Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Krpeľanci našli premožiteľa

Desaťgólový rekord z minulého kola vyrovnaný navla

Až v 9. kole našli hráči Krpelian súpera, ktorý ich donútil kapitulovať. Po piatich víťazstvách a troch remízach pricestovali do Sklabine, kde prvý raz v tejto sezóne okúsili, aká trpká je prehra. Domáci podali výborný výkon a zdá sa, že výmenou trénera dostali Sklabinčania naozaj ten potrebný impulz na jesenný budíček. Po víťazstve v Hornej Štubni získali aj skalp lídra súťaže, nový tréner Droppa môže byť spokojný. Neprehrali len vedúce Krpeľany, ale aj druhé Kľačany, ktoré cestou do Sučian kdesi stratili strelecké kopačky, a tak situáciu využili Mošovčania a po dvoch týždňoch sa opäť vrátili na čelo tabuľky. Dopomohlo im k tomu najtesnejšie domáce víťazstvo nad Hornou Štubňou. Štubňania mali problémy sa vôbec zísť, na stretnutie nastúpili desiati a cez polčas si obliekol dres jedenásty hráč...

Keď sme minulý týždeň po víťazstve Podhradia nad Kláštorom 8:2 písali, že tento strelecký rekord sezóny sa bude len ťažko vyrovnávať, ani sme netušili, ako sa mýlime. Podarilo sa to totiž hneď v nasledujúcom kole! Obetným baránkom boli tentoraz hráči teplického béčka, ktorí pricestovali do Žabokriek bez posíl z prvého mužstva (hralo v Dolnom Hričove) a bez výraznejšej brankárskej osobnosti. V Tepliciach majú s brankármi problém, po odchode Pleša a zranení Staníka, museli zavolať „na pomoc„ veterána Kovalčíka, ten však v nedeľu sedel na lavičke áčka. A tak suma-sumárum Žabokrečania po dobrom výkone si strelecky zgustli a naložili súperovi 8 gólov, pričom polčasový výsledok (1:0) na žiadny debakel neukazoval. Napokon sa zrodil navlas rovnaký výsledok ako pred týždňom v Podhradí – 8:2!

Mimochodom – golová explózia v Žabokrekoch bola výnimkou 9. kola, pretože strelci sa v nedeľu nijako nevytiahli. Skôr naopak, veď ak v Žabokrekoch videli diváci 10 gólov, na ostatných šiestich štadiónoch spolu iba 15.

Zaujímavosťou 9. kola turčianskej ligy je skutočnosť, že okrem posledného Lipovca nezostalo ani jedno mužstvo na tom istom mieste tabuľky, na ktorom bolo po 8. kole. Pozície sa miešajú aj zásluhou veľkej (a možno až nezdravej) vyrovnanosti mužstiev. Veď ešte nedávno tretí Kláštor remizoval doma s ešte nedávno poslednými Košťanmi, aj Dubové výrazne zaostáva za očakávaním, to isté platí o Sučanoch, ktoré sme pasovali za jedného z favoritov ročníka.

Žabokreky - T. Teplice B 8:2 (1:0)

Góly: P. Štefanides, Heško a Lučanský po 2, Lavrenčík a Uhliarik, resp, Biščák a Peško. V slušnom stretnutí, bez karát, bolo od prvej minúty jasné, že domáci majú navrch. V I. polčase si vypracovali množstvo šancí, ale využili len jedinú. No, po zmene strán sa gólmi akoby roztrhlo vrece. Domáci boli mimoriadne efektívni v koncovke a hoci sa hostia snažili, inkasovali veľa gólov a len dvoma prikrášlili vysokú prehru.

Sučany - Kľačany 3:1 (2:0)

Góly: Kačák, Chládek a P. Badáň, resp. Janů. Domáci v slušnom stretnutí začali oveľa lepšie a už po štvrťhodine hry vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Celý I. polčas patril im a okrem gólov nevyužili ďalšie štyri šance. Po zmene strán sa zobudili aj hostia, znížili na rozdiel gólu a častejšie ohrozovali domácu bránku. Hrozili najmä rýchlymi protiútokmi. Domáci však pridali tretí gól, a potom už iba kontrolovali vývoj stretnutia, ktoré sa dohrávalo v pokojnej atmosfére.

Lipovec - Podhradie 0:1 (0:0)

Gól: vlastný (Ceplák). V dobrom stretnutí si obe mužstvá vypracovali dostatok streleckých príležitostí. Domáci mali lepšie šance na strelenie gólu, ale nedokázali využiť ani to, že sa ich hráči trikrát ocitli zoči-voči brankárovi hostí. Hostia boli nebezpeční v protiútokoch, ale gól im pomohli dať domáci. Po rohovom kope si pri prvej žrdi domáci hráči nerozumeli a Ceplák si nešťastne vrazil loptu do vlastnej bránky.

Bystrička - Dubové 2:2 (1:0)

Góly: Daruľa a Paško, resp. Belák a vlastný (Veterník). Rýchle a dramatické stretnutie sa nakoniec skončilo remízou. Už v 14. min nabehol Daruľa na výborne zahraný trestný kop Tótha a umiestnil loptu do siete hostí. Potom už bola pre stretnutie príznačná snaha oboch mužstiev dať gól, ale strelcom sa nedarilo. 65. minúta bola pre domácich nešťastná, keď brankár Veterník si po rohovom kope rukou zrazil loptu do vlastnej bránky. V 67. min striedajúci Paško obišiel obranu a popri brankárovi dal druhý domáci gól. Tri minúty pred koncom zachytil centrovanú loptu hosťujúci Belák a vyrovnal.

Sklabiňa - Krpeľany 2:1 (1:1)

Góly: Wehle a Hulej, resp. Čujko (pok. kop). Vo výbornom stretnutí podali domáci jeden zo svojich najlepších výkonov na svojom ihrisku. Proti favorizovanému súperovi sa presadili, a to napriek tomu, že hrali od 15. min bez vylúčeného Záborského. Pred koncom stretnutia sa sily na ihrisku vyrovnali, pretože pod sprchy predčasne musel odísť aj Šergely z Krpelian (rovnako ako predtým Záborský po druhej žltej karte). Domáce víťazstvo bolo dielom nadšeného výkonu celého kolektívu, ktorý sa dokázal vysporiadať aj s početným oslabením.

Mošovce - Horná Štubňa 1:0 (1:0)

Gól dal Morgoš. Hostia nastúpili iba desiati. Domáci to využili už v 10. min, keď po rohovom kope skóroval Morgoš. S vedením sa až príliš uspokojili a predbiehali sa v zahadzovaní gólových príležitostí. V II. polčase do zostavy hostí pribudol jedenásty hráč - Tomahogh, ale to na prevahe domácich nič nezmenilo. Opäť nepremenili viacero šancí a v závere sa vďaka zvýšenému úsiliu hostí museli dokonca strachovať o výsledok.

Kláštor - Košťany 1:1 (1:0)

Góly: Mrázek, resp. P. Pavlovič. V slušnom, ale iba priemernom zápase chýbalo domácim šesť hráčov základnej zostavy. Hoci v I. polčase mali viac šancí hostia, gól dal strelou z voleja domáci Mrázek. Po zmene strán hostia ešte zvýšili svoje úsilie a korunovali ho v 52. min gólom Pavloviča. V závere stretnutia chceli domáci predsa len strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no čistú šancu mali hostia, ale brankár Schumichrast zachránil. Remíza bola zaslúžená.