Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Favorit nečakane prehral v Piešťanoch

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Sobota: Izoglobal Martin – Expresprint Žilina 5:3 (2:1,3:2,0:0)

– góly: Grochal 2, Plandor, Hrivnák a Michnáč. Zostava: Jurošek – Grochal, Nauš, Hrivnák, Žulko, Slatinec, Čillík, Plandor, Hazucha, Končiar, Zezula, Plevák, Michnáč.

Nedeľa: Andže Piešťany – Izoglobal Martin 3:1 (1:0,0:1,2:0)

– gól dal Grochal. Zostava. Jurošek – Grochal, Nauš, Žulko, Hrivnák, Končiar, Plevák, Hazucha, Michnáč.

Domáce stretnutie so Žilinou nebolo ľahké, lebo hosťom išlo o miestenku v play off. Od úvodu sa hral výborný hokejbal. Hostia usilovne forčekovali a sťažovali domácim kombinácie. Napriek tomu v 6. min, po predchádzajúcom obliehaní bránky Žiliny, Grochal bombou zo stredného pásma prestrelil všetko a loptička prešla pomedzi betóny brankára za jeho chrbát. Iniciatíva sa domácim vyplatila aj v ďalšom priebehu, keď v 9. min po prihrávke od Žulka pridal Hrivnák druhý gól. O štyri minúty ale nedokázal Nauš prikryť hráča hostí a súper dal kontaktný gól. Druhá tretina bola divácky atraktívna, veď za štyri minúty padlo päť gólov. Najprv domáci zvyšovali svoj náskok na

4:2, ale vzápätí Žilinčania dali tretí gól. V 19. min stretnutia Čillík vybojoval loptičku, prihral Plandorovi a ten stanovil konečný výsledok. V záverečnej tretine už gól nepadol. Hosťom nevyšla ani takmer trojminútová hra bez brankára. Brankár Jurošek a celá obrana Izoglobalu hrala spoľahlivo.

Na dohrávku 17. kola extraligy do Piešťan cestovalo vedúce mužstvo súťaže len s torzom hráčov. Zranenia, choroby a pracovné povinnosti spôsobili, že hrajúci tréner Nauš mal k dispozícii iba dve formácie. Napriek tomu začali hostia aktívne. Žiaľ, z presilovky nič nevyťažili, a potom, keď sa útoky striedali oboma smermi, dali domáci v 9. min vedúci gól. V druhej tretine Grochal vyrovnal aj s prispením šťasteny, keď loptičku vyhadzoval z vlastného obranného pásma a Hrivnák pohybom zmiatol domáceho brankára. V záverečnej tretine najprv hostia nevyužili viacero šancí, keď najmä strelec Hrivnák mal smolu a po jednej z nich nastrelil žŕdku domácej bránky, aby potom zapriala šťastena domácim. Najprv dali vedúci gól po nevinnej akcii a potom tretí gól, ktorý definitívne priklonil misky váh na domácu stranu. Padol po strele, ktorá sa odrazila od pletiva pred bránku Jurošeka a od spleti hráčov skončila za jeho chrbtom. Hráči Izoglobalu po sedemnástich zápasoch bez prehry prvýkrát odchádzali z ihriska so sklopenými hlavami.

Aurel Nauš, tréner: - Aj napriek tomu, že nám chýbali pre zranenie a chorobu Ďuris a Pobeha, som bol s výkonom mužstva v zápase proti Žiline spokojný. Skúšali sme aj nové zloženie druhej formácie, tá sa dve tretiny iba hľadala, ale v záverečnej tretine už hrala podľa našich predstáv. V Piešťanoch sme chceli bodovať a pomôcť tak vrútockej Kométe v boji o postup do play off. Žiaľ, boli sme výrazne oslabení a aj napriek tomu, že nám veľmi dobre zachytal Jurošek, neuspeli sme. Domáci mali viac šťastia v koncovke, a to rozhodlo.

HBC Košice –Kométa Vrútky 5:3 (2:1,2:0,1:2) – góly: Ruttkay, Sekej a Virág. Zostava: M. Fáber (M. Ratveiský) – Lukáč, Ruttkay, Surňák, Chlebec, Lihan, Virág, Sekej, Kerdík, Greňo, Silvester.

Kométa mala výborný úvod a už v 36. sekunde po strele Surňáka zachránila domácich žŕdka. V tretej minúte však Ruttkay predsa len zužitkoval dobrý nástup hostí na vedúci gól. Košičania vyrovnali z presilovky a o päť sekúnd druhým gólom otočili vývoj stretnutia. Hra bola síce vyrovnaná a na strane hostí bolo aj množstvo šancí, ale Kométe v druhej tretine zvlhol pušný prach, a tak východniari získali náskok. Nemusel byť ale rozhodujúci, pretože v záverečnej tretine mali hostia dostatok príležitosti na to, aby naklonili misky váh na svoju stranu. Pritlačili a zo stavu 4:1 znížili na rozdiel gólu a mali ďalšie výborné šance, lenže Virág ani Silvester ich nepremenili. Ani záverečná obrovská snaha hostí nepriniesla zmenu skóre.

Miroslav Daubner, tréner: - S predvedenou hrou som spokojný. Potvrdilo sa, že dnes sme schopní s každým súperom hrať rovnocennú partiu a azda len vďaka neskúsenosti a chybám, ktoré sa v našej hre občas vyskytnú, nám body utekali. Tešiť nás však môže, že diváci našu hru ocenili potleskom. Myslím si, že náš čas ešte len príde.

V sobotu hrá Kométa v Bratislave s Doprastavom.

(jk)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 808

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.