Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Najlepšia jedenástka turčianskych futbalových súťaží za rok 2003

BRANKÁR

Tibor Rendko

(Javorina Podhradie)

Je najstarším hráčom v jedenástke roka 2003 a so svojimi 37 rokmi patrí medzi najskúsenejších brankárov v Turci. Pochádza zo známej sučianskej brankárskej rodiny, chytával jeho otec i obaja bratia. Pochádza tiež z dvojičiek a je skutočnou kuriozitou, že v prvej ankete, ktorú TFZ vyhlásil v roku 1995, obsadil brankársky post jeho dvojča Ladislav (dnes druholigový rozhodca), ktorý vtedy hájil dres Štiavničky.

Tibor tiež chytával v Štiavničke, no po prestupe do Podhradia sa stal oporou tohto ambiciózneho mužstva, výrazne prispel k postupu Javoriny do I. triedy a tiež k jej prekvapivému 2. miestu v jesennej tabuľke. Najmä záver jesene ho zastihol vo vynikajúcej forme a pohode. Je to brankár, ktorý bohato využíva svoje skúsenosti a jeho najväčšou prednosťou je postreh na bránkovej čiare.

Skryť Vypnúť reklamu

Je otcom dcéry a syna. V ankete dostal 35 bodov.

PRAVÝ OBRANCA

Branislav Bardy

(Tatran Turany)

24-ročný odchovanec Turian vyniká predovšetkým pozitívnym vzťahom k futbalu, čo sa prejavuje poctivým prístupom k tréningom a obetavosťou v zápasoch. Je to skromný športovec, ale vzácny typ hráča, na ktorého sa tréner vždy môže spoľahnúť, že bude zodpovedne plniť jeho taktické úlohy. Je dobrý v osobných súbojoch, celkom slušne hlavičkuje a aj keď je jeho najväčšia sila v defenzíve, dokáže sa aktívne zapojiť aj do útočnej akcie mužstva. Stabilnými výkonmi sa podieľal na vlaňajšom postupe Turian do V. ligy.

Je slobodný. V ankete dostal 33 bodov.

ZADNÝ STOPÉR

Ľubomír Volna

(Dynamo Krpeľany)

27-ročný odchovanec krpelianskeho Dynama. V mužstve dospelých sa udomácnil veľmi rýchlo a stal sa výraznou oporou zadných radov. Dve sezóny hrával aj v Štiavničke, po návrate domov sa opäť zaradil medzi opory. Ako človeka ho zdobí skromnosť a zanietenosť pre futbal. Jeho futbalovými prednosťami je bojovnosť a dobré čítanie hry. Je to všestranný športovec, aktívne hráva aj stolný tenis - aj v tomto športe reprezentuje Dynamo úspešne.

Skryť Vypnúť reklamu

Je slobodný. V ankete dostal 32 bodov.

PREDNÝ STOPÉR

Mário Šeregely

(Dynamo Krpeľany)

24-ročný odchovanec Dynama. Aj jeho začiatky a hráčsky vývoj, tak isto ako v prípade Ľuba Volnu, viedol miestny tréner a futbalový nadšenec Ľubomír Kišša. V mládežníckych kategóriách to skúšal na rôznych postoch, dokonca aj v útoku, napokon však zakotvil v obrane. Pre defenzívnu činnosť má dobré predpoklady, ale táto „futbalová práca„ ho aj baví. Veľmi dobre hrá hlavou a u súperov si získal rešpekt aj svojou dravosťou a nekompromisnosťou. Rád by si zahral aj vyššiu súťaž.

Je slobodný. V ankete dostal 33 bodov.

ĽAVÝ OBRANCA

Mário Daubner

(Družstevník Dubové)

29-ročný futbalista, ktorého zdobí okrem iných predností aj futbalová vernosť. Začal ako žiak vo svojom rodnom Dubovom a tu hráva doteraz. Najskôr nastupoval v zálohe, kde upútal svojím dynamickým prejavom, neskôr ho tréneri poverovali viac obrannými úlohami, až zakotvil na poste ľavého obrancu. Jeho charakteristickou futbalovou vlastnosťou je bojovnosť, dôraz v osobných súbojoch a rýchly prechod z obrany do útoku. Často vybojuje loptu, zašprintuje s ňou pred šestnástku súpera a pripraví svojim spoluhráčom dobré príležitosti. Individuálne akcie zakončuje aj sám, a tak sa pravidelne zaraďuje medzi úspešných strelcov mužstva.

Skryť Vypnúť reklamu

Spolu so svojou partnerkou majú jedno dieťa. V ankete dostal 33 bodov.

PRAVÝ ZÁLOŽNÍK

Marián Smik (FC Kláštor pod Znievom)

30-ročný Kláštorčan, odchovanec kláštorského a martinského futbalu, sa dostal do najlepšej jedenástky roka už piaty raz, čím prekonal doterajší rekord Miroslava Tótha.

Dekorovali ho už v úplne prvej vyhlasovanej jedenástke v roku 1995, potom v rokoch 1996, 1998, 2002 a teraz za rok 2003. Jeho futbalová cesta sa už od vysokoškolských štúdií krížila s cestou profesnou, a tak jeho futbalový talent sa takmer nikdy neprejavil v plnej sile. Obliekal druholigový dres Slovana Bratislava B, potom treťoligový v Martine, vojenčil v Turanoch, až napokon zakotvil v Kláštore. Tam sa vypracoval na jedného z najlepších tvorivých stredopoliarov v I. triede, ktorého prednosťou nie sú iba presné prihrávky, ale aj dobré a časté gólové zakončenie. Je to kompletný, vzácne obojnohý futbalista a jeho najväčšou devízou je futbalové myslenie a zmysel pre kombináciu.

Je ženatý. V ankete dostal 41 bodov.

STREDNÍ ZÁLOŽNÍCI

Peter Černák

(FC Kláštor pod Znievom)

24-ročný rodák z Kláštora, kde hrával za žiakov, futbalovo vyrástol predovšetkým v martinskom doraste a patril vtedy k jeho výrazným oporám. V Martine pôsobil aj ako vojak základnej služby, potom sa vrátil do Kláštora, kde sa okamžite stal pilierom zadných radov mužstva. Je to však vzácne univerzálny hráč, a preto sa z obrany presťahoval do stredu poľa, kde plní predovšetkým defenzívne úlohy. Odborníci si cenia aj jeho pozičnú hru, kopaciu techniku a hru hlavou. Minulý rok mal rušný a úspešný. Na jar hosťoval v Dražkovciach a podieľal sa na ich záchrane v V. lige, na jeseň patril ku kľúčovým hráčom Kláštora.

Určite by dosiahol viac, ale futbal nie je pre neho športom číslo jedna. S rovnakou energiou sa venuje lyžovaniu, kde robí dokonca inštruktora, no a v lete horskej cyklistike a extrémnej turistike.

Je slobodný. V ankete dostal 35 bodov.

Gerhard Maron

(Tatran Turany)

Tretí, ktorý obhájil svoje vlaňajšie miesto v jedenástke roka. Má 35 rokov a je odchovancom turianskeho futbalu. Niekoľko sezón hrával III. ligu v Žabokrekoch, kde zažil zrejme svoje herne najlepšie obdobie. Potom sa opäť vrátil do Turian.

Patrí dlhé roky medzi najlepších hráčov v Turci v hre ľavou nohou. Jeho prihrávky i strely majú silu a presnosť a najmä jeho priame kopy sú povestné a sú postrachom všetkých brankárov. Obľúbený „Gero„ je typickým konštruktívnym záložníkom a výraznou individualitou, ale v žiadnom prípade nie je futbalovým sebcom. Naopak, vie spolupracovať s kolektívom a teší sa aj z gólu, na ktorý nezištne prihral. Často o výsledku Turian rozhodujú práve jeho prihrávky či góly. Bol kľúčovou postavou turianskeho postupu do V. ligy a aj v jeseni plnej sklamaní patril medzi málo hráčov, ktorí si za svoj prístup zaslúžia pochvalu.

Je ženatý, otec dcéry a jeho manželka čaká už čoskoro druhý prírastok do rodiny. V ankete dostal 32 bodov.

ĽAVÝ ZÁLOŽNÍK

Peter Fečko

(Dynamo Krpeľany)

29-ročný odchovanec Krpelian s futbalom začal v 10 rokoch. Jeho futbalovým vzorom je čerstvý držiteľ Zlatej lopty, kapitán českej reprezentácie Petr Nedvěd. Aj krpeliansky Peter hrá na jeho poste a má aj niektoré jeho vlastnosti - tvrdosť, bojovnosť a veľké futbalové srdce. Je to skromný športovec, ale veľmi obetavý, je typom hráča, ktorý hrá až do konca naplno. Domáci si ho cenia ako jedného z najlepších defenzívnych záložníkov, ktorý sa ale dokáže presadiť aj strelecky. Jeho prednosťou sú osobné súboje, nebojácnosť a hra hlavou. Ak mu zdravie vydrží, rád by si zahral aj vyššiu súťaž.

Je ženatý, otec dcéry a syna. V ankete dostal 36 bodov.

ÚTOČNÍCI

Peter Badáň

(Tatran Sučany)

Je to vlastne už štvrtý Krpeľanec v najlepšej jedenástke roka, pretože aj najlepší strelec Sučian i jesennej časti I. triedy je odchovanec Dynama. Má 27 rokov a dlhodobo patrí medzi najlepších strelcov turčianskej ligy, či už to bolo v drese Krpelian, Tu­rian alebo teraz Sučian.

Tento veľmi šikovný a už skúsený útočník podáva už dlhší čas kvalitné výkony, za ktoré sa už tretí raz dostal do jedenástky roka. Hrával už aj vyššie súťaže - V. ligu za Turany a IV. ligu za Istebné. Teraz svoju túžbu po vyššej súťaži sa snaží uskutočniť v Sučanoch. Jeho najväčšou futbalovou prednosťou je rýchlosť a prehľad v gólových situáciách. Opäť dával góly ako na bežiacom páse, pričom najviac využíval najmä svoj cit pre situáciu - vždy je tam, kam smeruje lopta a kde sa núka možnosť zakončiť.

Je slobodný. V ankete dostal zo všetkých najviac - 45 bodov.

Róbert Matuška

(FC Kláštor pod Znievom)

28-ročný odchovanec Martina, kde hrával za dorast a neskôr za béčko, potom tri roky pôsobil v Blatnici a teraz hrá už piatu sezónu za Kláštor. Napriek tomu, že jeho futbalové kvality sú nesporné a že ho lákali viaceré kluby z vyšších súťaží, nemá záujem opustiť turčiansku ligu. Hrá futbal pre radosť a nemá iné ambície, len byť členom dobrého kolektívu, ktorý v Kláštore našiel. Jeho najväčšími futbalovými zbraňami sú - výborná technika, futbalový rozum a šikovnosť, dokáže urobiť nečakanú a efektnú kľučku, ktorá vedie k súperovej bránke. Pri hre rozmýšľa, no niekedy až priveľa, čo trochu znižuje jeho produktivitu – ale na druhej strane získava obdiv divákov.

Je ženatý, otec dvoch dcér. V ankete dostal druhý najvyšší počet - 44 bodov.

Najviac bodovali útočníci

V rámci slávnostného vyhlasovania najlepšej jedenástky turčianskych súťaží za minulý rok ocenili aj najlepších hráčov v mládežníckych kategóriách. Prednosť v tomto roku dostali útočníci.

NAJLEPŠÍ ŽIAK

Radovan Janík

(Družstevník Blažovce)

Má 16 rokov a s futbalom začal v Príbovciach, kde aj pod vedením trénera Jána Pogónyho pokračuje, akurát už v drese Družstevníka Blažovce, ktorý vzal pod záštitu žiacke družstvo Príboviec.

Svoje fyzické danosti vedel dokonale zužitkovať ako hrotový hráč a strelec úspešného družstva. V súťažnom ročníku 2002/2003 sa stal najlepším strelcom I. triedy žiakov, keď dokázal súperových brankárov prekonať úctyhodných 54-krát! Po skončení základnej školy v Beni­ciach pokračuje v štúdiu na Strednej priemyslovej škole v Martine. Momentálne hosťuje v dorasteneckom družstve Malého Čepčína, ktoré hrá V. ligu.

NAJLEPŠÍ DORASTENEC

Jozef Záborský

(Družstevník Dražkovce)

19-ročný odchovanec dražkovského futbalu je veľmi talentovaným útočníkom. Už ako žiak prejavoval svoje veľké strelecké schopnosti, čo ho pred štyrmi rokmi priviedlo na toto pódium, kde prevzal cenu ako najlepší žiak turčianskych súťaží. Dnes tu stojí ako najlepší dorastenec, zverenec trénera Ľubomíra Tomašoviča.

Aj po prechode do dorasteneckého družstva pokračoval v streleckej produktivite, presadzoval sa svojou rýchlosťou, výbušnosťou, dôrazom v osobných súbojoch a tvrdou strelou. Hoci má ešte nedostatky v technike, dokáže ich nahradiť veľkou bojovnosťou. Je to hráč s futbalovým srdcom. Tým všetkým sa vlani na jeseň prezentoval už aj v mužstve dospelých Družstevníka Dražkovce v V. lige. Navštevuje Strednú lesnícku školu v Liptovskom Hrádku, čiže na tréning mu veľa času nezostáva, priaznivci dražkovského futbalu čakajú, že po maturite sa jeho futbalový talent ešte viac rozvinie.

Pripravil: Igor Gabaj

V. Lovíšeková, I. Gabaj, archív

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 24 153
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 21 307
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 872
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 683
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 229
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 080
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 706
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 867
 9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 773
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 641
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Ilustračné foto.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

Ilustračné foto.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Padol ďalší rekord. V Trenčianskom kraji odhalili takmer 400 prípadov nákazy

Ide o pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Už ste čítali?