Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Čadca – Turčianske Teplice 0:4 (0:3)

Góly: 5. a 62. M. Jeťko, 22. Kravárik (pok. kop). 44. Privitzer Zostava Aquy: Kovalčík (70. Horecký) – Veterník, Kravárik, Suchomel, Hollý, Pittner, Letrik, Šavol, Koleno (64. Schmidt), M. Jeťko (70. J. Jeťko), Privitzer.

Tepličania už druhý týždeň po sebe cestovali na Kysuce a bola to úspešná výprava, lebo znamenala plný bodový zisk. Zatiaľ čo pred týždňom museli v daždi bojovať o tri body až do samotného záveru, teraz v príjemnom počasí a príjemnom, až komornom prostredí v pohode docielili jasné a vysoké víťazstvo. Domáci boli korektným súperom, keď videli, že na Aquu herne nemajú, neuchyľovali sa k faulom a stretnutie sa odohralo bez žltých kariet.

V I. polčase to bola vyslovene hra na jednu bránku – na tú domácu. Azda o všetkom hovorí fakt, že Kysučania vystrelili na Kovalčíka jediný raz, bolo to v 39. min a strela mierila vysoko nad. Inak sa teplický brankár nudil. Zato domáci Horniak bol v jednom ohni. Už v 2. min musel zbystriť pozornosť, keď Letrikov mäkký center plachtil do pokutového územia, ale nikto z nabiehajúcich hráčov Aquy ho nezachytil. Letrik sa ujal taktovky aj v ďalších minútach a už jeho prihrávka v 5. min z priameho kopu viedla ku gólu. Z rohu pokutového územia lišiacky po zemi našiel M. Jeťka, ten si loptu spracoval a do opačného rohu otvoril skóre. O pár minút mohol padnúť druhý gól, rýchla akcia dvojice Hollý-Letrik sa skončila opäť na kopačkách M. Jeťka, ale ten mieril tentoraz do rúk brankára. V 11. min M. Jeťko bol do tretice v šanci, z hranice 10 metrov však prestrelil bránku. Rovnako dopadol v 13. min Privitzer, ktorý poslal nad bránku peknú Letrikovu prihrávku. V 22. min vysunul Letrik Hollého, ten sa kľučkou zbavil domáceho obrancu, ale zastavil ho jeho faul odzadu. Pokutový kop premenil Kravárik a Tepličania viedli už 2:0. Aktivitou hýril najmä Letrik, ktorý nielen prihrával do šancí spoluhráčom, ale aj sám zakončoval. Nemal však šťastie, lebo v 28. min strieľal nad a v 32. min Horniak jeho strelu iba s námahou kryl. Tretieho gólu sa hostia dočkali až v samotnom závere I. polčasu – M. Jeťko vybojoval zdanlivo stratenú loptu, jeho center našiel voľného Privitzera, ktorý volejom rozvlnil kysuckú sieť.

Napriek peknej Kolenovej strele v 46. min začali hostia II. polčas v prechádzkovom tempe. Domáci to hneď aj využili a v rozpätí štyroch minút zahrávali štyri rohové kopy. Našťastie pre Kovalčíka, nehrozilo z nich žiadne nebezpečenstvo. Teplice odpovedali krásnou akciou v 59. min, po ľavej strane potiahol loptu Šavol a Pittner hlavičkou opečiatkoval brvno. Domáci zahrávali v 60. min priamy kope, ale Kovalčík bol na mieste. Potom prišla 62. min a skvelá individuálna akcia Kolena, ktorý tak vyzvŕtal obranu domácich, že mohol ponúknuť M. Jeťkovi loptu ako na tácke a teplický strelec ňou nepohrdol – 0:4. Svoj výborný výkon mohol korunovať gólom aj Letrik, ale v 85. jeho strelu odvrátili z bránkovej čiary domáci obrancovia.

Na slovíčko s trénerom IVANom ŠIMČEKom

V Čadci ste vyhrali až príliš ľahko. Hrali ste tak dobre, alebo súper bol taký slabý?

Súper kládol odpor, ale my sme ho zrazili na kolená aktivitou od prvých minút a dvoma rýchlymi gólmi. Potom sme už hrali svoju hru, akcie na jeden dotyk, boli sme doslova v pohode a naše víťazstvo je zaslúžene vysoké. Aj keď v II. polčase hráči pod vplyvom vysokého náskoku zvoľnili.

V sobotu vás doma čaká vedúca Kremnička...

Pripravovať sa budeme ako na každý iný zápas, poctivo a zodpovedne. Iná bude akurát motivácia, veď hráme proti prvému! Chlapci by mali ukázať, že na to majú.

Budete zdraví a kompletní?

Dúfam, že nastúpime v plnej sile. Po zápase sú nejaké nakopnutia, ale nie je to nič zvláštneho, to do soboty prebolí...

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?