Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Štiavničku kormidluje Peter Kurek!

V. LIGA - SKUPINA B

„Čoraz viac sa presviedčame, že do Oravskej Jasenice sa ani neoplatí chodiť. Sú to iba zbytočné výdavky spojené s ďalekou cestou. Aj tak zakaždým tu urobí výsledok rozhodca...„ - také, plné emócií, boli po zápase slová belianskych funkcionárov. Veľmi ťažko znášali prehru v stretnutí, v ktorom - podľa ich slov - boli Turčania lepší než domáci. Napokon sa však stalo, čo sa stalo - rozhodca vylúčil Belej dvoch hráčov a domáci dali víťazný gól v nadstavenom čase z pokutového kopu, o ktorom hostia tvrdia, že bol vymyslený.

Dražkovské preverovanie nováčikov (po Černovej mali proti sebe Zuberec) sa tentoraz skončilo úspešne. Za päť minút poslali tri priame kopy (jeden z nich bol pokutový) do siete oravského brankára, ktorého tréner domácich Milan Šimko napriek tomu označil za vynikajúceho - a bolo o víťazovi rozhodnuté... Druhé turčianske víťazstvo sa zrodilo v Štiavničke, kde domáci Družstevník ukázal dve tváre, tú krajšiu v I. polčase, kedy rozhodol aj o víťazstve. Zaujímavosťou štavnického zápasu bolo, že na trénerskej lavičke už nesedel Ján Haspra. Ten zo zdravotných dôvodov odstúpil a klub sa minulý týždeň dohodol (zatiaľ na neurčito) s Petrom Kurekom, ktorý sa stal novým trénerom Štiavničky.

Pre Turany a Vrútky bol aj tento víkend plný smoly a žiaľu. Obe mužstvá potrebujú úspech ako soľ, v novej sezóne ako jediné majú na konte bodov nulu a svorne sú „prišpendlené“ na dno tabuľky. Turany nestratili len body, ale aj ďalšieho hráča - už tretiu turiansku červenú kartu videl tentoraz Bardy!

Ostatné výsledky: Podbiel - Palúdzka 2:1, Jamník - Černová 1:1.

Dražkovce - Zuberec 4:0 (3:0)

Góly: Pleško 2 (1 z pok. kopu), Ilgo a Jesenský. Zostava: Marčičiak - Klaudis, Ilgo, Zajasenský, Gronka (Jesenský), Hanko, Pleško, Murček, Šalaga, T. Záborský (Hornák), J. Záborský (Rapan).

Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom a na elán nováčika odpovedali peknou kombinačnou hrou, ktorá vyústila do bezproblémového víťazstva. Dražkovce privítali súpera veľkým náporom a už v 10. min minula hlavička Murčeka len tesne bránku. Potom sa vyznamenal výborný brankár hostí, ktorý najprv vyrazil strelu T. Záborského k žrdi, potom aj gólovú strelu Gronku a napokon aj presnú Pleškovu bombu z 20 m. V 37. min ušiel obrane T. Záborský, súper ho zastavil faulom a Pleško z penalty otvoril skóre. V 40. min potom Pleško z priameho kopu obstrelil múr a bolo 2:0. Krásnou strelou z priameho kopu z dobrých 30 m sa v 42. min prezentoval Ilgo a dal tretí gól. V II. polčase domáci kontrolovali hru, vypracovali si aj vyložené šance, ale ani Rapan, ani Gronka, Pleško či Murček neboli úspešní. Až v poslednej minúte ušiel Jesenský, obišiel aj brankára a do prázdnej bránky pečatil víťazstvo domácich.

Orav. Jasenica - Belá 2:1 (1:0)

Gól dal Dvorský. Zostava: Šupej - Ondrla, Siekel, Török, Páleš, Horník, Mazurák (Dvorský), Šalát (Kuzma), Staník, Kačák, Brzák.

Belá bola po celý zápas aktívnejším mužstvom, napriek tomu prehrala. Nemalú zásluhu na tom má aj rozhodca Cyprich, ktorý premenil záver zápasu na frašku. Brankár Šupej sa v I. polčase zapotil akurát v 11. min pri nebezpečenj strele domácich, inak rušnejšie bolo pred bránkou domácich. Horníkova strela však išla vedľa a Kačák nedal z viacerých dobrých šancí, ani keď postupoval sám proti brankárovi. Skóre napokon otvorili domáci v 42. min, keď dorazili loptu do siete. Beľania v II. polčase ešte zvýšili úsilie a v 50. min trafil Brzák do brvna. Aj keď bol v 65. min vylúčený Ondrla (vraj za faul lakťom), mali viacero šancí, do ktorých sa dostával najmä Kačák. V 74. min v šestnástke faulovali Staníka, ale jedenástka sa nekopala. Až v 83. min sa konečne hostia dočkali odmeny za snahu, keď Dvorského strela znamenala vyrovnanie. Potom však prišlo vylúčenie Töröka za údajný faul a vrcholom bola vymyslená jedenástka v 2. min nadstaveného času, z ktorej dali domáci víťazný gól.

Vrútky - Svätý Kríž 2:3 (0:1)

Góly: Pujdes a Ondrík. Zostava: Hübner - Pavlovič, Kučera, Brňák, R. Ruttkay, Zeman (Mazúr), Kulich, F. Lukašík, Antol (Pujdes), Rohoň, Ondrík.

Vrútky odohrali smoliarsky zápas. Mali síce územnú prevahu, ale v koncovke im šťastie nežičilo. V 14. min po akcii Rohoňa sa dostal do vyloženej šance Ondrík, ale ju nevyužil, naopak hostia z protiútoku trestali. Gól poznačil vrútockú hru, mali iniciatívu na kopačkách, ale viazla súhra. Šance Ondríka a Rohoňa zostali nevyužité. Po zmene strán pridali domáci na dôraze, zlepšili pohyb. V 52. min nastrelil Rohoň žrď, ale vrchol domácej smoly prišiel v 62. min. Po faule na Kučeru kopal Rohoň pokutový kop, ale brankár hostí jeho strelu vystihol a vyrazil a pohotovo zasiahol aj pri dorážke. No a hostia z protiútoku opäť trestali gólom. Vrútky sa nezlomili, bojovali a po akcii Kulicha s F. Lukášikom dal Pujdes ich kontaktný gól a neskôr Ondrík na dvakrát hlavou vyrovnal. V závere sa domáci usilovali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nechali otvorené dvierka a hostia z ojedinelého útoku v 81. dali víťazný gól. Záver sa niesol v znamení domáceho tlaku, ale šance už gól nepriniesli.

Štiavnička - Záv. Poruba 2:1 (2:0)

Góly: Krištofík a Paško. Zostava: Chalúpka - Panák (Štefaničiak), Krištofík, Paško, M. Rataj, Cárach, Mišutka, Kaličák (V. Vrabec), Pastucha, Gregor, Macko.

I. polčas prebiehal jednoznačne v réžii domáceho celku, ktorý hýril ofenzívnou aktivitou. Útočníci však opäť nemali svoj deň a všetky gólové príležitosti premárnili. A tak sa o góly museli postarať obaja stopéri. V 26. min trafil sieť z priameho kopu Krištofík a v 32. min strelou z hranice šestnástky zvýšil vedenie domácich Paško. Hostia boli radi, že sa polčas skončil iba takýmto výsledkom. Po prestávke im však domáci dovolili ešte viac, pretože nepochopiteľne poľavili. Hostia to využili hneď v 54. min na zníženie a domáci sa až do konca strachovali o víťazstvo. Navyše, keď nepremenili ani ďalšie šance - najväčšiu Mišutka, ktorý z 5 m vystrelil vedľa.

Dúbrava - Turany 2:0 (0:0)

Zostava: Milec - Bardy, Majerík, Kúdelka (Čanády), Morgoš, M. Cíger, Kubový, Kračmer, Rišáni, Sušienka, Majerčík,

Nempletný Tatran mal už v 1. min veľkú šancu, ale Sušienka trafil iba brankárove nohy. Domáci potom vyvinuli tlak, mali niekoľko dobrých príležitostí, ale výborný brankár Milec im nedovolil skórovať. V 20. min pekne vystrelil Rišáni, jeho strelu do horného roku brankár domácich kryl. V II. polčase bol po druhej žltej karte vylúčený Bardy a domáci v 59. min už výborného Mileca v turianskej bránke prekonali prvý raz. Tatran držal najtesnejší výsledok až do samotného záveru, v 89. min však jeho obrana urobila chybu, ktorú domáci využili na druhý gól.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 151

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.