Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Tvrdé pristátie na zem?

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Piatok: Skalica – Martin 6:0 (1:0,4:0,1:0) – góly: Flamík, Jarolín, Ertel, Oremus, Čársky a Kocák. Zostava Martina: Rovnianek (41. Dzubina) – Kožár, Česnek, Hudec, Böhme, Šterbák, Gábriš, Svačina, Frkáň – Kazda, Krišák, Kotlárik, Pokrivčák, Hovorka, Sýkora, Mucha, Vodrážka, Krúpa, Markovič, Petričko, Bokroš.

Nedeľa: Martin – Slovan Bratislava 0:4 (0:1,0:0,0:3) – góly: Šatan 2, Pavlas a Halaj. Zostava Martina: Rovnianek – Kožár, Česnek, Hudec, Böhme, Šterbák, Gábriš, Magdoško, Frkáň – Kazda, Krišák, Kotlárik, Mucha, Hovorka, Pokrivčák, Važan, Vodrážka, Markovič, Krúpa, Petričko, Bokroš.

Poltuctový výprask

Tréneri Hovorka s Frolom nemohli v prvom stretnutí rátať s chorým Važanom, ani, zatiaľ, s „nevybaveným„ Zágorom, takže sa im rozpadla jedna formácia, ktorá v príprave podávala spoľahlivé výkony. Naopak, v zostave našiel miesto skúsený Mucha, ktorý má podpísaný kontrakt v Taliansku, ale na prvé stretnutia extraligy má dohodu s Martinom. Keďže ale s mužstvom neabsolvoval prípravu, len zopár tréningov, nepresadil sa podľa predstáv. Napriek týmto problémom ale tréneri nerátali, že v Skalici, ktorá ma azda ešte silnejšie mužstvo ako vlani, sa ich zverenci priam zosypú. Chýbala im sebadôvera, hráči, ktorí absolvovali v extralige svoju premiéru mali z nej až prílišný rešpekt. Čo je horšie, uchytiť sa im tentoraz nepomohli ani skúsenejší hráči, od ktorých sa to čakalo. Oproti príprave sa tentoraz takmer vôbec nedarilo prvej formácii. Nielenže v koncovke jej hráči veľa toho nevymysleli, ale dokonca inkasovali až tri góly. Od prvých minút stretnutia boli domáci aktívnejší, častejšie boli nasťahovaní v obranom pásme hostí, ale na prvý gól čakali až do 12. min, keď sa ujala strela Flamíka. Potom Martinčania nevyužili presilovú hru. To akoby im zobralo vietor z plachiet a v druhej tretine úplne prepadli. Domáci ich zatlačili a už po dvoch minútach Jarolín pridal druhý gól. Po dvoch zlepencoch, keď na jednom z nich sa podieľal aj odchovanec martinského hokeja Ertel, už bolo jasné, že hostia sú v Skalici bez šance na úspech. Hráčom síce nebolo možné uprieť bojovnosť, ale chýbala im agresivita v osobných súbojoch, ktorá bola doménou domácich. V podstate tri zo šiestich gólov dali domáci po nekompromisných agresívnych nájazdoch a dorážkach až na hranicu bránkoviska, ktorým hráči hostí nedokázali čeliť. Domáci dokonca dali jeden z gólov vo vlastnom oslabení, keď potrestali chybnú martinskú rozohrávku v strednom pásme. Skaličania potvrdili, že majú kompaktné mužstvo, ktoré hrá spolu už dlhšie, Martinčania sa iba hľadali. Brankár Rastislav Rovnianek, ktorý sa po druhej tretine sám pýtal z bránky, povedal, že príučka prišla včas a pre mužstvo je to dobré pristátie na zem.

Favorit s prehľadom

Stretnutie so Slovanom začali Martinčania s rešpektom a prekvapujúco ani hostia sa nehrnuli do útočného pásma domácich. Prvé nesmelé šance si vypracovali domáci, ale Vodrážka ani Krúpa ľahkými strelami nenarobili Rybárovi veľa starostí. Prekvapujúco Slovan vystrčil rožky až v 10. min, keď Vlk vyslal prvú strelu na domácu bránku, ale Rovnianek plecom vytlačil puk nad žŕdku. Od týchto chvíľ sa začal súboj hráčov Slovana s domácim brankárom. Ten zo súbojov často vychádzal víťazne. Skvele chytil šance Kokavca, Šatana, ale proti Pavlasovej dorážke už nič nezmohol. Vynikajúci postreh preukázal pri poldruhaminútovej presilovke hostí o dvoch hráčov, keď zobral puk z hokejky Šatana. V závere tretiny mohli domáci vyrovnať, ale Krišákovu ideálnu prihrávku Česnek zblízka neposlal za chrbát Rybára. Aj v druhej tretine zdržal Rovnianek Martin nad vodou. Slovan hral, koľko potreboval a chvíľami sa zahrával s ohňom. Lenže Martinčania nedokázali využiť ani vyše minútovú presilovku o dvoch hráčov. Rovnako si zanedlho počínal Slovan, keď opäť domáci brankár skvele chytil strelu Halaja. V záverečnej tretine hostia pridali a svoju gólovú chuť si napravili po Šatanovej akcii (zaváňala ofsajdom) a jeho stopercentnej prihrávke strelcovi Halajovi, ktorý Slovan definitívne odrazil k víťazstvu. V 51. min pri martinskej presilovke ušiel obrancom Šatan, ale Rovnianka neprekonal. O tri minúty neskôr však už posila Slovana vyzrel na domáceho brankára a blafákom na bekendovú stranu pridal tretí gól. V 54. min potom opäť Šatan usmernil zo vzduchu Cígerovu prihrávku za chrbát domáceho brankára a zúžitkoval ďalšiu presilovku. Martinčania v závere chceli dať aspoň jediný gól, ale nebolo to súdené ani Bokrošovi, ani Kazdovi, ktorí z dobrých pozícií vyprášili betóny brankárovi hostí.

Martinčania majú po dvoch kolách nelichotivú bilanciu. Viac ako nulový zisk však iste môže škrieť strelecká impotencia – dve hodiny hokeja, žiadny gól!

Dnes hrajú Martinčania v Košiciach, v piatok v Nitre a v nedeľu doma hostia Žilinu.