Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Derby plné emócií

V. LIGA - SKUPINA B

Prestížny súboj dvoch najlepších turčianskych celkov súťaže priniesol až príliš veľa vzrušenia. Pre vývoj stretnutia bola kľúčovou nariadená jedenástka v prospech hostí. Prebiehala 70. min a stav bol 0:0. Domáci tvrdia, že to nebol faul a opierajú sa aj o videozáznam, ktorý viackrát po stretnutí vzhliadli. Na základe toho sú belianski funkcionári odhodlaní podať námietku... Gól z jedenástky nebol jedinou domácou stratou, po následnom výbuchu emócií videl červenú kartu brankár Šupej a brankársky dres si musel obliecť obranca Kubeník, pretože domáci na tento zápas nemali k dispozícii náhradného brankára. To všetko dosť pokazilo priebeh očakávaného derby, ktoré napokon vyhrala Štiavnička a udržala si trojbodový náskok pred Dúbravou. Na belianskom štadióne bolo rušno aj po zápase, ale domáci usporiadatelia situáciu zvládli... Dražkovce už druhý raz za sebou prehrávali o dva góly a druhý raz za sebou zvrátili tento vývoj na remízu... Vrútočania doslova vybojovali už druhé jarné víťazstvo a na jar ešte neokúsili trpkosť prehry. Navyše, nastúpil už aj Repáň, ktorého sa im podaril prehovoriť, aby pomohol... Turany doma opäť prehrali a nenašiel sa nikto, kto by bol ochotný informovať naše noviny a ich čitateľov o priebehu stretnutia.

Ostatné výsledky: Zuberec - Podbiel 2:0 (0:0), Černová - Oravská Jasenica 2:2 (0:0), Palúdzka - Dúbrava 0:4 (0:1), Turany - Závažná Poruba 0:2 (0:1).

Belá – Štiavnička 1:2 (0:0)

Góly: Matejčík, resp. Paško (pok. kop) a Macko. Zostava Belej: Šupej – Kubeník, Ondrla, Siekel, Mil. Lučanský, Matejčík, Fučela, Horník, Rendek, Delton (Staník), Vacha (Fazika). Zostava Štiavničky: Chalupka – Maslík, Paško, Struhár, Petrák, Tomka, Tavel (Macko), Martiník, Kaličák, Gregor, Štefaničiak.

V I. polčase bola hra vyrovnaná a diváci videli na ihrisku taktický boj dvoch vyspelých celkov. Hráči sa dôsledne strážili a bolo vidieť, že tréner hostí P. Kurek dôkladne pozná takmer všetkých belianskych hráčov. Ti postupom času prebehali iniciatívu, ale dlhé minúty ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu nevypracovalo. Z toho mála stojí za zmienku 18. min, keď po zlej „malej domov„ musel Šupej odkopávať, trafil dobiedzajúceho Tomku, ale lopta minula bránku domácich. V 20. min po peknej akcii Delton trafil iba do Chalúpku, potom strieľali postupne Kubeník, Rendek a Siekel, ale ani jeden netrafil bránku. V 40. min sa v sľubnej šanci ocitol Gregor, ale Šupej kryl, rovnako tak aj po nebezpečnej hlavičke Struhára. II. polčas bol o niečo živší. Hra Belej sa očividne zrýchlila príchodom Faziku a hostia museli čeliť neustálemu tlaku. V 60. min Horník strieľal tesne vedľa, v 61. min Rednek už obišiel aj Chalupku, ale trafil iba do bočnej siete, v 62. min Delton hlavičkoval vedľa, v 68. min Matejčík dlho otáľal a jeho strelu obrana hostí zblokovala. V 70. min prišla sporná situácia, ktorá ovplyvnila ďalší vývoj derby. Rozhodca Ježík posúdil pád Gregora v pokutovom území domácich po zákroku Ondrlu ako faul a Paško strelil z pokutového kopu vedúci gól hostí. Po góle nastala trma-vrma a rozhodca nadôvažok vylúčil domáceho brankára Šupeja. Keďže domáci nemali náhradného brankára, medzi tyče sa postavil obranca Kubeník... Domácich to nezlomilo, naďalej útočili a v 84. min Matejčík vo vyloženej šanci ešte nedal, ale v 86. min po peknej akcii Fučelu hlavou vyrovnal. Belá naďalej útočila, no v 89. min unikol do odkrytej obrany Macko a dal víťazný gól Štiavničky. Tá napokon dohrala tiež o desiatich hráčoch, lebo v poslednej minúte za odplácanie videl červenú kartu Štefaničiak.

Svätý Kríž - Dražkovce 2:2 (1:0)

Góly: Moravčík a Klaudis (vlastný), resp. J. Marčičiak a J. Záborský. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Klaudis (Ondrla), Ilgo, Jesenský, Hanko, Murček, Pleško, Šalaga, T. Záborský, J. Záborský, J. Marčičiak (Mekýš).

Vo vyrovnanom I. polčase sa striedali útoky na oboch stranách, ale ani jedno z mužstiev si nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť. Domáci v závere prvej časti pritlačili, a keď sa zdalo, že do kabín pôjdu súperi za bezgólového stavu, dal Moravčík v 45. min zblízka vedúci gól domácich. II. polčas sa začal pre hostí nešťastne. V 48. min trestný kop domácich Klaudis nechcene tečoval presne k žrdi vlastnej bránky a domáci viedli poľahky o dva góly. Po góle to však boli hostia, čo pridali na obrátkach a až do konca sa hralo prakticky len na bránku domácich. V 60. min J. Marčičiak preloboval brankára a v 77. min J. Záborský sa najlepšie zorientoval pred bránkou a vyrovnal.

Vrútky - Jamník 1:0 (0:0)

Gól dal Schmidt. Zostava Vrútok: Veselovský – Kučera, Repáň, Machovič, Vilček, Zeman, Ondrík (Paulkovič), Lepulica (Korbeľ), Prjevara, Mazúr, Schmidt.

Vo vyrovnanom stretnutí mali hostia kvalitnejšiu stredovú líniu, kde dominoval najmä skúsený Beňo. Domácim záloha tentoraz nezahrala, ale všetko dokázali nahradiť veľkou bojovnosťou. Tak si vytvorili aj prevahu, z ktorej rezultovali aj dobré šance. V I. polčase mohol otvoriť skóre Mazúr, najprv sa ocitol sám pred brankárom, ale strelil iba do neho, potom hlavičkoval po peknom Kučerovom centri tesne vedľa. V II. polčase mal najprv dobrú šancu Kučera, po narážačke vystrelil, ale brankár hostí stačil vyraziť. Rozhodnutie padlo v 80. min. keď v skrumáži Schmidt špičkou kopačky poslal loptu do siete. Výbornú šancu zvýšiť mal v závere Mazúr, ale opäť strelil iba do brankára. Hostia sa do takýchto situácii nedostávali, ale zato viackrát nebezpečne vystrelili na domácu bránku, v ktorej stál na pevných nohách výborný Veselovský.