Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Prepadli aj s posledným

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: Slovan Bratislava – Martin 8:4 (0:2,5:0,3:2) – góly: Cíger 4, Školiak 2, Jánoš a Halaj, resp, Vozdecký, Pokrivčák, Čacho a Kotlárik. Zostava Martina: Dzubina (41. min Petrík) – Kováčik, Böhme, Hudec, Česnek, Šterbák, Gábriš, Frkáň – Vozdecký, Laštiak, Čacho, Kazda, Krišák, Kotlárik, Malček, Petričko, Sýkora, Pokrivčák, Hovorka, Bonda, Važan.

Sobota: Martin – Košice 2:7 (1:3,1:2,0:2) – góly: Kazda a Krišák, resp. Ihnačák 3, Kroták 2, Sabol a Caban. Zostava Martina: Petrík (6. min Dzubina) – Kováčik, Böhme, Hudec, Česnek, Šterbák, Gábriš, Frkáň – Vozdecký, Laštiak, Čacho, Kazda, Krišák, Kotlárik, Pokrivčák, Petričko, Sýkora, Malček, Hovorka, Važan, Bonda.

Nedeľa: Martin – Nitra 2:2 (2:0,0:0,0:2 – 0:0) – góly: Vozdecký a Kazda. Zostava: Dzubina – Hudec, Böhme, Šterbák, Česnek, Kováčik, Gábriš, Frkáň – Vozdecký, Laštiak, Čacho, Kazda, Krišák, Kotlárik, Malček, Petričko, Sýkora, Važan, Zágora, Bonda, Markovič.

Slovan má Cígera

„Keby sme my mali Cígera, azda sme so Slovanom mohli aj vyhrať„, povedal po zápase tréner Martinčanov Ján Hegyi. Martinský odchovanec a najlepší hráč extraligy korunoval svoj vynikajúci výkon proti rodákom skvelou streleckou muškou - štyrmi gólmi. Martinčania síce „naštartovali„ zápas na víťazstvo, ale ani dvojgólové vedenie po prvej tretine im napokon, nestačilo. Žiaľ, popri Vozdeckom a Pokrivčákovi, ktorý výborne zvládol súboj jeden na jedného, sa už v prvej tretine nik z hráčov hostí strelecky nepresadil. Pritom ťažko sa rozbiehajúci Slovan mohli gólmi ešte knokautovať Sýkora, Malček aj Vozdecký, ale najmä Bonda, ktorý sám korčuľoval na Rybára, ale ho neprekonal. Hostia nevyužili šance ani v presilovkách a excelentnú prvú tretinu už v ďalšej časti hry nedokázali zopakovať a hoci Dzubina robil čo mohol, postupne sa začali čoraz viac presadzovať domáci. Najprv využili presilovku štyroch na troch a potom už hral hlavnú úlohu Cíger. Martinčanom však slúži ku cti, že ani po ľadovej sprche v druhej tretine, ktorú prehrali vysoko, to nezabalili a dvoma gólmi, keď na konci biliardovej akcie bol Čacho a po ňom Kotlárik v rozpätí jednej minúty dokonca, takmer, zdramatizovali zápas. Lenže v tomto zápase bol prvý útok Slovana na neudržanie. Jeho hráči pridali ďalšie dva góly a víťazstvom potvrdili úlohu favorita.

Mikuláš prišiel z Košíc

V sobotňajšom televíznom stretnutí si martinskí hokejisti nespravili najlepšiu reklamu. Do polovice stretnutia im síce nebolo možné uprieť snahu, ale to, čo „vyvádzali„ v obrane, to sa len ťažko dá ospravedlniť trémou spôsobenou televíznymi kamerami. Vlastnými chybami „nabili„ Košičanom na víťazstvo. Už v 2. min spravil obrovskú hrúbku Krišák, zanedlho po ňom na útočnej modrej čiare obranca Gábriš. Po góloch Ihnačáka a Sabola si zobral tréner Hegyi oddychový čas, ale ani ten nedokázal mužstvo prebudiť a vzápätí si Kmiť s Krotákom pohrali s obranou a bol z toho tretí gól. Stopercentná strelecká efektivita Košičanov knokautovala domácich. Do bránky za Petríka prišiel Dzubina a domáci sa predsa len začali prebúdzať. Mali tlak, ale šance Kazdu a Vozdeckého nič nepriniesli. Až v 18. min pri presilovke krížnou prihrávkou našiel Petričko Kazdu a ten strelou z prvej dal kontaktný gól. Ešte do konca tretiny mohli Kováčik, Vozdecký a Čacho vrátiť do mužstva pohodu, ale v koncovke nepochodili. Aj druhú tretinu začali domáci aktívne a prinieslo to ovocie. V 24. min, opäť pri presilovke, Kotlárik prihral pred bránku Krišákovi a ten svojim gólom tak trochu napravil to, čo na začiatku zápasu pokazil. Zdalo sa, že stretnutie sa začína odznova. Hostia boli pod tlakom, lenže netrpezlivosť domácich hráčov, ktorí zabúdali na zadné dvierka, sa nevyplatila. V 28. min sa ocitol trestuhodne zabudnutý Ihnačák na modrej čiare a v samostatnom nájazde nedal žiadnu šancu Dzubinovi. Po tomto góle už domáci neboli schopní takmer ničoho a hostia koncertovali. Na ľade si robili čo len chceli a psychicky rozpoložených hráčov domácich často dostávali do úlohy štatistov. Góly dávali až príliš ľahko. Ešte do konca druhej tretiny využil najstarší hráč na ľade Ihnačák šancu na svoj tretí a celkovo piaty gól a v záverečnej tretine pridali Košičania ďalšie dva. Najprv Kroták využil prečíslenie obrany Martina a v presilovke pečatil skóre Caban. Žiaľ, útokov, ktorými Martinčania od polovice zápasu pohrozili brankárovi Sopkovi, sme mohli zrátať na prstoch jednej ruky. Košice prišli do Martina v úlohe Mikuláša, ktorý nadeľoval a vyučoval.

Ján Hegyi, tréner: - Doplatili sme na kardinálne chyby, ktorých sme sa dopustili. Pre vývoj zápasu bol azda najdôležitejší štvrtý gól, opäť po našej chybe, ktorý nám definitívne zobral nádej. Košice v tomto zápase využili všetko, čo sme pokazili.

Totálny herný výpadok

Azda ani najväčší pesimista nepredpokladal, že po dvoch tretinách, v ktorých bol v súboji dvoch súperov z dna tabuľky Martin lepším mužstvom, sa dej stretnutia môže rapídne otočiť a Nitra si z podhájskeho ľadu odvezie bod. A odviezla si ho zaslúžene, ba nebyť brankára Dzubinu, mohla aj zvíťaziť. Prievanu, ktorý rozpútali v martinskej obrannej tretine hostia v záverečnej tretine, nestačili domáci hráči čeliť. A diváci sa mohli iba čudovať, ako sa môže dobre rozbehnutý súbor „zabrzdiť„. Od úvodu, celé dve tretiny boli domáci aktívnejším celkom. Šťastie sa na nich usmialo v 8. min, keď Vozdecký spoza bránky trafil chrbát brankára Račka a od neho sa puk odrazil za bránkovú čiaru. Zanedlho Kováčik, po peknej kombinácii využil presilovku na druhý gól a zdalo sa, že si Martinčania rozbehli cestu za očakávaným víťazstvom. Žiaľ, prevahu už nezúročili na ďalšie góly, hoci šancí mali, neúrekom, ale Krišák, Gábriš, Hudec, Laštiak, Kazda a najmä Vozdecký svoje šance nevyužili. Keď sa výraznejšie začali osmeľovať hostia a brejkmi „strašili„ Dzubinu, ktorý viackrát zachránil, bolo jasné, že sa Martinčania začali zahrávať s ohňom. V záverečnej tretine z ľadu „totálne„ odišli. Hostia totiž zrýchlili pohyb, darili sa im kombinácie a boli jednoznačnými pánmi na ľade. Čo prišlo, muselo prísť. Najprv, v 41. min Majeského strelu pred Dzubinom „sklepol„ za jeho chrbát Chrenko a v 44. min dokonca v oslabení Kolník strelou spomedzi kruhov vyrovnal. No, a potom sa potil iba domáci brankár Dzubina, ktorý zachraňoval po strelách Kolníka. Hosťujúceho Račka postrašil už iba Kazda. V predĺžení bolo cítiť spokojnosť hostí s bodom a domáci po chaotickom výkone v záverečnej tretine mohli byť radi, že si Nitrania netrúfali na viac. Po dlhom čase diváci na podhájskom štadióne svojich vypískali...

Dnes hrá Martin v Žiline, v piatok hostí doma Zvolen a v nedeľu cestuje do Popradu.

(jk)

Kanadské bodovanie po 31. kole extraligy

19 bodov: Kazda (9 gólov +10 asistencií), 18 bodov: Kotlárik (9+9), 15 bodov: Hudec (4+11), 12 bodov: Vozdecký (7+5), 10 bodov: Krišák (1+9), 9 bodov: Hovorka (4+5), Petričko (4+5), 8 bodov: Sýkora (3+5), Pokrivčák (3+5), Čacho (7+1), 5 bodov: Kováčik (2+3), 4 body: Važan (4+0), Gábriš (2+2), Rešetka (1+3), Böhme (0+4), 3 body: Zágora (2+1), Krúpa (1+2), Malček (1+2) 2 body: Mucha (2+0), Laštiak (1+1), Česnek (1+1), Krčula (0+2), Mahdalík (0+2), 1 bod: Bokroš (1+0), Peter Tabaček (1+0), Markovič (0+1), Magdoško (0+1).

9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  10. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.