Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Vyrovnanosť Turcom vládne

I. trieda

Drienok Mošovce

Ak niekto čakal, že jesenný líder sa bude cez zimu výdatne posilňovať, tak ten musí zostať sklamaný. Pod Drienkom sa toho v hráčskom kádri až tak veľa nezmenilo. Na hosťovanie do Dražkoviec odišiel Húšťa a po skončení hosťovania sa do Turian vrátil Morgoš. Staronovými tvárami sú domáci hráči, ktorí sa vrátili z hosťovačiek - skúsený Jozef Janík z Trebostova a mladý dorastenec Lúdik z Fomatu Martin, ktorý by mal dostať príležitosť v mošovskom jarnom kádri. Tréner Imrich Arvay na margo týchto zmien hovorí: „Neviem, či to je posilnenie, alebo oslabenie. Povedal by som, že je to taká remíza. Horšie je, že nám naďalej zostal úzky káder. Ešte, že sme sa dohodli s Blatnicou na prestupoch Kvorku a Uhliarika, ktorí boli doteraz u nás na hosťovaní.„ O cieľoch mošovského mužstva sme sa dozvedeli: „Nečakane sme sa stali vedúcim celkom súťaže, musím priznať, že sme na jeseň mali aj dosť šťastia. Našou ambíciou bude udržať sa na jar čo najdlhšie v hre o celkové prvenstvo, ale nedávame si jednoznačný cieľ - postúpiť...„

Skryť Vypnúť reklamu

Javorina Podhradie

Tréner Ján Lukáčik si pochvaľoval dobré podmienky, ktoré im vedenie klubu vytvorilo počas zimnej prípravy. Asi máloktoré mužstvo I. triedy malo po ťažkých tréningoch pravidelne k dispozícii saunu... A to je len jeden príklad. V kádri najväčšieho prekvapenia jesennej časti nastali cez zimu iba minimálne zmeny. Aktívnu činnosť ukončil Ľumobír Tomka a zimnej prípravy sa z rodinných dôvodov nezúčastňoval Špirko. J. Lukáčik: „Verím, že v jarnej odvete sa na ihrisku objaví, pretože svojou univerzálnosťou patrí medzi našich kľúčových hráčov...„ S opätovným návratom na ihrisko počítajú v Podhradí aj v prípade M. Rafaja, ktorý z rodinných dôvodov celú jeseň nehrával. Jediným skutočne novým hráčom je mladý Imriš, ktorý prišiel z martinského Fomatu. Javorina hrala svoje prípravné zápasy v Sučanoch, zatiaľ dvakrát so Stankovanmi (3:0 a 1:1) a raz s Dražkovcami (0:2). O cieli pre jarnú odvetu tréner druhého mužstva jesennej tabuľky J. Lukáčik hovorí: „Ako sa zvykne hovoriť, najprv potrebujeme získať dostatočný počet bodov na záchranu, lebo súťaž je neuveriteľne vyrovnaná...„

Skryť Vypnúť reklamu

Tatran Sučany

Nič dramatického sa počas zimy neudialo ani v Sučanoch. Pri trénerskom kormidle zostal Jaroslav Makovník a rovnako ani v kádri sa nič výrazné nezmenilo. Ako nám povedal predseda klubu Miroslav Pĺžik, Kališovi predĺžili hosťovanie v Diviakoch až do konca sezóny a novou tvárou v mužstve je iba Mihálik z Podhradia. Potešiteľnou správou je, že s mužstvom sa pripravuje aj Ján Bartoš, ktorý bol zranený. Sučanci sa na sezónu pripravujú od 17. januára a od februára prakticky každý víkend hrali prípravné zápasy. Hoci výsledky nie sú v tejto fáze prípravy pre nich dôležité, potešili ich najmä tri remízy – jedna s Trebostovom a dve so susedmi z Turian. „V jarnej časti sezóny by sme chceli nadviazať na tradíciu futbalu v Sučanoch, rozhodne chceme byť v popredí tabuľky, a ak sa naskytne šanca, možno aj zabojovať o postup,„ povedal Miroslav Pĺžik.

Skryť Vypnúť reklamu

Dynamo Krpeľany

Aj po zimnej prestávke má v Krpeľanoch tréner Peter Volna k dispozícii stabilizovaný kolektív. Odchádza z neho len Michal Kráľ, ktorý bude hosťovať v Kľačanoch. Naopak, posilnili ho brankár Horálek z Lipovca a dvaja hráči so Stankovian – Junas a Demikát. Ako nám povedal člen výboru a náš spolupracovník Ľubomír Kišša, mužstvo sa na jarnú sezónu pripravuje od 10. januára a otestovalo ho šesť prípravných zápasov. „Našim cieľom určite je byť v popredí tabuľky. Myslím si, že káder na to máme. Ak dokážu hráči nadviazať a zopakovať viaceré dobré výkony z jesene, tak by to nemal byť nesplniteľný cieľ„ povedal nám Ľubomír Kišša.

FC Kláštor pod Znievom

Keď sme o dlhej a ťažkej zime hovoril s predsedom kláštorského FC Ivanom Krištofom, povedal, že v jeho mužstve nenastali žiadne zmeny, ani tie najmenšie. Trénerom je stále osvedčený Bohumír Jeťko a hráčsky káder zostal presne taký, aký dokončil jesenné boje. To znamená, že Kláštorčania budú aj naďalej veľmi nebezpečným súperom pre každého. Aj ciele majú rovnaké ako vždy: „Hrať atraktívny futbal, ktorý by sa páčil našim fanúšikom a priaznivcom futbalu v Turci„, hovorí I. Krištof.

Pokrok Kľačany

V Pokroku nastala v zime iba jediná podstatná zmena. Dlhoročná opora stredu poľa Viktor Kubeník odišiel na hosťovanie od Belej, aby opäť skúsil ako chutí vyššia súťaž. Namiesto neho prišiel do mužstva Michal Kráľ z Krpelian (tiež hosťovanie), ktorému našiel tréner Rastislav Gabura miesto v útoku vedľa Martina Penteka. Vraj im to ide veľmi dobre a navyše Michal sa v novom kolektíve uchytil. Onedlho sa má ženiť, takže aj jeho správanie je už trochu iné. Kľačanci si jednoducho od neho dosť sľubujú. To isté platí aj o Ľubovi Kľučincovi, ktorí je už od zimy kmeňovým hráčom Pokroku. V mužstve zostáva naďalej brankár Poništ z Lipovca, ktorému predĺžili hosťovanie do leta. Príprava prebehla podľa predstáv vedenia klubu, z výsledkov dominujú dve víťazstvá nad Vrútkami 5:2 a 7:0, či remíza s Turanmi 3:3. Cieľom mužstva je skončiť do 5. miesta.

Družstevník Dubové

Pod vedením trénera Miroslava Vereša sa začali Dubovčania pripravovať na jarnú sezónu od začiatku februára. Z jesenného kádra chýbali brankár Košút, ktorý sa nezapojil do prípravy a rovnako v príprave chýbal aj Peter Vereš, ktorý údajne chce s futbalom definitívne skončiť, čo je podľa trénera veľká škoda. No a navyše dlhšie sa budú musieť zaobísť bez Mária Daubnera, ktorý sa práve minulý týždeň podrobil operácii menisku. Novým v kádri mal byť Koleno, ktorý s mužstvom už trénoval, ale Diviačania ho vyfúkli Dubovčanom. A tak sa vlastne črtá iba jeden príchod. Na skúške je Palovčík z Blažoviec. Dubovčania v príprave odohrali päť stretnutí a tréner Miroslav Vereš si tak trochu posťažoval, že na tréningu sa najmä počas týždňa, pre pracovné povinností, schádzalo pomenej hráčov. „Napriek tomu sme optimisti, veríme, že sa situácia stabilizuje a že sa budeme na jar pohybovať v prvej polovici tabuľky,„ dodal Miroslav Vereš.

Slovan Žabokreky

Trénerom Slovana zostal Boris Suja. V jarnej sezóne bude mať prakticky rovnaký káder ako na jeseň, len s malými zmenami. Kmeňový hráč Žabokriek Dušan Török sa z hosťovania v Belej nevrátil „domov„, ale išiel na prestup do Sklabine, odkiaľ zasa do Žabokriek prišiel skúsený Miroslav Čierny. Žabokreckí funkcionári navyše predĺžili hosťovanie Martina Lučanského aj na jarnú sezónu a rovnako na hosťovanie pribudol z Belej do kádra Brzák. Na sezónu sa hráči Slovana pripravujú od 11. januára, doteraz odohrali sedem prípravných zápasov so striedavými úspechmi. Ako nám povedal tréner, hráči ho celkom milo prekvapili s účasťou a prístupom k tréningu, hoci jedným dychom dodal, že by si dokázal predstaviť aj lepšiu účasť na tréningoch, ale vie, že pre študentov a pracujúcich chlapcov často nie je jednoduché zladiť si svoje povinnosti. „Chceme predovšetkým hrať dobrý futbal, aby sme nestratili náročných divákov, lebo vieme, že sme im na jeseň zostali dosť dlžní„, dodal Boris Suja.

IDOP Lipovec

Hrajúci tréner Lipovca Ľubomír Andrášik bude mať na jar takmer rovnaký káder, ako na jeseň. Odchádza z neho len Korda, ktorý bude v treťoligovom Martine hosťovať a prišiel len brankár Durandzia z Vrútok. Lipovčania začali prípravu 21. januára a počas nej zohrali štyri prípravné zápasy – dva vyhrali, jeden remizovali a raz prehrali. Práve prípravné zápasy im poslúžili na skonsolidovanie mužstva pred náročnou jarnou sezónou. Ako nám povedal Igor Keller, tajomník klubu, Lipovčania sa doteraz dva roky iba zachraňovali v súťaže, ale už majú vyššie ciele. „Chceli by sme sa udomácniť v strede tabuľky. Máme kvalitný dorast, ktorý je v súťaži v popredí, šikovných chlapcov, určite dostanú príležitosť aj v prvom mužstve,„ dodal Igor Keller.

Turčan Košťany

Futbalisti Koštian začali s prípravou na novú sezónu začiatkom januára. Pri kormidle mužstva zostal Milan Bielik, ktorý, ako povedal, ak bude treba, je pripravený aj obliecť dres mužstva. „Máme úzky káder, nik nepribudol, ale dvaja hráči nám odišli – brankár Jadroň a skúsený Milan Macho – obaja do Trebostova, takže káder doplníme len vlastnými odchovancami. V príprave sme odohrali osem zápasov – v troch sme zvíťazili, v jednom remizovali a štyri sme prehrali. Pred jarnou odvetou si dávame skromný cieľ – chceme pre Košťany udržať I. triedu,„ povedal pre NŽT Milan Bielik. Raritou Koštian je, že ich dres oblečú hneď dvaja najstarší aktívni hráči behajúci po turčianskych trávnikoch - 48-roční - hrajúci tréner Milan Bielik a Jozef Plazák.

Aqua Turčianske Teplice B

V Dolnej Štubni, kde sídli rezerva teplickej Aquy, sa toho veľa cez zimu nezmenilo. Mužstvo sa pripravovalo pod vedením trénera Jána Rešetára už bez Mariána Kubicu, ktorý odišiel na hosťovanie do Hája, na výmenu prišli hosťovať hájski hráči Milan Chorvát a Tibor Cipár. Hosťovanie v Diviakoch predĺžili Rastislavovi Šolcovi - a to je z noviniek všetko. Tepličania majú pred jarou jediný cieľ: v každom prípade sa udržať v súťaži a to na čo najlepšom mieste v konečnej tabuľke. Ak im hráčsky vypomôže prvé mužstvo a dorastenci pochopia situáciu a budú za béčko nastupovať, malo by sa im to podariť.

Slovan Bystrička

Futbalisti Slovana začali pod vedením trénera Maroša Lukášika prípravu na jarnú sezónu už 10 januára. Do prípravy sa však pere pracovné zaneprázdnenie nezapojil skúsený Miroslav Tóth, ale ani brankár Martin Štrba, ktorý tak vraj urobil bez vysvetlenia. Novými v kádri sú dvaja – skúsený strelec Miroslav Matúš z Príboviec a Igor Bielik z martinského dorastu. Práve od strelca Matúša si sľubujú zvýšenie údernej sily mužstva. „V príprave sme sa zamerali na kondíciu a rozvoj sily, odohrali sme šesť zápasov, v ktorých sme skúšali rôzne herné varianty. Zatiaľ som spokojný, ale o celkovej spokojnosti budem môcť hovoriť až vtedy, keď sa po zbabranej jeseni na jar zachránime,„ povedal nám tréner Maroš Lukášik.

Družstevník Sklabiňa

Iba minimálne zmeny, tak možno hodnotiť zimnú prípravu sklabinských futbalistov. Do jarnej odvety ich bude viesť opäť Benjamín Droppa, ktorý by v Družstevníku mal pôsobiť do konca sezóny. V hráčskom kádri prišlo iba k jedinej výmene, keď skúseného futbalistu nahradil iný skúsený borec. Miroslav Čierny prestúpil do Žabokriek a odtiaľ prišiel Dušan Török, ktorý v posledných sezónach hosťoval v Belej. Druhou novou tvárou v sklabinskom drese je Haverla, ktorý naposledy hrával ako dorastenec v Priekope, ale potom s futbalom skončil. Teraz sa vrátil na ihriská a zdá sa, že urobil dobre. v rámci dobrých susedských vzťahov pomohli Sklabinčania Dražkovčanom vyriešiť otázku druhého brankára a poskytli im na hosťovanie svojho M. Bobčeka. Predsedníčka klubu Oľga Vaváková verí, že oveľa viac sa budú v sklabinskom mužstve presadzovať mladé talenty, ako je Macek, Horňák či Jančovič. O cieľoch mužstva nám povedala: „Udržať sa, zatiaľ máme takýto cieľ. No ja verím tomuto mužstvu, verím, že je dostatočne kvalitné, aby skončilo minimálne v polovici tabuľky.„

Žiara Horná Štubňa

V Hornej Štubni sa počas zimnej prestávky udiali veľké zmeny najmä v realizačnom tíme mužstva. Na jeho čelo prišiel známy futbalový odborník Viktor Krištof, asistovať mu bude Peter Tomahogh a zmeny sa udiali aj na ďalších postoch, keď sa vedúcim mužstva stal Ján Drabčák a členom vedenia tímu je aj Peter Žiak. Najdôležitejším poznatkom zimného prípravného obdobia, podľa podpredsedu klubu Viliama Lanka, bolo, že sa zlepšil prístup hráčov k tréningu. Problémom, na ktorý sa posťažovali, iba to, že snehové podmienky nedovolili mužstvu odohrať viac ako dve prípravné stretnutia. Káder mužstva by mali vystužiť odchovanec Kopecký, ktorý sa vrátil z Turčianskych Teplíc a Balačín zo Skleného, no a posilu budú mať Hornoštubňania aj na brankárskom poste – v osobe Mariána Šarlinu, ktorý prišiel z treťoligového Žiaru nad Hronom. Vo vybavovaní majú navyše ešte jedného hráča, ale keďže záležitosti okolo jeho príchodu neboli dotiahnuté, meno sme sa nedozvedeli. Cieľom pre jarnú sezónu je zlepšiť herný prejav, čo by sa malo prejaviť aj v tabuľke. (baj, jk)

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 7. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 12 594
 2. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 6 266
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 210
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 5 926
 5. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 885
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 810
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 152
 8. Od Česka až po Jadran 3 120
 9. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 912
 10. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 311
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Výkonnostná medzera za Luciou Hrivnák Klocovou je stále veľká.

Atlétka Lucia Hrivnák Klocová sa predstavila na štyroch olympiádach, zhodou okolností na tých istých, na akých štartoval legendárny Usain Bolt. V Londýne 2012 dosiahla druhé najlepšie umiestnenie slovenského atléta v ére samostatnosti. Lepší je od nej zatiaľ len olympijský víťaz Matej Tóth.


2 h
Deti zo skautského tábora museli prespať v Kultúrnom dome.

Silná búrka a krupobitie zaplavili stany, v ktorých táborili malí skauti.


2 h
Skvelá hokejová patria sa pravidelne stretáva už štrnásť rokov.

Hokejová partia, ktorá robila fanúšikom radosť počas šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, sa pravidelne stretáva.


21 h
V tomto kryte prišiel brutálnym spôsobom Jozef z Dubového o život.

Mladíci z Martina sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v spolupáchateľstve. Skutok bol navyše podľa orgánov činných v trestnom konaní spáchaný surovým alebo trýznivým spôsobom.


SITA 22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Krásno nad Kysucou žiada ďalší a dlhší termín.


22. júl

Oznamovateľ upozornil na hrubé porušenie technológie pri realizácii havarijného chladiaceho systému.


TASR 17 h

Ľudia sú nespokojní, musia dlho čakať.


23. júl

Dagmar Kačírekovú nahradí na poste prednostu okresného úradu Rastislav Kňaze.


23. júl

Už ste čítali?