Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Turčianske futbalové očakávania: najviac šancí v piatej lige

Tento víkend sa začína súťažný ročník 2003/2004 a

Futbalisti mali tohto roku mimoriadne krátke leto, iba pár týždňov na akési vyklusanie a na dovolenku a už stoja pred bránami nového súťažného ročníka 2003/04. A s nimi všetci, čo sa okolo futbalu točia, predovšetkým my - futbaloví priaznivci. Na prahu novej sezóny vám ponúkame letnú inventúru, ako sme ju urobili minulý týždeň pre vašu lepšiu informovanosť a orientáciu.

III. LIGA

Nový ročník najvyššej súťaži, aká sa momentálne v Turci hrá, ponúkne opäť to, čo nám minulá sezóna ponúknuť nemohla. V treťoligovej súpiske sú opäť Turčianske Teplice i Martin a tak sa pozornosť turčianskych priaznivcov sústredí na ich vzájomnú rivalitu. Rozhovory s trénermi oboch celkov - teplickým Ivanom Šimčekom a novým trénerom Martina Jánom Blahušiakom prinášame na 11. strane novín. Kádre oboch mužstiev nájdete v našej prílohe Jeseň 2003 - vyžrebovanie futbalových súťaží...

Skryť Vypnúť reklamu

Od teplického tímu, ktorý je nepochybne skúsenejší ako ten martinský, očakávame opäť hru o popredné umiestnenie. Aqua patrí k spolufavoritom aj tohto ročníka III. ligy a uvidíme, ako sa na mužstve podpísalo tesné minutie postupového cieľa. Martinčania majú stále mladé mužstvo, aj keď mladíci už majú predsa len viac futbalových ostrôh. Ak sa Martinu podarí káder posilniť tak, ako plánuje, môže príjemne prekvapiť.

IV. LIGA

V novom ročníku budú v tejto kvalitnej súťaži štartovať tri turčianske celky a všetky pred sezónou menili trénerov. Rotácia trénerov medzi turčianskymi štvrtoligistami pokračuje, napr. Ivan Janiga je už vo Valči druhýkrát, keď si predtým skúsil aj Trebostovo, aj Diviaky. Po postupe Martina Turiec nemá pre túto súťaž výrazného favorita, ale prekvapenie môže pripraviť každý z turčianskej trojice. Každý tím má vo svojich radoch šikovných a skúsených futbalistov, uvidíme, aká bude ich kolektívna sila.

Skryť Vypnúť reklamu

FK Trebostovo - Prípravu na novú sezónu začali Trebostovčania pod taktovkou nového trénera – čerstvého držiteľa prvej trénerskej triedy Jozefa Šina, ktorý na tomto poste nahradil Antona Göroga. Napriek tomu, že sa lanári zaujímali o viacerých hráčov Trebostova – najmä Ľuba Lukášika a brankára Jozefa Krupu, káder z vlaňajška zostáva, s výnimkou J. Žillu, ktorý má namierené do Valče, pohromade. Opačným smerom sa vybral I. Thomka, ktorý sa po rokoch vracia do dresu, v ktorom vyrastal. Po dlhšom odpočinku od futbalu, sa do kádra vracia Ondrej Výbošťok. Novou posilou je Jozef Janík z Mošoviec, no a Trebostovčania veria, že z mužstva neodíde ani Ruttkay, ktorý je hráčom Radvane, že sa s jeho materským klubom dohodnú. Chceli by, aby sa do tréningového procesu zapojil aj Roman Javorka. Trebostovský dres však už definitívne neoblečie ani M. Lukášik, ktorý pre zranenie musel zanechať aktívnu činnosť. Podľa slov predsedu klubu Ľubomíra Lukášika st. do súťaže vykročia so skromným cieľom – hrať dobrý futbal a nemať problémy so záchranou.

Skryť Vypnúť reklamu

Dynamo Diviaky - Novým mužom na lavičke Dynama je Jaroslav Lvončík, jeho asistentom bude Ján Kapalka. Nový tréner už nebude môcť rátať so službami Branislava Horníka, ktorý má namierené do Belej, rovnako ani Zdenka Šefraníka, ktorý sa po hosťovaní vracia do Dubového. Otázny je aj Roman Štrba, ale Dynamo má záujem o jeho služby a chcelo by sa dohodnúť s jeho materským klubom Košicami. Rovnako, zatiaľ, visí otáznik nad Janom Zelencom, ktorý v minulej sezóne hosťoval z Turčianskych Teplíc a funkcionári by sa chceli so susedmi dohodnúť, aby zostal v drese Dynama. Novým v kádri mužstva je Juraj Kališ zo Sučian, ktorému vybavili polročné hosťovanie, no a potom už len vlastní odchovanci, okrem tých, ktorí už dostali možnosť, sú to najmä Miroslav Kubatka a ďalší so striedavým štartom, medzi nimi aj Tomáš Čuraj. Podľa slov šéfa diviackeho futbalu Jozefa Knieteľa za cieľ si kladú umiestnenie v prvej polovici tabuľky a hernú fazónu z konca jarnej časti súťaže.

Družstevník Valča - Na trénersku lavičku štvrtoligistu sa z valčianskej rezervy posunul Ivan Janiga. V kádri mu už chýbajú – Ján Jeťko, ktorý sa skúša presadiť v treťoligových Turčianskych Tepliciach, Peter Masaryk ktorý sa po ZVS vrátil do Považskej Bystrice a Ivan Thomka, ktorý sa vrátil do Trebostova. Novými v kádri sú Jaroslav Žilla z Trebostova, Martin Žila z Belej a Roman Marguš, ktorý naposledy hrával v Martine. Valčania poškuľujú po bývalom Žilinčanovi Pánikovi, ale jeho štart v ich drese ešte nebol dotiahnutý. Potešiteľnou správou pre trénera Janigu je, že sa do mužstva vrátili brankár Jozef Kollár a útočník Šeri, rovnako, ako aj to, že bude môcť naplno rátať so skúsenými Vladimírom Muchom a Jakubom Krkošom. Cieľom mužstva z valčianskeho Dielca je hrať dobrý futbal a umiestniť sa v hornej časti štvrtoligovej tabuľky.

V. LIGA

Až päť turčianskych mužstiev bude v tejto sezóne súperiť so šiestimi liptovskými a tromi oravskými súpermi. Po dvoch postupových úspechoch Oravy (Dolný Kubín, Nižná), ktorým predchádzalo turčianske „double„ (Valča, Belá), by logika veci hovorila, že teraz je rad na Liptákoch. A vieme, že tak Palúdzka, ako aj Dúbrava cez leto posilnili. Posilnila však aj Štiavnička, silnejšia by mala byť aj Belá, takže Turiec sa boja o prvenstvo nevzdáva. Rozpačito vstupuje do súťaže nováčik z Turian, odkiaľ idú neveselé správy, generačný a zrejme aj iný problém zažívajú vo Vrútkach, kde skončilo či odišlo priveľa skúsených hráčov.

Družstevník Belá - Mužstvo bude naďalej fungovať ako martinské béčko. Trénerom zostáva Ján Diabelko a podľa slov manažéra Jána Šaláta mužstvo by malo byť silnejšie ako vlani. Posilnil ho odchovanec Horník, ktorý sa vrátil po rokoch z Diviak, do bránky sa opäť postaví Marián Šupej, ktorý je na hosťovaní z Lipt. Mikuláša, na hosťovanie z Ban. Bystrice prišiel Dvorský. Belá má záujem o prestup Töröka, ktorý bol zatiaľ zo Žabokriek na hosťovaní, ako aj o Turčinu z Turian a ďalších hráčov. J. Šalát: „Máme radosť, že už naplno trénuje Fazika, lekár povedal, že jeho stav je v poriadku. V prvých zápasoch ešte zrejme nenastúpi, ale potom už s ním počítame. Na druhej strane nás trápi, že na operáciu musí ísť Rendek...„ Jediný, kto z kádra odišiel, je Martin Žila, ktorý je hráčom Radvane a teraz hosťuje vo Valči. V Belej pravdepodobne dostanú šancu hráči z martinského dorastu, ktorí sa hneď neuchytia v prvom mužstve. Takto „vyzbrojení“ majú Beľania tie najvyššie ciele, a tým je návrat do IV. ligy.

Družstevník Štiavnička - Pri kormidle zostáva Ján Haspra, no a ukazuje sa, že by mal mať v novej sezóne ešte kvalitnejšie mužstvo ako v minulej. Z mužstva totiž odišiel iba jeden hráč – František Zrník, ktorý sa po hosťovaní vrátil do Stankovian. Novými v kádri sú Martin Paško z Námestova, Štefan Macko z Istebného, Roman Pradenjak z Považskej Bystrice, Peter Cárach zo Závažnej Poruby a na dobrej ceste je aj vybavovanie Daniela Kúdelku z Vrútok. Do mužstva sa po hosťovaní vracajú Roman Panák, ktorý bol v Kláštore a Roman Vrabec z Kľačian, no a do kádra pribudol aj nádejný dorastenec Peter Šinál. Je len pochopiteľné, že Štiavnička bude mať v novej sezóne len tie najvyššie ambície. Ako NŽT povedal prezident futbalu Jozef Kavulek, po tom, ako bolo mužstvo posilnené, je povinnosťou, aby hralo o najvyššie méty – teda mali postupové ambície.

Lokomotíva Vrútky - Vo Vrútkach došlo k zmene na trénerskom poste, keď Jána Grňu vystriedal Anton Görög, ktorý naposledy trénoval štvrtoligové Trebostovo. Čakalo ho však nemilé prekvapenie, pretože do prípravy sa mu nazapojilo päť hráčov z minulosezónneho kádra – Repáň, Kučera, Machovič a Schmidt, ale ani Mazúr, ktorý je zranený. Noví hráči do kádra nepribudli, a tak tréner bude musieť do mužstva zapracovať dorastencov. Nevylučuje, že aj spomínaní hráči ešte prehodnotia svoj postoj. V tejto sezóne chcela Lokomotíva začať pracovať na prebudovaní kolektívu, lenže ak jej budú chýbať všetci najskúsenejší, tak to bude prebudovanie šokom. „Hovorili sme s funkcionármi o tom, že by sme mali postupne začať prebudovávať kolektív a dali sme si za cieľ skončiť v strede tabuľky, lenže ak budeme takto oslabení, ťažko ho splníme„, povedal nový kormidelník Anton Görög.

Družstevník Dražkovce - Až do piatka minulého týždňa nevedeli v Dražkovciach, kto bude viesť druhé najlepšie mužstvo jari v jeho jesenných súbojoch. Napokon zostalo všetko pri starom, funkcionári sa dohodli s Milanom Šimkom, že bude naďalej trénerom mužstva. Podľa jeho slov, káder opustilo trio hosťujúcich hráčov - Černák (Kláštor), S. Kmeť (Žabokreky) a Moravčík (Priekopa), Zajasenský z Bystričky by rád naďalej hrával v Dražkovciach a zrejme sa mu hosťovanie predĺži. Z vojenčiny sa vracia Tomáš Záborský (hral vo Vrútkach), a keďže do kádra zaradili z dorastu trojicu Jozef Marči­čiak, Jozef Záborský a Tomáš Bukový, črtá sa zaujímavý útok bratov Záborských... Podľa slov M. Šimka, Dražkovčania majú záujem posilniť káder ešte dalšími hráčmi. Ich cieľ je jediný - vyhnúť sa boju o záchranu. V minulej sezóne si ho užili až-až.

Tatran Turany - Dalo by sa čakať, že nováčik pôjde do vyššej súťaže zomknutý ako jeden muž, s veľkou chuťou a elánom. To je pre Turancov doslova sen. Tréner turčianskeho majstra Stanislav Petrík má hlavu v smútku, lebo z rôznych príčin ohlásili „koniec„ Adamov, Hnilica a I. Kmeť! Do minulého týždňa netrénoval ani brankár Milec, a pretože Turčina odchádza do Belej, v príprave mal Petrík iba jediného brankára, a to 17-ročného chlapca... S. Petrík: „Mužstvo sa doslova rozpadá, noví hráči zatiaľ nie sú žiadni, obávam sa, že zo začiatku budeme mať problém postaviť jedenásť hráčov...„ Jeho pesimizmus je namieste, veď napr. Cárach odišiel po „hosťovačke„ do Štiavničky, Ociepkovi sa hosťovanie v Turčianskych Tepli­ciach skončí až v auguste a Ján Maron po ťažkom zranení ešte netrénuje... Štart turčianskeho nováčika je preto veľkým otáznikom. Zdá sa, že suverenita, s ktorou vyhrali I. triedu, mužstvu viac uškodila než pomohla.

I. TRIEDA

Jedno je isté, určite sa nezopakuje scenár z minulého ročníka, ktorému od začiatku do konca „velili„ Turanci a ostatní hrali len pre radosť, či o záchranu... Teraz čaká turčiansku ligu určite vyrovnanejšia sezóna. Ak by sme mali určiť favorita, nemohli by sme ukázať prstom na jedného. Povinnosť má Sklabiňa, lebo naposledy skončila druhá, silný motív majú Sučany, ale snažiť sa budú určite aj Dubové, Kláštor, Kľačany a uvidíme, s čím prídu „na trh„ nováčikovia. Horná Štubňa sa vracia po roku, Podhradie pauzovalo oveľa dlhšie - 16 sezón!

Družstevník Dubové - Tréner Miroslav Vereš bol na lane Dynama Diviaky, ale nakoniec zostal. V kádri mužstva však prišlo k viacerým zmenám. Z Dubového odišiel Simonides do Slovenského Pravna a Kováč do turčianskoteplickej rezervy, no a na odchode je aj Kútnik, ktorý má namierené do Nitrianskeho Pravna a rovnako aj Peter Vereš, ktorého láka Aqua Turčianske Teplice. Naopak, do dubovského dresu sa z Diviak vracia Šefraník. Ako nám povedal Miroslav Vereš, ak budú kompletní, majú na to, aby bojovali o špicu tabuľky.

FC TVS Kláštor - V Kláštore zostava na trénerskom poste Bohumír Jeťko. Menšie otázniky sú len okolo kádra. Jednoznačne by ho chceli posilniť, preto neuvažujú s odchodom ani jedného futbalistu a udržať by chceli aj hráčov, ktorí boli na hosťovaní z iných klubov, naopak v hľadáčiku majú posily nielen do obrany ale aj do útoku. Cieľom mužstva by malo byť umiestnenie do piateho miesta, ale najmä stabilizovanie výkonnosti, aby sa mužstvo vyhlo výkyvom, aké boli sprievodným znakom minulej sezóny.

Pokrok Kľačany - S tradičným trénerom Rastislavom Gaburom a s tradičným kádrom vstupuje mužstvo do sezóny, od ktorej si sľubuje viac než priniesla tá minulá. Hovorí sa, že mužstvo by mal posilniť Vilo Machovič z Vrútok a možno aj ďalší hráči. V Kľačanoch obnovili dorastenecké mužstvo, čo signalizuje zvýšený záujem výboru o prácu s mládežou. Cieľom prvého mužstva pre nadchádzajúcu sezónu je hrať pekný futbal, vyhnúť sa všetkým problémom boja o záchranu a pohybovať sa v tabuľke do 5. miesta.

Družstevník Sklabiňa - Sklabinčania vedia, že obhájiť pekné druhé miesto z minulej sezóny bude veľmi ťažké. V mužstve, ktoré naďalej vedie Ivan Šefčík, nenastali žiadne veľké zmeny, akurát v troch prípadoch si hosťujúcich hráčov poistili prestupmi. Tak sa sklabinskými hráčmi stali Milan Wehle, Ivan Hulej a Peter Blahušiak. Mužstvo s vyšším vekovým priemerom omladia dorastenci Jančovič, Saniga a Horňák. V Sklabini sa o mládež starajú dobre, k dorasteneckému celku pribudli od tejto sezóny aj žiaci... Cieľom prvého mužstva je pokračovať v nastúpenom trende a udržať sa na vyšších priečkach.

Aqua Turčianske Teplice B - Ešte koncom minulého týždňa nemali jasno, kto bude trénerom. Letnú prípravu spojeného kádra béčka a dorastu viedol Ján Rešetár, ale v sezóne by mal mužstvo kaučovať asi Ján Miazdra. Z mužstva chcú odísť bratia Svitačovci do Hája a Bulík sa vracia do Skleného, odkiaľ by mal prísť Nováčik. Z Dubového sa vrátil po hosťovaní Kováč, no a za béčko sú pripravení hrať talentovaní dorastenci Kubica, Kubík, Modrovič, Štípala a Halgaš.

Slovan Bystrička - Svoju trénerskú premiéru zažije na lavičke Slovana 32-ročný Maroš Lukášik, jeden z piatich trebostovských futbalových bratov. Vysvetľuje: „Mám neustále problémy s trieslami, nutne som si potreboval herne oddýchnuť. Preto som prijal ponuku z Bystričky, bude to pre mňa zaujímavá skúsenosť. Rád by som sa však neskôr na ihrisko vrátil...„ Z mužstva odišli skúsení hráči ako Kusý a Bučko, Gronka a Zajasenský zostávajú v Dražkovciach. Z Vrútok sa vrátil Blažek, z Trebostova prišiel brankár Štrba. V Slovane nastalo výrazné omladenie, šancu zrejme dostanú viacerí dorastenci a podľa slov trénera majú veľkú chuť hrať. Cieľom omladenej Bystričky je hrať v strede tabuľky.

Drienok Mošovce - Tréner Imrich Arvay hovorí, že Mošovčania vôbec nemali letnú prestávku a už vstupujú do seriálu majstrovských zápasov. A vstupujú citeľne oslabení, pretože Jozef Janík odišiel do Trebostova. Inak mužstvo zostalo pokope, otáznik visí akurát nad Morgošom, ktorý je hráčom Turian. Do mužstva pribudol Marek Sobkuliak z Valče, ktorý naposledy hrával v Palúdzke, no a z Turčianskych Teplíc sa vracia talentovaný brankár Plešo. V Mošov­ciach by radi hrali o vyššie priečky.

IDOP Lipovec - Základná zmena sa udiala na trénerskom poste, Ľubomíra Samca vystriedal ďalší Ľubomír - Andrášik, bývalý hráč Lipovca. Ten sa snaží zabudovať do mužstva vlastných dorastencov, ktorí sa ukazujú veľmi sľubne. Jediným novým hráčom by mohol byť Roman Wehle, ktorý naposledy hrával v Košťanoch. Cieľom mužstva, ktoré sa zachránilo v I. triede až v poslednom kole, je - nezohrievať posledné priečky ako doteraz.

Turčan Košťany - Pri kormidle mužstva naďalej v pozícii hrajúceho trénera zostáva skúsený Milan Bielik. Z mužstva odišiel iba Ľubomír Andrášik do Lipovca a rovnako prišiel iba jeden hráč – Adrián Greško z vlastného dorastu. Turčan má káder stabilizovaný, zostávajú v ňom aj skúsené opory Jozef Plazák a Milan Macho, popri ktorých čoraz viac príležitostí dostávajú mladí hráči. Cieľ mužstva, podľa trénera Milana Bielika je skromný – hrať dobrý futbal, pohybovať sa v strede tabuľky a znepríjemniť úlohu favoritom.

Tatran Sučany - Aj na trénerskom poste v Sučanoch zostalo pri starom. Kormidelník Jaroslav Makovník bude mať šancu budovať na základoch, ktoré s mužstvom postavil v uplynulej sezóne. Z mužstva totiž nik neodchádza, naopak posilami majú byť Peter Badáň z Krpelian a na skusoch majú Mareka Hvizdáka z Oravského Podzámku a Stanislava Eisnera z Blatnice. Z vlastnej liahne počítajú s ostarenými hráčmi Štefanom Šibíkom a Michalom Durandziom. Cieľom, ako nám povedal Jaroslav Makovník, je urobiť z mužstva dobrý kolektív a pokúsiť sa čo najlepšie obstáť v tabuľke.

Slovan Žabokreky - Najväčšia zmena sa v klube udiala na trénerskom poste, Ota Líšku vystriedal Boris Suja. V kádri mužstva väčšie zmeny nenastali. Dôležité je, že nik z vlaňajšieho kádra neodchádza a naopak vracajú sa do neho Slavo Kmeť z hosťovania v Dražkovciach a P. Lavrenčík z Valče. Zatiaľ nie je isté, či kmeňoví hráči mužstva D. Török, Slavomír Štefanides a Jakub Krkoša budú aj v novej sezóne hosťovať v iných kluboch. Predseda Slovana Ján Rumpeľ v súvislosti s cieľom mužstva povedal, že od mužstva očakáva herné zlepšenie a lepšie postavenie v tabuľke.

Dynamo Krpeľany - Doterajší tréner Peter Volna zostáva na trénerskom poste aj v novej sezóne. K dispozícii bude mať konsolidované mužstvo. Do mužstva nepribudol nik nový, naopak, na hosťovanie do Sučian odchádza Peter Badáň. Bude to určite hendikep, pretože mužstvu budú chýbať jeho góly. Cieľ majú Krpeľanci skromný – hrať dobrý futbal a držať sa v strede tabuľky, bez obáv zo zostupu.

Javorina Podhradie - Nováčik prichá­dza do I. triedy s novým trénerom. Do futbalu sa tak po dlhšej pauze vracia Ján Lukáčik. Ten sa spolieha na trio skúsených Tiborov - Rendko, Rataj, Václavík, lenže ani jeden z nich nie je momentálne celkom fit. Do mužstva prišiel zatiaľ iba Konček z Trebostova, vo vybavovaní sú príchody Mareka Lukáčika z Diviak a Slava Štefanidesa zo Žabokriek. Naopak, z kádra odišiel Roman Buocik, ktorý sa vrátil z hosťovania do Ďanovej. O cieľoch hovorí J. Lukáčik takto: „Sme skromní, lebo vieme, aký je rozdiel medzi druhou a prvou triedou a vieme aj to, že v príprave sme ani raz neboli kompletní a výsledky sú dosť slabé. Chceme skonsolidovať mužstvo a vyrovnať sa hrou podmienkam, ktoré pre nás funkcionári vytvárajú.„

Žiara Horná Štubňa - Na trénerskej lavičke staronového účastníka prvej triedy zostáva Dušan Vlčko. Z úspešného kádra neodišiel nik, naopak funkcionári sa usilujú posilniť ho. Prestupové lístky im podpísal brankár Marián Šarlina, naposledy hráč Žiaru nad Hronom a radi by vo svojom drese uvideli aj bývalého hráča Martina Róberta Štanceľa, ktorý býva v Hornej Štubni. Ako s humorom NŽT povedal predseda klubu František Kozlík, aj v prvej triede musí byť niekto prvý. A vážnejšie dodal: „ Poučili sme sa a chceme byť v najvyššej regionálnej súťaži prínosom.„

II. TRIEDA

Po roku sa najnižšia súťaž bude hrať opäť iba v jednej skupine, čo znamená iba jediné – zatraktívnenie súťaže a šanca na jej skvalitnenie. Mužstvá budú mať viac vyrovnaných súperov a aj boj o jediné postupové miesto bude určite napínavejší než to bolo v minulej sezóne. Po dlhých 13 rokoch si túto súťaž opäť zahrá aj Malý Čepčín, ktorý z I. triedy vypadol iba zásluhou bodovej penalizácie a patrí medzi favoritov ročníka.

Tatran Turček - Ako nám povedal funkcionár klubu Ján Rusnák, skúsený Ľubomír Hanus by mal pôsobiť pri mužstve aj v úlohe trénera. K dispozícii bude mať káder bez zmien. Jeho výhodou by však malo byť, že mladí hráči, ktorí v mužstve prevažujú, už nabrali skúseností a majú šancu ich v novom ročníku súťaže zúročiť.

Družba Malý Čepčín - Trénerom mužstva je Ján Kašuba a pomáhať mu bude bývalý hráč Michal Krupár. S aktívnou činnosťou skončil dlhoročný hráč D. Hromada a mužstvo, ktoré opustilo I. triedu omladne o štyroch bývalých dorastencov. Prvoradou úlohou bude skonsolidovať kolektív a ak bude šanca, tak sa vrátiť do vyššej súťaže.

Družstevník Ďanová - Trénerom mužstva je známy Jozef Kopecký, bývalý hráč Nitry a Martina. Z mužstva neodchádza nik, naopak, pribudne Roman Buocik, ktorý sa vrátil z hosťovania v Podhradí a Marek Ďanovský z hosťovania v ŠK Borovce pri Piešťanoch a navyše funkcionári vybavili na hosťovačku ďalších dvoch hráčov – Jána Martinku z Veľkej nad Ipľom a Juraja Bernáta z Belej.

Družstevník Valča B - Po odchode Ivana Janigu na trénersky post valčianskeho áčka sa funkcie trénera rezervy ujal Ján Vojtyla. Z mužstva neodišiel nik, rovnako zostala prázdna aj kolónka príchodov.

Sokol Slovenské Pravno - Trénerom mužstva je Jaroslav Petráň. V novom ročníku súťaže sa bude musieť zaobísť bez B. Bročku, ktorý ide na hosťovanie do Nitrianskeho Pravna, P. Jelenčíka, ktorý bude hosťovať na Dubovom a bez V. Rumpeľa, ktorý narukoval. Mužstvo neposilní ani V. Simonides, ktorý sa síce vrátil z Dubového, ale ide na zahraničnú vojenskú misiu, a tak šancu dostane viacero dorastencov. Cieľom trénera je konsolidácia omladeného mužstva.

ŠK Sklené - Trénerom mužstva je Ján Kašuba a v novom ročníku súťaže bude mať k dispozícii takmer rovnaký káder ako v minulom ročníku súťaže. Z mužstva je na odchode len Haluška, ktorý bol na hosťovaní z béčka Turčianskych Teplíc. Novými by mali byť len odchovanci – dorastenci, ktorí hrávali v Turčianskych Tepliciach, medzi nimi aj Jaroslav Bulík. Ambíciou mužstva je skončiť do tretieho miesta v tabuľke.

FC TVS Kláštor B (Slovany) - Trénermi mužstva budú Milan Videnský a Milan Pakán a k dispozícii budú mať rovnaký káder ako v minulom roku, akurát pribudnú do neho viacerí dorastenci. Cieľom kolektívu je stať sa dobrou zásobárňou prvého mužstva.

Partizán Necpaly - Trénerom mužstva je Ľubomír Padej, z kádra by nemal odísť nikto, naopak Necpalčania chcú posilniť. Na tréningoch sa okrem iných objavoval aj Sopóci z Folkušovej. V tejto sezóne by chceli hrať o popredné priečky a že na to majú, dokázali dobrým výkonom na turnaji v Blatnici

Dynamo Príbovce – Káder, ktorý vedie Miroslav Matúš st., zostal takmer bez zmeny, pribudli doň akurát traja mladí dorastenci – brankár Ziman, Dolník a Štrbák – ktorí hrávali vo Valči. Cieľom je hrať aspoň v strede tabuľky, teda skončiť lepšie než v minulej sezóne.

Družstevník Háj – Novým trénerom mužstva je Stanislav Oravec a do kádra mieria zaujímavé posily. Na 90 perc. je istý príchod Šefraníka a Taraša z Diviak, z Turčianskych Teplíc by radi hrali v Háji bratia Svitačovci. Na druhej strane Bako sa vrátil domov (do Nitry) a z pracovných dôvodov skončil Milan Koleno. Ak sa im podarí posilniť mužstvo podľa zámerov, chceli by hrať o popredné priečky.

Družstevník Blažovce – Tréner Anton Tišťan má na súpiske úctyhodných 26 hráčov, ale realita je podstatne iná. Predovšetkým pracovné zaneprázdnenie nedovoľuje chlapcom pravidelnejšie trénovať a uvidí sa, ako to bude so zostavou na majstrovské zápasy. Domáci avizujú menšie problémy, no aj tak by sa radi pohybovali medzi tými lepšími.

Štart Priekopa – V kádri trénera Ľubomíra Jančiaka sa toho veľa nezmenilo, akurát sa povráva, že by dres Štartu mohol obliecť skúsený Kusý. F. Lukašík hosťuje vo Vrútkach a V. Kúdelka v Turanoch. Cieľom mužstva z najväčšej martinskej štvrte je – prekvapiť. Najmä príjemne...

Družstevník Blatnica – Mužstvo vedie Miroslav Kozák. Blatničania by chceli výraznejšie prehovoriť do deja súťaže, to znamená hrať minimálne v strede tabuľky a potrápiť favoritov.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 2. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 3. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 4. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 5. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 6. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 7. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 8. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu
 9. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali
 10. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 1. Najviac škôd slovenskí šoféri hlásia v júni
 2. Proxenta získala ocenenie Developer roka
 3. HB Reavis postavil Bratislave novú autobusovú stanicu
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 6. Prečo by sa elektrárne mali zaujímať o ekologické riešenia?
 7. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu
 8. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali
 9. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 10. Orange pokračuje v systematickej podpore digitálneho vzdelávania
 1. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali 18 735
 2. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 8 991
 3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 990
 4. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 267
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 5 669
 6. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 984
 7. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 4 639
 8. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu 4 585
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 427
 10. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska 4 159

Blogy SME

 1. Marian Baran: Električka číslo štyri
 2. František Cudziš: Na tému – Protest proti klimatickej zmene
 3. Anton Kaiser: Historické premeny Oponického hradu
 4. Martin Sukupčák: Komunistický zločinec
 5. Miriam Studeničová: Prečo mnohí nedokážu vnímať duchovno?
 6. Štefan Vidlár: Pomýlený gazda
 7. Martina Paulenová: Odchádzame na prechádzku
 8. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 1. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 15 040
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 8 934
 3. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 6 816
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 316
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 670
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 5 087
 7. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 588
 8. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju! 4 184
 1. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 3. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 4. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

V prevádzkach musia dodržiavať prísne opatrenia.

Epidemická situácia v Turci sa zhoršuje. Nové opatrenia pre okres Martin so sebou priniesli vlnu nespokojnosti. Regionálny hygienik Tibor Záborský apeluje na dodržiavanie opatrení aj očkovanie.


a 1 ďalší 3 h
Sučany doma zdolali Chlebnice a ťahajú sériu štyroch zápasov bez prehry.

Žabokrekom fantasticky vyšiel dôležitý zápas v Rosine a po víťazstve 4:1 sa pretlačili do pokojného stredu tabuľky. Taká nedeľa tu už poriadne dlho nebola. Všetky turčianske celky z piatej ligy dokázali zabrať naplno.


12 h
V ankete dostali najviac hlasov (zľava) profesor Miloš
Jeseňák, lekár Ivan Kocan a docent Branislav Kolarovszki.

Univerzitná nemocnica Martin sa vďaka trom víťazom stala najúspešnejším zdravotníckym zariadením tohtoročnej ankety.


Zuzana Marčeková a 1 ďalší 13 h

Pozrieme sa aj na našu hádzanársku reprezentáciu a ak by ste zaspali a prebrali sa na zimnom štadióne v Nitre o pár rokov, s nami sa dozviete aké prekvapenie by na vás čakalo.


15 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Marian Baran: Električka číslo štyri
 2. František Cudziš: Na tému – Protest proti klimatickej zmene
 3. Anton Kaiser: Historické premeny Oponického hradu
 4. Martin Sukupčák: Komunistický zločinec
 5. Miriam Studeničová: Prečo mnohí nedokážu vnímať duchovno?
 6. Štefan Vidlár: Pomýlený gazda
 7. Martina Paulenová: Odchádzame na prechádzku
 8. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 1. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 15 040
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 8 934
 3. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 6 816
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 316
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 670
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 5 087
 7. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 588
 8. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju! 4 184
 1. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 3. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 4. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia

Už ste čítali?