Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

O čelo už len dvojica, čaká sa na dohrávku

Mošovce a Sučany. Ťažko veriť, že by niekto iný sa už zapojil do boja o postupovú prvú priečku. Každým kolom sa táto dvojica vzďaľuje svojim súperom aj preto, že títo púšťajú perie aj doma. V nedeľu sa to prihodilo Podhradiu i Krpeľanom... Mošovčania v nekompletnej zostave dokázali v Kláštore iba remizovať, zatiaľ čo Sučanci najtesnejším možným spôsobom vyhrali v Košťanoch. Aj také víťazstvo sa počíta a Tatran „odrezal„ ďalšie dva body z náskoku Drienku. Zdá sa, že súboj na diaľku vrcholí a čiastkové rozuzlenie by mohla priniesť dohrávka prvého jarného kola, ktoré sa pre nepriaznivé počasie neodohralo. Tá je na programe v stredu 12. mája a jej šlágrom bude stretnutie Mošovce – Sučany...

V nedeľnom súboji dvoch posledných celkov uspela Horná Štubňa, ktoré dosiahla najvyššie víťazstvo kola. Prekvapením je vysoké víťazstvo Žabokriek v Podhradí, ktoré bolo pred nedeľou na 3. mieste tabuľky. Nečakal sa ani trojbodový úspech Kľačian v Krpeľanoch, ktorý zariadil bývalý dlhoročný krpeliansky ostrostrelec M. Kráľ, ktorý v zime vymenil dres Dynama za dres Pokroku...

Dubové – Turč. Teplice B 1:0 (0:0)

Gól dal Hrivnák. Tepličania sa ukázali v dobrej forme. V bojovnom zápase za ich obranou chytal brankár áčka Vreštiak. Napriek tomu, že sa hralo s veľkým nasadením, hralo sa čisto. Domáci sa dočkali gólu až desať minút pred koncom, keď Hrivnák strelou na druhý raz dal jediný gól zápasu. Hostia v závere vyvinuli väčšiu aktivitu, ale nepresadili sa, rovnako ani domáci Jadroň, ktorého strela iba lízala brvno bránky hostí. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.

Kláštor – Mošovce 2:2 (1:1)

Góly: Šimko a R. Matuška, resp. J. Janík a M. Ličko. Aj vďaka vetru to bol iba priemerný zápas. Obe mužstvá sa usilovali presadiť kombinačnou hrou. Po štvrťhodine viedli domáci gólom Šimka, ale hostia pridali na dôraze a vyrovnali. Po zmene strán sa najprv presadili hostia a ujali sa vedenia. Po góle domáci vystupňovali tlak, ale dlho sa im nedarilo vsietiť ďalší gól. Napätie povolilo až v 90. min, keď Róbert Matuška peknou strelou vyrovnal.

Hor. Štubňa – Bystrička 4:0 (2:0)

Góly: M. Garaj 2, Vladár a P. Weis. Za silného vetra odohrali súperi slušný zápas, bez kariet. Domácom sa do zostavy vrátili po zranení dvaja hráči a na hre mužstva to bolo poznať. Štubňania mali uľahčenú situáciu, pretože mali proti sebe dosť odovzdaného súpera, ktorý si vypracoval sotva jednu šancu. Domáci okrem gólov prepásli ďalších päť-šesť čistých šancí.

Košťany – Sučany 0:1 (0:0)

Gól dal Hudec. Veterné počasie dosť ovplyvnilo priebeh stretnutia. Domáci síce podali bojovný výkon, ale to na hostí nestačilo. Tým zapriala aj šťastena. Rozhodca Polonec im doprial kopať trestný kop a Hudec v poslednej minúte zápasu dal jediný gól zápasu – pre hostí mimoriadne cenný, pretože ich udržal v hre o špicu tabuľky.

Podhradie – Žabokreky 0:3 (0:1)

Góly: Lavrenčík, Brzák a Čierny. Hosťom patril úvod zápasu. Boli lepším mužstvom. Domáci síce po štvrťhodine hru vyrovnali, ale, paradoxne, vtedy sa po chybe domácej obrany ujali hostia vedenia. V závere prvého polčasu priala hosťom aj šťastena, keď strelu Rataja zastavilo brvno a Končekova strela mierila nad. Pri dvoch trestných kopoch Václavíka bol brankár hostí len divákom, ale mierili vedľa. Úvod druhého polčasu patril domácim, nevyužili tri veľké šance. Potom ale hostia potrestali veľkú hrúbku obrany na druhý gól. Domáci sa naďalej snažili, ale stroskotávali na dobrom brankárovi hostí Štefanidesovi. Navyše, rozhodcova píšťalka bola nemá po faule na prenikajúceho Rataja. No a v závere skúsený Čierny dal tretí gól hostí.

Lipovec – Sklabiňa 1:0 (0:0)

Gól dal Čujko. Hostia hrajúci v prvom polčase s podporou silného nárazového vetra si vypracovali dve dobré šance, ktoré ale zbŕklo zahodili. Po zmene strán domáci zabojovali. Po sérii rohových kopov nastrelil Keller brvno bránky hostí. Osem minút pred koncom stretnutia po peknej akcii Ertla, ktorý ušiel po krídle dal Čujko strelou do šibenice víťazný gól. Domáci mohli pridať aj druhý gól, ale Raček nastrelil žrď a Keller trafil prudko do tváre hráča hostí, ktorého museli ošetrovať. Stretnutie sa dohrávalo v réžii domácich

Krpeľany – Kľačany 1:2 (0:0)

Góly: Sajdák, resp. Pentek a Kráľ. Vo vyrovnanom stretnutí s minimom šancí sa mohli domáci ujať vedenia v 9. min, ale Junasovu príležitosť hostia zmarili. V 38. min Fečkova hlavička tesne minula bránku hostí. V II. polčase domáci začali lepšie, ale dve gólové tutkovky Vaňko nepremenil. V 63. min chybu domáceho brankára hostia nepotrestali, zato v 70. min Sajdák spoza 16-tky nádherne trafil a domáci viedli. Od tohto momentu začali hrať hostia a domáci pod tlakom robili chyby. Najprv Pentek v 77. min vyrovnal a potom Kráľ v 79. min zakončil sólo z polovice ihriska presnou strelou k žrdi. Domáci na zvrat už nemali síl.