Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Nesie bronzová jeseň zlatú nádej?

Ivan Šimček: „Neviem, či máme najlepšie mužstvo, a

Futbalisti Turčianskych Teplíc odštartovali svoju štvrtú treťoligovú sezónu určite plní emócií z predchádzajúceho ročníka. Ten bol určite najúspešnejší v histórii futbalu v tomto kúpeľnom mestečku a Aque chýbal iba malý krôčik k úspechu ešte väčšiemu - k postupu do II. ligy. Napokon tam podľa „pravdy„ postúpiť mala, lebo víťaz III. ligy Žiar nad Hronom sa z II. ligy odhlásil, lenže nepostupoval, ako by rozum kázal, druhý v konečnej tabuľke (a to boli Turčianske Teplice), ale piaty Kysucký Lieskovec... Úspech sa teda v Tepliciach miešal s určitou horkosťou a leto bolo naozaj horúce. Prezident Jaroslav Fidrik uvažoval, že funkciu položí, ale napokon zostal, lebo krivda dá niekedy človeku nové sily. V takejto situácii sa začal štvrtý diel teplického treťoligového seriálu. Výsledok? Tretie miesto za prekvapením jesene Kremničkou (Teplice tam vyhrali) a Liptovským Mikulášom (Teplice s ním doma prehrali)...

Skryť Vypnúť reklamu

My sme sa minulý týždeň stretli s trénerom Aquy Ivanom Šimčekom, aby sme urobili inventúru jesenných plánov a výsledkov.

Vrátiť sa treba najprv do leta. Pre Teplice bolo naozaj rušné, najprv pozvánka do baráže a jej odmietnutie, potom šanca postúpiť priamo, až napokon pocit skrivodlivosti. Zložitá situácia - nezanechala na mužstve nejakú negatívnu stopu?

Nie, na mužstve to stopy nenechalo, lebo sme to hráčom vysvetlili a povedali im otvorene, čo sa deje. Chalani sa vyrovnali aj s tým, že sme napokon zostali v tretej lige. Treba povedať, že do poslednej chvíle robili všetko pre to, aby sme súťaž vyhrali a aby sa do druhej ligy dostali. V príprave na tento ročník sa to však nijako negatívne neodzrkadlilo, nenastalo nejaké uvoľnenie či uľahčovanie si povinností. Pracovali sme rovnako poctivo i ďalej.

Skryť Vypnúť reklamu

S akým cieľom ste teda po takomto horúcom lete vstupovali do nového ročníka?

Ja do každého nového ročníka vstupujem len s jediným cieľom. Aby moji hráči odovzdávali na ihrisku všetko, aby hrali futbal pre divákov, to je náš cieľ aj v Turčianskych Tepliciach, aj v tejto sezóne.

Je to váš, ako hovoríte, permanentný cieľ, tak teda skúste povedať, či sa vám ho túto jeseň podarilo splniť, resp. na koľko percent ste ho naplnili?

Keď o tom rozmýšľam, opäť mi to vychádza päťdesiat na päťdesiat. Po futbalovej stránke je stále čo vylepšovať, či už v technike alebo taktike, na druhej strane sme aj hrali dobre, ale nezískavali sme body. Nezískali sme toľko bodov, koľko sme reálne mohli a mali. Boli zápasy, kde naši priaznivci boli spokojní, ale chýbalo nám bodové vyjadrenie našej dobrej hry. Aj keď je pravda, že prehra či remíza po peknej hre menej bolí, ale zase váš škrie poznanie, že ste mali lepší výsledok na dosah.

Skryť Vypnúť reklamu

Minulú sezónu ste končili tak, že vlastne pomaly nemal kto hrať. Dôležité bolo v lete káder doplniť. Stalo sa, v teplickom drese sa objavili nové tváre - Macek, Šíro, Ján Jeťko a Vidlák. Ako ste boli spokojný s novými hráčmi?

Bol som milo prekvapený, lebo už minulý rok som sa zaoberal tým, koho postaviť, akého ďalšieho hráča zobrať, no a bral som všetkých, čo som mal, každého som potreboval. V tomto ročníku, na jeho začiatku, bola situácia úplne iná, tam som mal problém, koho nezaradiť do tej zápasovej šestnástky. Bolo mi aj ľúto, že niektorí sa do nej nedostali, a aby to bolo spravodlivejšie, tak sme pri odmenách brali do úvahy celotýždňovú prácu, pretože zápas je len jej vyvrcholením. Žiaľ, tento stav trval iba krátko a rýchlo sa to všetko obrátilo opäť naruby. Schmidt odišiel na hosťovanie do Diviak, Rešetár po štyroch zápasoch prestal s nami trénovať, po šiestich zápasoch skončil aj Macek, lebo išiel pracovať do Čiech... Behom jedného mesiaca sme mali opäť kádrové problémy, lebo k tej trojici treba pripočítať dlhodobo zraneného Braňa Pittnera, jeho brat Ľubo zase absolvoval menej tréningov kvôli zamestnaniu, neskôr sa zranil aj Šíro. Najmä v dôležitom zápase so Žiarom nad Hronom som bol v situácii, keď na lavičke som mal len dvoch dorastencov.

Môžeme sa vrátiť k otázke, ako noví hráči splnili vaše predstavy?

Macek priniesol do našej hry svoju dravosť i prehľad a zapadol do našej hernej koncepcie. Trochu som sklamaný s Janom Jeťkom, od ktorého som čakal viac. Čakal som predovšetkým, že sa zdravo pobije o príležitosť hrávať stabilne v základnej zostave, to mi ale na tréningu nedával najavo. Šíro je chlapec, na ktorého lepšie futbalové časy len čakajú, má svoje predpoklady a keď sa dostal do hry, tak si myslím, že bol aj mužstvu užitočný a bol prínosom.

Viacerí hovoria, že Turčianske Teplice majú najlepšie mužstvo v III. lige. Myslíte si to aj vy?

Neviem, či máme najlepšie mužstvo, ale myslím si, že hráme najkrajší futbal. Hráme útočný futbal, príliš netaktizujeme, nevyčkávame iba na súperovu chybu, ale snažíme sa zápasu vtlačiť vlastnú pečať a súpera zdolať svojimi futbalovými zbraňami. Otvorený futbal hrávame aj na ihriskách súperov, nielen doma. Otázka je, či tento spôsob je vždy aj účinný. Túto jeseň sme stratili príliš veľa bodov s béčkami Ružomberka, Podbrezovej a Žiliny. Ale na druhej strane, všade sme podali kvalitný futbalový výkon, ale neprišiel ten očakávaný efekt - víťazstvo a body.

Ste spokojný s umiestnením Turčianskych Teplíc v jesennej tabuľke?

Nie, s tým spokojný určite nie som. Mohli sme mať oveľa viac bodov, spomínal som zápasy s béčkami, tam sme prišli o sedem bodov. A čo sa týka domácich strát, nezvládli sme prechody z pohárových zápasov na ligový zápas. Dvakrát sa nám stalo, že po náročnom pohárovom súboji nás doma čakal vážny treťoligový súper, či to bol Liptovský Mikuláš alebo Žiar, no a hráči, ktorí hrali v stredu pohárové stretnutie, nepodali už stopercentný výkon v sobotu.

Spomenuli ste Slovenský pohár. Ten bol výraznou súčasťou teplickej jesene, pretože ste v ňom odohrali štyri ťažké zápasy, vyradili Prešov a veľa nechýbalo, aby ste prešli aj cez Ličartovce do semifinále... Ako hodnotíte účasť svojho mužstva v pohárovej súťaži?

Slovenský pohár bol dobrý pre chlapcov, aby konfrontovali svoj futbalový kumšt s kvalitnými druholigovými mužstvami a aby videli, čo druhá liga futbalovo obnáša. Trochu nám to skomplikovalo situáciu v lige, pretože hráči brali pohárové zápasy ako prestížne, vydali v nich maximum svojich síl, ktoré im potom trochu chýbali v ligových súbojoch. Aj pre mňa to bolo dobré ponaučenie, v konfrontácii so silnými súpermi som lepšie videl, kde sú naše nedostatky. Podstatné je však to, že sme si urobili dobré meno, tréneri všetkých našich súperov chválili našu hru i našu odvahu. Ukázali sme, že polovica našich hráčov, a to som ešte príliš skromný, môže hrať pokojne II. ligu.

Nepríjemnou epizódou jesene bolo stretnutie v Rakytovciach, ktoré budeme musieť opakovať. Známy prípad so zabudnutými dresmi nepríjemne zviditeľnil Turčianske Teplice...

Bola to naša chyba, že sme si nepriniesli dresy, to určite, ale takú neférovosť, akú urobili Rakytovce voči nám, tak to sa medzi klubmi nerobí. Keby nám hneď povedali, že nemajú pre nás žiadne dresy, tak sme mali ešte dosť času, aby sme nejaké zohnali. Ale oni nám najprv pomoc sľúbili a potom dve minúty pred výkopom nám prišli povedať, že dresy nemajú. Nechceli nám ani inak pomôcť, určite poznajú niekoho v okolitých dedinách, ale ich záujem bol nulový. Opakujem, chyba bola naša, ale športovci by si mali pomáhať. Sme iba súperi, nie nepriatelia.

Vráťme sa späť do tretej ligy a skúste zhodnotiť výkony jednotlivých formácií...

Musím povedať, že brankár Vreštiak nebol na jeseň takou oporou, akou bol na jar. V niektorých jesenných zápasoch urobil pár chýb, ktoré nás ale, žiaľ, stáli priveľa. Padli z nich góly, po ktorých sme strácali body. Obrana striedala výborné výkony so slabšími. Hoci sme nedostali veľa gólov, obranný dôraz najviac chýbal v zápasoch, ktoré sme prehrali zbytočne a o ktorých som už viackrát hovoril. Stredová formácia je v našom hernom poňatí kľúčová, od jej výkonu záleží všetko. Boli zápasy, keď na ihrisku kraľovala, ale boli aj také, keď sa skôr trápila. Tolerujem, že nie každý zápas vyjde, vo väčšine prípadov však stredopoliari nesklamali, boli nielen ťahúni našej ofenzívy, ale výrazne sa presadili aj strelecky. V útoku nemáme veľkú konkurenciu, takže úloha zakončovať je rozložená na viacerých. Dobre sa jej zhostil Marek Jeťko, ktorý sa stal našim najlepším strelcom a je aj jedným z kanonierov celej súťaže. Rišo Privitzer potrebuje stále veľa šancí na gól, ťažšie sa presadzoval, ale jeho obrovská snaha bola viditeľná, tým bol mužstvu prospešný.

Keď sa dívate na výkony jednotlivých formácií, máte pocit, že vaše mužstvo by potrebovalo ešte nejakú hráčsku injekciu?

Niet takého mužstva, ktoré by takúto injekciu nepotrebovalo. My máme stabilizované mužstvo, väčšina hrá spolu už viac sezón, máme zabehaný herný systém a hráči vedia, aké sú ich úlohy a miesto. Samozrejme, všetko sa dá vylepšiť a zmeniť. Som však realista a nezamýšľam sa, akých hráčov by som potreboval, ale pracujem s hráčmi, akých k dispozícii mám. Nekladiem si požiadavky, aby mi výbor kúpil troch-štyroch ligových hráčov, a ani si nemôžem vyberať, na to tu nie sú podmienky. Ja sa snažím skvalitňovať výkonnosť hráčov, ktorých mám v kádri a pomôcť si trochu žilinskými dorastencami, ktorých som kedysi trénoval.

Igor Gabaj

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 2. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 3. BLoKK: Z nevyužitých kancelárií v centre štýlové bývanie
 4. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 5. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 6. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 7. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 8. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 1. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 2. Projekt KRAJa na podporu včelárov priniesol svoju úrodu
 3. Prečo čakať, keď teraz je najvyšší čas vykurovať eko-vedome?
 4. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 5. Škola ich učí pracovať v tíme a pod tlakom
 6. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 9. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 10. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 952
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 7 743
 3. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 637
 4. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 382
 5. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 3 240
 6. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 190
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 3 062
 8. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 639
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 2 387
 10. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte 1 925

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Marian Baran: Bol som na hubách
 2. Lucia Žárska: Technologická skupina FAANG silno rastie. Na pozíciu lídra má našliapnuté Apple
 3. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života
 4. Ľubomír Belák: Na Novej scéne sa hrali na Jánošíka
 5. Eva Gallova: Lúčne kvety, hmyz a rosa
 6. Jozef Javurek: Kúpele Nimnica
 7. Alžbeta Szomolaiová: Cez Prielom Hornádu na Letanovský mlyn
 8. Jozef Ivan: Nová Bermudská záhada? Tentoraz - obdĺžnik...
 1. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 15 851
 2. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 776
 3. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 8 337
 4. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 7 903
 5. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 518
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 5 979
 7. Peter Chudý: Budú obvinení všetci policajní vyšetrovatelia na Slovensku? Alebo pokrivené uznesenie o vznesení obvinenia vyšetrovateľom NAKA. 4 861
 8. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 4 550
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Držme Martinčanom palce, aby mali v priebehu novej sezóny čo najviac dôvodov na radosť.

Riaditeľa klubu Milana Murčeka mrzí, že v príprave sa rozpadol útok Protasenja – Murček – Poliaček. Upozorňuje, že súťaž bude vyrovnaná a o body sa bude tvrdo bojovať v každom zápase.


41m
Šofér nákladného auta podcenil situáciu, ťažká kovová konštrukcia mu v zákrute vypadla z vlečky.

Ťažkú kovovú konštrukciu pomáhali chlapi odtiahnuť na krajnicu.


2 h
Dom kultúry v Záturčí by mal slúžiť spolkom, umelcom aj organizáciám v rámci celého mesta Martin.

Renovácia priestoru stála mesto vyše 800-tisíc eur.


6 h
Po derby Bystrička – Turčianska Štiavnička boli spokojnejší domáci.

Futbalisti Belej v úvodných siedmich kolách strelili tri góly. V derby na ihrisku Diviak skórovali až štyrikrát a získali prvé tri body v sezóne. V päťke sa Sučany po výhre v Lieseku posunuli do vrchnej polovice tabuľky.


8 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Priniesť má aj pracovné miesta. Pôjde o jedno z troch moderných stredísk, aké zatiaľ na Slovensku nie sú.


20. sep

Z miesta činu unikalo biele auto.


20. sep

Múzeum čakajú organizačné zmeny.


TASR 20. sep

Obnova mosta cez Váh v Hlohovci sa už onedlho rozbehne.


20. sep

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Marian Baran: Bol som na hubách
 2. Lucia Žárska: Technologická skupina FAANG silno rastie. Na pozíciu lídra má našliapnuté Apple
 3. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života
 4. Ľubomír Belák: Na Novej scéne sa hrali na Jánošíka
 5. Eva Gallova: Lúčne kvety, hmyz a rosa
 6. Jozef Javurek: Kúpele Nimnica
 7. Alžbeta Szomolaiová: Cez Prielom Hornádu na Letanovský mlyn
 8. Jozef Ivan: Nová Bermudská záhada? Tentoraz - obdĺžnik...
 1. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 15 851
 2. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 776
 3. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 8 337
 4. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 7 903
 5. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 518
 6. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 5 979
 7. Peter Chudý: Budú obvinení všetci policajní vyšetrovatelia na Slovensku? Alebo pokrivené uznesenie o vznesení obvinenia vyšetrovateľom NAKA. 4 861
 8. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 4 550

Už ste čítali?