Šláger pre domácich

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Izoglobal Martin - Exposervice Ružinov Bratislava 7:4 (2:2,2:0,3:2) – góly: Nauš, Pobeha, Čillík, Plevák, Hazucha, Hrivnák, Žulko. Zostava: Jurošek - Grochál, Čillík, Plandor, Hrivnák, Nauš, Ďuris, Žulko, Pobeha, Končiar, Slatinec, Plevák, Hazucha, Zezula

Majstrovský Exposervice Ružinov ešte v tomto ligovom ročníku neokúsil trpkosť prehry, a tak sa v Martine na Sokolovni čakal vyrovnaný duel. Lepšie ho začali domáci, keď úvodný tlak v 6. min po Pobehovej peknej prihrávke zužitkoval Nauš na úvodný gól stretnutia. Radosť z vedenia však netrvala dlho, pretože už po 20 sekundách Lamačka zužitkoval presilovku hostí na vyrovnanie. O necelé dve minúty išli hostia aj do vedenia, keď opäť skvele zahrali presilovku. V týchto fázach sa hral výborný hokejbal a už sa zdalo, že Martinčania pôjdu do kabíny s jednogólovým mankom, keď 35 sekúnd pred koncom prvej tretiny Plandor vyhral v útočnom pásme vhadzovanie a Čillík nedal reprezentačnému brankárovi Somolányimu žiadnu šancu a bolo vyrovnané. Bol to veľmi dôležitý moment pre ďalší vývoj zápasu, pretože druhú časť hry mali väčšiu prevahu domáci, keď v tejto časti hry dali dva góly. To najprv Pobeha využil po Hrivnákovej prihrávke presilovú hru domáceho celku, po prekrásne zahranej hre a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval hneď o 30 sekúnd Žulko. Po tomto góle brankár hostí Somolányi mal toho asi dosť a opustil bránku a prenechal ďalšiu časť zápasu menej skúsenému Sebesténimu.

Do tretej tretiny však lepšie vstúpili hostia, domáci nepochopiteľne poľavili a bolo na ich výkone badať nervozitu a strach o stratu vedenia. Hostia to náležite využili a v 40 min znížili na rozdiel jediného gólu. Tréner Nauš si zobral oddychový čas. Napriek tomu hostia po obrovskej chybe inak dobre hrajúceho Slatinca vyrovnali. Domáci zredukovali hru na dva útoky a v 42. min najlepší hráč domácich Plevák postavil domácu striedačku opäť na nohy. Hostí tento moment úplne zlomil a o minútu na to Hrivnák po sólovom nájazde dostal domácich opäť do dvojgólového vedenia. No a to ešte nebolo všetko, keď v 44. min Plevák pekne prihral Hazuchovi a ten do odkrytej hosťujúcej bránky uzavrel gólový účet stretnutia. V nasledujúcom kole cestujú Martinčania na zápas do Bratislavy, kde budú hrať s celkom Profis 32.

Kométa Vrútky – Expresprint Žilina 2:5 (1:2,1:1,0:2) – góly: Lihan 2. Zostava: Mich. Fáber – Lukáč, Silvester, Chlebec, Greňo, Jančo, Pavlík, Hojný, Kerdík, Švehla, Virág, Lihan.

Domáci nezačali stretnutie dobre. A to aj napriek tomu, že sa v 2. min ujali vedenia. Lenže napokon gól neplatil pre údajné hranie nohou. To akoby domácich vyviedlo z miery a nehrali svoju hru. V 10. min sa súper ujal vedenia a o dve minúty pridal aj druhý gól, keď strelou z polovice ihriska nachytal domáceho brankára na hruškách. O minútu neskôr síce po peknej akcii Lihana s Virágom domáci strelec Lihan dal kontaktný gól, ale to domácim veľmi nepomohlo. V 21. min totiž hostia opäť dali lacný gól – od červenej čiary a zarobili si na víťazstvo. V 28. min po peknej kombinácii s Kerdíkom síce Lihan opäť znížil nepriaznivý stav, ale v záverečnej tretine po prečíslení domácej obrany hostia pridali štvrtý gól, ktorý definitívne zlomil domáce nádeje na úspech. V 33. min pri vylúčení domáceho Janča pridali hostia aj piaty gól a nečakane si z Martina odvážali plný bodový zisk. Nečakane preto, lebo do tohto kola boli v tabuľke tesne pod domácimi, ktorí boli v tomto súboji miernym favoritom, Svoju úlohu však nezvládli, pretože ani zďaleka nepodali výkon na úrovni svojich možností.

V sobotu hrá Kométa v Liptovskom Mikuláši.

Ostatné výsledky: ŠK Tigri Ružinov - Profis 32 Bratislava 10:4, LG Doprastav Cádrová Blava - ŠK Dúbravka Bratislava 6:2, HBC Piešťany - MHBK Lipt. Mikuláš 8:2, Algatour Zvolen - HBC Košice 6:6

1. Exposervis 9 6 2 1 41:27 14

2. Izogl. Martin 8 6 1 1 42:23 13

3. Tigri Ružinov 8 6 0 2 44:31 12

4. Doprastav 7 4 3 0 40:19 11

5. HBC Košice 9 3 4 2 40:34 10

6. Piešťany 7 4 1 2 40:31 10

7. Exp. Žilina 8 3 1 4 32:33 7

8. Kométa Vrútky 8 2 2 4 24:29 6