Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Cenný úlovok pri Hrone

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Piatok: Zvolen – Martin 2:4 (1:0,1:2,0:2) – góly: Klouda a Bartek, resp. Hovorka, Petričko, Pokrivčák a Kazda. Zostava Martina: Dzubina – Svačina, Hudec, Šterbák, Gábriš, Magdoško, Česnek, Kováčik, Frkáň – Pokrivčák, Krišák, Sýkora, Markovič, Petričko, Bokroš, Kazda, Hovorka, Kotlárik, Janovský, Vodrážka, Krúpa.

Nedeľa: Martin – Poprad 3:3 (0:1,2:0,1:2 – 0:0) – góly: Sýkora, Krúpa a Hudec, resp. Hvíla 2 a Klement. Zostava Martina: Dzubina – Hudec, Böhme, Svačina, Gabriš, Kováčik, Česnek, Šterbák – Pokrivčák, Krišák, Sýkora, Vodrážka, Petričko, Krúpa, Kazda, Hovorka, Kotlárik, Janovský.

Favoritovi dali na frak

Martinčania nastúpili bez brankára Rovnianka (o jeho odchode do rakúskej ligy píšeme na inom mieste), ale aj bez zranených Böhmeho, Kožára, Zágoru, a chorého Važana a rozhodne v úlohe outsidera. Lenže na ľade sa papierové prognózy nepotvrdzovali. Zverenci trénerov Hovorku a Frola doslova ukorčuľovali favorita. Nezlomili sa ani po nešťastnom góle, ktorý inkasoval inak veľmi dobre chytajúci Dzubina už v 2. min, po nešťastnom strele Kloudu a nešťastnom teči Gábriša. Už v prvej tretine mohlo byť všetko naopak, ale šance Kazdu, Janovského, Vodrážku a Kováčika (vrátil sa do martinského dresu) ešte gólom neskončili. Rýchlosť Martinčanov robila domácim problémy a často sa dopúšťali faulov. V druhej tretine sa čoraz viacej začali presadzovať hostia. Najprv mal výbornú šancu Hudec, ale nepodarilo sa mu zasunúť puk za Križanov chrbát. V 24. min v presilovke Kotlárik skvelou prihrávkou „do plnej jazdy„ našiel Mareka Hovorku a ten dal krásny vyrovnávajúci gól. Zvolenčanom opäť zapriala šťastena, keď Bartek dal v 27. min ich vedúci gól. Ani ten nezlomil Martinčanov. O sedem minút neskôr Markovič krásnou prihrávkou našiel medzi kruhmi Petrička a ten vyrovnal. V týchto fázach jasne dominovala martinská korčuliarska vyspelosť a domáci znervózneli. Odniesol si to práve Markovič, ktorý po zákroku Rajčáka zostal ležať na ľade zranený. V záverečnej tretine, opäť pri martinskej presilovke, Pokrivčák pridal tretí gól hostí a to už domácim poriadne zatekalo do topánok. V dramatickom závere sa odhodlali na power-play, lenže Šechný fauloval a bol vylúčený. Aj tak však tréner domácich vsadil na jednu kartu a nechal brankára na striedačke. Skúsený Kazda, po spolupráci s Hudecom a Kotlárikom, však dal skvelú bodku za prekvapujúcim, ale zaslúženým víťazstvom mužstva, ktorému sa pred týmto duelom veľké šance nedávali.

Drahá sadzba za chyby

Poprad to na Martin vie. Aj v tomto stretnutí začal aktívne a domácim robila starosti najmä tretia najproduktívnejšia formácia. V nej sa darilo najmä strelcovi Hvílovi. Varovaním pre domácich mala byť šanca Polomského, ktorú vynikajúco zneškodnil Dzubina. O dve minúty však nezabránil vedúcemu gólu hostí z hokejky Hvílu, ktorý trafil do šibenice. V 19. min svojich spoluhráčov opäť podržal Dzubina, keď zneškodnil samostatný nájazd Diana. V druhej tretine nastúpil iný Martin. Hráči pridali na dôraze a zatlačili Popradčanov do ich tretiny. V 23. min po strele Česneka zazvonila žŕdka bránky Kožucha. Martinský tlak zabrzdilo vylúčenie za chybu pri striedaní. No, ale ako sa ukázalo, tá im nakoniec aj pomohla. V 32. min v oslabení unikol Sýkora a prepasíroval puk za chrbát brankára. O 25 sekúnd neskôr šokoval hostí Krupa, ktorý sa vrátil z trestnej lavice a nechytateľnou bombou poslal Martin do vedenia. Ktovie, ako by sa bol zápas ďalej vyvíjal, keby bol šikovný a rýchly Janovský, ktorý naskočil na ľad za vylúčeného Petrička, premenil stopercentnú šancu a zvýšil domáce vedenie na rozdiel dvoch gólov... V druhej tretine bol Martinčanov plný ľad, a tak obrat vo vývoji stretnutia bol logický. V záverečnej tretine sa o podobnú taktiku pokúsili aj hostia a vytvorili si územnú prevahu a prišlo vyrovnanie, keď najlepší hráč hostí Hvíla tečoval puk za Dzubinov chrbát. Štyri minúty pred koncom sa ofenzívny Hudec ocitol pred brankárom hostí a jeho dôraz vyniesol Martinu vedenie. Žiaľ, v nervóznom závere domáci opäť pykali za chybu lavičky a Klement pri presilovke hostí, keď mal veľmi dobre chytajúci domáci brankár zaclonený výhľad, vyrovnal. Predĺženie už veľa vzruchu neprinieslo, azda až na to, že záverečnú viac ako polminútovku hrali hostia opäť presilovku, keď rozhodca najprv nevidel faul na Kazdu, ale jeho sekanie áno. Remíza nakoniec spravodlivo odzrkadľovala priebeh stretnutia a bola zaslúžená.

Dnes hrajú Martinčania v Trenčíne, v piatok hostia Liptovský Mikuláš, v nedeľu Skalicu a utorok cestujú do Bratislavy.(jk)

Kanadské bodovanie po 7. kole extraligy:

5 bodov: Hudec (2 góly +3 asistencie), 4 body: Kotlárik (2+2) a Krišák (0+4), 3 body: Važan (3 + 0), Kazda (2+1), Hovorka (2+1), Pokrivčák (1+2) a Krúpa (1+2), 2 body: Mucha (2+0), Petričko (2+0), Gábriš (1+1) a Sýkora (1+1), 1 bod: Böhme (0+1), Zágora (0+1), Markovič (0+1) a Kováčik (0+1).

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 5 765

Skríningové plošné testovanie prebehne v najväčšej miere cez víkend.

5 h
Miroslav Chudý.

Novým hlavným trénerom Martina sa stal Miroslav Chudý. Asistentmi budú Ladislav Spišiak a Marek Žila.

11 h
V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.