Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Znovuzrodenie Lokomotívy

V. LIGA - SKUPINA B

Napriem všetkým prognózam a priam hrozivým výsledkom v zimných prípravných stretnutiach vstúpili Vrútky do jarnej odvety priam senzačným vysokým víťazstvom a výkonom, ktorý dáva nemalú nádej v boji o záchranu. Čo sa vo Vrútkach stalo? Ako sme už písali, do pohybu sa dali predovšetkým funkcionárske rady, výbor klubu sa posilnil, začal aktívne pracovať a od apríla už má svojho nového predsedu. Je ním Martin Hudec, nový muž na funkcionárskom poste Lokomotívy. Prvé výsledky obratu sa ukázali už v zostave - do nej sa vrátili tri bývalé opory, brankár Veselovský, obranca Kúdelka a útočník Schmidt. Hovorilo sa aj o Repáňovi, ale ten sa zatiaľ k mužstvu nepridal, rovnako ako Rohoň, ktorý je na Morave a ktorého vedenie v minulých dňoch kontaktovalo.

Rovnaký šok pripravilo ďalšie „potápajúce sa„ turčianske mužstvo - Turany. Gólom v poslednej minúte si vybojovali tri body v Oravskej Jasenici. Nastúpili síce bez Ociepku, ktorý nedostal súhlas na prestup do Štiavničky (a údajne za Turany hrať nechce), ale v zostave sa objavil niekdajší kapitán R. Hnilica, ktorý chcel s futbalom už skončiť...

Premiéra sa nevydarila celkom Belej a Dražkovciam, zato Štiavnička doma excelovala a mohla dať Liptákom zo Svätého Kríža poriadnu nádielku. Veľa šancí, vrátane pokutového kopu, však domáci zahodili. Trojgólové víťazstvo im však stačilo na to, aby sa dostali na čelo tabuľky. Vedúca Dúbrava totiž doma iba remizovala!

Ostatné výsledky: Dúbrava - Závažná Poruba 2:2 (2:1), Jamník - Palúdzka 3:1 (1:0).

VRÚTKY - ZUBEREC 4:0 (3:0)

Góly: Ondrík, Mazúr, Machovič a Kúdelka. Zostava Vrútok: Veselovský - R. Prievara, Machovič, Vilček, Kúdelka, Zeman, Ondrík (Lepulica), Kulich, Antol (Pujdes), Mazúr, Schmidt (Paulovič).

Od úvodných minút sa domáci pustili s chuťou do súpera, vytvorili si stálu prevahu a podali zodpovedný kolektívny a bojovný výkon. Po celý zápas boli lepším mužstvom ako ich súper, ktorému viac než niekoľko striel z diaľky nedovolili. Úvodný tlak Lokomotívy vyvrcholil vedúcim gólom Ondríka v 17. min, ktorému pekne prihrával Mazúr. Vedenie dodalo domácim hráčom ešte viac chuti a v rozpätí 7 minút pridali ďalšie dva góly. V 20. min po presnom kolmom pase Kúdelku a nezištnej prihrávke Schmidta poslal loptu do siete Mazúr a v 23. min lišiackou strelou z priameho kopu dal Machovič tretí gól. Dobrý výkon a tlak Vrútok pokračoval aj po prestávke. V 53. min bol úspešným strelcom výborne hrajúci Kúdelka, ktorý hlavou poslal do bránky center Kulicha.

DRAŽKOVCE – ČERNOVÁ 2:2 (0:0)

Góly: Murček a T. Záborský, resp. Orolín 2. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Ďurkovič, Ilgo, Húšťa (Hanko), Jesenský, Šalaga, Pleško, Murček, Rapan (Ondrla), T. Záborský, J. Záborský (Krasnec).

V priemernom stretnutí sa hralo väčšinou na polovici hostí, domáci mali nielen prevahu, ale v I. polčase aj dostatok šancí na rozhodujúce góly, ale Murček, dvakrát T. Záborský a raz Rapan neuspeli. A tak Dražkovčania museli bojovať o prvé jarné body ďalej. Napokon sa im podarilo predsa len streliť góly. V 51. min sa po hlavičke Murčeka ujali vedenia a o 3 minúty T. Záborský exportnou strelou do šibenice zvýšil na 2:0. Zdalo sa, že domáci nájdu potrebný pokoj, no rýchle vedenie ich skôr uspalo, a tak iniciatívu začal preberať súper z Liptova. V 80. min po chybe obrany a brankára dali hostia prvý gól a celkom nečakane v nadstavenom čase (94. min) dokonca vyrovnali. Bola to ich druhá strela na domácu bránku. V domácom drese svojím výkonom sklamali viacerí hráči a pochvalu si zaslúži jedine Ilgo, najlepší hráč na ihrisku.

PODBIEL – BELÁ 0:0

Zostava Belej: Šupej – Kubeník, Siekel, Ondrla, Mil. Lučanský, Mazurák, Fučela, Horník, Rendek, Vacha (Matejčík), Delton (Staník).

Od prvých minút bola Belá lepšia a tento obraz hry sa vlastne do konca už nezmenil. Hostia síce nehrali svoj typický kombinačný futbal a mali v hre aj dosť nepresností, no napriek tomu mali tento súboj vyhrať. Častejšie strieľali na súperovu bránku, no najväčším problémom Belej bolo – presné zakončenie. V 3. min Vacha pálil v dobrej šanci vedľa, Mazurákovi odkopli v 16. min loptu zadáci a Delton v 25. min trafil po prvej peknej kombinácii hostí do žrde. Deltom strieľal prudko aj v 34. min, ale brankár domácich kryl. Herná prevaha Belej pokračovala aj v II. polčase, ale neuspel ani Rendek, ani Siekel z trestného kopu. Domáci mali jedinú šancu v 76. min, ale ich strelu vykopol z prázdnej bránky Ondrla. Domáci už viac nevystrelili a očividne sa z bezgólovej remízy tešili.

ŠTIAVNIČKA – SVÄTÝ KRÍŽ 3:0 (2:0)

Góly: Gregor 2 a Tomka. Zostava Štiavničky: Chalupka – Krištofík, Paško, Struhár, Petrák, Tomka, Tavel (Maslík), Martiník (Štefaničiak), Kaličák (Pastucha), Gregor, Macko.

Domáci od prvých minút zatlačili svojho súpera a vytvárali si šancu za šancou. V 3. min po prihrávke Macka mieril Gregor z päťky tesne vedľa a o sedem minút ho hlavou napodobnil Macko. V 15. min zahrozili aj hostia, ale po rohovom kope trafili iba brvno. V 18. min napriahol Gregor zo 16-tky a nedal brankárovi šancu – 1:0. V 22. min po faule na Macka poslal Tavel strelu z pokutového kopu nad bránku hostí a v 30. min po chybnej rozohrávke súpera Macko vysunul Gregora, ale brankár jeho strelu reflexívne vyrazil. V 33. min videl hosťujúci Tekel červenú kartu za nešportové správanie sa. V závere polčasu domáci konečne prelomili streleckú smolu, v 42. min Gregor obišiel obrancu a krásnou strelou zvýšil na 2:0. V 55. min potom Tomka strelou z 10 m pridal tretí gól a tlak domácich pokračoval. Domáci sa však opäť predbiehali v zahadzovaní šancí, keď postupne neuspeli Gregor, Martiník, Paško, Macko a aj Krištofík, ktorý z priameho kopu trafil do žrde.

O. JASENICA – TURANY 0:1 (0:0)

Gól dal J. Cíger. Zostava Turian: Čanády – Kubový, Hnilica, Getta, Sloboda (Meliš), V. Kúdelka, Su­šienka (Mandík), G. Maron, Morgoš, Majerčík, J. Cíger.

Bez zraneného Bardyho a potrestaných Majeríka a J. Marona, ale zato už s navrátilcom Hnilicom, nastúpili Turanci z úmyslom na horúcej oravskej pôde bodovať. Tomu podriadili aj taktiku, ktorá vychádzala z disciplinovaného a bojovného výkonu celého mužstva. Hráči to zodpovedne dodržiavali a držali domáceho favorita na dištanc. Domáci mali síce viac z hry, ale nedokázali sa dostať do vyložených gólových pozícií. Ani Turany sa nedostali k tomu, aby nebezpečne ohrozili bránku súpera. Keď už všetci mysleli na remízu, v poslednej minúte prišla šťastná chvíľka hostí. Chybu domáceho brankára, ktorý vybehol mimo pokutové územie, využil J. Cíger, technickou strelou ho prehodil a zabezpečil hosťom cenné víťazstvo.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 151

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.