Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Z víťazstva Elánu najviac vyťažila Oceánia

HOKEJBAL

I. martinská liga

Nepochybným šlágrom desiateho kola bol súboj odvekých rivalov a finalistov minulého ročníka - Elánu s Goldspartom. Obidve družstvá predviedli hokejbal najvyššej kvality, ktorému nechýbalo patričné nasadenie, ukážkové kombinácie, či dôraznosť v osobných súbojoch. Viacerí hráči išli na maximum, a tak sa mali diváci na čo pozerať. Elán sa na svojho súpera veľmi dobre pripravil, celoplošnou hrou založenou na napádaní v jeho tretine si vypracovali viaceré možnosti a tri z nich aj do polovice zápasu premenili. Goldspart neostával nič dlžný, ale dlho sa nedokázal strelecky presadiť. Na konci druhej tretiny však predsa len skóroval a vykresal nádej na obrat. Ten mu napokon paradoxne ponúkol Elán, keď sa jeden z jeho hráčov nechal zbytočne vylúčiť na štyri minúty. To, že Goldspart presilovky ovláda, potvrdil prakticky hneď, keď v priebehu niekoľkých sekúnd III. tretiny vyrovnal. Oddychový čas pomohol Elánu prekonať kritické chvíle, prestál veľkú ofenzívu Goldspartu a naopak dvoma vydarenými brejkmi vlastne rozhodol o svojom cennom víťazstve.

Prehru Goldspartu naplno využila Oceánia, keď sa po víťazstve nad Starsom prebojovala po desiatich kolách na čelo ligovej tabuľky. V derby zápase medzi Fest Citronom a Pumami sa žiadne prekvapenie nekonalo. Citron, podobne ako Oceánia, rozhodli o zisku dvoch bodov hneď v úvode stretnutia, a hoci Pumy v druhej časti zdvihli hlavu, na úspech to nestačilo. Prekvapeniu však v tomto kole predsa len došlo, keď sa Royal nechal nachytať na hruškách hráčmi Severu. Sever sa víťazstvom prvý raz prebojoval na ôsmu priečku, ktorá zaručuje účasť v play off.

Výsledky 10 kola: Sever – Royal Team 9:6 (1:1,7:3,1:2) – Bubeník, Marián Imriš, Hruška po 2, Marek Imriš, Rimaj, M. Hagara, resp. Minarovský 3, Knoško, Ľ. Kráľ, Richard Orosz. Oceánia Priekopa – Stars 8:3 (4:1,2:1,

2:1) – Ondrík 3, Hanus, Boďa po 2, Križan, resp. Kralovanský 2, Kotyra. Pumy – Fest Citron 6:10 (2:6, 3:1, 1:3)

– Kubeník, Chomča po 2, Barták, Hamza, resp. Čiernik 3, Olvecký, M. Sumka po 2, J. Svitač, Chlebúch, Pokrivčák. Elán – Goldpart 8:4 (2:0,

1:1, 5:3) – Brezniak 2, Hromadík, Liščák, Korec, Tuna, Temniak, Ertel, resp. Pavlík 2, M. Hazucha, Podhorský. Panthers – Mestská polícia 7:7 (1:1, 4:2, 2:4) – Vidlák, Kališ po 2, Rudinský, Kormančík, Koniar, resp. Milan Bartoš 2, Florek, Hobrľa, Pažický, Rakovan, R. Reich

II. martinská liga

V II. lige dokázali oslabení Specialisti uhrať remízu so silným Spartakom, rovnako tak remizovala aj Barakuda so Sučanmi, ale tá zachraňovala bod až gólom v poslednej sekunde zápasu. v súboji Medokýš - Bianca vynikli výborné výkony brankárov Antuša a Bohdaňa. Zápas do víťazného konca dotiahol Medokýš, ktorý sa touto výhrou posunul na čelo tabuľky. Amfiko nastúpilo proti mužstvu turianskym Eagles len s ôsmymi hráčmi a počas dvoch tretín vyhrávalo. Eagles v poslednej tretine stiahli hru na dve formácie a gólmi sa ešte snažil zápas zvrátiť vo svoj prospech, avšak Amfiko už jednogólový rozdiel udržalo až do konca.

Výsledky 10. kola: Malý Čepčín – Sokol Vartiak 6:8 (2:1,3:2,1:5) - Vojtyla 3, Ondrík 2, Žulko, resp. Diškanec 4, Wehle 3, Vojtek. Specialist - Spartak Lion 6:6 (1:4,2:0,3:2) - Tuna 4, Hromadík, Vrábel, resp. Rapan 2, Ondrejka, Ladovič, Krška, M. Barica. Barakuda – Podskala Sučany 6:6

(1:1, 3:3, 2:2) - F. Sálus, M. Greňo, Marko, M. Sálus, Šišitka, Čiernik, resp. Nahálka, Majerčák, Kubala, M. Sumka, Pavlík, B. Sumka. Medokýš Ľadoveň - Bianca 3:1 (1:1,1:0,1:0) - Žibek, Ličko, Chalupka, resp. Ďuris. Malina & Statel – Santa Monica 2:10

(0:6,1:2,1:2) - Linceni, Korbeľ, resp. Huraj 4, Čordáš 2, Hulej 2, Javor, Čarvaga. Eagles Turany - PeP Amfiko 4:5 (0:2, 1:2, 3:1) - M.Vojt 2, Straka, Gelačák, resp. Vagaský 2, J. Bukový, Facuna, Kišša.

1. Ľadoveň 10 6 3 1 57:38 15

2. Barakuda 10 6 2 2 72:51 14

3. Specialist 10 6 2 2 66:46 14

4. St. Monica 10 6 2 2 65:49 14

5. Malý Čepčín 10 5 1 4 50:43 11

6. Spartak Lion 10 5 1 4 59:64 11

7. Sokol Vartiak 10 4 2 4 55:50 10

8. Bianca Martin 10 4 1 5 43:41 9