Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Nepustili ich do trháku

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: Žilina – Martin 3:0 (1:0,2:0,0:0) – góly: Schneider, Škorvánek a Krajči. Zostava Martina: Dzubina (21. Petrík) – Hudec, Böhme, Šterbák, Gábriš, Kováčik, Frkáň – Vozdecký, Mahdalík, Sýkora, Kazda, Krišák, Kotlárik, Malček, Laštiak, Čacho, Važan, Hovorka, Petričko, Bonda.

Piatok: Martin – Zvolen 3:4 (0:0,0:3,3:0 – 0:1) – góly: Gábriš 2 a Čacho, resp. Cibuľa, Harabín, Škvaridlo a Bartek. Zostava Martina: Petrík – Hudec, Böhme, Šterbák, Gábriš, Kováčik, Frkáň – Vozdecký, Mahdalík, Čacho, Kazda, Laštiak, Kotlárik, Sýkora, Petričko, Malček, Važan, Hovorka, Pokrivčák, Zágora.

Nedeľa: Poprad – Martin 2:2 (1:1,1:1,0:0 – 0:0) - góly: Lištiak a R. Tomas, resp. Vozdecky a Mahdalík. Zostava Martina: Petrík – Hudec, Böhme, Kováčik, Gábriš, Frkáň, Česnek, Šterbák – Kazda, Hovorka, Kotlárik, Vozdecký, Sýkora, Mahdalík, Važan, Laštiak, Čacho, Petričko, Krišák, Bonda, Zágora.

Koniec série

Žilinčania prelomili čiernu sériu desiatich zápasov bez víťazstva nad Martinom a vyhrali na nulu. Nie je bez zaujímavosti, že Martinčania potvrdili, že sú výrobcovia hrdinov – brankárov. V Žiline odohrali už svoj siedmy zápas tejto sezóny bez vsieteného gólu! A čo je ešte horšie ich výkon najmä v prvej tretine bol poznačený sériou neúspechov, po ktorých klesla psychika mužstva na bod mrazu. No a výsledok sa dostavil – prehra, ktorá Martin posunula až na samé dno tabuľky. Do konca súťaže je ešte ďaleko, ale zasa nie až tak, aby sme tento fakt mohli brať ľahkovážne. Ďalšou zaujímavosťou súboja bolo, že domácim zarobil na víťazstvo martinský odchovanec obranca Tibor Schneider, ktorý dal ich vedúci gól. O tom, že Martinčania nie sú momentálne vo svojej koži svedčilo aj to, že sa ich gólové šance v tomto zápase dali zrátať na prstoch jednej ruky. Napriek tomu to boli „tutovky„. Ku gólu bol veľmi blízko Kazda, ale jeho pokus zblízka Šimonovič zneškodnil. Dve šance premrhal ofenzívny obranca Hudec, pričom po jednej z nich zazvonila žŕdka domácej bránky a pri druhej, do ktorej sa dostal v presilovke piatich proti trom, prestrelil vysoko nad. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.

Vyfúkli im aj bod

Martinčania mali so Zvolenčanmi aktívnu bilanciu a vôbec si ju nemuseli pokaziť. Lenže martinská psychika je na dne, a tak domáci nedokázali využiť priemerný výkon súpera na to, aby ho pokorili, alebo aby s ním získali čo len bod. V prvej tretine bola domáca snaha iba platonická, koncovka slabá. Domácej hre chýbala iskra, nadšenie a viac srdnatosti. To sa im napokon v druhej tretine stretnutia vypomstilo. Najprv síce mohli Laštiak a po ňom Vozdecký skórovať, ale udreli hostia a Cibuľa dal vedúci gól hostí. To bol signál pre nápor Zvolenčanov, ktorí poľahky využili domáce chyby na vsietenie ďalších dvoch gólov. Keď Vozdecký na konci druhej tretiny nepremenil tutovku, zdalo sa, že je o osude zápasu rozhodnuté. Do záverečnej tretiny urobil tréner Hegyi rošády v zostave a diváci v hľadisku ani nemohli uveriť, čo sa začalo diať. Po góle Čacha to začalo pred Križanom až neuveriteľne vrieť. Prišli obrovské šance, ale Kováčik s Kazdom nemali šťastie a Vozdeckého strela zazvonila na žŕdke. Napokon sa našiel šťastný strelec – Gábriš, ktorý najprv vyrovnal a potom dve minúty pred koncom vykresal aspoň remízovú nádej. Tá však spľasla v predĺžení, keď Bartek z uhla prekonal Petríka. Gólu však predchádzala obrovská šanca Martina. Kazda s Kotlárikom išli do prečíslenia, ale do Kazdovej strely sa položil obranca hostí. A tak chudobnému vykypelo z hrnca.

Mohlo aj zahrmieť

V stretnutí súperov, ktorých v tabuľke extraligy preskočila donedávna posledná Nitra, išlo o veľa, a tak nečudo, že nervozita obom súperom zväzovala ruky. Martinčania, ako je už pomaly tradíciou, inkasovali hneď v úvode zápasu, ale slúžilo im ku cti, že sa nezložili. Zanedlho Vozdecký po peknej kombinácii vyrovnal a mali aj ďalšie dobré šance na skórovanie, najväčšiu Važan, ale zadarilo sa až v polovici stretnutia Mahdalíkovi. Škoda, že hosťom vedenie nevydržalo dlho. Pri oslabení inkasovali, keď nedokázali obsadiť voľného Tomasa, ktorý strelou bekendom vyrovnal. V záverečnej tretine boli opäť aktívnejší hostia, lenže v koncovke sa im nedarilo. Nedokázali vo svoj prospech využiť ani štvorminútovú presilovku. V tlaku pokračovali aj po nej. Za svoju aktivitu by si boli zaslúžili zvíťaziť, ale domáci odolali. V predĺžení sa obaja súperi snažili neurobiť chybu. Tesne pred koncom sa pri martinskom tlaku dostal do brejku dostal domáci Hvíla, ale brankár Petrík zachránil Martinu cennú remízu. Keď už ušla Nitra, aspoň sa nedostali do trháku aj Popradčania.

Teraz je v extralige dvojtýždňová prestávka. Najbližší zápas zohrajú Martinčania doma 28. decembra proti Trenčínu a 30. decembra cestujú do Liptovského Mikuláša. (jk)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Bezbariérové vozidlo
  2. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  3. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Hokejisti by mohli dostať peniaze do dvoch týždňov

Spojenie dvoch najvyšších hokejových súťaží zväz nepodporil. Nedovoľujú to normy.

Na ľade naraz trénuje len päť hráčov a brankár.
V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.