Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V nedeľu v Necpaloch - kto z koho

II. TRIEDA

V druhej triede stále nie je rozhodnuté, kto bude zimovať na prvom mieste. Favoriti získali aj v predposlednom kole potrebné body, takže o ničom sa nerozhodlo. Ťažšiu pozíciu mali, samozrejme, Háj a Sklené, ktorí sa museli popasovať s oveľa zdatnejším súperom (Malý Čepčín a Slovenské Pravno) než Necpaly (Slovany) či Valča B (Blažovce). A tak futbalový osud chcel, že sa rozhodne až v poslednom kole a v priamom súboji. Keďže pre futbalistov Skleného sa už jeseň skončila a do súboja o jesenné prvenstvo zasiahnuť nemôžu, všetko sa to rozuzlí v nedeľu na štadióne v Necpaloch, kde domáci privítajú Háj. Tam si oba celky zmerajú svoje kvality a formu a úspešnejší bude zimovať o niečo spokojnejšie...

Valča B - Blažovce 1:0 (0:0)

Gól dal Samuel. V dobrom stretnutí mali viac z hry domáci. V I. polčase sa im ale nedarila koncovka. Po zmene strán sa nakoniec gólu dočkali - v 70. min prekonal brankára hostí Samuel.

Turček - Príbovce 0:4 (0:2)

Góly: Blahušiak, Michálek, Matúš a Karlovský (pok. kop). V dobrom stretnutí boli v I. polčase lepší hostia, čo aj vyjadrili dvoma gólmi. Po zmene strán boli iniciatívnejší domáci, ale nedarila sa im koncovka. Nepomohla im ani najväčšia šanca - pokutový kop, ktorý Pastvovi kryl brankár hostí.

Ďanová - Priekopa 2:2 (1:0)

Góly: Krištofík (vlastný) a M. Lettrich, resp. Lukášik a Moravčík. V dobrom zápase mali domáci navrch, ale hostia zase trochu smoly, lebo hneď prvý gól v ich sieti bol „vlastenec„. Remíza bola nakoniec zaslúžená.

Slovany - Necpaly 1:6 (0:2)

Góly: Kopáč, resp. Ďanovský 3 (1 z pok. kopu), Padej 2 a Dolník. V priemernom stretnutí nastúpili domáci v I. polčase iba desiati. Keď po zmene strán pribudol do jedenástky ďalší hráč, mali od 50. min výhodu, lebo hostia hrali už bez vylúčeného Mazuráka. Lenže oslabenie hostia zvládli a najprv Ďanovský z pokutového kopu zavŕšil svoj hetrik, no a po ňom sa presadili aj ďalší strelci hostí.

Háj - Malý Čepčín 3:2 (1:0)

Góly: R. Svitač, Bizip a Kamien, resp. Boďa a Diškanec. Dobrý futbal bol vizitkou vyspelých súperov. Domáci boli v prvej hodine úspešnejší - vyhrávali 3:0, ale potom dali hostia dva pekné góly. Podľa priebehu stretnutia by mu skôr bola pristala remíza.

Sklené - Slov. Pravno 5:2 (1:1)

Góly: J. Masaryk 3, M. Masaryk a Bulík, resp. J. Erteľ a D. Rumpeľ. V I. polčase bola hra vyrovnaná, po zmene strán prevzali na svoje kopačky iniciatívu domáci, darili sa im kombinácie a zakončovanie, a tak zaslúžené zvíťazili.