Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Poltuctové podvihnutie nalomeného sebavedomia

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: Martin – Slovan Bratislava 1:3 (0:2,1:0,0:1) – góly: Čacho, resp. Sejejs, Jánoš a Hujsa. Zostava Martina: Petrík – Hudec, Böhme, Kováčik, Česnek, Šterbák, Gábriš, Magdoško, Frkáň – Vozdecký, Sýkora, Čacho, Janovský, Petričko, Kotlárik, Pokrivčák, Krišák, Važan, Bonda, Malček, Zágora.

Piatok: Martin – Liptovský Mikuláš 1:3 (0:2,1:0,0:1) – góly: Čacho, resp. Huna 2 a Polášek. Zostava Martina: Dzubina – Hudec, Böhme, Kováčik, Česnek, Šterbák, Gábriš – Vozdecký, Laštiak, Čacho, Kazda, Petričko, Kotlárik, Pokrivčák, Krišák, Sýkora, Malček, Hovorka, Važan.

Nedeľa: Martin – Skalica 6:1 (3:1,0:0,3:0) – góly: Čacho 2, Laštiak, Hudec, Vozdecký a Kazda, resp. Jarolín. Zostava Martina: Dzubina – Kováčik, Böhme, Hudec, Česnek, Šterbák, Gábriš – Čacho, Laštiak, Vozdecký, Kazda, Krišák, Kotlárik, Malček, Petričko, Sýkora, Važan, Hovorka, Bonda.

Po „tartase„ sa zobudili

Na predohrávané stretnutie 38. kola doma so Slovanom chýbali trénerom Hegyimu a Frolovi nielen zranení Markovič, Mahdalík a Kazda, ale aj prechorený Hovorka. Na druhej strane sa po zranení do zostavy vrátili Janovský a obetavo aj Krišák (ten sa mal ešte doliečovať), no a do martinského dresu sa z krátkeho účinkovania v Poprade vrátil Bonda. Prvé minúty stretnutia patrili domácim, ale keď Petričko nevyužil šancu, ktorú mu ako na „podnose„ pripravil Janovský a zblízka trafil len brankára Haláka, hostia začali zanedlho potvrdzovať úlohu favority. V priebehu dvoch minút, najprv Sejejs a po ňom Jánoš, nedali brankárovi Petríkovi žiadnu šancu a hostia viedli. Keď zanedlho v čistej šanci pred Hujsom opäť zachraňoval Petrík, domáci tréner sa nerozpakoval a už v 12. min stretnutia si zobral oddychový čas. Na striedačke urobil poriadny „tartas„. Dôrazne pripomenul hráčom, že v hokeji sa nemožno vyhýbať kontaktom. Po tomto „umývaní hláv„ sa jeho zverenci postupne začali preberať z letargie a do osobných súbojov išli s väčším dôrazom a hráči hostí začali mať problémy. V druhej tretine Martinčania zabrali, pritlačili majstra k jeho bránke, ale Kotlárik po skvelej prihrávke od Sýkoru šancu nepremenil. Za niekoľko sekúnd, paradoxne, v oslabení ušiel Vozdecký, obrancovia hostí mu síce vypichli puk, ale len k Čachovi, ktorý bombou bez prípravy dal domáci kontaktný gól. Od týchto chvíľ boli Martinčania majstrovi viac ako vyrovnaným súperom. Veľké šance na vyrovnanie mali Čacho, Hudec, Kováčik, ale v koncovke neuspeli. Smolu mal Vozdecký, ktorý z uhla trafil iba žŕdku bránky Slovana. Aj v záverečnej tretine, v jej úvode, domáci pokračovali v aktívnej hre a Važan premárnil tutovku. Vzápätí prišla chvíľa, po ktorej sa začal rozplývať martinský sen o víťaznom obrate. Rozhodca Lauff vylúčil v 48. min za bežný kontakt s hráčom hostí domáceho obrancu Kováčika a rozbúril nielen vášne jeho spoluhráčov, ale aj celého hľadiska. Hráči i hľadisko cítili krivdu. Nervy si neudržal Hudec, ktorý musel nedobrovoľne ísť predčasne pod sprchy. Obranca Kováčik dostal za protesty aj osobný desaťminútový trest. Diváci sa búrili, zahádzali ľad a robotu mali na chvíľu ľadári. Keď hráči majstra za niekoľko sekúnd využili presilovku na tretí gól (dal ho Hujsa), bolo jasné, že je po zápase. Domáci už nemali psychické sily, aby vzdorovali silnému súperovi. Búriace sa hľadisko to cítilo tak, že konár pod bojujúcimi Martinčanmi podpílil rozhodca, ktorý mal pri viacerých, ale obojstranných verdiktoch zvláštny meter... A tak od polovice záverečnej tretiny sa z podhájskeho ľadu vytratil šport a viac ako hokej bolo cítiť len vášne. Slovan s prehľadom, doviedol stretnutie do víťazného konca.

Ján Hegyi, tréner: - Od druhej tretiny sme začali korčuľovať a forčekovať súpera už v útočnej tretine. Vypracovali sme si dosť šancí na zvrátenie výsledku, ale podarilo sa nám dať len gól. Rozhodli skúsenosti majstra.

Ako cez „kopirák„

Aj pred zápasom s Liptákmi sa udiali v martinskom kádri dve novoty. Klub pustil obrancu Magdoška na hosťovanie do Popradu a z Banskej Bystrice prišiel do mužstva útočník Laštiak. Ten hneď zaujal miesto v útoku medzi Ča­chom a Vozdeckým. Martinčania na Liptákov vyrukovali s aktívnejšou hrou a od úvodu ich zavreli v ich obrannej tretine. Lenže hostia bez väčších problémov odolávali tlaku a keď cítili príležitosť prešli do kontier. Hoci v útočnej tretine Martinčanov v prvej dvadsaťminútovke toho veľa nenahrali, bez väčších problémov si nahonobili dvojgólový náskok. V 5. min po nedorozumení obrany sa pred Dzubinom najlepšie zorientoval Huna a hostia viedli. O tri minúty neskôr ten istý hráč udrel druhýkrát, keď predtým zostal ležať v strednej tretine zranený obranca Böhme. Hostia využili prečíslenie na druhý gól a postavili tak základ konečnému víťazstvu. Potom im už stačilo iba urobiť nepriepustný val pred svojim brankárom a kontrolovať vývoj zápasu. V 18. min inak dobre hrajúci Krišák nedokázal prekonať brankára hostí ani keď ten bezmocne sedel na ľade. O nič lepšie sa neviedlo ani Hudecovi. V úvode druhej tretiny síce Čacho v presilovke dal kontaktný gól, ale potom sa celá prostredná časť zápasu niesla v znamení obrovského tlaku domácich, ale aj jalovej koncovky. Hudec, Sýkora, Čacho, Vozdecký, Laštiak, Zágora mali šance obrátiť vývoj zápasu. Lenže v strelecká nemohúcnosť, často aj snaha dostať sa až do „kuchyne„, komplikované riešenie herných situácii, to všetko nahrávalo hosťom. Domáci strelci urobili z brankára hostí Lipovského hrdinu, ktorý držal Liptákov nad vodou. Márna snaha martinských útočníkov, akoby poznamenala výkon mužstva v záverečnej tretine. Už to nebol tlak, už to bola len platonická snaha o zmenu. Domáca hra stratila fazónu a boli to hostia, ktorí si v záverečnej tretine vypracovali viacero skvelých šancí. Dzubina sa zapotil, keď stál zoči-voči Kelnerovi, Hunovi a Miklíkovi. Svojimi zákrokmi podržal svojich spoluhráčov, ktorí mali aku-takú šancu pokúsiť sa obrátiť vývoj zápasu. Tesne pred koncom stretnutia sa mohol gólovo blysnúť obranca Kováčik, ale aj jeho už dlhšie obchádza šťastie v koncovke. Minútu pred koncom zápasu si zobral tréner Martina Ján Hegyi oddychový čas a vzápätí ostal Dzubina na striedačke. Power-play začali Martinčania sľubne, ale namiesto toho, aby urobili „zámok„ a pripravili si koncovku, zariskovali prihrávkou z rohu klziska pred bránku, tam stratili puk a štyridsať sekúnd pred koncom stretnutia útočník hostí Polášek tretím gólom dokonal dielo skazy.

Ján Hegyi: - Dva góly z troch striel nás zaskočili. Hoci v druhej tretine sme mali prevahu a veľa šancí, chýbala nám rozvaha a pokoj v koncovke. V záverečnej tretine nás hostia prevýšili najmä po taktickej stránke. Mužstvo netreba zatracovať, ja verím, že sa uchytíme.

Prebrali sa po šoku

Keď v 2. min po nedorozumení Hovorku s Kováčikom, a tak trochu aj nepozornosti brankára Dzubinu, dali hostia vedúci gól, zdalo sa že aj v treťom domácom zápase po sebe sa bude opakovať rovnaký scenár ako v predchádzajúcich zápasoch. Našťastie, pesimisti sa mýlili a všetko bolo inak. Tréner Hegyi okamžite po góle stiahol z hry štvrtý útok a martinská snaha o obrat priniesla pomerne rýchle vyrovnanie. V 8. min vystrelil od modrej čiary Böhme, a Čacho pred brankárom hostí Kompasom tečoval puk za jeho chrbát. Vyrovnanie posmelilo martinské útočné chúťky a ani nie o dve minúty pri presilovke rovnako Hudecovu strelu poslal do siete hostí Kompasovi cloniaci Laštiak (bol to jeho premiérový gól v drese Martina). O štyri minúty neskôr, opäť pri presilovke, pridal tretí gól strelou od modrej čiary Hudec. Vzápätí mohli domáci dať aj štvrtý gól, ale Vozdecký nepremenil trestné strieľanie, ktoré rozhodca nariadil práve za jeho zrazenie súperom v čistej šanci. Domáci mali aj v druhej tretine hru pod kontrolou. V 24. min zazvonila po krásnej strele Kazdu žŕdka bránky hostí, ale vzápätí musel aj Dzubina riešiť niekoľko nebezpečných situácii. Rozchytal sa k výbornému výkonu a spoluhráčov podržal svojimi zákrokmi po strelách Baránka a Kocáka. Záverečná tretine vyšla Martinčanom, aspoň čo sa týka koncovky, excelentne. V 44. min síce po prihrávke Laštiaka Vozdecký ani Čacho nedokázali poslať puk za chrbát skalického brankára, ale o dve minúty neskôr Vozdecký dal zabudnúť na svoje nepremenené šance, keď spoza bránky nastrelil puk do chrbta brankára a od neho skončil v sieti. To už Martinčania hrali v pohode. O minútu neskôr po biliardovej akcii prvého útoku Čacho piatym gólom korunoval svoj dobrý výkon. Skvelou bodkou bolo sólo Kazdu z vlastnej obrannej tretiny zakončené presnou strelou. V závere sa hostia snažili čosi vymyslieť na rozbehnutého súpera, ale pozorný Dzubina všetko riešil s prehľadom.

Ján Hegyi, tréner: - Keď sme dostali rýchly gól, mal som obavy, či to zvládneme psychicky, či sa pozbierame. Som rád, že sme nakoniec psychickú bariéru strelecky prelomili. Hráči bojovali, išli do súbojov, niekedy aj na hranici riskovania. Vyplatilo sa a dôležité body zostali doma.

Dnes hrajú Martinčania v Bratislave so Slovanom, v sobotu – v televíznom zápase doma hostia Košice a v nedeľu Nitru.

(jk)

Kanadské bodovanie po 28. kole extraligy:

16 bodov: Kazda (8 gólov +8 asistencií), 15 bodov: Kotlárik (8+7), 14 bodov: Hudec (4+10), 9 bodov: Hovorka (4+5), Vozdecký (5+4),

8 bodov: Petričko (4+4), Sýkora (3+5), Krišák (0+8), 7 bodov: Pokrivčák (2+5), 6 bodov: Čacho (6+0), 4 body: Važan (4+0), Gábriš (2+2), Rešetka (1+3), Kováčik (1+3), 3 body: Zágora (2+1), Krúpa (1+2), Malček (1+2), Böhme (0+3), 2 body: Mucha (2+0), Laštiak (1+1), Krčula (0+2), Mahdalík (0+2), 1 bod: Česnek (1+0), Bokroš (1+0), Peter Tabaček (1+0), Markovič (0+1), Magdoško (0+1)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.