Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Futbalová kanonáda s hokejovým výsledkom

V. LIGA - SKUPINA B

V piatej lige nič nového – dalo by sa povedať. Vedúca Štiavnička zvládla úlohu jasného favorita bez problémov a keby sa bolo darilo Gregorovi (ten akoby sa strelecky trochu trápil), bola by Palúdzku poslala domov s väčším prídelom. Ale keďže pri streleckej i bodovej chuti bola aj Dúbrava a tentoraz v liptovskom derby nenechala nič na náhodu, Štiavničania stále vedú iba o tri bodíky. Z hľadiska ďalšieho vývoja súťaže sa ako kľúčová javí dohrávka prvého jarného kola, ktorá je na programe v stredu 5. mája. Zraky všetkých sa budú upierať do Štiavničky, kde domáci privítajú svojho najväčšieho rivala v priamom súboji o čelo tabuľky!

Zaujímavý zápas v nedeľu odohrali Beľania. V Závažnej Porube akoby si strelci brali príklad z hokejistov, pálili ostošesť a výsledkom bolo sedem gólov. Našťastie pre Turčanov o jeden viac padol do bránky domácich a Belá potvrdila v priamom súboji o tretiu priečku, že práve jej lepšie pristane... Na Liptove bojovali aj Dražkovčania a vybojovali bod. Išlo však o úplne iný zápas než v Závažnej Porube. V Jamníku totiž nepadol ani jediný gól a obaja súperi si dokázali za 90 minút vypracovať iba jedinú skutočne vyloženú šancu. Mali ju hostia, ale neskončila v sieti. Dražkovčania však brali aj bod, veď nastupovali v dosť oklieštenej zostave.

Blízko k bodovému zisku boli aj Vrútky. Celý druhý polčas tlačili svojich hostiteľov, ale na Orave im pušný prach doslova zvlhol. Ak sa chce Lokomotíva priblížiť svojim súperom v boji o záchranu musí bodovať aj vonku. Vrútočania aspoň bojujú o svoju nádej, Turany však zrejme už rezignovali a pomaly sa chystajú naspäť do I. triedy. V nedeľu dali síce dva góly z kopačiek Morgoša a G. Marona, ale ani tie nestačili a s priemerným mužstvom Svätého Kríža prehrali. Je to už štvrtá jarná prehra Tatranu...

Ostatné výsledky: Dúbrava - Černová 5:0 (2:0), Oravská Jasenica - Zuberec 4:0 (2:0), Turany - Svätý Kríž 2:3 (1:1).

Štiavnička – Palúdzka 3:1 (2:0)

Góly: Tomka 2 a Paško, resp. Devečka. Zostava Štiavničky: Chalupka – Paško, Struhár, Petrák, Pastucha, Maslík, Martiník, Kaličák, Macko, Gregor, Tomka.

Hostia nastúpili s jednoznačným zámerom – inkasovať čo najmenej a tomu podriadili taktiku, keď zabezpečili obranu a do blízkosti domácej bránky sa dostávali len sporadicky. Na ťažkom teréne vynikal domáci rýchlonohý Tomka, ktorý založil už v 1. min nebezpečný útok a jeho center poslal Macko hlavou do brvna. V 5. min hostia odpovedali strelou Kokavca, ktorá minula bránku, a to bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. V 17. min po centri Pastuchu zahodil vyloženú šancu Gregor, keď z rohu päťky prestrelil bránku. Gól padol až v 35. min, Tomka unikol a strelou z 10 m otvoril skóre. O chvíľu už bolo 2:0, v 37. min rohový kop Kaličáka poslal hlavou do siete hostí azda najmenší hráč na ihrisku – Tomka. V 55. min po prihrávke Kaličáka sa Gregor strelecky opäť nepresadil a opäť z vyloženej šance pálil nad. V 67. min sa ocitol sám pred brankárom Tomka, ale ten mu nedovolil dosiahnuť hetrik. V 72. min opäť nebezpečne strieľal Tomka, jeho strela sa odrazila k Paškovi, ktorý loptu poslal prízemnou strelou tretí raz za chrbát brankára Palúdzky. Náskok domácich mohol zvýšiť v 73. min Macko, ale trafil iba do brankára a rovnako dopadol v 88. min v podobnej situácii aj Petrák. A tak prišli k slovu hostia, v 89. min odkopli loptu na polovicu Štiavničky, k lopte sa dostal Devečka a z 20 m preloboval vybiehajúceho Chalupku.

Závažná Poruba - Belá 3:4 (1:2)

Góly: Hrbek 2 a Húska, resp. Delton 2, Matejčík a Fučela. Zostava Belej: Machovič – Kubeník (Staník), Siekel, V. Ondrla (Páleš), Mil. Lučanský, Horník, Fazika, Fučela, Matejčík, Delton, Vacha.

Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sa akcie striedali na oboch stranách a v ktorom padlo aj veľa pekných gólov. Belá bola technickejším mužstvom, mala viac z hry i viac gólových príležitostí a jej víťazstvo je zaslúžené. Fazika nastúpil prvý raz od začiatku zápasu a už v 10. min mal na kopačke gól, lenže v dobrej pozícii mieril vedľa. V 22. min zaujal pekný volej Ondrlu, ale ten letel nad bránku. zaslúžené vedenie získali Beľania v 27. min, Delton si pekne narazil s Vachom a bolo 0:1. Hostia kontrolovali hru a v 35. min Matejčík z voleja krásne trafil a dal druhý gól hostí. Dvojgólový náskok bol sľubný, lenže domáci v 44. min gólom do šatne znížili a po prestávke v 60. min úspešnými nožničkami vyrovnali. Nie nadlho, lebo v 62. min vyšla hosťom rýchla krídelná akcia a Delton opäť strhol vedenia na ich stranu. Po tomto góle už mala iniciatívu na kopačkách Belá a tiež celý rad dobrých šancí. Vacha hlavičkoval nad, Delton prudko strieľal tesne vedľa žrde, rovnako tak Siekel. A tak prišiel trest, pretože domáci v 83. min po tečovanej strele už druhý raz vyrovnali. Futbalová spravodlivosť však zvíťazila – v 90. min po trestnom kope sa lopta dostala k Fučelovi, ktorý strelil víťazný gól.

Podbiel - Vrútky 2:1 (2:1)

Góly: Kaplánek a Šeling, resp Korbeľ. Zostava Vrútok: Veselovský – R. Prjevara, Machovič, Vilček, Kučera, Antol, Mazúr, Zeman, Brnčal, Schmidt, Korbeľ.

Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň, o ktorú sa postarali obaja súperi. Vrútky hrali so zabezpečenou obranou so zámerom neprehrať a využívali každú vhodnú príležitosť na rýchly protiútok. Hneď prvý brejk im vyšiel dokonale. V 10. min prenikol Korbeľ a krásnou strelou do šibenice dostal Lokomotívu do vedenia. Domáci však už o dve minúty vyrovnali, zle odvrátenú loptu prudko poslal Kaplánek z hranice 16-tky do siete. Potom sa hra vyrovnala, Vrútky nepúšťali súpera do vážnejších akcií, ale domáci v 26. min dali predsa len gól, z ojedinelého útoku centroval Šeling a Veselovský si loptu nešťastne vrazil do siete. Hostia mohli ešte do prestávky vyrovnať, ale Mazúr hlavou poslal rohový kop Antola iba do brvna. II. polčas sa niesol v znamení jasnej prevahy hostí, ktorí prakticky nepustili súpera na vlastnú polovicu a vytvorili si minimálne štyri vyložené gólové šance. A keďže ani Antol, ani Korbeľ nedali ani z niekoľkých metrov gól, utrpeli nešťastnú prehru. Napriek tomu podala Lokomotíva bojovný výkon. Jediné, v čom jej hráči zlyhali, bola koncovka.

Jamník - Dražkovce 0:0

Zostava Dražkoviec: Marčičiak – J. Ondrla, Ilgo, Murček, Jesenský, J. Záborský, Pleško, Šalaga, Rapan (Hanko), T. Záborský, Ďurkovič (Krasnec).

Obaja súperi vyrukovali proti sebe rovnakými zbraňami. V taktickej partii jasne dominovali obrany nad útokmi a ani jedno mužstvo si v I. polčase nevypracovalo akciu, z ktorej by padol gól. Najnebezpečnejšou strelou hostí bol priamy kop Pleška už v 3. min, ale aj ten letel mimo bránky. II. polčas pokračoval v rovnakom duchu, útoky sa striedali na oboch stranách, ale obrany fungovali perfektne. V 60. min vystrelil nebezpečne Ondrla, jeho strelu ale brankár vyrazil. Ďalšie pokusy Dražkoviec domáca obrana odvracala už pred 16-tkou. Prišla však 81. min a hostia mohli zasadiť súperovi rozhodujúci úder. Ďurkovič bežal sám na brankára, ale trafil iba do neho. Bola to najväčšia šanca, akú si súperi vypracovali v tomto súboji, ktorý sa napokon zaslúžene skončil bez gólov.