Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

V oslabení diviacky šok

IV. LIGA - SEVER

Pohľad na tabuľku aj po 7. kole je stále nelichotivý. Trio Turčanov sa neodlepilo z jej dna. A to aj napriek tomu, že Diviačania na Dielci bodovali naplno. Ich prekvapujúci trojbodový zásah však stačil iba na to, aby sa na rozdiel boda dotiahli na Bešeňovú. Napriek tomu práve Diviačania nemajú prečo smútiť, veď hoci oslabení o vylúčeného Gauríka nielenže odolali domácim, ale nakoniec im aj vypálili rybník. Aj po nedeli nemajú dôvod na radosť v Trebostove. Smútiť môžu nielen z prehry, ale najmä z mátožného výkonu mužstva najmä v útočnej fáze, keď sa strelci vôbec nepresadili. Každopádne, turčianske mužstvá budu v závere jesene bojovať aj o svoju futbalovú tvár.

Ostatné výsledky: Rudinská – Dolný Kubín 0:3 (0:1), Tvrdošín – Krásno nad Kysucou 1:0 (0:0), Bešeňová – Nižná 1:0 (1:0), Bánová – Námestovo 2:0 (1:0).

Valča – Diviaky 1:2 (0:1)

Góly: Kováč, resp. Lvončík a Kviatkovský Zostava Valče: Romančík – Líška, Bobček, Kováč, M. Žila, Krkoša, J. Žilla, Pravňan (A. Romančík), Kalnický, Marguš (Bízik), Šeri. Zostava Diviak: Matiašovský – Lehotský, Lvončík (Turčány, Kviatkovský), Déri, Cvik, Zelienka, Schmidt, Gaurík, Kališ, Zelenec, Štrba.

Obidve mužstvá si boli vedomé dôležitosti tohto stretnutia a začali hrať opatrne. Prišla 8. min a domáci urobili v obrane už tradičnú hrubú chybu a Lvončík poslal hostí strelou z bezprostrednej blízkosti do vedenia. Valčania postupne preberali iniciatívu. V 20. minúte mal ich prvú gólovú šancu Marguš, ale Matiašovský jeho strelu reflexívne vyrazil. V 60. minúte stretnutia po rýchlej akcii Šeriho Krkošu fauloval v šestnástke Kalnický a Kováč z pokutového kopu nezaváhal. Valčania sa potom natlačili do šestnástky hostí, strelili dva góly (Šeri a Marguš), ale rozhodca ich neuznal. V 69. minúte stretnutia musel po druhej žltej a následne červenej karte z ihriska odísť Gaurík. Domáci hostí neustále tlačili a vypracovali si aj šance, ale nič z nich nevyťažili. Hlavičku J. Žillu vytlačil Matiašovský na roh. V 85. min, ale urobila valčianska obrana hrubú chybu, ktorú potrestal Kviatkovský a posunul Diviaky do vedenia. Domáci sa už v závere stretnutia na vyrovnanie nezmohli.

Jaroslav Lvončík, tréner Dynama: - Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Podali sme kolektívny a takticky kvalitný výkon. Nepustili sme domácich k väčšej aktivite, prehustili sme stred ihriska a spoliehali sme sa na rýchle protiútoky. V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami. V druhom polčase nastúpili domáci aj s podporou rozhodcov. Sporné momenty riešili v náš neprospech a karty sme dostávali za bežné veci. Vylúčenie Gauríka a vyrovnanie spôsobilo, že sme sa dostali pod tlak a zamerali sme sa na obranu, ale vyšiel nám jeden rýchly protiútok. Z nášho mužstva podal najlepší výkon Schmidt.

Stráňavy – Trebostovo 1:0 (0:0)

Gól dal Belko. Zostava Trebostova: Krupa - Ľ. Thomka, Porubčanský, Ruttkay, M. Bizik, Mackura, Ľ. Lukášik, I. Thomka, Bodjan, A. Lukášik (R. Lukášik), J. Lukášik (Finta).

Na súperovom ihrisku sa Trebostovčania zamerali na defenzívu, ktorá sa im darila až do 77. min stretnutia, kedy domáci strelili jediný gól stretnutia, a to po chybe obrany súpera. Domáci hráči mali počas celého stretnutia územnú prevahu a nebezpeční boli najmä pri štandardných situáciách, ale obrana Trebostova na čele s brankárom Krupom stála na pevných nohách. Jedinú strelu hostí vystrelil v 1. polčase na bránu Stráňav

Ľ. Lukášik. Útočnú fázu hry Trebostova čiastočne oživil príchod R. Lukášika. Hostia mali dobrú príležitosť v 70. minúte, kedy po rohu Ľ. Lukášika Bizik hlavičkoval nad bránu. V závere stretnutia sa hostia snažili vyrovnať, ale útočná hra sa im nedarila.

Jozef Šino, tréner Trebostova: - Ani v tomto stretnutí sme nehrali lepšie ako pred týždňom. V obrannej fáze to bolo v poriadku, ale v útoku sme boli opäť neškodní.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Situáciu v martinskej nemocnici komplikuje nedostatok zdravotníkov

Niektorí z nich sú v karanténe pre covid-19. Hospitalizovaných je v martinskej nemocnici k dnešnému dňu 71 covid pozitívnych pacientov.

Nemocnica v Martine bojuje s nedostatkom zdravotníkov už od októbra minulého roku.

V roku 1987 sa v Martine konali Majstrovstvá ČSSR v boxe. Predstavia sa na nich aj bratská dvojica Michala a Ján Franekovci, ktorých prišli do hľadiska povzbudiť aj ich rodičia.

Majiteľ pohrebníctva: Nárast úmrtí je taký veľký, aký si za 20 rokov praxe nepamätám

Ivan Fontáni, majiteľ pohrebných služieb Silencia v Martine potvrdil, že úmrtnosť za november a december vzrástla oproti minulému roku o 70%. Nie všetci sú však „covidoví zosnulí“. Chladiace boxy si musia prenajímať v okolitých obciach.

Majiteľ pohrebníctva Ivan Fontáni si taký nárast úmrtí nepamätá za posledných 20 rokov.

Tri týždne po Vianociach sme sa aj v Martine dočkali snehu. Najprv ho trošku popadalo v stredu a vo štvrtok to už bola poriadna nadielka. Cestári mali roboty, deti radosť.