Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Na oboch póloch tabuľky prvé veľké sťahovanie

I. Trieda

Azda najviac svojimi výkonmi v prvej polovici jesene prekvapujú hráči Dynama Krpeľany. Usadili sa na čele tabuľky a aj teraz v nedeľu zvládli veľmi náročnú zaťažkávaciu skúšku, keď obstáli na horúcej pôde v Sučanoch. Udržali si aj po siedmich kolách neporaziteľnosť, no tretia remíza im nestačila, aby uhájili aj svoj post na samom vrchole peletónu turčianskej ligy. Ten napokon prepustili Mošovciam, ktoré vyhrali už piaty jesenný zápas a tiež sú svojim spôsobom prekvapením. Predovšetkým preto, lebo v kádri nenastali žiadne veľké zmeny, akurát Mošovčanom odišiel ich vlani najlepší hráč – Jozef Janík. Napriek tomu to mužstvo nepoznačilo, hrá v pohode a zbiera zatiaľ body jedna radosť. Po 7. kole má teda I. trieda nového lídra. Uvidíme ako dlho, pretože Mošovčania cestujú v nedeľu do Koštian, a tam budú domáci v dobre nálade, pretože spôsobili najväčšie prekvapenie 7. kola, keď vyhrali v Sklabini. Tri body im zabezpečila strela Milana Macha spoza šestnástky. Košťany sa víťazstvom nielen pochlapili, ale aj konečne odpútali od spodku tabuľky. S radosťou ho prenechali teplickému béčku, ktoré patrí - najmä výsledkami a streleckou nemuhúcnosťou (v siedmich zápasoch iba 2 góly!) - medzi najväčšie sklamania doterajšieho priebehu sezóny. Aj teraz nehrali Tepličania v Bystričke zle, ale Slovan dal góly a vyhral...

V nedeľu sa teda v Košťanoch chystá duel mužstva, ktoré sa dostalo na prvé miesto tabuľky s mužstvom, ktoré ušlo z miesta posledného... Na čele tabuľky je však veľká tlačenica a mužstvá sú zoradené „ako sliepočky„ po jednom bode za sebou. Takže sa dá predpokladať, že všetko bude až do konca jesene otvorené a na jesennú korunu si môže nárokovať minimálne polovica mužstiev.

Zaujímavý priebeh malo stretnutie v Kľačanoch, kde Dubové nepotvrdilo vzostup formy, dostalo štyri góly a odišlo s dlhým nosom - hoci viedlo 2:1. Zaujímavá bola určite náhoda, že obaja brankári, ktorí nastúpili na stretnutie, nedohrali. Domáci Scherer musel opustiť ihrisko pre zranenie, jeho náprotivok Košút išiel pod sprchy po červenej karte... V tomto kole sa nedarilo nováčikom, ktorí akoby strácali svoj elán z úvodu jesene. Obaja hrali síce vonku a mali aj ťažkých súperov, ale výkonom trochu uspokojili iba Štubňania. Podhradie utrpelo najvyššiu prehru kola a podľa priebehu zápasu si ju aj zaslúžilo.

Mošovce – Podhradie 4:0 (2:0)

Góly: P. Janík 2, Húšťa a Morgoš. Hostia nastúpili do zápasu len s jedným vysunutým útočníkom, a to nasvedčovalo tomu, s akým cieľom pricestovali do Mošoviec. Domáci mali počas celého stretnutia územnú prevahu a podali najlepší výkon v tejto sezóne. Svoj tlak zúročili najprv v 35. min, keď autorom gólu bol paradoxne bývalý hráč Podhradia V. Húšťa, ktorý zužitkoval prihrávku Lisoňa. Druhý gól padol po súboji P. Janíka s brankárom, ktorému napokon lopta vypadla a domáci hráč skóroval. Po zmene strán zužitkoval ideálnu prihrávku Lisoňa P. Janík a exhibíciu domácich zavŕšil peknou hlavičkou Morgoš. Hoci celé mužstvo domácich podalo výborný výkon, v jeho radoch vynikol útočník Lisoň, ktorý dvoma prihrávkami pomohol mužstvu k víťazstvu.

Sklabiňa – Košťany 0:1 (0:0)

Gól dal Macho. Stretnutie prebiehalo väčšinou medzi šestnástkami, takže diváci nevideli atraktívny futbal. Domáci mali optickú prevahu, ale do šancí sa dostávali dosť zložito, a keď už mali bránku na dostrel, zlyhala im koncovka. Hoci vyhrali na rohy 7:1 a na strely na bránku 10:3, nedali ani jeden gól. Nedal ho ani Truchlík, ktorý sa v 63. min ocitol sám pred brankárom hostí, ale strelil iba do neho. A tak o výsledku rozhodla akcia skúseného Macha, ktorý prešiel s loptou od polovice po šestnástku domácich a krížnou strelou k žrdi dal jediný gól. Hostia hrali bojovne, ale vyhrali so šťastím.

Kľačany – Dubové 4:2 (2:2)

Góly: Sapieta 2, Pentek a Gregor (pok. kop), resp. Hrivnák a Chromec (vlastný). Domáci sa už v 3. min ujali vedenia gólom Penteka a o chvíľu nato Janů prestrelil prázdnu bránku. Potom prevzali iniciatívu hostia a aj skóre sa menilo. Najprv vyrovnali po góle, ktorý zaváňal postavením mimo hru, potom im k vedeniu pomohol nešťastne domáci Chromec. Vzápätí sa zranil domáci brankár Scherer, nahradil ho Poništ, ktorý hneď prvým zákrokom chytil gólovú hlavičku Jadroňa. Domácich to prebralo a do prestávky vyrovnali. V II. polčase mali viac z hry hostia, ale góly strieľali iba domáci. Hostia navyše od 82. min dohrávali bez vylúčeného brankára Košúta, ktorý fauloval Penteka, keď sa ho snažil kľučkou obísť.

Žabokreky – Hor. Štubňa 2:1 (0:1)

Góly: Javornícky a Kmeť, resp. Vereš. Vo vyrovnanom stretnutí boli v prvom polčase o niečo lepší hostia. Ich hráči svojou rýchlosťou narobili domácim problémy. Výsledkom ich dobrej hry bol vedúci gól, ktorým zaskočili domácich. Potom už veľa šancí nemali. Nástup do druhého polčasu patril domácim. Už v 46. min po priamom kope vsietil Javornícky vyrovnávajúci gól a o tri minúty dal Kmeť druhý domáci gól. Potom už mali domáci navrch. Vypracovali si viacero šancí. Najprv Hulej trafil brvno bránky hostí, Kmeť v samostatnom nájazde neuspel proti Stritzovi, Uhliarik z čistej šance strieľal vedľa. Hostia dohrávali bez vylúčeného P. Tomahogha, ktorý musel z ihriska po druhej žltej karte odísť.

Bystrička – T. Teplice B 2:0 (1:0)

Góly: Blažek a Darula. Stretnutie sa hralo obojstranne rýchlo, ale aj takticky. Hostia boli v úvode lepším mužstvom, ale nevyužili svoje šance, keď zväčša mierili vedľa domácej bránky. V 42. min Blažek obohral obranu hostí a nádhernou strelou k pravej žrdi dal vedúci gól. Po zmene strán sa hra vyrovnala. V 65. min ale domáci P. Žiak ušiel obrane hostí, prihral pred bránku na nabiehajúceho Darulu, ktorý nezaváhal a stanovil výsledok stretnutia.

Sučany – Krpeľany 2:2 (0:1)

Góly: Hudec a P. Badáň, resp. Čujko a Volna. Domáci zaspali úvod stretnutia a už z jedného z prvých útokov hostí inkasovali. Pred koncom prvého polčasu mohli zmeniť skóre, ale nevyužili tri dobré strelecké príležitosti. V druhom polčase sa domácim predsa podarilo vyrovnať, ale hostia začali hroziť brejkmi a jeden sa im mimoriadne vydaril a opäť viedli. Domáci nakoniec vyrovnali priamo z rohového kopu. Remíza bola spravodlivá.

Kláštor – Lipovec 3:0 (1.0)

Góly: R. Matuška 2 a Maroš. V stretnutí iba priemernej úrovne mohli domáci už v prvom polčase rozhodnúť stretnutia vo svoj prospech. Ich vyložené šance však zostali nevyužité. Diváci sa nakoniec gólu dočkali v 35. min, keď Róbert Matuška vyzvŕtal obranu hostí aj s brankárom a nekompromisne vsietil prvý gól. Po zmene strán mal Kláštor raketový úvod. Maroš z priameho kopu dal druhý domáci gól. Konečný výsledok stanovil v 80. min R. Matuška. Hoci hostia prehrali na nulu, zaslúžia si pochvalu za svoju snahu až do záverečného hvizdu rozhodcu.