Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Radosť iba na Dielci

IV. LIGA - SEVER

Zaujímavú konfrontáciu prinieslo 21. kolo štvrtej futbalovej ligy. Nielenže si turčianski zástupcovia merali sily s mužstvami z troch regiónov – Kysúc, Liptova a Oravy, ale všetky tri mužstvá mali za súperov svojich susedov v tabuľke. Do tohto kola piate Trebostovo hralo na tráve šiesteho Námestova, deviata Valča hostila ôsme Krásno a štrnáste Diviaky hrali na pôde trinásteho v tabuľke - Bešeňovej. No a práve tento duel po uši namočených v pásme zostupu, keďže Trebostovo a Valča si zabezpečili postavenie v pokojných vodách, mál zvláštny náboj. Prípadným víťazstvom by sa boli Diviačania bodovo dotiahli práve na Bešeňovou a mohli aspoň zdramatizovať zápletku pred poslednými piatimi kolami súťaže. Lenže všetko bolo inak. Domáci nenechali nič na náhodu a zaskočili omladený káder hostí už v prvom polčase troma gólmi a bolo po nádejach. Navyše hosťom rozhodca vylúčil Romana Štrbu a aby toho nebolo málo, zranil sa im aj Kviatkovský. Predseda klubu Jozef Knieteľ nám povedal, že im neostáva nič iné, len sa zmieriť s osudom a v závere súťaže, teda budú chcieť do zostavy zapracovať mladých hráčov. Dôležité boli aj ďalšie dva duely. Tréner Valče Pavol Čierny ani zďaleka nechcel pred zápasom pripustiť, že by mala prísť na Dielec záchranárska úľava. Zrejme v tomto duchu nabudil svojich zverencov a tí aktívnou hrou predčili Kysučanov. Dlho sa im nedarilo dať gól, ale po, pre nich šťastnom, zásahu obrancu hostí, súpera konečne načali. Šťastena sa tentoraz naklonila k lepšiemu. O čosi v lepšej situácii, ako v minulom kole, boli teraz Trebostovčania, ktorí mali v minulých kolách pre zranenia a vykartičkovanie personálne problémy. Konečne cestovali na Oravu takmer kompletní, už len bez Alana Lukášika, ktorý po zranení nebude ešte niekoľko týždňov mužstvu k dispozícii. Lenže tentoraz Trebostovčanov zradila koncovka. Ako nám povedal Ján Ondečko, ktorý viedol mužstvo z lavičky, domáci boli o gól predsa len lepší.

Ostatné výsledky: Bánová - Lisková 3:1 (2:1), Liptovský Hrádok - Nižná 1:1 (0:1), Tvrdošín - Dolný Kubín 1:4 (0:2), Rudinská - Stráňavy 0:2 (0:1).

Valča – Krásno 2:1 (0:0)

Góly: vlastný (Gábor) a Šeri, resp. Jakubek. Zostava Valče: Krupa – Žilla, Kalnický, Bobček, Líška, Pravňan, Šeri, Lúčan, Vítek, Horváth, Marguš (70. Barčin).

Na dobrom teréne sa hral od prvých minút svižný futbal. Obe mužstvá sa snažili o technickú hru. o poznanie aktívnejší boli domáci. V 7. min po rohovom kope Šeriho hlavičkoval Kalnický tesne nad. O tri minúty neskôr dostal loptu do behu Marguš, svoj únik chcel zakončiť obhodením brankára, ale ten reflexívne nohou vyrazil loptu smerujúcu za jeho chrbát. Hostí vystrašil aj Vítek strelou z voleja, ale brankár hostí opäť zachránil. Úspešný bol aj pri Lúčanovej dorážke v 25. min. O päť minút prišla azda najkrajšia akcia zápasu. Po nej ostreľovali bránku hostí Horváth, Lúčan aj Marguš, ale lopta si nenašla cestu do siete. V 43. min mal trochu smoly Šeri, keď jeho strelu brankár vyrazil na žrď. Po zmene strán sa domáci dočkali. V 50. min po centri Víteka si dal hosťujúci Gábor hlavou vlastný gól a domáci zaslúžene viedli. Po tomto góle súper predsa len otvoril obranu. Aktivita domácich však pokračovala a pohyblivý Šeri sa prekľučkoval do šestnástky a strelou do horného rohu bránky hostí dal druhý gól Valčanov. O osem minút sa dočkali aj hostia. Po centri lopta v spleti hráčov pomýlila Krupu a hostia vykresali nádej. Záver stretnutia bol dramatický. Krupa dvakrát zachraňoval pred pohromou, ale skórovať mohli aj domáci. Lúčan v 85. min pálil tesne nad a o minútu neskôr, po rohu Víteka, trafil Horváth brvno.

Námestovo – Trebostovo 1:0 (0:0)

Gól dal Habľák. Zostava Trebostova: Jadroň – Smutný, Bízik, Lonc (40. J. Fľak), Thomka, J. Lukášik, Ľ. Lukášik, Porubčanský, Mackura, R. Lukášik, Ruttkay.

V prvom polčase obaja súperi prejavili snahu o útočný futbal. Prvú štvrťhodinu síce mali domáci tlak, ale potom aj hostia vystrčili rožky. Snažili sa hrať technický, kombinačný futbal. To sa im darilo, ale už menej, alebo skôr vôbec, im nevychádzala koncovka. V prvom polčase si vypracovali aspoň tri dobré príležitosti, ale dvakrát J. Lukášik a raz R. Lukášik z dobrých pozícii netrafili bránku domácich. Na konci prvého polčasu sa hosťom zranil Lonc (obnovilo sa mu svalové zranenie) a tým sa predsa len narušila kompaktnosť zadných radov. Aj druhý polčas mal rovnaký priebeh. Hostia bojovali o dobrý výsledok, ale tentoraz im viazla súhra a chýbala finálna prihrávka do čistej gólovej šance. V 78. min prišla pre hostí nešťastná chvíľa. Jozef Fľak v snahe zabrániť prieniku hráča hostí pred bránku, sa o neho oprel a po prísne nariadenej penalte dali domáci jediný gól stretnutia. Brankár Jadroň síce strelu exekútora pokutového kopu vyrazil, ale, po nie najšťastnejšom odkope hostí, domáci strelec tentoraz už trafil dolný roh bránky hostí. V závere hralo Trebostovo vabank, ale bez úspechu.

Bešeňová – Diviaky 3:1 (3:0)

Góly: Gerec, Oros a Baran, resp. R. Štrba (pok. kop). Zostava Diviak: Fecko – Matiašovský, M. Štrba, Vríčan, Lvončík (Vereš), Ďanovský, J. Koleno (Lustig), Turčány, Kviatkovský (Čuraj), R. Štrba.

Hostia na stretnutie nastúpili v omladenej zostave s viacerými dorastencami. Domáci akoby vycítili šancu a v prvom polčase aj rozhodli o svojom úspechu. Trochu im k tomu aj pomohla šťastena, ale dôležité z hľadiska vývoja bolo, že sa jej chopili. V 15. min sa ujali vedenia po nádhernej, nechytateľnej strele do šibenice, proti ktorej bol brankár Fecko bezmocný. Hostia na gól nedokázali odpovedať rovnako. Chýbala im finálna prihrávka na to, aby mohli prekvapiť domácu obranu, a tak v závere prvého polčasu ešte dvakrát inkasovali. Hostia sa síce v druhom polčase predsa len vzchopili, mladí začali hrať bez zábran a v 65. min im vykresal iskierku nádeje Roman Štrba, ktorý po faule na neho v šestnástke domácich premenil pokutový kop. Lenže zanedlho bol hrajúci diviacky tréner opäť v hlavnej úlohe. Tentoraz uvidel červenú kartu po nešťastnom súboji, keď dohrával akciu. Tento moment už nadobro odvial nádej Dynama na otočenie vývoja a výsledku. Z mužstva hostí si pochvalu zaslúži P. Koleno, ktorý mal niekoľko pekných momentov.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.