Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Matúš nabil poriadne ostrými

II. TRIEDA

Príbovčania strieľajú jedna radosť. Najmä ich 30-ročný útočník Miroslav Matúš. Ten si naozaj nabil na úvod sezóne poriadne ostré náboje. Z desiatich gólov Dynama dal v dvoch zápasoch sedem! V minulom kole dal všetky štyri góly Háju a v tomto kole všetky tri góly vo víťaznom stretnutí v Blatnici.

Zaujímavé z príbovského pohľadu je, že aj v 1. kole sa na trojgólovom víťazstve Dynama podieľal iba jediný hráč, hetrik vtedy dosiahol Ján Blahušiak...

Šláger kola sa hral v Slovenskom pravne, kde sa stretli dvaja možní kandidáti na popredné priečky. Domáci porazli Necpaly najtesnejším rozdielom a sú zatiaľ spolu s príbovcami jediní bez straty bodu. Trpkosť prehry neokúsila ešte ani Ďanová, ktorá porazila valčianske béčko nečakane jednoznačne. Zaujmavé sú výsledky Hája, doma poráža svojich súperov jedna radosť, ale vonku inkasoval v Príbovciach krutú prehru. V tomto kole si svoje prvé body v novom ročníku vybojovali hráči kláštorskej rezervy v Slovanoch.

Ďanová - Valča B 3:0 (1:0)

Góly: J. Boďa 2 (1 z pok. kopu) a Doboš. Domáci dominovali počas celého stretnutia. Väčšinou sa hralo na polovici hostí. Domáci strelci v zápase zahodili ďalších päť šancí. Na druhej strane hostia neuspeli ani zo značky pre pokutový kop, keď sa vyznamenal domáci brankár.

Sklené - Priekopa 4:2 (1:1)

Góly: Kmeť, M. Masaryk, J. Bulík a Dudík, resp. Kusý a Greguška. Domáci nastúpili oslabení o troch skúsených hráčov. Aj vďaka tomu hostia v prvom polčase držali s domácimi krok. Na začiatku druhého polčasu za desať minút strelili dva pekné góly, po ktorých sa rozohrali k dobrému výkonu. Hostia sa snažili, ale znížili len na rozdiel dvoch gólov, pričom domáci ďalšie šance nevyužili.

Blatnica - Príbovce 2:3 (1:1)

Góly: Baka a M. Ďuris, resp. Matúš 3. Hostia sa ujali vedenia už v 1. min. Potom zobrali domáci opraty do svojich rúk, ale zahodili veľa šancí. Napriek tomu sa im podarilo vyrovnať. Po zmene strán domáci hneď na úvod pridali druhý gól, ale hostia po dvoch brejkoch strhli zásluhou strelecky disponovaného Matúša víťazstvo na svoju stranu.

Slovany - Turček 3:2 (2:1)

Góly: Mikula 2 a Grauzel, resp. Pittner a Poláček. V slušnom stretnutí sa viac darilo domácim, ktorí sa aj ujali vedenia po peknej akcii, na konci ktorej bol Grauzel. Hostia ale z rýchleho protiútoku vyrovnali. Do konca polčasu domáci pridali druhý gól. Po zmene strán sa hra vyrovnala a obe mužstvá dali po jednom góle. Domáci vyhrali zaslúžene, keď ich oporou bol brankár Poništ.

Háj - Blažovce 3:1 (1:0)

Góly: M. Svitač, Čupka a Kamien, resp. Ambroz. Vyrovnaný priebeh potvrdzoval, že sa stretli dve vyspelé technické mužstvá. Vynikli brankári, ale aj stopéri oboch mužstiev, ktorí výborne dirigovali svojich spoluhráčov. Domáci mali viac šťastia pri zakončovaní.

Slov. Pravno - Necpaly 1:0 (1:0)

Gól dal Erteľ. V slušnom zápase sa obe mužstvá postarali o veľmi pekný futbal. Domácim sa vydaril aj po taktickej stránke, čo nakoniec aj rozhodlo.