Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Okradli len Trenčín

HOKEJOVÁ EXTRALIGY

Utorok: Poprad – Martin 5:1 (1:0,2:1,2:0) – góly: R. Tomas 2, Hvíla, Palovčík a Turan. Zostava Martina: Petrík – Hudec, Böhme, Česnek, Gábriš, Kováčik, Svačina, Frkáň, Šterbák – Pokrivčák, Vozdecký, Sýkora, Janovský, Petričko, Bokroš, Važan, Hovorka, Kotlárik, Pet. Tabaček, Krčula, Krúpa.

Piatok: Martin – Trenčín 2:2 (0:0,1:1,1:1 – 0:0) – góly: Kováčik, Vozdecký, resp. Kukumberg a Král. Zostava Martina: Petrík – Hudec, Böhme, Kováčik, Česnek, Svačina, Gábriš, Šterbák, Frkáň - Pokrivčák, Vozdecký, Sýkora, Važan, Hovorka, Kotlárik, Krčula, Petričko, Bokroš, Vodrážka, Zágora, Krúpa.

Nedeľa: Liptovský Mikuláš - Martin 3:2 (1:1,1:0,1:1) – góly: Šebo, Huna a Mravec, resp. Sýkora a Petričko. Zostava Martina: Petrík - Hudec, Böhme, Kováčik, Rešetka, Svačina Gábriš, Šterbák, Česnek – Pokrivčák, Vozdecký, Sýkora, Kotlárik, Hovorka, Važan, Krčula, Petričko, Bokroš, Vodrážka, Zágora, Krúpa.

Strelecký prepadák

Maródka Martinčanov sa rozrastá. K dlhodobo zraneným Kožárovi, Markovičovi, Krišákovi a Vodrážkovi pribudli v predminulom týždni Magdoško, Kazda, Zágora a Rešetka a po zápase v Poprade aj Janovský s Petrom Tabačkom. Tréneri nemali iné východisko, len improvizovať v zostave a pri nedostatku centrov presunuli na túto pozíciu Vozdeckého. Výsledok pod Tatrami síce hovorí jasnou rečou, ale obraz stretnutia nebol taký jednoznačný. Martinčanom, až na chabú koncovku, nebolo možné veľa vyčítať. Azda len nekoncentrovanosť na začiatku stretnutia a na konci druhej tretiny. Zatiaľ druhý najrýchlejší gól v tomto ročníku extraligy dal domáci Tomas už v 21. sekunde stretnutia. Hostia po počiatočnom šoku hru vyrovnali, ale šance Petrička, Janovského, Bokroša a Hudeca boli len platonickým vyjadrením ich snahy o vyrovnanie. Domáci zasa využívali chyby v obrane na prečíslenia. Našťastie brankár Petrík chytil šance Tomasa a Polomského. V druhej tretine dominovali na ľade hostia, mali očividnú prevahu, dokázali si vytvoriť tlak, ale práve v čase keď Popradčanov zvierali v ich obrannom pásme, ušiel Hvíla a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Naopak, Martinčania – Hudec, Hovorka, Krčula a Tabaček nenašli recept na gól. Výrazný tlak však hostia predsa zúročili na kontaktný gól – dal ho v presilovke Kotlárik. Lenže 14 sekúnd pred klaksónom domáci pridali tretí gól. V úvode záverečnej tretiny dominovala snaha hostí o obrat vo vývoji zápasu, ale keď Vozdecký v 43. min nedal ani do poloprázdnej bránky gól, ťažko mohli myslieť na úspech v zápase. Namiesto zníženia na jednogólový rozdiel prišli ďalšie domáce údery - z hokejky Turana a Tomasa. Hoci personálne oslabený Martin naznačil pod Tatrami svoje možnosti, ale totálne prepadol v koncovke...

Remízová dráma s favoritom

Maródkou a chorobami zdecimované martinské mužstvo, keď v Poprade na listinu zranených pribudol aj Janovský, sa na lídra tabuľky vytiahlo. Tréner Milan Hovorka ušil na lídra tabuľky - na mužstvo, ktoré nie je naučené prehrávať, dobrú taktiku. V prvej tretine obe mužstvá trochu vyčkávali. Martinčania hrali s rešpektom, čo neprekvapilo, ale čo prekvapilo, rovnako aj Trenčín. A tak boli prvé minúty zápasu vyrovnané. Na oboch stranách boli skvelí brankári, hoci hosťujúci Hála si sem-tam pomáhal posunovaním bránky. Stalo sa mu to asi trikrát, raz v zložitej situácii, keď pred ním poriadne horelo. Domáceho Petríka najviac skúšal delovkami od modrej čiary Bombic, ale ani raz ho neprekvapil. Druhú tretinu začali lepšie hostia. V 22. min pálil Král vedľa, ale v 29. min bol Kukumberg neomylný, keď po nájazde spoza bránky domácich bekendom vymietol pavučinu v domácej bránke. Zdalo sa, že silný útok hostí prelomil nadobro martinskú defenzívu. O dve minúty neskôr po peknej akcii Sýkoru a Hudeca v presilovke spálil martinský obranca tutovku. Hostia, ktorí sa snažili kontrolovať vývoj hry, predsa len povolili v ostražitosti. V 38. min Hovorka vyhral vhadzovanie, puk sa dostal na hokejku Kováčika, ktorý bez prípravy prudkou strelou tesne nad ľadom vyrovnal. Vzápätí aj vďaka skvelému Petríkovi hostia nepremenili po sebe viacero šancí, ale zaskvel sa aj brankár Hála, ktorý chytil delovku Vozdeckého. Ten si však na prvý gól v staronovom drese nemusel počkať dlhšie. Po najkrajšej akcii zápasu a spolupráci Sýkoru s Pokrivčákom dal v 28. sekunde záverečnej tretiny vedúci gól domácich. Lenže po tomto góle rozpútali hostia na ľade peklo. Bolo len otázkou času, kedy úžasnú prevahu zužitkujú na vyrovnanie. Petrík, hoci čaroval, predsa kapituloval v 55. min z hokejky Krála. Až po tomto góle sa dostali z defenzívy do útoku aj domáci a v 60. min mal víťazstvo na hokejke Važan, ale obrovskú šancu nepremenil. V predĺžení boli aktívnejší hostia, ale Martinčania pokračovali v obetavom výkone a bod si zaslúžili.

Liptákov postavili na nohy

Po ťažkom stretnutí s lídrom tabuľky na domácom ľade namali Martinčania ľahšiu situáciu ani na Liptove. Domáci hokejisti po výbornom začiatku boli dlhšie v útlme, prehrali viackrát po sebe a s Martinčanmi si chceli napraviť chuť. To sa im aj podarilo, pretože hostia dve tretiny nehrali to, čo je v ich možnostiach. Húževnatejší Liptáci sa ujali vedenia v 8. min, keď Šebo dotlačením Petríka aj s pukom za bránkovú čiaru dokončil akciu Baču (rozhodca gól aj napriek martinským protestom uznal). Hostia, hoci sa herne hľadali, o tri minúty vyrovnali kapitánom mužstva Sýkorom. Ďalší priebeh ovplyvnili dva momenty – prerušenie hry pri oprave prasknutého plexiskla a dvojminútová presilovka domácich o dvoch hráčov. Tú síce Martinčania prežili, ale hráčom poriadne ubrala zo síl. Domáci sa predsa ujali vedenia, keď na konci gólovej akcie bol Huna. Keď na začiatku záverečnej tretiny zvýšili vedenie na rozdiel dvoch gólov, konečne ožili aj Martinčania. Začali hrať oveľa aktívnejšie a súper začal mať problémy udržať ich na uzde. Raz sa mu to ani nepodarilo, keď Petričko znížil. Až do konca stretnutia mali hostia prevahu, ale nič z nej nevyťažili. Nielenže pomohli Liptákom postaviť sa na nohy, ale sami si skomplikovali situáciu. V tabuľke ich predbehla Skalica, ale začína ich už dobiehať posledná Nitra...

Vo štvrtok hrá Martin v Skalici, v nedeľu hostí doma Slovan Bratislava a po tomto zápase bude v extralige desaťdňová prestávka.(jk)

Kanadské bodovanie po 18. kole extraligy:

9 bodov: Hudec (3 góly + 6 asistencií), 8 bodov: Kotlárik (5+3), Kazda (4+4), Hovorka (4+4), 7 bodov: Sýkora (3+4), 6 bodov: Pokrivčák (1+5), 5 bodov: Krišák (0+5), 4 body: Važan (4+0), Petričko (3+1), 3 body: Gábriš (2+1), Krúpa (1+2), Rešetka (1+2), Kováčik (1+2), 2 body: Mucha (2+0), Krčula (0+2) 1 bod: Bokroš (1+0), Vozdecký (1+0), Böhme (0+1), Zágora (0+1), Markovič (0+1), Magdoško (0+1)

10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Gader chcú rozvíjať

v Blatnici zriadili automatické parkovisko. Plánujú z neho financovať rozvoj doliny.

Automatické parkovisko je len prvým krokom k lepšej budúcnosti Gaderskej doliny.

Spílili nebezpečný strom

Viac než storočný strom mohol ohrozovať majetok i životy.

Strom bol nebezpečný, museli ho spíliť.

Martin zabojuje o prestížny titul

Metropola Turca je v hre o Európske hlavné mesto kultúry. Kompetentní sa odvolávajú na históriu, kandidatúru stavajú na projekte z roku 2008.

Igor Válek (vľavo) a Peter Cabadaj, ktorí zastrešujú projekt kandidatúry Martina na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.