Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Strelci hľadajú mušku

PRÍPRAVNÝ HOKEJ

Utorok: Martin – Poprad 3:3 (0:0,2:1,1:2) – góly: Krúpa, Zágora a Važan. Zostava: Dzubina – Stráňovský, Frkáň, Themár, Pšenka, Ratveiský, Štekláč, Hudec – Krúpa, Zágora, Važan, Janovský, Páleš, Imriš, Kachnič, Hovorka, Petrovič, Vodrážka, Zachar, Pavol Tabaček.

Piatok: Martin – Diesel Penza 2:3 (0:0,1:2,1:1) – góly: Imriš a Petrovič. Zostava: Ruttkay – Magdoško, Ratveiský, Štekláč, Pšenka, Stráňovský, Themár – Krúpa, Krišák, Pavol Tabaček, Markovič, Zachar, Vodrážka, Kachnič, Peter Tabaček, Petrovič, Janovský, Páleš, Imriš.

Z minulosezónneho extraligového kádra sa v prvom priateľskom hokejovom zápase objavili iba štyria hráči. Tréneri Milan Hovorka s Janom Frolom postavili do základu štrnásť martinských odchovancov a príležitosť presvedčiť ich o svojich kvalitách dostali aj šiesti noví hráči – adepti na martinský dres (Stráňovský, Krúpa, Zágora, Kachnič, Hovorka, Vodrážka). Kým Popradčania, ktorí nastúpili takmer s kompletným minuloročným kádrom, mali už za sebou dve prípravné stretnutia, domáci mali premiéru. Lepšiu rozohranosť hostí bolo vidieť, ale Martinčania držali s nimi krok, a tak na úvod sezóny to bol celkom zaujímavý hokej. Kým v prvej tretine bol častejšie v permanencii brankár Dzubina, ktorý sa vyznamenal najmä pri tutovkách Tomasa a Polomského, v druhej tretine boli zasa častejšie pred bránkou Popradčanov domáci. Najmä prvý útok vedený Zágorom bol nebezpečný a nakoniec všetci hráči tejto formácie dali po jednom góle. Hostia sa síce ujali vedenia, ale do konca tretiny najprv Krúpa a po ňom Zágora obrátili vývoj zápasu, pričom si domáci vypracovali aj ďalšie šance, ale Kachnič ani Zachar neuspeli v koncovke. Hostia v záverečnej tretine očividne pridali a skvelý Dzubina vychytal samostatné úniky Tomasa a Misála. Popradčania potom v rozpätí jednej minúty dvoma zlepencami obrátili výsledok stretnutia, ale remízu domácim zachránil Važan. V závere uprostred ihriska vzbĺkli vášne hosťujúcemu Hvílovi a domácemu Štekláčovi, ktorí sa chytili kolo pasu, pre čo nemal pochopenie presný rozhodca Jakubec. Stretnutie sa nakoniec skončilo zaslúženou remízou, ktorá nebola pre mladíkov zlým štartom do novej sezóny.

Aj v stretnutí proti súperovi z druhej najvyššej ruskej hokejovej súťaže Dieselu Penza, dali tréneri šancu mladosti. V bránke nastúpil Ruttkay a svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre. Spočiatku bol súper „živším„ celkom, od druhej tretiny diominovali domáci. Hru nielen vyrovnali, ale oveľa častejšie ako súper sa dostávali do dobrých streleckých šanci, lenže zlyhávali v koncovke. Svedčí o tom aj fakt, že v druhej tretine bol pomer striel na bránku 19:4 v prospech domácich. Boli to ale hostia, ktorí najmä vďaka strelecky disponovanému Šarazovovi využili dve presilovky a viedli. Martinčania síce dvakrát vyrovnali – keď najprv Themár skvelým pasom našiel Imriša, ktorý po samostatnom nájazde prekonal brankára hostí a potom päť minút pred koncom stretnutia zasa Petrovič po súhre Kachniča s Themárom vyrovnal, ale dvadsať sekúnd pred koncom stretnutia najlepší hráč hostí Šarazov unikol domácej obrane a Ruttkay bol bezmocný. V domácom mužstve sa darilo najmä útočnej formácii Janovský, Páleš, Imriš a kapitánovi mužstva Krišákovi.

Milan Hovorka, tréner mužstva: - V oboch stretnutiach nemožno chlapcom uprieť snahu. Na Poprade bolo vidieť, že jeho hráči sú predsa len dlhšie na ľade a kombinačne boli o čosi lepší. Rusí sa predstavili typicky – dobre korčuľovali, hrali dôrazne, ale naši chlapci sa nemali v tomto smere za čo hanbiť. Škoda, že sme nepremenili šance a v závere sme neudržali aspoň remízu. Obaja brankári Dzubina aj Ruttkay podali dobré výkony.

Dnes hrajú Martinčania v Nowom Targu, v piatok v Poprade, v pondelok doma hostia nemecký Wolfsburg a v utorok cestujú do Havířova.

(jk)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?