Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Treba bubnovať na poplach

IV. LIGA - SEVER

Ani po deviatom kole v štvrtej futbalovej lige nič nového pod slnkom. Len Stráňavy sú v tabuľke zaklinené medzi predposledným Trebostovom a jedenástymi Diviakmi. Tie v Liptovskom Hrádku dlho držali bezgólový stav, ale potom sa ich taktika naštrbila, keď najprv nezvládli položiť súperovým hráčom ofsajdovú pascu a potom si dokonca dali vlastný gól. Aj napriek prehre len Diviaky, na rozdiel od ďalších dvoch turčianskych zástupcov, v tabuľke aspoň držia kontakt so súpermi a na šieste Krásno strácajú iba tri body. Trebostovo má známe starosti. Tréner Jozef Šino má problémy zostaviť jedenástku, pretože sa mu hráči rozutekali do zahraničia. V Rudinskej napriek tomu nehrali zle. Ako tvrdí tréner, stretnutie si prehrali už na jeho začiatku, keď v priebehu niekoľkých minút inkasovali dva góly. „To by zlomilo aj silnejšie mužstvo, ako je momentálne naše. Naviac, v 62. minúte sme nepremenili pokutový kop,„ s trpkosťou v hlase konštatoval čerstvo promovaný držiteľ trénerskej jednotky. Začiatok stretnutia nezvládli ani Valčania, rovnako sa posťažoval tréner Ivan Janiga a hoci jeho zverenci stihli pomerne rýchlo vyrovnať, akoby ich zlý úvod psychicky dosť poznačil. „Napriek tomu, že nehráme až tak zle, sme v tabuľke úplne inde, ako by sme si zaslúžili. Všetci sme pod veľkým psychickým tlakom. Tu nastupuje morálka, morálno-vôľové vlastnosti, čo je bohužiaľ, pre našich niektorých hráčov veľká neznáma.„ Štyri body na konte, to je už veru na bubnovanie na poplach.

Ostatné výsledky: Tvrdošín - Stráňavy 3:2 (0:1), Bešeňová - Krásno nad Kysucou 1:0 (0:0), Bánová - Nižná 2:1 (0:0), Námestovo - Lisková 5:2 (2:0).

Liptovský Hrádok – Diviaky 2:0 (0:0)

Góly: Ilavský a vlastný (Ďanovský). Zostava Diviak: Matiašovský – Zelienka, M. Štrba, Gaurík, (Lvončík), Szalacsi, Zelenec, Kališ, Déri (Kviatkovský), Schmidt, Ďanovský, Roman Štrba.

Diviačania prekonali personálnu krízu a v kompletnom zložení sa pomaly začali odrážať od dna. Bez nádeje na úspech necestovali ani na Liptov. Kým v prvom polčase držali na uzde domácich hráčov a prvý polčas odohrali väčšinou v strede ihriska, v druhom to už nešlo podľa predstáv trénera Lvončíka. V prvom polčase si domáci, ale ani hostia, nevytvorili vážnejšie gólové príležitosti. Za zmienku stojí iba šanca hostí v 30. min, keď Roman Štrba ideálne prihral Gauríkovi, ktorý z voleja netrafil bránu. Druhý polčas vyznel dobre pre domácich aj vďaka tomu, že hráči Dynama upustili od taktiky, ktorá sa im darila v prvom polčase. Prišli chyby a aj trest v podobe dvoch gólov domáceho celku. Po zle zahranom ofsajd systéme hráčmi hostí sa domáci ujali vedenia v 74. min. Ani tento gól však nemusel byť odštartovaním ich cesty k víťazstvu. O deväť minút neskôr si ale hostia opäť nerozumeli v obrane a nešťastný Ďanovský si dal dokonca vlastný gól. To definitívne hostí zlomilo a skóre zápasu sa už do konca stretnutia nezmenilo.

Rudinská –Trebostovo 3:0 (2:0)

Góly: Šajnoha, Pečalka a Brodňan. Zostava Trebostova: Krupa – Mackura, Bízik, Fľak, Ľ. Tomka, Javorka, Ľ. Lukášik, I. Tomka, Finta, R. Lukášik, Smutný.

Domáci sa šťastným gólom ujali vedenia hneď v 2. min stretnutia, keď lopta preskočila brankára hostí Krúpu, ktorý ju chcel chytiť. Ďalší šok nastal pre hostí v 10. minúte stretnutia, keď po nedôslednom prikrytí útočníka domácich dostali Trebostovčania po rohovom kope druhý gól. Celý prvý polčas mali domáci územnú prevahu, hrali nekompromisne tvrdo, keď niektoré zákroky presahovali rámec pravidiel. Cez prestávku tréner Šino vytkol hráčom nedostatok bojovnosti a strach z tvrdej hry hostí. Hosťujúci hráči si toto napomenutie vzali k srdcu a v druhom polčase domácich hráčov zatlačili do obrany. Dve sľubné šance ale zahodili Richard Lukášik a Smutný. V pokutovom území faulovali domáci hráči v 62. min Ľuba Lukášika, rozhodca odpískal pokutový kop, ale Fľak z neho trafil iba nohy brankára. Napriek prevahe Trebostovčania inkasovali z rýchleho protiútoku tretí gól. Krúpovi sa po strele lopta vyšmykla z rúk a skončila v sieti. Výsledok bol vzhľadom na priebeh stretnutia pre hostí veľmi krutý. Trebostovčania ani v tomto stretnutí nehrali v kompletnej zostave.

Valča – Dolný Kubín 1:2 (1:1)

Góly: Horváth, resp. Melicherčík 2. Zostava Valče: M. Romančík - Líška, Bobček, A. Romančík, Bízik (M. Lučanský), J. Žilla, Pravňan, Marguš (Barčin), Kalnický (Kováč), Šeri, Horváth.

Už v 8. min po zaváhaní obrany pustili domáci hostí do vedenia. Postupom času Valčania prevzali iniciatívu a v 16. min sa po rohu ocitol v šanci Horváth, ale hosťujúca obrana jeho strelu zblokovala. V 25. min sa Šeri zbavil obrancov, prihral voľnému Horváthovi, ktorý nechytateľnou strelou vyrovnal. Po prestávke sa domáci snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale konsolidovaná obrana hostí s prehľadom riešila všetky nebezpečné situá­cie. V 69. min stretnutia, v čase, keď Valčania súpera dostali pod najväčší tlak, hostia využili zaváhanie domácej obrany a išli opäť do vedenia. Domáci ani zúfalým náporom nedokázali zvrátiť nepriaznivý stav a nevyužité zostali aj šance Šeriho, Horvátha a strely Kalnického a Bobčeka.

„Prvý polčas z našej strany zniesol prísnejšie kritériá, mužstvo si plnilo taktické úlohy, po zmene strán nám chýbala tvorivosť a kreativita najmä v strede ihriska, myšlienka na prekonanie dobre organizovanej zóny súpera, chýbala finálna prihrávka. Súper využil každú šancu na rýchly protiútok, kde bol nebezpečný najmä Melicherčík. Po inkasovanom druhom góle sme nepochopiteľne začali nakopávať lopty na naše vysunuté hroty a čo bolo ešte horšie, stredoví hráči ich nedotláčali, preto sme si nevytvorili sústavnejší tlak na súperovu bránku. S pribúdajúcimi minútami bolo na ihrisku viac nervozity a hra sa kúskovala,„ zhodnotil stretnutie domáci tréner Ivan Janiga.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?