Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Šťastná Šimkova ruka

V. LIGA - SKUPINA B

Zatiaľ suverénnu Dúbravu, ktorá uspela aj v šlágri kola na ihrisku v Černovej, začínajú naháňať turčianske kluby. Dražkovce využili priaznivé vyžrebovanie jesenného úvodu takmer stopercentne, vyhrali aj v nedeľu a poskočili na druhé miesto. Štiavnička sa víťazstvom v Palúdzke dostala tiež medzi najlepších, kam zrejme mieri stále sa zlepšujúca Belá. Turčanmi je ale od prvých kôl obsadený, žiaľ, aj koniec tabuľky - Turany už dlhých 6 kôl nevedia, čo je to bodový zisk...

Dražkovčania sú v tabuľke nečakane vysoko, hoci teraz podali jeden zo svojich slabších výkonov. Výborný ťah však vyšiel trénerovi Milanovi Šimkovi, ktorý v 60. min poslal namiesto Hanka na ihrisko Jesenského. Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment zápasu s liptovským barážistom, pretože Jesenský dal o tri minúty nato víťazný gól! Beľania si poradili so svojim liptovským súperom oveľa výraznejšie. Hrali už pomaly v kompletnej zostave, navyše vyrukovali s novou posilou. Je ním Maruna, 26-ročný futbalista z Topoľčian, ktorého funkcionári Belej objavili v Martine a získali pre svoj dres. Liptovsko-turčianske súboje (a bola ich v tomto kole celá štvorica) zavŕšila veľmi úspešne Štiavnička, ktorá môže svoju formu potvrdiť v nedeľu doma proti úspešnému nováčikovi - Černovej. Turčianskym šlágrom však bude ďalší pokus Turian o prvé jesenné body. Tréner Stanislav Petrík hovorí o zlepšenej hre, ale bude to mať ťažké - do Turian pricestuje Belá!

Ostatné výsledky: Černová - Dúbrava 0:1 (0:1), Zuberec - Oravská Jasenica 4:1 (2:0)

Vrútky - Podbiel 2:2 (0:1)

Góly: Vilček a Rohoň (pok. kop), resp. Machovič (vlastný) a Zrnčík. Zostava Vrútok: Hübner - Berník, Machovič, Prjevara (Milo), Prievara (Ruttkay), Vilček (Bukovinský), Ondrík, Kulich, Lukašík, Rohoň, Korbeľ.

Začiatok bojovného, ale iba priemerného stretnutia vyšiel lepšie hosťom, ktorí už v úvode mohli rozhodnúť o víťazovi, ale nevyužili ani jednu z 3 vyložených šancí. Hra sa potom vyrovnala a v 28. min strela Ondríka z dobrej „parkety„ minula bránku. V 31. min strelu Rohoňa pod brvno brankár hostí vyrazil. V 40. min si dal nešťastný vlastný gól Machovič, keď chcel loptu odkopnúť, ale zle ju trafil a skončila za Hübnerom. Mohol to vzápätí napraviť, ale jeho strela z priameho kopu skončila na žrdi. V úvode II. polčasu domáci Vilček hlavou vyrovnal, ale o 10 min po nevinnej akcii sa hostia opäť ujali vedenia. Tlak Lokomotívy sa stupňoval, v 72. min prišiel faul na Rohoňa v l6-tke, ale rozhodcovia odpískali domácim ofsajd. V 80. min zachraňoval Hübner, ktorý vyrazil dve strely hostí za sebou. V 85. min hostia faulovali aj druhý raz vo svojom „vápne„ a Rohoň z pokutového kopu vyrovnal.

Dražkovce - Jamník 1:0 (0:0)

Gól dal Jesenský. Zostava Dražkoviec: Marčičiak - Klaudis, Ilgo, Zajasenský, Gronka, Hanko (Jesenský), Pleško, Murček, Šalaga, T. Záborský, J. Záborský (Rapan).

Domáci podali najslabší jesenný výkon pred domácim publikom a proti súperovi, ktorý perfektne bránil, sa presadzovali len veľmi ťažko. Napriek tomu si vypracovali už v úvode niekoľko dobrých šancí, ale strely Šalagu a bratov Záborských zlikvidoval výborný brankár hostí. V 18. min sa dostali do šance aj hostia, po chybe dvojice Pleško - Ilgo sa dostal ich útočník pred Marčičiaka, ale bránku netrafil. Brankár Jamníka čaroval ďalej, zlikvidoval nebezpečné hlavičky po rohových kopoch, ako aj krásnu strelu Pleška. Aj ďalšie šance v II. polčase zostali nevyužité, a tak rozhodol striedajúci Jesenský, ktorý bol na ihrisku iba 3 minúty a dal zo skrumáže víťazný gól. Potom v 82. min bol na konci najkrajšej akcie zápasu, keď po prihrávke Gronku výborne hlavičkoval, ale brankár hostí rovnako perfektne kryl. Hostia mohli vyrovnať v 90. min po hrubej chybe Ilga, ale sólový únik zakončil ich útočník strelou ďaleko vedľa bránky.

Belá - Závažná Poruba 5:0 (1:0)

Góly: Ľ. Mazurák 2, Török, Vácha a Maruna. Zostava Belej: Šupej - Staník, Siekel, Páleš, Ľ. Mazurák, Horník, Török, Fučela (Maruna), Rendek, Vácha (Matejčík), Delton (Šalát).

Beľania si od prvých minút vytvorili sústavnú prevahu a hostia miestami iba odkopávali loptu čo najďalej. Šupej musel riešiť jedinú nebezpečnú situáciu pred svojou bránkou v 58. min, ale nedal sa zaskočiť. Na druhej strane sa rodili šance ako na bežiacom páse. V 12. min Rendek trafil do žrde, v 22. min unikol Delton, ktorý vystrelil vedľa, hoci mohol radšej prihrať dobre stojacemu Fučelovi. V 26. min Rendekovu strelu brankár hostí bravúrne vyrazil, no v 34. min po Rendekových kľučkách a presnom centri dal Mazurák vedúci gól. V II. polčase bol tlak domácich ešte koncentrovanejší, predvádzali peknú kombinačnú hru, a tak góly prišli celkom logicky. Už v 50. min po priamom kope Horníka Vácha hlavičkoval na 2:0. V 53. min Mazurák prudkou strelou mieril do žrde, no po prihrávke Rendeka dal v 57. min tretí domáci gól. V 74. min po kope z rohu presne hlavičkoval Török a v 76. min nová posila Maruna korunoval svoj dobrý výkon premiérovým gólom v belianskom drese.

Svätý Kríž - Turany 4:2 (1:1)

Góly: Túry, Šimko, Mičuda (pok. kop) a Bútora, resp. J. Cíger a Ociepka. Zostava Turian: Čanády - Bardy, Meliš (Sušienka), Kubový, Mejerík, Rišáni (V. Kúdelka), G. Maron, M. Cíger, Majerčík, J. Cíger, Ociepka.

Domáci už do ôsmej minúty kopali dva trestné kopy z nebezpečnej vzdialenosti a pri jednom mali hostia šťastie, keď sa zatriaslo brvno ich bránky. V 10. min ale po centri Bardyho poslal hostí do vedenia J. Cíger. Z vedenia sa Turanci dlho netešili. V 35. min po chybe obrany hostí domáci vyrovnali. Pred koncom polčasu mohol skóre zmeniť Cíger, ktorý sa po prihrávke G. Marona objavil sám pred brankárom domácich, ale šancu nezužitkoval. Po zmene strán v 62. min opäť obrana hostí aj s brankárom vyprodukovali chybu a domáci viedli o gól. O minútu neskôr mohol vyrovnať Cíger, ale trafil iba brvno domácej bránky. V 70. min boli úspešnejší opäť domáci, ktorí využili pokutový kop na tretí gól. Dve minúty pred koncom pridali aj štvrtý gól. Z protiútoku Ociepka prešiel domácou obranou a prikrášlil výsledok.

Palúdzka - Štiavnička 1:3 (1:3)

Góly: Stano (pok. kop), resp. Mišutka, Krištofík a Tavel (pok. kop). Zostava Štiavničky: Chalúpka - D. Kúdelka (Štefaničiak), Krištofík, Paško, M. Rataj, Kaličák, Mišutka (Pastucha), Tavel, Cárach, Macko, Gregor.

Za prvých 20 minút hostia rozhodli o svojom víťazstve. Nastúpili útočne naladení, výborne podporovaní Martinom Paškom, ku ktorého výbornému výkonu sa postupne pridala väčšina mužstva. Už v 3. min kopali hostia roh, po signále prepustil Gregor loptu medzi nohami a Mišutka presnou strelou dal vedúci gól. V 6. min Krištofík poslal priamy kop k žrdi domáceho brankára a Štiavnička viedla už 2:0. V 20. min zahrali domáci v pokutovom území rukou a Tavel premenil penaltu na tretí gól. V 29. min mali síce rovnakú výhodu aj domáci, ale ich gól nevyviedol dobre rozbehnutých hostí z tempa. Štvrtý gól mohol pridať v 45. min Gregor, ktorý obišiel aj brankára, ale jeho krížna strela popred bránku skončila na žrdi. V II. polčase sa domáci snažili skorigovať, ale hostia ich do vážnejšej šance nepustili. Naopak, Macko mal veľkú šancu skórovať, rovnako ako predtým Gregor aj on obišiel vybiehajúceho brankára, ale jeho strelu obranca stačil dobehnúť a odkopnúť do bezpečia.

1. Aj matematika sa dá skrotiť
  2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  6. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  7. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!