Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Športová paráda

Najúspešnejší športovci Turca za rok 2003

Na tradičnom mieste, v spoločenskej sále Združenej strednej školy obchodu a služieb v Martine, dekorovali v piatok 9. januára predstavitelia samosprávnych orgánov Turca i turčianskych miest najúspešnejších športovcov a kolektívy za rok 2003. O niečo viac ako zvyčajne bolo tohto roku špeciálnych cien, lebo primátor Martina Stanislav Bernát odovzdal ďakovné listy štyrom čerstvým šesťdesiatnikom, ktorí veľkú časť svojho života zasvätili športu. Zvláštna cena putovala aj do rúk bývalých martinských hádzanárov, ktorých športové umenie nestarne.

SkryťVypnúť reklamu

Svoje vlaňajšie umiestnenie v desiatke najlepších sa podarilo obhájiť iba dvom športovcom Lucii Klocovej a Jozefovi Kožárovi. Prvý raz po dlhšom čase sa do elitnej desiatky dostala „cudzinka„ - sučianska kolkárka Klaudia Pivková totiž býva v Galante. Žiaľ, ani na tohtoročnom oceňovaní najlepších sa nezišla kompletná desiatka. Tak ako predtým, aj teraz chýbala azda najlepšia súčasná športovkyňa Turca Lucia Klocová, ktorá sa so svojim trénerom Pavlom Sloukom v Čechách pripravovala na odlet na Kanárske ostrovy. Ďalší atlét Miroslav Vanko bol na sústredení vo Vysokých Tatrách a strelec Pavol Kopp mal dôležitú kvalifikáciu na ME.

Prítomným určite neunikol nástup novej generácie. Veď medzi ocenenými boli deti známych martinských športovcov, ktorým sa tiež niekedy ušlo miesto medzi najlepšími. Teraz si budeme musieť zvykať na úspechy ich ratolestí - Jaroslava Markoviča mladšieho, Alžbety Šimečkovej či Lukáša Kozáka...

SkryťVypnúť reklamu

K dobrej nálade slávnostného večera prispeli okrem tradičného moderátora Martina Ferenčíka aj tanečníčky z Deep Martico a spevák Ivan Hraško.

Michal Hrivnák

22-ročný hokejbalista Izoglobalu Martin. Individuálnym vrcholom tohto talentovaného reprezentanta bola účasť na MS vo Švajčiarsku, kde prispel k 3. miestu SR a dostal do zostavy All stars. Patril medzi najlepších aj na Pohári európskych majstrov, ktorý Martinčania vyhrali.

Pre čitateľov NŽT - Určite mojim najväčším úspechom v minulom roku bola reprezentácia Slovenska na Majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Úspechom už bolo to, že som sa vôbec dostal zo širšieho do užšieho výberu reprezentácie. To považujem vôbec za môj najväčší úspech v doterajšej kariére. Veľmi som rád, že som na šampionáte nesklamal dôveru trénerov, že sa mi aj darilo. Stal som sa najproduktívnejším hráčom bronzovej slovenskej reprezentácie a podarilo sa mi dostať aj do All-stars výberu šampionátu. Myslím si, že k úspechom patrí aj to, že martinský Izoglobal skončil minulý rok na prvom mieste v extralige, no ale najšťastnejší by som bol, keby nám tento rok majstrovský titul neutiekol.

SkryťVypnúť reklamu

Lucia Klocová

20-ročná atlétka z Koštian, členka Slávie UK Bratislava. Najlepšia atlétka Slovenska za rok 2003 má za sebou veľmi úspešnú sezónu. Vrcholom bola jej prvá účasť na MS v ľahkej atletike, v Paríži v behu na 800 m sa prebojovala do semifinále a celkove skončila na 11. mieste. Na juniorských ME v Poľsku vybojovala na 800 m striebornú medailu. Okrem iného prekonala aj slovenský ženský halový rekord na 1000 m časom 2:39,74. Na Európskom pohári družstiev skončila v behu na 800 m na 2. mieste.

Nie je bez zaujímavosti, že jej osobný tréner Pavel Slouka z Martina bol vyhlásený za najlepšieho atletického trénera roku 2003.

Vladimír Kohút

21-ročný karatista z Martina, člen Slávie Medik Martin. Je držiteľom majstrovského technického stupňa I.DAN a je reprezentantom SR. Na majstrovstvách SR zvíťazil v hmotnosti nad 80 kg a obsadil 3. miesto bez rozdielu hmotností.

Pre čitateľov NŽT: - Uplynulý rok mi priniesol nielen víťazstvá, ale aj smolu. Po majstrovskom titule, ktorý som získal koncom marca minulého roku, som o dva týždne pri štarte s reprezentáciou Slovenska na turnaji na Kanárskych ostrovoch utrpel zranenie, takže vlastne som tam musel nútene takmer mesiac pobudnúť v nemocniciach. Sezóna sa týmto zranením pre mňa skončila o niečo skôr, ako býva zvykom. Ale už je všetko v poriadku. V septembri som stihol rozbeh ďalšej sezóny a som rád, že sa mi pri návrate na žinenku celkom darilo.

Pavol Kopp

25-ročný športový strelec, člen ŠKP Martin. Reprezentant SR štartoval na viacerých vrcholných podujatiach - na ME v Plzni skončil v streľbe z ľubovoľnej pištole na 14. mieste, na ME v Göteborgu v streľbe zo vzduchovej pištole na 28. mieste. Na MSR v ľubovoľnej pištoli skončil tretí, vyhral medzinárodnú súťaž v Györi, o stupienok nižšie skončil na Veľkej cene Plzne. V rámci extraligy vytvoril v streľbe z ľubovoľnej pištole nový slovenský finálový rekord 664,1 bodu.

Jozef Kožár

45-ročný inžinier z Martina, člen Aeroklubu Martin obhájil svoje postavenie v desiatke najúspešnejších turčianskych športovcov z vlaňajška predovšetkým zásluhou 6. miesta v najťažšej voľnej triede na MS v bezmotorovom lietaní v Poľsku. Na medzinárodných majstrovstvách SR obsadil 3. miesto.

Pre čitateľov NŽT: - Najväčším zážitkom boli určite majstrovstvá sveta, kde som lietal s vysokovýkonným vetroňom Nimbus 4D a najmä možnosť porovnať sa s majstrami sveta z minulých rokov, ktorých sa sa tu zišlo osem, no a mne sa podarilo dvoch z nich predstihnúť. Bolo to naplnenie športového cieľa a zužitkovanie všetkých skúseností, ktoré som získal za takmer 25 rokov bezmotorového lietania.

Jaroslav Markovič

18-ročný hokejista, člen MHC Martin. Vlani mal veľmi úspešný rok, prispel svojmu kolektívu k obhájeniu titulu majster SR, dostal sa do prvého mužstva MHC a s reprezentáciou SR získal striebornú medailu na MS 18-ročných v Rusku.

Pre čitateľov NŽT: - Uplynulý rok mi priniesol radosť, ale aj smútok. Tým šťastným momentom v mojej športovej kariére bolo, že som ako člen reprezentácie Slovenska do 18 rokov získal striebornú medailu. Hoci som nebol pri zisku majstrovského titulu juniorov Martina, tešil som sa z tohto úspechu so svojimi spoluhráčmi. No a za úspech považujem aj to, že mi tréner Milan Hovorka dal šancu hrať hokejovú extraligu. Tým smutnejším v mojej športovej kariére bolo zranenie. Presne si to pamätám – stalo sa mi to 27. októbra v šiestom kole so Zvolenom, keď som utrpel zranenie členka, po ktorom nasledovala operácia. To ma zabrzdilo a, žiaľ, nemohol sa mi splniť ani ďalší môj veľký cieľ, hrať na tohoročných majstrovstvách sveta dvadsaťročných. Po operácii som sa vrátil na ľad a teraz mám najbližší cieľ zabojovať o miesto v extraligovom kádri.

Michaela Matúšová

16-ročná džudistka, členka Judo clubu Martin. Vlani vybojovala titul majsterky Slovenska tak medzi dorastenkami ako aj juniorkami. Úspešne štartovala na viacerých turnajoch a štartovala aj na ME juniorov v Sarajeve.

Pre čitateľov NŽT: - Za najväčší úspech minulého roka považujem štart na juniorských majstrovstvách Európy, kde som reprezentovala Slovensko v hmotnostnej kategórii do 57 kg. Na tomto šampionáte som ako dorastenka bola skôr zbierať skúsenosti a hoci som prehrala, už účasť na tomto podujatí považujem za svoj veľký úspech. Spokojná som bola aj so svojimi výsledkami na domácich podujatiach, na ktorých som väčšinou skončila na prvom alebo druhom mieste. Za veľký úspech považujem zisk majstrovského titulu nielen v kategórii dorasteniek, ale aj medzi juniorkami. V tomto roku by som chcela nadviazať na minuloročné výsledky a mojím snom je získať nielen domáce tituly, ale dostať sa aj na majstrovstvá sveta, ktoré budú v Budapešti.

Klaudia Pivková

21-ročná kolkárka Tatranu Benlux Sučany, ktorá býva a trénuje v Galante. Platná členka majstrovského kolektívu sa v minulom roku stala v nemeckom Augsburgu majsterkou sveta v kolkárskej disciplíne - šprint.

Pre čitateľov NŽT: - Najväčším mojím úspechom bol v minulom roku jednoznačne zisk titulu juniorskej majsterky sveta na májovom šampionáte v nemeckom Augsburgu. Minulú sezónu som mala vydarenú, lebo som získala titul juniorskej majsterky Slovenska a rovnako titul s Benluxom. Teraz je mojim cieľom prebojovať sa na seniorské majstrovstvá sveta, ktoré budú v máji v Rumunsku, no a pomôcť družstvu Benluxu získať ďalší majstrovský titul.

Alžbeta Šimečková

17-ročná juniorská reprezentantka v rádioorientačnom behu, členka Mediku Martin. Je dcérou známeho slovenského reprezentanta v tomto zaujímavom športovom odvetví. Maj­sterka SR získala na vlaňajších ME v Poľsku získala v kategórii junioriek dve bronzové medaily v súťaži jednotlivkýň i dvojíc.

Pre čitateľov NŽT: - Potešili ma majstrovstvá Európy a najmä to prekvapenie, že sa mi podarilo získať medailu. Mala som aj kus šťastia, ktoré je pri tomto športe vždy potrebné, ale mala som aj dobrú formu a bola som dobre pripravená. Boli to moje druhé takéto veľké preteky, prežívala som dosť veľký stres, žalúdok som mala poriadne stiahnutý, ale otec mi bol psychickou oporou, a tak sa to dalo zvládnuť. A keď mi po pretekoch povedal, že je na mňa pyšný, bolo to veľmi pekné a silné.

Miroslav Vanko

31-ročný ľahký atlét z Martina, v súčasnosti preteká za Obalservis Košice. Bývalý olmypionik bol vlani členom strieborného tímu SR (Matanin, Báthory, Bajčičák, Vanko) na MS v behu do vrchu v talianskom Trente. K tomuto kolektívnemu úspechu prispel najlepším časom na extrémne náročnej trati a 8. miestom v súťaži jednotlivcov. Vlani sa stal majstrom SR v cezpoľnom behu a na MSR v polmaratóne bol tretí.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 5. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 6. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 7. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 8. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 1. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 3. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 5. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 6. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 7. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 8. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 9 496
 2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 861
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 823
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 083
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 779
 6. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 751
 7. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 2 807
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 486

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?
 2. Michal Maslej: Prosím, pýtajte sa kandidátov
 3. Jozef Ďanovský: Zápisky psychoterapeuta
 4. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pri zapojení príbuzných do podnikania je potrebný racionálny prístup (5. časť)
 5. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Kuchyňa
 6. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (30.9. - 6.10.1922)
 7. Jozef Sitko: Náhoda? Či reálne avízo o krádeže mojich blogov?
 8. Miroslav Lukáč: Hyeny útočia vo svorke, tak ako i politici. Aj u nás sme zaznamenali mobilizáciu. Aj psy sa bránia útokom.
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 986
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 8 693
 3. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 8 073
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 598
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 654
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 731
 7. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 566
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 402
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

V roku 2019 martinský závod vyrobil 500-miliónty komponent

Najväčší zamestnávateľ v Turci aj napriek dodávateľským problémom výrobu rozšíri.


1 h

Prečítajte si výber TOP športových správ z regiónov.


3 h
Tanečníci z Martina na Majstrovstvách sveta vo Švédsku.

Tento rok je pre nich mimoriadne plodný a za posledných 32 rokov najúspešnejší.


Sabina Petrovičová 19 h
Medveď hnedý.

Situáciu monitoruje aj Správa Národného parku Veľká Fatra.


22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?
 2. Michal Maslej: Prosím, pýtajte sa kandidátov
 3. Jozef Ďanovský: Zápisky psychoterapeuta
 4. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pri zapojení príbuzných do podnikania je potrebný racionálny prístup (5. časť)
 5. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Kuchyňa
 6. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (30.9. - 6.10.1922)
 7. Jozef Sitko: Náhoda? Či reálne avízo o krádeže mojich blogov?
 8. Miroslav Lukáč: Hyeny útočia vo svorke, tak ako i politici. Aj u nás sme zaznamenali mobilizáciu. Aj psy sa bránia útokom.
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 986
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 8 693
 3. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 8 073
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 598
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 654
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 731
 7. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 566
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 402
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?