Nedeľa, 5. február, 2023 | Meniny má Agáta

Najlepšia jedenástka turčianskych futbalových súťaží za rok 2003

BRANKÁR

Tibor Rendko

(Javorina Podhradie)

Je najstarším hráčom v jedenástke roka 2003 a so svojimi 37 rokmi patrí medzi najskúsenejších brankárov v Turci. Pochádza zo známej sučianskej brankárskej rodiny, chytával jeho otec i obaja bratia. Pochádza tiež z dvojičiek a je skutočnou kuriozitou, že v prvej ankete, ktorú TFZ vyhlásil v roku 1995, obsadil brankársky post jeho dvojča Ladislav (dnes druholigový rozhodca), ktorý vtedy hájil dres Štiavničky.

Tibor tiež chytával v Štiavničke, no po prestupe do Podhradia sa stal oporou tohto ambiciózneho mužstva, výrazne prispel k postupu Javoriny do I. triedy a tiež k jej prekvapivému 2. miestu v jesennej tabuľke. Najmä záver jesene ho zastihol vo vynikajúcej forme a pohode. Je to brankár, ktorý bohato využíva svoje skúsenosti a jeho najväčšou prednosťou je postreh na bránkovej čiare.

SkryťVypnúť reklamu

Je otcom dcéry a syna. V ankete dostal 35 bodov.

PRAVÝ OBRANCA

Branislav Bardy

(Tatran Turany)

24-ročný odchovanec Turian vyniká predovšetkým pozitívnym vzťahom k futbalu, čo sa prejavuje poctivým prístupom k tréningom a obetavosťou v zápasoch. Je to skromný športovec, ale vzácny typ hráča, na ktorého sa tréner vždy môže spoľahnúť, že bude zodpovedne plniť jeho taktické úlohy. Je dobrý v osobných súbojoch, celkom slušne hlavičkuje a aj keď je jeho najväčšia sila v defenzíve, dokáže sa aktívne zapojiť aj do útočnej akcie mužstva. Stabilnými výkonmi sa podieľal na vlaňajšom postupe Turian do V. ligy.

Je slobodný. V ankete dostal 33 bodov.

ZADNÝ STOPÉR

Ľubomír Volna

(Dynamo Krpeľany)

27-ročný odchovanec krpelianskeho Dynama. V mužstve dospelých sa udomácnil veľmi rýchlo a stal sa výraznou oporou zadných radov. Dve sezóny hrával aj v Štiavničke, po návrate domov sa opäť zaradil medzi opory. Ako človeka ho zdobí skromnosť a zanietenosť pre futbal. Jeho futbalovými prednosťami je bojovnosť a dobré čítanie hry. Je to všestranný športovec, aktívne hráva aj stolný tenis - aj v tomto športe reprezentuje Dynamo úspešne.

SkryťVypnúť reklamu

Je slobodný. V ankete dostal 32 bodov.

PREDNÝ STOPÉR

Mário Šeregely

(Dynamo Krpeľany)

24-ročný odchovanec Dynama. Aj jeho začiatky a hráčsky vývoj, tak isto ako v prípade Ľuba Volnu, viedol miestny tréner a futbalový nadšenec Ľubomír Kišša. V mládežníckych kategóriách to skúšal na rôznych postoch, dokonca aj v útoku, napokon však zakotvil v obrane. Pre defenzívnu činnosť má dobré predpoklady, ale táto „futbalová práca„ ho aj baví. Veľmi dobre hrá hlavou a u súperov si získal rešpekt aj svojou dravosťou a nekompromisnosťou. Rád by si zahral aj vyššiu súťaž.

Je slobodný. V ankete dostal 33 bodov.

ĽAVÝ OBRANCA

Mário Daubner

(Družstevník Dubové)

29-ročný futbalista, ktorého zdobí okrem iných predností aj futbalová vernosť. Začal ako žiak vo svojom rodnom Dubovom a tu hráva doteraz. Najskôr nastupoval v zálohe, kde upútal svojím dynamickým prejavom, neskôr ho tréneri poverovali viac obrannými úlohami, až zakotvil na poste ľavého obrancu. Jeho charakteristickou futbalovou vlastnosťou je bojovnosť, dôraz v osobných súbojoch a rýchly prechod z obrany do útoku. Často vybojuje loptu, zašprintuje s ňou pred šestnástku súpera a pripraví svojim spoluhráčom dobré príležitosti. Individuálne akcie zakončuje aj sám, a tak sa pravidelne zaraďuje medzi úspešných strelcov mužstva.

SkryťVypnúť reklamu

Spolu so svojou partnerkou majú jedno dieťa. V ankete dostal 33 bodov.

PRAVÝ ZÁLOŽNÍK

Marián Smik (FC Kláštor pod Znievom)

30-ročný Kláštorčan, odchovanec kláštorského a martinského futbalu, sa dostal do najlepšej jedenástky roka už piaty raz, čím prekonal doterajší rekord Miroslava Tótha.

Dekorovali ho už v úplne prvej vyhlasovanej jedenástke v roku 1995, potom v rokoch 1996, 1998, 2002 a teraz za rok 2003. Jeho futbalová cesta sa už od vysokoškolských štúdií krížila s cestou profesnou, a tak jeho futbalový talent sa takmer nikdy neprejavil v plnej sile. Obliekal druholigový dres Slovana Bratislava B, potom treťoligový v Martine, vojenčil v Turanoch, až napokon zakotvil v Kláštore. Tam sa vypracoval na jedného z najlepších tvorivých stredopoliarov v I. triede, ktorého prednosťou nie sú iba presné prihrávky, ale aj dobré a časté gólové zakončenie. Je to kompletný, vzácne obojnohý futbalista a jeho najväčšou devízou je futbalové myslenie a zmysel pre kombináciu.

Je ženatý. V ankete dostal 41 bodov.

STREDNÍ ZÁLOŽNÍCI

Peter Černák

(FC Kláštor pod Znievom)

24-ročný rodák z Kláštora, kde hrával za žiakov, futbalovo vyrástol predovšetkým v martinskom doraste a patril vtedy k jeho výrazným oporám. V Martine pôsobil aj ako vojak základnej služby, potom sa vrátil do Kláštora, kde sa okamžite stal pilierom zadných radov mužstva. Je to však vzácne univerzálny hráč, a preto sa z obrany presťahoval do stredu poľa, kde plní predovšetkým defenzívne úlohy. Odborníci si cenia aj jeho pozičnú hru, kopaciu techniku a hru hlavou. Minulý rok mal rušný a úspešný. Na jar hosťoval v Dražkovciach a podieľal sa na ich záchrane v V. lige, na jeseň patril ku kľúčovým hráčom Kláštora.

Určite by dosiahol viac, ale futbal nie je pre neho športom číslo jedna. S rovnakou energiou sa venuje lyžovaniu, kde robí dokonca inštruktora, no a v lete horskej cyklistike a extrémnej turistike.

Je slobodný. V ankete dostal 35 bodov.

Gerhard Maron

(Tatran Turany)

Tretí, ktorý obhájil svoje vlaňajšie miesto v jedenástke roka. Má 35 rokov a je odchovancom turianskeho futbalu. Niekoľko sezón hrával III. ligu v Žabokrekoch, kde zažil zrejme svoje herne najlepšie obdobie. Potom sa opäť vrátil do Turian.

Patrí dlhé roky medzi najlepších hráčov v Turci v hre ľavou nohou. Jeho prihrávky i strely majú silu a presnosť a najmä jeho priame kopy sú povestné a sú postrachom všetkých brankárov. Obľúbený „Gero„ je typickým konštruktívnym záložníkom a výraznou individualitou, ale v žiadnom prípade nie je futbalovým sebcom. Naopak, vie spolupracovať s kolektívom a teší sa aj z gólu, na ktorý nezištne prihral. Často o výsledku Turian rozhodujú práve jeho prihrávky či góly. Bol kľúčovou postavou turianskeho postupu do V. ligy a aj v jeseni plnej sklamaní patril medzi málo hráčov, ktorí si za svoj prístup zaslúžia pochvalu.

Je ženatý, otec dcéry a jeho manželka čaká už čoskoro druhý prírastok do rodiny. V ankete dostal 32 bodov.

ĽAVÝ ZÁLOŽNÍK

Peter Fečko

(Dynamo Krpeľany)

29-ročný odchovanec Krpelian s futbalom začal v 10 rokoch. Jeho futbalovým vzorom je čerstvý držiteľ Zlatej lopty, kapitán českej reprezentácie Petr Nedvěd. Aj krpeliansky Peter hrá na jeho poste a má aj niektoré jeho vlastnosti - tvrdosť, bojovnosť a veľké futbalové srdce. Je to skromný športovec, ale veľmi obetavý, je typom hráča, ktorý hrá až do konca naplno. Domáci si ho cenia ako jedného z najlepších defenzívnych záložníkov, ktorý sa ale dokáže presadiť aj strelecky. Jeho prednosťou sú osobné súboje, nebojácnosť a hra hlavou. Ak mu zdravie vydrží, rád by si zahral aj vyššiu súťaž.

Je ženatý, otec dcéry a syna. V ankete dostal 36 bodov.

ÚTOČNÍCI

Peter Badáň

(Tatran Sučany)

Je to vlastne už štvrtý Krpeľanec v najlepšej jedenástke roka, pretože aj najlepší strelec Sučian i jesennej časti I. triedy je odchovanec Dynama. Má 27 rokov a dlhodobo patrí medzi najlepších strelcov turčianskej ligy, či už to bolo v drese Krpelian, Tu­rian alebo teraz Sučian.

Tento veľmi šikovný a už skúsený útočník podáva už dlhší čas kvalitné výkony, za ktoré sa už tretí raz dostal do jedenástky roka. Hrával už aj vyššie súťaže - V. ligu za Turany a IV. ligu za Istebné. Teraz svoju túžbu po vyššej súťaži sa snaží uskutočniť v Sučanoch. Jeho najväčšou futbalovou prednosťou je rýchlosť a prehľad v gólových situáciách. Opäť dával góly ako na bežiacom páse, pričom najviac využíval najmä svoj cit pre situáciu - vždy je tam, kam smeruje lopta a kde sa núka možnosť zakončiť.

Je slobodný. V ankete dostal zo všetkých najviac - 45 bodov.

Róbert Matuška

(FC Kláštor pod Znievom)

28-ročný odchovanec Martina, kde hrával za dorast a neskôr za béčko, potom tri roky pôsobil v Blatnici a teraz hrá už piatu sezónu za Kláštor. Napriek tomu, že jeho futbalové kvality sú nesporné a že ho lákali viaceré kluby z vyšších súťaží, nemá záujem opustiť turčiansku ligu. Hrá futbal pre radosť a nemá iné ambície, len byť členom dobrého kolektívu, ktorý v Kláštore našiel. Jeho najväčšími futbalovými zbraňami sú - výborná technika, futbalový rozum a šikovnosť, dokáže urobiť nečakanú a efektnú kľučku, ktorá vedie k súperovej bránke. Pri hre rozmýšľa, no niekedy až priveľa, čo trochu znižuje jeho produktivitu – ale na druhej strane získava obdiv divákov.

Je ženatý, otec dvoch dcér. V ankete dostal druhý najvyšší počet - 44 bodov.

Najviac bodovali útočníci

V rámci slávnostného vyhlasovania najlepšej jedenástky turčianskych súťaží za minulý rok ocenili aj najlepších hráčov v mládežníckych kategóriách. Prednosť v tomto roku dostali útočníci.

NAJLEPŠÍ ŽIAK

Radovan Janík

(Družstevník Blažovce)

Má 16 rokov a s futbalom začal v Príbovciach, kde aj pod vedením trénera Jána Pogónyho pokračuje, akurát už v drese Družstevníka Blažovce, ktorý vzal pod záštitu žiacke družstvo Príboviec.

Svoje fyzické danosti vedel dokonale zužitkovať ako hrotový hráč a strelec úspešného družstva. V súťažnom ročníku 2002/2003 sa stal najlepším strelcom I. triedy žiakov, keď dokázal súperových brankárov prekonať úctyhodných 54-krát! Po skončení základnej školy v Beni­ciach pokračuje v štúdiu na Strednej priemyslovej škole v Martine. Momentálne hosťuje v dorasteneckom družstve Malého Čepčína, ktoré hrá V. ligu.

NAJLEPŠÍ DORASTENEC

Jozef Záborský

(Družstevník Dražkovce)

19-ročný odchovanec dražkovského futbalu je veľmi talentovaným útočníkom. Už ako žiak prejavoval svoje veľké strelecké schopnosti, čo ho pred štyrmi rokmi priviedlo na toto pódium, kde prevzal cenu ako najlepší žiak turčianskych súťaží. Dnes tu stojí ako najlepší dorastenec, zverenec trénera Ľubomíra Tomašoviča.

Aj po prechode do dorasteneckého družstva pokračoval v streleckej produktivite, presadzoval sa svojou rýchlosťou, výbušnosťou, dôrazom v osobných súbojoch a tvrdou strelou. Hoci má ešte nedostatky v technike, dokáže ich nahradiť veľkou bojovnosťou. Je to hráč s futbalovým srdcom. Tým všetkým sa vlani na jeseň prezentoval už aj v mužstve dospelých Družstevníka Dražkovce v V. lige. Navštevuje Strednú lesnícku školu v Liptovskom Hrádku, čiže na tréning mu veľa času nezostáva, priaznivci dražkovského futbalu čakajú, že po maturite sa jeho futbalový talent ešte viac rozvinie.

Pripravil: Igor Gabaj

V. Lovíšeková, I. Gabaj, archív

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 3. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 4. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 5. Dodajte vašej pokožke šťavu
 6. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 7. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 8. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Tím súťažného kvízu Riskuj! vyráža za fanúšikmi do Košíc
 3. Viete, kto je Najzamestnávateľ vo finančných službách?
 4. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 5. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 8. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 13 787
 2. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 149
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 4. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 2 202
 5. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 821
 6. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 1 763
 7. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 1 175
 8. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 122

Blogy SME

 1. Denis Jánošík: A, čo, že nej sme dokonalí
 2. Štefan Vidlár: Malinkatá úvaha
 3. Ján Šeďo: Aj my sme mali hrdinov, "Anči" ma výnimočne očarila...
 4. Anna Miľanová: Kresba z bloku: Robotická ruka?... 2022
 5. Štefan Vidlár: Fčil
 6. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB
 7. Tupou Ceruzou: Snehová kalamita
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 17 724
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 973
 3. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 5 346
 4. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 3 828
 5. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 628
 6. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 403
 7. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 3 151
 8. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 148
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 6. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Workshop o klíčkovaní a fermentovaní navštívilo zatiaľ najviac ľudí.

Naučili sa klíčkovať či fermentovať zeleninu.


34m
Gazdovský dom požehnali prvýkrát.

Novinky z Valče, Turčianskych Teplíc a Martina.


24 h
Kalamita poriadne zamestnala aj cestárov.

Mimoriadna situácia platí v celom Žilinskom kraji.


4. feb
Pred reprezentačnou prestávkou sa Martinu podarilo zdolať Trnavu.

Pred reprezentačnou prestávkou si Martinčania o niečo zdvihli náladu víťazstvom na ľade Trnavy. Po stretnutí sa skloňovali dve mená Miloš Fafrák a Vladimír Glosár.


4. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Denis Jánošík: A, čo, že nej sme dokonalí
 2. Štefan Vidlár: Malinkatá úvaha
 3. Ján Šeďo: Aj my sme mali hrdinov, "Anči" ma výnimočne očarila...
 4. Anna Miľanová: Kresba z bloku: Robotická ruka?... 2022
 5. Štefan Vidlár: Fčil
 6. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB
 7. Tupou Ceruzou: Snehová kalamita
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 17 724
 2. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 973
 3. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 5 346
 4. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 3 828
 5. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 628
 6. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 403
 7. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 3 151
 8. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 148
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 6. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Už ste čítali?