Turancom sa červenalo

V. LIGA - SKUPINA B

Prvé kolo V. ligy bolo pohromou pre Vrútočanov a Štiavničku i Turany. Vrútočania sa iba konsolidujú a Turanci netvoria taký tím, ako na jeseň v prvej triede, keď nemali konkurenciu. Aj teraz im chýbali traja hráči – Hnilica, Kmeť a Ociepka, ale čo je horšie už v prvom kole sa museli pod sprchy porúčať po červených kartách dvaja hráči, ktorí budú v ďalších kolách tiež chýbať. A tak sa akosi vybavuje zlá turianska skúsenosť z predminulej sezóny. Azda sa z toho poučia. Štiavničania nehrali zle, ale narazili na mimoriadne disponovaného súpara a doplatili na jalovú koncovku. Česť Turčanov napokon zachraňovali Beľania a Dražkovčania. Ich víťazstvá sa cenia, veď Dražkovčania porazili súpera, ktorý ich v minulom ročníku súťaže doma zaskočil a Beľania skrotili ambiciózneho nováčika na jeho tráve.

Vrútky – Černová 0:2 (0:1)

Zostava: Hübner – F. Lukášik (Milo), Machovič, Prievara, Antol (Pavlovič), Zeman, Kučera, Ondrík, Rohoň, Korbel (Kulich), Mazur.

Nováčik nachytal domácich na hruškách. Stretnutie začali obe mužstvá dosť opatrne, a tak priebeh bol vyrovnaný bez väčších šancí. Hostia však boli prekvapujúco pohyblivejší. Napriek tomu sa do vedenia mohli dostať domáci, lenže Mazúr v dobrej pozícii nestihol spracovať loptu a bolo po šanci. Onedlho Kučerovu hlavičku zneškodnil brankár hostí. V 36. min udreli hostia, odrazenú loptu od brvna nikým nekrytý hráč súpera poslal do siete domácich a nováčik viedol. Aj po zmene strán sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Šance domácich hráčov Rohoňa, Mazúra zostali nevyužité, súperom neotriasol ani trestný kop Kučeru a rovnako ako v prvom polčase prišla opäť jeho chvíľa. V 72. min po skrumáži v šestnástke domáceho celku nariadil rozhodca proti Lokomotíve prísny pokutový kop, ktorý hostia premenili a získali cenné víťazstvo. Na hre domáceho celku bolo vidieť, že mužstvo dlhšie spolu netrénovalo, hráčom viazla súhra a v horúčave im rýchlejšie ubúdali sily.

Dražkovce – Palúdzka 3:1 (2:1)

Góly: Pleško 2 (1. pok. kop) a Gronka. Zostava: J. Marčičiak – Klaudis, Ilgo, Hanko, Gronka (Hornák), Zajasenský, Pleško, Murček, Šalaga, T. Záborský (J. Marčičiak), J. Záborský (Jesenský).

Hostia domácich zaskočili dobrou hrou v strede poľa, z čoho vyťažili aj vedúci gól v 8. min. Netrvalo dlho a domáci vyrovnali, keď Pleško premenil pokutový kop, ktorý rozhodca zapískal po faule na J. Záborského. V 27. min obranca hostí „zluftoval“ a rýchly Gronka jeho chybu využil na vedúci gól domácich. Po zmene strán sa tiež hralo v dobrom tempe, hostia sa usilovali vyrovnať, ale brankár Marčičiak, rovnako ako v prvom polčase, domácich podržal. Rozhodnutie nakoniec padlo v 67. min po krásnej strele Pleška z 20 m. Víťazstvo domáceho celku nad dobrým súperom bolo zaslúžené.

Jamník – Belá 1:4 (1:1)

Góly: Delton 2, Siekel a Horník. Zostava: Šupej – F. Hollý (Zachar), Siekel, Staník, Ondrla, Török, Šalát, Horník, Mazurák (Brzák), Rendek, Lettrich (Delton).

Hostia nastúpili bez Faziku a Vachu, ale podali na Liptove, najmä v druhom polčase, výborný výkon. Od prvých minút sa hral na veľmi dobrom teréne v príjemnej atmosfére kvalitný futbal. Réžiu mali Beľania, ktorí sa po sérii dobrých šancí ujali vedenia v 38. min gólom Siekela, ktorý sa predral z vlastnej polovice ihriska a z dobrých 30 m strelou po zemi prekonal brankára domácich. Tí sa vzchopili dve minúty pred polčasom, keď po chybe hostí vyrovnali. Po prestávke však už hostia nenechali nikoho na pochybách, kto je lepší. Opäť si vypracovali množstvo šancí ale Holý, Török, ani Lettrich nemali šťastie v koncovke. V 75. min však po prihrávke F. Hollého skóroval Delton a o minútu pridal tretí gól Horník, ktorý vrátil za chrbát brankárom vyrazený jeho trestný kop. V 90. min strelecky disponovaný Delton po prihrávke od Töröka trafil domácu šibenicu a pečatil zaslúžené víťazstvo Belej.

Podbiel – Turany 2:0 (1:0)

Zostava. Milec – Bardy (Kúdelka), Meliš, Majerík, Sušienka, Kubový, Rišáni (Jakubský), G. Maron, Majerčík, J. Maron, Cíger (Morgoš).

Hostia nastúpili bez Ociepku, Hnilicu a Kmeťa a museli čeliť kvalitnému súperovi. Ten bol jednoznačne lepší, prevýšil hostí pohybom, razantnosťou a aj v koncovke. Hostia mali v prvom polčase iba jednu šancu, ale J. Maron proti brankárovi domácich neuspel. Po zmene strán sa mohli do streleckej listiny zapísať Majerík a po ňom Sušienka, ale mierili tesne vedľa. Hostia v Podbeli neprišli len o body, ale aj o dvoch hráčov, po dvoch žltých kartách videli červené karty Meliš a tú druhú dosť prísne G. Maron. Nováčik súťaže tak na svoj comeback do V. ligy nebude spomínať v dobrom.

Dúbrava – Štiavnička 3:0 (1:0)

Zostava: Chalúpka – Krištofík, Cieško, Paško, M. Rataj, Pastucha, Cárach, Kaličák (Tavel, Pradeniak), Mišutka, Gregor, Macko.

Prvých päť minút mali domáci tlak, potom sa hra vyrovnala, dokonca hostia si vypracovali veľkú šancu, ale Gregor v nájazde na brankára neuspel. V 22. min zakontrovali domáci a po tom, ako Chalúpka ešte stačil loptu vyraziť, na dorážku domáceho hráča už nestačil. Po zmene strán mal opäť veľkú šancu Gregor, ale rovnako neskóroval. Nepochodil ani macko, ktorého hlavička skončila na tyči bránky domácich. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a domáci pridali druhý gól. Hostia aj naďalej hrali otvorený futbal, útočili a zabudli na zadné vrátka, čo ich stálo ďalší gól v ich sieti. Po druhej žltej karte uvidel červenú obranca Krištofík a, žiaľ, pre zranenie nedohral ani konštruktívny Tavel. V budúcich zápasoch budú Štiavničania postrádať aj Čieška, ktorý odchádza do Stankovian. Napriek prehre hostia vyslovili absolutórium rozhodcovi stretnutia, ktorý podal veľmi dobrý výkon.

Ostatné výsledky: Zuberec – Svätý Kríž 2:2 (0:1), Oravská Jasenica – Závažná Poruba 1:1