Góly: 10., 34 a 49. Fleško a 85. Žilák, resp. 78. Havlín. SKLABIŇA: Tomka – Černák, Hvizd, Chmúrny (55. Kráľ), Truchlík, Kováč, Móric, Žilák (88. Barát), Finta, Fleško (62. Lacek), Švábik (74. Perinaj). DRAŽKOVCE: Margetín – Jesenský, Pedan, Lukášik, Pleško, Záborský, Gábor (82. Košarík), Čiljak (64. Rohoň), Feranec, Havlín, Štefanides.

Horná Štubňa – Príbovce 0:1 (0:0)

Na ťažkom teréne podali domáci dobrý výkon, srdnato bojovali, mali viac z hry a aj viac šancí, no ani jednu nevyužili. V samom závere tak udrelo na druhej strane. V 90. min sa po chybe futbalistov Žiary dostal pri autovej čiare k lopte Páleš a jeho strela prekvapila brankára Kána, ktorá zabezpečila Dynamu víťazstvo.

Gól: 90. Páleš. HORNÁ ŠTUBŇA: Kán – Masaryk, Štefanov, Wahlandt, Tomahogh, R. Ďurdík, Lukačka, Blahušiak (69. P. Ďurdík), Schmidt, Václavík, Garaj. PRÍBOVCE: P. Ziman – Lach, Bízik, Svitač (69. Koželuha), Sopkuliak (81. Themár), Styk, Šolc, Janík, Mazurák, Páleš, Gomola (58. Štrbák).

Trebostovo – Mošovce 0:0

Domáci na ťažkom teréne začali nádejne a do 20. min si vytvorili tri gólové šance, ktoré však nepremenili. Hostia pohrozili v 30. min, keď po strele M. Ertela zazvonila tyč Záborského brány.

V ďalšom priebehu sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami a až v závere sa Trebostovo snažilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Opäť prišli jeho šance, ale gólu sa domáci nedočkali, a tak sa body delili.

TREBOSTOVO: Záborský – Sobkuliak, Kapusta (59. Kučírek), Buocik, Výbošťok, Porubčanský, Mertiňák, Čepčány, Grusmann, Moškvan (87. Sirek), Šťastniak. MOŠOVCE: Kubis – Lúdik, Thomka, M. Petrovič ml., Turčány, Zubáň, M. Petrovič st., Vladár, J. Petrovič, M. Ertel, Miškóci (56. J. Ertel).

Vrútky – Dubové 3:1 (1:1)

Prvý polčas stretnutia bol vyrovnaný a na úvodný gól sa čakalo do 28. min, keď domáci Bagala trafil presne k žrdi. Po troch minútach však pohotovo dorazil loptu do siete Rusnák a vyrovnal.

Po zmene strán prevzali Vrútky iniciatívu a hneď po prestávke vykopli hostia loptu z bránkovej čiary. V 71. min Jošt videl, že brankár hostí je vytiahnutý z brány a vydareným lobom z polovice ihriska vrátil Vrútkam vedenie. To poistil v nadstavenom čase Mareta, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži a upravil na konečných 3:1.

Góly: 28. Bagala, 69. Jošt a 90. Mareta, resp. 31. Rusnák. VRÚTKY: Čuba – Murgoš, Scherer, Mareta, Bagala, Lučanský, Blahušiak (56. Krkoša), Jošt (80. Romančík), Jesenský, Jaroš (57. Grutka), Pítka. DUBOVÉ: P. Lettrich – Eteľ, Musil, J. Hrivnák, Hús (82. D. Hrivnák), Rusnák (75. Tienes), J. Šmiček, Čavolský, P. Šmiček, Karas, L. Šmiček (66. Cvengroš).

Ďanová – Necpaly 2:1 (2:1)

Po oťukávacom úvode vyšla v 16. min domácim pekná akcia a Matej otvoril skóre zápasu. Ďanovčania mali naďalej miernu prevahu, ale nedali si pozor na rozohrávku a Sumka ich chybu využil na vyrovnanie. V poslednej minúte prvého polčasu sa po centre Mateja dostal lopta k P. Weisovi a ten vrátil svojmu tímu vedenie. Po zmene strán sa hra rozkúskovala, šancí bolo na obidvoch stranách minimum, a tak už zostalo skóre nezmenené.

Góly: 16. Matej a 45. P. Weis, resp. 36. Sumka. ĎANOVÁ: Feriančík – Drahoš, Gallo, Kubo, Marček (81. Lukáč), Matej (86. Kubo), Petrinec, Škuta, P. Weis, Štefunda, Vlas. NECPALY: V. Keveš – Ráheľ, Pádej, P. Roháčik, Hanzel, Štefánik, Bobrovský, Štefanides, Jariabka (46. P. Dolník), Sumka (82. Štyriak), Čierny.

Kláštor – Lipovec 1:7 (0:3)

Domáci tréner zaradil do zostavy viacero mladých hráčov, čo poznačilo ich súhru. Naproti tomu Lipovec pôsobil zohratým dojmom, lepšie kombinoval, dostával sa do šancí, ktoré aj premieňal. Sebavedomie mu zdvihol už gól zo 7. min, keď sa k odrazenej lopte dostal Odlevák a nekompromisne ju poslal do siete. Ten sa do prestávky navyše blysol ďalšími dvomi presnými zásahmi

Po zmene strán kellerovci naďalej kontrolovali hru a v 47. min zvýšil ich náskok Rác. Domáci odpovedali v 68. min, keď ich jediný gól po rýchlom brejku zaznamenal Križánek. Hostia si ale vzápätí vedenie poistili gólom Kleina a o ďalšiu minútu ich náskok zvyšoval Blahušiak. Ten bol aj pri poslednom presnom zásahu Lipovca.

Góly: 68. Križánek, resp. 7.,32. a 38. Odlevák, 47. Rác, 68. Klein, 69. a 90. Blahušiak. KLÁŠTOR: Sobol – Straka, Križánek, Halahija, Kvorka, Slivka, Mucha, Jánošík, Gavenda, Šulhánek, Fráter. LIPOVEC: Brezáni – Bútora, Francúz, Raček, Kúdelka, Havran, Váradi, Klein, Odlevák, Rác, Blahušiak.

1. T. Teplice 14 13 1 0 63:11 40

2. Sklabiňa 14 13 0 1 44:6 39

3. Príbovce 14 10 1 3 41:10 31

4. Dražkovce 14 9 1 4 39:21 28

5. Mošovce 14 8 2 4 32:22 26

6. Dubové 14 6 2 6 38:20 20

7. Vrútky 14 6 1 7 31:24 19

8. Trebostovo 14 5 2 7 30:30 17