Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Favorit vyhral, ale nežiaril

III. LIGA STRED

Derby turčianskych treťoligistov nemalo žiaden výnimočný náboj, išlo len o to, či budú, alebo nebudú pokračovať martinské debakle, ktoré im zatiaľ trikrát Aqua uštedrila, alebo sa nedajbože stane malý zázrak a „chudobný„ Martin vezme aspoň bodík „bohatým„ Tepliciam. Neudial sa ani debakel, ale ani zázrak...

Tepličania neprišli v plnej sile, ale aj tá stačila na pohodlné víťazstvo (aj keď ich tréner I. Šimček to hodnotil ako náročný súboj). V oveľa horšej situácii boli však domáci. Ich loď opustili (uvidíme, či dočasne) Volna s Kucianom, no a definitívne Kováč s Romančíkom, ktorých prestupy z Valče Stredoslovenský futbalový zväz minulý týždeň uznal za neplatné. A tak o víťazovi nebolo pochýb. Aqua napokon vyhrala najtesnejším rozdielom, ale zaslúžene. Jej futbalový náskok pred Martinom sa stále dá merať na konské dĺžky... Martinčania, ak sa chcú zachrániť, lebo nádej im ešte neumrela, sa musia sústrediť na najbližších súperov – už v stredu hrajú „životný zápas„ v Čadci, ktorá nepricestovala na zápas s Podbrezovou B...

SkryťVypnúť reklamu

Ostatné výsledky: Liptovský Mikuláš - Kremnička 2:3

(1:3), Žiar nad Hronom - Tomášovce 3:0 (2:0), Žilina B - Bytča 0:1 (0:0), Rakytovce – Kysucké Nové Mesto 1:0 (1:0), Dolný Hričov - Ružomberok B 0:0, Lučenec - Revúca 3:0 (2:0), Podbrezová B - Čadca - hostia nepricestovali!

Martin – Turčianske Teplice 0:1 (0:1)

Gól: 19. M. Jeťko. Zostava Martina: Machovič – Markovič, Siva Pauer, Šiplák, Janák, Ladňák (75. Ďurkovič), Rakyta (67. M. Martinský), Schérer, Lettrich, Korda (86. Ondrla). Zostava Turčianskych Teplíc: Kovalčík – Ždimera, Kravárik, Veterník (78. J. Jeťko), Hollý, Schmidt, Pittner, Letrik, Šavol, M. Jeťko (86. Suchomel), Privitzer.

O tom, že favoritom boli hostia, nik nepochyboval. Ani martinskí hráči, ktorí v I. polčase mali zo súpera až taký rešpekt, že sa takmer neodvážili prekročiť stredovú čiaru. Nemožno sa tomu čudovať, veď v domácich dresoch nastúpila futbalovo nezrelá mlaď. Vekový priemer mužstva, ktorého väčšina hráčov má skúsenosti iba z dorasteneckej súťaže, bol sotva 19 rokov. Ktosi poznamenal, že nedávno títo chlapci ako žiaci podávali lopty Letrikovi, Šavolovi a Veterníkovi, keď obliekali martinský dres... Je jasné, že v celku trénera Šina najviac absentuje skúsenosť, no a v tomto zápase navyše chýbali aj trucujúci Volna s Kucianom.

SkryťVypnúť reklamu

Teplická prevaha v prvom polčase bola výrazná. Hráči Aquy sa od prvých minút usadili na martinskej polovici a prešli dlhé chvíle, kým sa domácim podarilo dostať loptu ďalej od svojej šestnástky. Každopádne, čosi bolo zrejme umením hostí, ale čosi aj taktikou domáceho trénera, ktorý na rozdiel od minulých zápasov vystužil obranu Sivom. Práve najmä on s Pauerom tvorili pevnú hrádzu, s ktorej prekonávaním mal prekvapujúco súper dosť problémov. No a za dobre hrajúcim celým obraným valom bola v tomto zápase veľká opora mužstva brankár Machovič, ktorý potvrdil svoj nesporný talent viacerými zákrokmi. V úvodnom tlaku chýbala hosťom finálna prihrávka. Raz im vyšla skvele a bol z toho gól. V 19. min najskúsenejší v celku hostí Šavol s Letrikom predviedli parádu, keď prvý z ľavej strany našiel na šestnástke stojaceho tvorcu hry Aquy Letrika, ten vypálil prudkú strelu, brankár Machovič reflexom strelu vyrazil, ale nepokrytý M. Jeťko poslal loptu do prázdnej bránky. Zdalo sa, že hostia týmto gólom odkliali martinskú bránu. Ale bolo to iba zdanie, lebo domáca obrana odolávala. V 30. min Machovič pádom pod nohy Privitzera zachránil. V 35. min po Schmidtovom vysunutí Letrik obišiel aj domáceho brankára, ale po zbytočnej tretej kľučke vybojoval iba roh. Kým na jednej strane sa Machovič potil, na druhej strane mohol Kovalčík v bránke čítať noviny.

SkryťVypnúť reklamu

Po zmene strán ho ale hneď v úvode mohol zaskočiť v útoku domácich osamotený Korda, lenže jeho strela k pravej tyči išla tesne vedľa. Tento moment však predsa len privodil viac života do hry domácich. Prestali sa strachovať a vysunuli sa ďalej od svojej šestnástky, snažili sa predsa len o čosi viac hrať na polovici súpera, ale aj tak sa hráči za chrbát skúsených zadákov Teplíc nedostávali. Naopak, otvorením hry sa naskytlo viac šancí hosťom. V 60. min Privitzer hlavičkoval nad, v 65. min Letrikov halfvolej Machovič chytil. V 70. min prišiel jeden z mála zábleskov, ale bez hrmotu pred bránkou Kovalčíka. Markovičov trestný kop Korda napálil iba do hráča a vybojoval aspoň roh. Hneď z protiútoku si to však mieril sám na brankára domácich Letrik, ale Machovič mu pádom pod nohy zobral gólovú nádej, rovnako ako päť minút pred koncom Privitzerovi. V 86. min sa dostal do brejku striedajúci J. Jeťko, ale Siva mu s prehľadom zobral loptu. O dve minúty neskôr sa opäť zaskvel domáci brankár po strele Šavola z rohu šestnástky. V samom závere sa domáci veľmi usilovali vyrovnať, ale skúsení hostia ich bez väčších problémov držali na uzde. Už pred záverečným hvizdom rozhodcu mali Martinčania výhodu rohového kopu, do pokutového územia hostí si nabehol aj brankár Machovič a jeho hlavička mieriaca nad bránku Kovalčíka dala bodku za priemerným stretnutím. Po zápase boli zrejme spokojní obaja – hostia, že si splnili povinnosť a domáci, že z doterajších treťoligových vzájomných zápasov uhrali s favoritom najprijateľnejší výsledok.

Komentujú tréneri:

Jozef Šino, Martin: - Vedeli sme že nás čaká ťažký súper, že nemôžeme v obrane otvoriť hru, pretože Turčianske Teplice majú skúsené mužstvo a nebezpečných koncových hráčov. V prvom polčase sme boli málo odvážni v hre smerom dopredu, v druhom polčase to už bolo z našej strany predsa len o čosi lepšie. Samozrejme, hostia mali viac z hry, mali viac čistých príležitostí, ale pri troche šťastia, ak by sme dotiahli zopár akcií, mohli sme možno uhrať aj bod.

Ivan Šimček, Turčianske Teplice: - Bol to pre nás ťažký zápas, pretože domáce mužstvo hralo so zabezpečenou obranou, ktorá veľa nedovolila naším útočníkom. Na druhej strane si myslím, že sme mali mať väčší prehľad pri realizácii gólových šancí, najmä keď sme išli sami na brankára. Myslím si, že aspoň dva-tri góly, z tých šancí, ktoré sme si vypracovali, sme mali dať. Domáci sa snažili hrať na čo mali, narúšali našu hru, bojovali. To im slúži ku cti. My sme išli do Martina vyhrať, velilo nám to postavenie v tabuľke, aj vyššia kvalita kádra. Ale tri body, ktoré sme získali boli ťažko vydreté a môžem povedať, že to bol pre nás ťažší zápas, ako s Kremničkou.

Dvaja zostali v hľadisku

V hľadisku na zápase Martin – Aqua boli aj dvaja trucujúci martinskí hráči Rastislav Kucian a Roman Volna. Obom sme položili rovnaké otázky:

Prečo ste v hľadisku a nie na ihrisku?

R. Kucian: - Po dvoch žltých kartách som mal stop na dve stretnutia. Teraz som už mohol nastúpiť, lenže rovnako ako Roman Volna aj ja som chcel, aby nám klub splnil nejaké podmienky, ale keďže sme sa toho nedočkali, preto som odmietol nastúpiť.

R. Volna: - S klubom sme sa dohodli na nejakých podmienkach a klub ich nesplnil. Treba ale povedať, že to nebolo prvýkrát, čo si klub voči nám nesplnil to, čo sľubil.

Čo ďalej, dokedy mienite trucovať?

R. Kucian: - Mne sa zatiaľ nikto neozval, takže asi nemajú o mňa záujem, asi im nechýbam, ak je to tak, potom ani ja nemám záujem.

R. Volna: - Asi to bude tak, že nemajú o nás záujem. Nemôžem súhlasiť s tým, čo bolo minule napísané vo vašich novinách, ako to povedal tréner, že som si z večera na ráno, stanovil nejaké podmienky, lebo to vôbec nie je pravda. Na podmienkach sme sa dohodli pred sezónou a oni z toho vycúvali.

Dá sa tomu rozumieť tak, že už nie ste ochotní nastúpiť za Martin?

R. Kucian: - Pripúšťam, že keby mi splnili to, čo sľubili, možno by som sa ešte vrátil, ale na druhej strane už ani nemám veľa chuti, lebo vidím, že nemajú záujem. Tak neviem.

R. Volna: - Ja nie.

P. Karasy: Martin sa snažil, od Aquy som čakal viac

Odchovanec banskobystrického futbalu Patrik Karasy, ktorý čosi odohral aj v prvoligovom Slovane Bratislava, roky obliekal dres Martina. Dnes hráč rovnako treťoligových Rakytoviec, si to do tohto mužstva zamieril práve z dresu Aquy Turčianske Teplice. V sobotu sme využili jeho prítomnosť na derby a požiadali ho o hodnotenie.

Ako hodnotíte zápas, v ktorom nastúpil vysoký favorit proti outsiderovi?

Bol to priemerný zápas, v ktorom, samozrejme boli Tepličania vysokým favoritom. Martinčania sa snažili ako mohli, ale hostia mali veľkú prevahu. Čakal som ale od nich predsa len viac. Prvý polčas hrali len po šestnástku, v druhom si vypracovali viac príležitostí – minimálne dve–tri čisté. Domáci bojovali a jednogólová prehra je pre nich celkom lichotivá.

Výkony ktorých hráčov by ste vyzdvihli?

Z domáceho celku najmä troch hráčov – brankára Machoviča a stredných obrancov Sivu s Pauerom. V Teplickom drese sa mi páčil Paľko Veterník, ktorý zahral svoj štandard, ale inak ostatní hráči nejako neoslnili. Asi hrali len toľko, koľko potrebovali.

Nemyslíte si, že si mohli Martinčania trúfnuť aj na otvorenejší spôsob hry?

Možno, keby sa hráči boli skôr osmelili a išli nekompromisnejšie do súbojov. Keby hrali tak aktívne, ako poslednú štvrťhodinu, možno by si aj vytvorili nejakú gólovú šancu. Lenže to na druhej strane by mohla byť aj výhoda hostí.

Aké šance dávate Tepličanom na postup a Martinčanom na záchranu?

Myslím si, že Aqua už svoju šancu na postup prepásla po dvoch prehrách v Tomášovciach a Mikuláši. Martinčania majú iba teoretickú nádej na záchranu, ale musia vyhrať v Hričove i Čadci. No a tí, ktorí sú s nimi namočení, budú musieť zakopnúť.

Teraz hrávate v Rakytovciach, čo po skončení sezóny?

Osem mesiacov som bol zranený. Robili mi plastiku predného krížneho väzu, teraz si kladiem za cieľ rozohrať sa a potom sa uvidí.

III. LIGA

1. Kremnička 22 17 2 3 36:13 53

2. Turč. Teplice 23 15 2 6 53:22 47

3. Žiar 23 13 6 4 73:29 45

4. Lipt. Mikuláš 23 13 5 5 54:26 44

5. Žilina B 22 12 3 7 46:33 39

6. Bytča 23 10 5 8 31:26 35

7. Lučenec 23 10 4 9 43:29 34

8. Ružomberok B 23 9 7 7 42:35 34

9. Rakytovce 23 9 7 7 40:40 34

10. Tomášovce 23 9 5 9 39:31 32

11. Kys. N. Mesto 23 10 2 11 29:31 32

12. Podbrezová B 22 9 5 8 32:38 32

13. Revúca 22 4 4 14 19:48 16

14. Čadca 21 3 4 14 23:64 13

15. Dol. Hričov 23 3 4 16 15:67 13

16. Martin 23 1 3 19 19:62 6

IV. LIGA

1. Dol. Kubín 21 13 2 6 53:23 41

2. Nižná 21 11 5 5 38:17 38

3. Rudinská 21 11 2 8 37:27 35

4. Bánová 21 10 5 6 33:30 35

5. Námestovo 21 10 3 8 31:28 33

6. Trebostovo 21 9 4 8 30:31 31

7. Valča 21 9 3 9 37:37 30

8. Tvrdošín 21 8 5 8 35:34 29

9. Krásno 21 8 4 9 32:36 28

10. Stráňavy 21 6 9 6 28:27 27

11. Lisková 21 7 3 11 36:44 24

12. Lipt. Hrádok 21 7 3 11 27:42 24

13. Bešeňová 21 7 2 12 26:39 23

14. Diviaky 21 5 2 14 29:57 17

V. LIGA

1. Štiavnička 21 19 1 1 65:18 58

2. Dúbrava 21 15 4 2 51:17 49

3. Belá 21 12 4 5 51:25 40

4. Záv. Poruba 21 11 3 7 39:35 36

5. Svätý Kríž 21 10 3 8 33:32 33

6. Podbiel 21 9 4 8 36:35 31

7. Orav. Jasenica 21 8 3 10 37:41 27

8. Černová 21 7 5 9 29:41 26

9. Zuberec 21 8 2 11 33:47 26

10. Dražkovce 21 7 4 10 37:36 25

11. Palúdzka 21 6 3 12 36:51 21

12. Jamník 21 6 2 13 28:39 20

13. Vrútky 21 4 4 13 22:46 16

14. Turany 21 3 2 16 28:62 11

I. TRIEDA

1. Mošovce 21 14 4 3 41:17 46

2. Sučany 21 13 2 6 55:32 41

3. Kláštor 21 12 2 7 38:30 38

4. Kľačany 21 9 7 5 43:30 34

5. Podhradie 21 11 1 9 40:44 34

6. Krpeľany 21 9 5 7 31:25 32

7. Žabokreky 21 9 3 9 39:30 30

9. Dubové 21 7 7 7 21:29 28

8. Turč. Teplice B 21 7 4 10 27:33 25

10. Sklabiňa 21 6 6 9 29:33 24

11. Košťany 21 6 3 12 20:37 21

12. Lipovec 21 6 3 12 28:40 21

13. Bystrička 21 5 6 10 26:41 21

14. Horná Štubňa 21 5 3 13 32:49 18

Po skončení súťaže sa odpočítajú Kľačanom 3 body.

II. TRIEDA

1. Necpaly 19 15 1 3 49:14 46

2. Ďanová 20 13 5 2 51:12 44

3. Háj 20 11 2 7 34:26 35

4. Slov. Pravno 19 10 4 5 35:28 34

5. Priekopa 19 10 3 6 43:31 33

6. Sklené 20 8 5 7 33:31 29

7. Valča B 19 8 4 7 27:33 28

8. Malý Čepčín 19 8 3 8 26:24 27

9. Príbovce 19 5 5 9 22:24 20

10. Slovany 20 5 5 10 23:46 20

11. Blažovce 19 4 7 8 24:39 19

12. Turček 19 1 6 12 15:44 9

13. Blatnica 20 2 2 16 15:45 8

Po skončení súťaže sa odpočítajú Malému Čepčínu 3 body.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 2. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 5. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 6. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 7. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 8. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 8 928
 2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 901
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 835
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 330
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 830
 6. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 754
 7. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 2 854
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 489

Blogy SME

 1. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam.
 2. Adriana Karpinska: Bicyklom po (ne)hodvábnej ceste v Kirgizsku
 3. Štefan Vidlár: Hmm...
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú...
 5. Ľubor Bystrický: Nemocnice bez lekárov-zem bezľudí
 6. Ján Škerko: Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?
 7. Michal Maslej: Prosím, pýtajte sa kandidátov
 8. Jozef Ďanovský: Zápisky psychoterapeuta
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 10 007
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 7 935
 3. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 679
 4. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 6 771
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 658
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 795
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 405
 8. Ján Valchár: Norma na 5.300% alebo sedem mesiacov štvojdňovej operácie 2 859
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Rozhľadňa na Tŕní, v pozadí Lúčanská Malá Fatra.

Obidve časti Malej Fatry, ale aj Veľká Fatra sú tak ako z obrázku.


1 h
V roku 2019 martinský závod vyrobil 500-miliónty komponent

Najväčší zamestnávateľ v Turci aj napriek dodávateľským problémom výrobu rozšíri.


6 h

Prečítajte si výber TOP športových správ z regiónov.


7 h
Tanečníci z Martina na Majstrovstvách sveta vo Švédsku.

Tento rok je pre nich mimoriadne plodný a za posledných 32 rokov najúspešnejší.


Sabina Petrovičová 23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Levičanka radí ľuďom, aby si faktúry kontrolovali.


29. sep

Pravidelná údržba vodnej nádrže je nariadená zákonom.


7 h

Fakultná nemocnica Nitra plne rešpektuje rozhodnutie krajského súdu, povedala hovorkyňa.


29. sep

Záujem o prácu mestského policajta je slabý, problémom sú aj peniaze.


29. sep

Blogy SME

 1. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam.
 2. Adriana Karpinska: Bicyklom po (ne)hodvábnej ceste v Kirgizsku
 3. Štefan Vidlár: Hmm...
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú...
 5. Ľubor Bystrický: Nemocnice bez lekárov-zem bezľudí
 6. Ján Škerko: Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?
 7. Michal Maslej: Prosím, pýtajte sa kandidátov
 8. Jozef Ďanovský: Zápisky psychoterapeuta
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 10 007
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 7 935
 3. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 679
 4. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 6 771
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 658
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 795
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 405
 8. Ján Valchár: Norma na 5.300% alebo sedem mesiacov štvojdňovej operácie 2 859
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 5. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?