Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Teplické ambície a martinský pokus o nemožné

V nedeľu jesennou dohrávkou Rakytovce – Turčianske

Priam ako geografické póly je protichodné postavenie dvoch turčianskych klubov v III. lige a presne také sú ich starosti. Zatiaľ čo v Turčianskych Tepliciach hľadali celú zimu vhodnú zostavu a sily na jarný útok na čelo ligy, v Martine sa pripravuje pokus o športový zázrak.

V Turčianskych Tepliciach vládne očakávanie o čosi silnejšie. Okrem iného aj preto, že Aqua odštartuje jarnú odvetu o týždeň skôr ako jej súperi. V nedeľu 21. marca, podľa našich informácií na umelej tráve v Banskej Bystrici, sa bude opakovať stretnutie Rakytovce – Turčianske Teplice, ktorý sa na jeseň nedohral. Oživíme vám pamäť. 26. októbra 2003 vycestovali Tepličania do obce neďaleko Banskej Bystrice s trochu „ľahším nákladom„. Časť dresov nechali doma, a tak nastúpili v teplákových bundách s číslami vyrobenými s leukoplastu... Prvý polčas sa dohral (1:1), no do druhého ich rozhodca Krahulec z Rimavskej Soboty už nepustil s odôvodnením, že hráči Aquy sú nesprávne označení. Po dlhých ťahaniciach na Stredoslovenskom futbalovom zväze nakoniec padlo rozhodnutie, že zápas sa bude opakovať pred začiatkom jarnej odvety na náklady Turčianskych Teplíc... Takže Tepličania už brúsia kopačky, zatiaľ čo Martinčania majú ešte týždeň nato, aby dotiahli prestupy.

Skryť Vypnúť reklamu

Teplickí priaznivci od Aquy opäť čakajú útok na prvé miesto a ďalší, v poradí už tretí pokus o postup do II. ligy. Všetci sú zvedaví, ako sa dosť pomiešaný káder tejto úlohy zhostí. Teplická bilancia hráčskych odchodov a príchodov je mierne pasívna. Z jesenného kádra odišli: Novák (do Poštornej), Kubovich a Frátrik (obaja do Bánovej), Šírovi skončilo hosťovanie, Braňo Pittner odišiel do Bratislavy študovať a Kempný narukoval do Liptovského Mikuláša. Prišli: František Hollý a Schmidt (obaja sa vrátili z hosťovania), Suchomel a Horecký (obaja zo Žiliny) a Ždimera (České Budějovice). V základnej zostave Aquy sa toho až tak veľa nezmení, tréner Ivan Šimček musí nájsť náhradu na ľavej strane obrany (Suchomel?), na pravej strane zálohy (Hollý?) a v jej strede. Nahradiť Kubovicha, ktorý sa rozhodol hrávať nižšiu súťaž, bude najťažšie. Ale raz už Tepličania pred takouto úlohou stáli... Teplice sa teda hotujú opäť robiť víchor na čele tabuľky. Ak by vyhrali v opakovanom stretnutí s Rakytovcami, priblížia sa k vedúcej Kremničke na tri body. V jarnej odvete majú svojich najťažších súperov pekne rozdelených v dvojkolových sériách. Doma majú Kremničku (24. apríla) a Žilinu B (29. mája), vonku Liptovský Mikuláš (1. mája) a Žiar (22. mája). Všetko je otvorené a karty sú rozdané...

Skryť Vypnúť reklamu

Martinským problémom číslo jedna je – Dolný Hričov a jeho deväťbodový náskok. Ak sú Martinčania rozumní, sústredia sa na ten najskromnejší cieľ: neskončiť poslední. je veľmi pravdepodobné, že konečné 14. miesto v tabuľke bude znamenať záchranu. Dostihnúť Dolný Hričov, ktorý je podľa našich informácií momentálne v rozklade (nemá hráčov), možno nie je nad ľudské sily.

V Martine úraduje nový tréner Jozef Šino. Je známy tým, že dokáže aj z priemerných futbalistov urobiť dobrý tím, vie hráčov motivovať, je prísny a má vzťah k mladým. To všetko sú dnes pre martinský futbal užitočné vlastnosti, lebo v zime nenastalo žiadne veľké posilňovanie futbalových radov a po trápnej jeseni vyzeral hráčsky káder ako český hrad Trosky... Navyše, J. Šino má teraz na futbal čas, napriek nízkemu veku, je už dôchodca (ako bývalý vojak z povolania), takže kladný bod navyše. Prekvapením bolo, že si za asistenta vybral Ivana Šefčíka, bývalého vynikajúceho futbalistu, ale trénerského nováčika. Spolupráca im vraj ide. Uvidíme...

Skryť Vypnúť reklamu

Z jesenného kádra odišli: Fučela a Móric (tí ešte v závere jesene dali Martinu zbohom). Prišli: Ambroz a Šiplák (obaja vojaci základnej služby) a ďalej s otáznikmi: Romančík a Kováč (obaja z Valče), Korda (Lipovec) a Šimko (Kláštor).

Dodáme, že veľké turčianske derby Martin – Turčianske Teplice sa bude hrať 15. mája.

JESENNÁ TABUĽKA III. LIGY

1. Kremnika 15 11 2 2 25:9 35

2. Liptovský Mikuláš 15 10 3 2 36:16 33

3. Turianske Teplice 14 9 2 3 37:13 29

4. Žilina B 15 9 2 4 35:20 29

5. Žiar 15 8 4 3 42:19 28

6. Ružomberok B 15 6 6 3 34:25 24

7. Kys. Nové Mesto 15 7 1 7 16:19 22

8. Luenec 15 6 3 6 24:20 21

9. Podbrezová B 15 6 3 6 27:28 21

10. Byta 15 6 2 7 20:22 20

11. Tomášovce 15 4 5 6 21:23 17

12. Rakytovce 14 4 4 6 21:32 16

13. adca 15 3 4 8 21:43 13

14. Revúca 15 3 3 9 16:32 12

15. Dolný Hriov 15 3 2 10 15:37 11

16. Martin 15 0 2 13 14:46 2

ŠK AQUA TURČIANSKE TEPLICE

Už poldruha roka vedie teplické mužstvo Žilinčan Ivan Šimček (49), ktorého priaznivci futbalu poznajú ako otvoreného diskutéra, zodpovedného profesionála a realistu, ktorí sa nesťažuje, ale hľadá riešenia. Jeho obľúbeným heslom je, že treba jesť len takou lyžicou, na akú máme. Minulý týždeň sme s ním hovorili o veciach minulých, súčasných i tých budúcich.

Jesenná časť ročníka 2003/2004 sa zdá byť už dávnou minulosťou, ale vy ju dokončíte fakticky až tento týždeň dohrávkou s Rakytovcami. Skúste sa mysľou vrátiť do minulého roka a povedať - ako sa s odstupom času dívate na doterajšie účinkovanie vášho mužstva v aktuálnej sezóne?

Myslím si, že sme na jeseň ukázali dosť futbalovej kvality, horšie bolo, že sa to nepremietlo celkom do výsledkov, čiže za výkony neboli adekvátne body. Niektoré zápasy, ktoré sme na ihrisku jasne režírovali my, sa skončili v náš neprospech a odchádzali sme bez bodového zisku alebo len s jedným bodom. Je paradoxné, že problémy nám robili všetky tri béčka v súťaži, tie nám zobrali vysoké percento bodov. Ale po hernej stránke nemám mužstvu čo vyčítať, myslím si, že to ukázali aj zápasy Slovenského pohára, v ktorých sme hrali vyrovnanú partiu s poprednými druholigovými celkami. Dovolím si povedať, že sme opäť urobili dobré meno Turčianskym Tepliciam, čo ostáva i naďalej našou prioritou.

S čím ste išli do zimenj prípravy, čo dôležité ste chceli napraviť, odstrániť, či upevniť v hre mužstva?

Osobne som rátal s inou variantou vývoja v hráčskom kádri. Rozmýšľal som, že by bol vhodný čas dať viac príležitosti mladým hráčom a pripraviť ich tak, aby jednak pociťovali viac zodpovednosti za hru mužstva, ale ju aj v skutočnosti na ihrisku niesli. Žiaľ, zostal som sklamaný, pretože práve hráči tejto vekovej kategórie z mužstva odišli. Či už je to Kempný, ktorý narukoval, alebo Frátrik, Šíro a Novák. Odišli teda tí, na ktorých som chcel budovať, nehovoriac už o tom, že na poslednú chvíľu zmenil dres aj Kubovich, ktorý mal pevné miesto v základnej zostave. Bol som teda trochu zaskočený, ale nič nenarobíme. Opäť sa teda vraciame do starostí, ktoré sme mali aj v minulosti. Máme jadro skúsených hráčov, ktoré musíme doplniť chlapcami, ktorí budú do zostavy pasovať a budú spĺňať kritériá, ktoré vyžadujeme.

Pre vás sa už zimná príprava končí, v nedeľu už hráte o majstrovské body. Ako ste s ňou spokojný?

Vidíte sami, že počasie nám nepraje a prakticky okrem telocvične sme nemali kde pracovať s loptou. Teda tohtoročná zimná príprava bola viac o vytrvalosti, sile, obratnosti a okrajovo aj rýchlosti, ale špeciálnu prípravu sme robiť prakticky nemohli, lebo terény to jednoducho nedovoľovali. Ak sa ma pýtate, tak teda spokojný nie som, ale proti počasiu nezmôžete nič. Napokon, rovnaký hednykep majú zrejme všetky mužstvá z tohto klimatického pásma, teda aj väčšina našich súperov v III. lige.

Nevieme, či Aqua niekedy za posledné obdobie bola v príprave taká úspešná. Hrali ste osem zápasov a všetky ste vyhrali s impozantným skóre 34:5!

Ste takí dobrí, alebo ste mali takých slabých súperov?

Je pravda, že sme nehrali s vyslovene ťažkými súpermi, ktorí by nás dokonalejšie preverili. Teda naozaj neviem, či už mužstvo je naozaj tak dobre naladené. Veď to poznáte, keď sa vyhráva, tak sa vždy nájde menej chýb a aj tie sa väčšinou odpúšťajú. No, a potom príde súťaž, a je to takmer vždy úplne iné.

Spomínali ste hráčov, ktorí odšili. Pohyb v kádri je vec normálna, ale úprimne - neprekvapilo vás, že odišlo až päť, a keď počítame aj novopečeného študenta Braňa Pittnera, tak vlastne šesť hráčov?

Mali sme mužstvo, v ktorom boli miesta pre väčšinu hráčov už takmer isté, improvizovali sme iba pri zraneniach či trestoch. Mali sme zámer túto stabilnú zostavu ďalej posilniť a náš herný prejav zdokonaliť, ale teraz je situácia iná, musíme hľadať hráčov a opäť ich do mužstva zabudovávať, aby sme opäť získali kvalitu, ktorú sme už mali. Zo začiatku som bol trochu zaskočený, ale potom som to už nerozoberal a prijal som novú úlohu a pozíciu, Myslím si, že máme dosť chlapcov, ktorí sa chcú presadiť a nikto nie je nenahraditeľný. Kubovichov odchod ma ale skutočne prekvapil, pretože bol na poslednú chvíľu a on odohral za nás takmer všetky prípravné zápasy.

„Kubo„ plnil v mužstve dôležitú úlohu, bol včeličkou, chodil do sobných súbojov, často ich vyhrával, vybojoval veľa lôpt, vedel ich rozohrať i zakončiť. Jeho nahradiť nebude jednoduché...

Jeho prácu teraz musia zvládnuť hráči, ktorí tu zostali. Mám pripravené dve varianty, buď z kraja zálohy stiahnem do stredu Jožka Šavola, alebo tento post bude pre Ľuba Pittnera. S tým je to ale horšie, chodí iba málo na naše trénigy, jeho práca mu to nedovoľuje. Trénuje síce v Žiline, ale keď chcem zohrať mužstvo, potrebujem každého hráča mať aspoň dva-tri razy týždenne na našom tréningu.

Kto prišiel posilniť Aquu pre jarné boje?

Opäť sme sa obrátili na žilinskú stranu, nie preto, že tam bývam, ale najmä preto, že tam je veľa mladých hráčov. Žilinská základňa je skutočne bohatá a s tamojšími manažérmi sa dá aj seriózne rokovať o hosťovaní mladých talentov. V Turci je situácia predsa len iná, talentov je menej a kluby za ne pýtajú niekedy až nehorázne peniaze. Zo Žiliny prišiel 20-ročný obranca Suchomel a mladý brankár Horecký, ktorý chytával za ligový dorast. Z hosťovania sa vrátili dvaja stredopoliari, ktorí už pravidlene hrávali - Schmidt a Fero Hollý, no a dokončuje sa prestup Ždimeru z Českých Budějovíc, ktorý je hráčom pre defenzívu.

Ako by ste teda zhodnotili pripravenosť vášho mužstva týždeň pred ostrým štartom?

Myslím si, že mužstvo je pripravené dobre. Bude záležať len od psychiky hráčov, ako zvládnu náročné zápasy a či dokážu to, čo nazbierali počas ťažkej zimnej prípravy, odovzdať v zápasoch na ihrisku.

Vieme, že o tom neradi hovoríte konkrétne, ale – aký je cieľ mužstva pre jarnú odvetu? Samozrejme, okrem toho, že chcete hrať dobrý futbal a robiť dobré meno klubu a mestu...

Ak budeme hrať dobrý futbal, budú prichádzať aj víťazstvá a našou ambíciou je neustále atakovať popredné miesta a bojovať o čelo tabuľky. Pohybovať sa v tomto elitnom priestore a usilovať sa o prvenstvo to by bola tá najlepšia motivácia aj pre nás trénerov, samozrejme pre hráčov a tiež pre divákov. Vlani nám chýbalo k postupu naozaj veľmi málo, aj dnes je všetko ešte otvorené, v každom zápase sa hrá o tri body, a kto vie, ako to všetko dopadne. Lebo favoriti to nebudú mať ani túto jar ľahké. My sa budeme snažiť o otvorený a kultivovaný futbal v každom zápase, doma i na ihrisku súpera. To môžem za celý náš kolektív sľúbiť.

Kto je pre vás najväčším favoritom III. ligy?

Podľa mňa niet hlavného favorita, o prvenstvo sa popasuje viac klubov – Žiar, Kremnička, Liptovský Mikuláš a my. Myslím si, že v tejto štvorici treba hľadať nového víťaza III. ligy.

A nakoniec otázka, ktorá nemá nič spoločného s teplickým futbalom. Myslíte si, že Martin má šancu zachrániť sa v súťaži, hoci dosiaľ získal iba dva body?

Šanca, tá je vždy. Ale majú ju aj súperi. Preto bude záležať na ľuďoch, ktorí v Martine robia okolo futbalu, aby sa zmobilizovali, dali sa dokopy a našli spoločnú reč. Lebo, kde niet rovnováhy, kde sa misky váh stále prevažujú, tam nikdy nie je úspech.

ŠKF ZŤS VTJ MARTIN

Jozef Šino (40) nie je na martinskej trénerskej lavičke nováčikom. Na jeseň 1997 robil asistenta Miroslavovi Kráľovi, potom bol posledných päť kôl jesene 1999 prvým trénerom, aby na jar roku 2000 robil asistenta Jurajovi Szikorovi. Ale iba do apríla, vtedy ho „prevelili„ k dorastencom bojujúcim o postup a on ich doviedol do I. ligy. Teraz je opäť pri martinskom kormidle a málokto na okolí mu túto pozíciu závidí...

Ako prebiehala zimná príprava na jarnú sezónu mužstva a ako sa vám plnia plány, s ktorými ste ju začínali? ?

Začali sme trénovať v januári, ale už v decembri, keď bolo jasné, že zakotvím v Martine, som sa poobzeral po hráčoch. Takže sme pracovali aj na poli diplomacie. Absolvovali sme rokovania s hráčmi, ktorých sme si vytypovali. Rozhodne sme mali v pláne doplniť káder, lebo v jesennej časti súťaže viacerí hráči skončili. Mal som predstavu, že v príprave budem mať 16-18 hráčov. Podarilo sa nám to stabilizovať na 15-16 hráčov. S týmto kádrom sme išli do prípravy a aj ju absolvovali. Teraz sme už v záverečnej fáze prípravy nielen na ihrisku, ale aj doťahovaní prestupov a hosťovania hráčov.

Zvláštnosťou tejto prípravy je, že vy sa hráčom venujete nielen predpoludním, ale aj popoludní. Prispôsobujete sa ich pracovným povinnostiam. Je to náročné?

Dnes sa v podstate môžem profesionálne venovať futbalu a pravdou je, že takto sme riešili situáciu, pretože niektorí hráči mohli trénovať iba dopoludnia, pretože pracovali na zmeny. Rovnako sme vychádzali v ústrety študentom. V prvom rade nám išlo o to, aby všetci hráči absolvovali dostatočný počet tréningových jednotiek. Takto sa nám to podarilo zladiť. Musím ale zdôrazniť, že spolupracujem s Františkom Vítekom a Ivanom Šefčíkom a s oboma sa mi spolupracuje veľmi dobre. Nielenže majú futbal radi, ale majú aj bohaté skúsenosti a čo je dôležité, majú aj prirodzenú autoritu v kabíne.

Aká bola tréningová morálka hráčov?

Môžem zodpovedne povedať, že som spokojný s ich prístupom. Samozrejme, musím rešpektovať v prvom poradí to, že ich živí práca a že školáci tiež majú svoje povinnosti, ktoré sú pre nich prvoradé. Čo je ale dôležité, v tréningovom procese chlapci pristúpili zodpovedne k zimnej príprave a aj účasť na tréningoch bola dobrá. Dôležité je to, že dnes viem o každom hráčovi, či príde na tréning, alebo dôvody prečo sa ho nezúčastní. Máme zavedený systém, že každý hráč sa musí vopred ospravedlniť.

Pomerne zavčasu ste začali aj s prípravnými stretnutiami. Táto zima moc nepriala futbalu, ale predsa ste našli riešenie a niektoré zápasy ste odohrali na umelej tráve. Považujete to za prínos?

Musím povedať, že aj keď počasie naozaj neprialo futbalu a zima je veľmi dlhá, tak na štadióne sú vytvorené slušné podmienky. Pomocné ihrisko bolo vždy pripravené tak, že sa dalo trénovať. Napokon, nevyužívali sme len ihrisko, ale aj okolité terény. Samozrejme, dnes, keď chce tréner vedieť v akej etape prípravy je jeho mužstvo, či je schopné realizovať herný systém, ktorý by sa mal v príprave chlapcom vžiť do krvi, je veľmi dôležité hrať na kvalitnom ihrisku. No, a také v zimnom ročnom období je len na umelej tráve. My sme sa v prípravných zápasoch na snehu snažili o to, aby sa hráči prispôsobili terénu a hrali s nasadením. Na umelej tráve sme kládli dôraz na herný prejav. Dnes, keď máme v okolí 60 kilometrov dve takéto ihriská – v Žiline a Banskej Bystrici, bolo by hriechom to nevyužiť.

Ktoré prípravné stretnutia sa mužstvu vydarili najlepšie?

Už druhý prípravný zápas sme hrali s druholigovým Kysuckým Lieskovcom práve na žilinskej „tráve„. Prehrali sme síce 1:0, ale naozaj som hráčov pochválil, pretože hrali zodpovedne. Kvalitný zápas sme odohrali aj v Banskej Bystrici so Selcami, ktorý sme vyhrali 6:1. Dobre sme hrali aj v zápase s Valčou.

Čo by mohla byť silnejšia stránka Martina v jarnej sezóne?

Chceme hrať iným systémom, podľa možnosti útočný, kombinačný futbal. Chlapci na to majú, takže dúfam, že dáme futbalu na ihrisku inú tvár, ako mal v jeseni.

Hovorí sa, že ešte nemáte zatiaľ dotiahnuté všetky prestupy či hosťovania hráčov, takže sa zrejme budete spoliehať aj na dorastencov - alebo sa mýlime?

Kostra mužstva je daná pomerne úzkym kádrom. Veľa možností na výber nebude. Samozrejme chcem, aby dorastenci, ktorí sú s nami v príprave Machovič a Schérer, pomáhali aj dorastu, ktorý bojuje o postup do prvej ligy. Ale na druhej strane rovnako k nám majú dvere otvorené ďalší chlapci. Ak by dorast stratil šance na postup do ligy, tak potom by mali hráči, ktorým v tomto súťažnom ročníku vyprší dorastenecký vek, prejsť medzi dospelých. Potom by sme začali pracovať s perspektívou.

Na jeseň niektorí hráči, ktorým sa predpovedala sľubná futbalová budúcnosť, stagnovali vo výkonnosti. Bolo to zrejme aj tým, že prehry hráčom nalomili psychiku. Čo s tým?

Jeseň je za nami. Keď som prvýkrát prišiel do kabíny, povedal som chlapcom, že nemám nôž na krku, že sa nič nedeje, že nás nik nenúti, že sa musíme zachrániť za každú cenu, ale že sa o to pokúsime. Povedal som im aj to, že sú medzi nimi šikovní hráči, ktorí keď budú na sebe poctivo pracovať, môžu sa svojimi výkonmi na jar predať do vyššej súťaže. Viacerí majú na to, aby sa presadili. Napríklad Kucian, Pauer, Siva, Volna a ďalší. Ale musia pracovať na sebe prejaviť úsilie a upútať na seba pozornosť svojimi výkonmi. Je len na chlapcoch, ako sa prejavia.

V kádri nie sú dvaja dlhodobo zranení hráči Bulvas a Šupej. Je vôbec šanca, že sa v tejto sezóne na ihrisku objavia?

S oboma som v kontakte. Osobne som sa s nimi stretol a niekoľkokrát aj rozprával. Samozrejme, ja proces liečenia po zranení neurýchlim, ale moja vízia je taká a možno aj bude reálna, že by sa Šupej už od apríla na dobrých terénoch mohol zapojiť do prípravy. A čo sa týka Bulvasa, ak by liečba pokračovala tak, ako sa to teraz javí, možno - a to je aj moje osobné prianie - bude našim žolíkom pre posledné štyri majstrovské zápasy.

Do začiatku súťaže nie je až tak ďaleko, čas vás tlačí najmä pri vybavovaní prestupov a hosťovaní hráčov. Ide o Romančíka, Kováča, Šimka a Kordu. Ako ste ďaleko?

Sme v kontakte s klubmi a otázky prestupov a hosťovaní hráčov sú v záverečnej fáze. Treba to iba dotiahnuť do úspešného konca. Samozrejme, môže nastať situácia, že nie všetko sa podarí. V tomto štádiu je ešte predčasné robiť závery.

Deväťbodová strata na predposledný Dolný Hričov je hrozivá. Môže byť realista ako ste vy v tejto situácii optimistom?

Na jar sa hrá o 45 bodov. Samozrejme, ak by sa dotiahla všetka administratíva okolo hráčov a káder by bol taký, ako sa črtá, bude naša šanca vyššia. Všetko bude záležať od úvodu jarnej časti. Prvých päť kôl sa bude treba pokúsiť ísť do toho naplno so všetkou vážnosťou, pokúsiť sa stiahnuť stratu. Keď nie, život pôjde ďalej, potom bude treba začať budovať úplne nové mužstvo.

Kto je podľa vás favoritom súťaže?

Päť – šesť mužstiev má kvalitné kádre a azda aj podmienky na postup. Favorizujem Liptovský Mikuláš, Turčianske Teplice a Žiar nad Hronom.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 4. Od Česka až po Jadran
 5. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 6. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 7. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 8. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 11 061
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 523
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 205
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 877
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 4 608
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 991
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 594
 8. Od Česka až po Jadran 3 317
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 575
 10. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 467
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Lipa neďaleko Necpál má približne 250 rokov.

Drevina neďaleko Necpál má približne 250 rokov.


13 h
Študenti Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine súťaži Mladý Európan zvíťazili.

Študenti Gymnázia Jozefa Lettricha v Martine zažili po vyhlásení výsledkov veľký pocit eufórie a radosti.


18 h
Výkonnostná medzera za Luciou Hrivnák Klocovou je stále veľká.

Atlétka Lucia Hrivnák Klocová sa predstavila na štyroch olympiádach, zhodou okolností na tých istých, na akých štartoval legendárny Usain Bolt. V Londýne 2012 dosiahla druhé najlepšie umiestnenie slovenského atléta v ére samostatnosti. Lepší je od nej zatiaľ len olympijský víťaz Matej Tóth.


21 h
Deti zo skautského tábora museli prespať v Kultúrnom dome.

Silná búrka a krupobitie zaplavili stany, v ktorých táborili malí skauti.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodnú plochu v kameňolome využívajú tisíce ľudí, napriek tomu, že je tam zákaz kúpania aj vstupu. Dnes sa tam utopil mladý muž.


15 h

Muža obvinili z nedovoleného ozbrojovania.


18 h

Prasklo vodovodné potrubie.


17 h

Vodnú plochu v kameňolome využívajú tisíce ľudí, napriek tomu, že je tam zákaz kúpania aj vstupu. Dnes sa tam utopil mladý muž.


14 h

Už ste čítali?