Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Favorit nečakane prehral v Piešťanoch

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Sobota: Izoglobal Martin – Expresprint Žilina 5:3 (2:1,3:2,0:0)

– góly: Grochal 2, Plandor, Hrivnák a Michnáč. Zostava: Jurošek – Grochal, Nauš, Hrivnák, Žulko, Slatinec, Čillík, Plandor, Hazucha, Končiar, Zezula, Plevák, Michnáč.

Nedeľa: Andže Piešťany – Izoglobal Martin 3:1 (1:0,0:1,2:0)

– gól dal Grochal. Zostava. Jurošek – Grochal, Nauš, Žulko, Hrivnák, Končiar, Plevák, Hazucha, Michnáč.

Domáce stretnutie so Žilinou nebolo ľahké, lebo hosťom išlo o miestenku v play off. Od úvodu sa hral výborný hokejbal. Hostia usilovne forčekovali a sťažovali domácim kombinácie. Napriek tomu v 6. min, po predchádzajúcom obliehaní bránky Žiliny, Grochal bombou zo stredného pásma prestrelil všetko a loptička prešla pomedzi betóny brankára za jeho chrbát. Iniciatíva sa domácim vyplatila aj v ďalšom priebehu, keď v 9. min po prihrávke od Žulka pridal Hrivnák druhý gól. O štyri minúty ale nedokázal Nauš prikryť hráča hostí a súper dal kontaktný gól. Druhá tretina bola divácky atraktívna, veď za štyri minúty padlo päť gólov. Najprv domáci zvyšovali svoj náskok na

4:2, ale vzápätí Žilinčania dali tretí gól. V 19. min stretnutia Čillík vybojoval loptičku, prihral Plandorovi a ten stanovil konečný výsledok. V záverečnej tretine už gól nepadol. Hosťom nevyšla ani takmer trojminútová hra bez brankára. Brankár Jurošek a celá obrana Izoglobalu hrala spoľahlivo.

Na dohrávku 17. kola extraligy do Piešťan cestovalo vedúce mužstvo súťaže len s torzom hráčov. Zranenia, choroby a pracovné povinnosti spôsobili, že hrajúci tréner Nauš mal k dispozícii iba dve formácie. Napriek tomu začali hostia aktívne. Žiaľ, z presilovky nič nevyťažili, a potom, keď sa útoky striedali oboma smermi, dali domáci v 9. min vedúci gól. V druhej tretine Grochal vyrovnal aj s prispením šťasteny, keď loptičku vyhadzoval z vlastného obranného pásma a Hrivnák pohybom zmiatol domáceho brankára. V záverečnej tretine najprv hostia nevyužili viacero šancí, keď najmä strelec Hrivnák mal smolu a po jednej z nich nastrelil žŕdku domácej bránky, aby potom zapriala šťastena domácim. Najprv dali vedúci gól po nevinnej akcii a potom tretí gól, ktorý definitívne priklonil misky váh na domácu stranu. Padol po strele, ktorá sa odrazila od pletiva pred bránku Jurošeka a od spleti hráčov skončila za jeho chrbtom. Hráči Izoglobalu po sedemnástich zápasoch bez prehry prvýkrát odchádzali z ihriska so sklopenými hlavami.

Aurel Nauš, tréner: - Aj napriek tomu, že nám chýbali pre zranenie a chorobu Ďuris a Pobeha, som bol s výkonom mužstva v zápase proti Žiline spokojný. Skúšali sme aj nové zloženie druhej formácie, tá sa dve tretiny iba hľadala, ale v záverečnej tretine už hrala podľa našich predstáv. V Piešťanoch sme chceli bodovať a pomôcť tak vrútockej Kométe v boji o postup do play off. Žiaľ, boli sme výrazne oslabení a aj napriek tomu, že nám veľmi dobre zachytal Jurošek, neuspeli sme. Domáci mali viac šťastia v koncovke, a to rozhodlo.

HBC Košice –Kométa Vrútky 5:3 (2:1,2:0,1:2) – góly: Ruttkay, Sekej a Virág. Zostava: M. Fáber (M. Ratveiský) – Lukáč, Ruttkay, Surňák, Chlebec, Lihan, Virág, Sekej, Kerdík, Greňo, Silvester.

Kométa mala výborný úvod a už v 36. sekunde po strele Surňáka zachránila domácich žŕdka. V tretej minúte však Ruttkay predsa len zužitkoval dobrý nástup hostí na vedúci gól. Košičania vyrovnali z presilovky a o päť sekúnd druhým gólom otočili vývoj stretnutia. Hra bola síce vyrovnaná a na strane hostí bolo aj množstvo šancí, ale Kométe v druhej tretine zvlhol pušný prach, a tak východniari získali náskok. Nemusel byť ale rozhodujúci, pretože v záverečnej tretine mali hostia dostatok príležitosti na to, aby naklonili misky váh na svoju stranu. Pritlačili a zo stavu 4:1 znížili na rozdiel gólu a mali ďalšie výborné šance, lenže Virág ani Silvester ich nepremenili. Ani záverečná obrovská snaha hostí nepriniesla zmenu skóre.

Miroslav Daubner, tréner: - S predvedenou hrou som spokojný. Potvrdilo sa, že dnes sme schopní s každým súperom hrať rovnocennú partiu a azda len vďaka neskúsenosti a chybám, ktoré sa v našej hre občas vyskytnú, nám body utekali. Tešiť nás však môže, že diváci našu hru ocenili potleskom. Myslím si, že náš čas ešte len príde.

V sobotu hrá Kométa v Bratislave s Doprastavom.