V máji sa v Galérii Mikuláša Galandu uskutočnila výstava Gity a Petra Matisovcov. Pri tejto príležitosti sa primátor mesta a výtvarník Peter Matis dohodli na vyhotovení nielen erbu mesta Turčianske Teplice, ale aj na vyhotovení erbov mestských častí. Z dôvodu, že o farebnosti erbov nebola zmienka ani v Matici slovenskej a uvádzané boli len ako pečatidlá, vychádzal z podkladov knihy Turčianske chotáre od Jána Junasa. Dnes už má mesto Turčianske Teplice okrem erbu schváleného Heraldickou komisiou MV SSR z roku 1986 ďalšie tri erby mestských častí.
Autorom súčasného erbu mesta je Zdenko Alexy. Podklad štítu erbu tvorí modrá farba, ktorá je prevzatá z erbu mesta Kremnica, ako bývalého panstva nad kúpeľmi Turčianske Teplice. V hornej časti erbu sú znázornené tri ružičky striebornej farby, resp. bielej, ktoré sú prevzaté z erbu Turčianskej stolice. Pod ružičkami sú umiestnené tri zvlnené pásiky zlatej, resp. žltej farby, znázorňujúce tri pramene kúpeľov.
Obec Diviaky bola pripojená k Turčianskym Tepliciam v roku 1960. Erb tejto obce pochádzal z 18. storočia a tvoril ho pluh, nad ním skrížená kosa so sekerou, symboly zamestnania obyvateľov, roľníkov a drevorubačov. Podklad štítu erbu je zelená farba s nástrojmi zlatej farby.
Obec Dolná Štubňa bola pripojená k Turčianskym Tepliciam v roku 1960. Erb tejto obce pochádzal z roku 1733. Podklad štítu je modrej farby, v strede je jabloň s hadom, vedľa stojaci Adam a Eva striebornej farby, zem a lity zelenej farby, obraz symbolu raja.
Obec Turčiansky Michal bol pripojený k Turčianskym Tepliciam spolu so Zorkovcami v roku 1951. Erb pochádzal z roku 1781 a predstavuje sv. Michala s mečom v ruke. Štít erbu je modrej farby, postava sv. Michala zlatej farby a meč so svätožiarou zlatej.
Erby obcí síce nie sú odsúhlasené heraldickou komisiou, napriek tomu môžu slúžiť ako spomienka na minulosť rozvoja obcí, ako samostatných subjektov.
Eva Mališová