Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Zdecimované turčianske rady

Väčšina turčianskych mužstiev štartujúcich v štvrtej a piatej lige si vydýchne, že už je koniec tejto hektickej sezóny. Najmä jarná odveta, plná dohrávok za jesenné resty, odčerpala veľa síl a mužstvá dokončili sezónu iba s torzom svojich väčšinou úzkych kádrov. Prejavilo sa to aj v poslednom kole. Diviaky mali v Krásne iba trinásť hráčov a chýbalo niekoľko opôr, rovnako oslabené nastupovalo Trebostovo v Stráňavách, či Vrútky v Oravskej Jasenici. V drese Lokomotívy, ktorá dokončila jar už bez trénera Grňu, chýbalo dokonca 6 hráčov základnej zostavy (Kúdelka, Kučera, Daníšek, Mazúr, Kulich, Schmidt)... Značne oslabená nastúpila aj Belá v Dražkovciach na posledné turčianske derby sezóny. Nemala dokonca ani náhrandého brnakára, a tak po nešťastnom zranení Veselovského musel do bránky nastúpiť záložník Taraba!

Tomu zodpovedali aj výsledky turčianskych mužstiev, v IV. lige okrem Martina všetky ostatné prehrali, v V. lige bodovali naplno iba na jar dobre rozbehnuté Dražkovce, ktoré sa nielen zachránili, ale v konečnej tabuľke predbehli aj Vrútky.

IV. LIGA - SEVER

Krásno - Diviaky 2:0 (0:0)

Zostava: Kovalčík - Déri, Froľo, Lvončík, Kviatkovský, Horník, Zelenec, Ďanovský, M. Štrba, Vríčan (Turčány), Horváth.

Hostia cestovali na Kysuce iba trinásti. V 44. min, keď sa im zranil Vríčan a do hry nastúpil Turčány, na lavičke pre náhradníkov zostal iba brankár Matiašovský, ktorý v tomto stretnutí robil náhradníka Kovalčíkovi. Ten v tomto stretnutí zachytal veľmi dobre a najmä jeho zásluhou bol I. polčas bezgólový. Domácim strelcom vychytal tri čisté šance. Rovnako však mohli inkasovať aj domáci, ale aj ich brankár sa vyznamenal. Po zmene strán sa o všetkom rozhodlo za dvanásť minút, keď domáci dali dva góly a hostia sa nezmohli na čo len gólovú odpoveď. Stretnutie sa dohrávalo v tréningovom tempe, domáci boli spokojní s vedením a hostia po troch predchádzajúcich víťazstvách, akoby boli cítili, že nemajú na obrat.

Stráňavy - Trebostovo 4:0 (2:0)

Zostava: Krupa - M. Lukášik, Ruttkay, Fľak, Bodjan, J. Lukášik, Ľ. Lukášik, M. Bízik, Žilla, R. Lukášik, R. Macho.

Hostia nastúpili oslabení, na lavičke náhradníkov iba z jedným hráčom a v útoku s náhradným brankárom Róbertom Machom. Tomu zodpovedal aj slabý, bezduchý výkon, navyše mužstvu chýbala aj bojovnosť. Ak sa dostali do šancí, tak iba po štandardných situáciách. Domáci sa ujali vedenia už v 4. min. Potom bol priebeh hry síce vyrovnaný, ale v závere polčasu pridali Stráňavci druhý gól. Ani po zmene strán hostia neprekročili svoj tieň a inkasovali ďalšie dva góly. A mohli aj viac, ale brankár Krupa ich podržal, keď chytil ďalších 4-5 vyložených šancí domácich hráčov.

Dolný Kubín - Valča 5:2 (2:2)

Góly: Bobček a Jeťko. Zostava: Pekárik (M. Romančík) - Líška, Bobček, Kováč Svitač (I. Bízik), Barčin, Martin Lučanský (Milan Lučanský), Thomka, Masaryk, J. Jeťko, Kalnický.

Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hostia však pykali za hrubé chyby, ktorými pomohli domácim k vysokému víťazstvu. V I. polčase to na vysokú prehru nevyzeralo. V 16. min dokonca Bobček hlavou poslal hostí do vedenia, ale o minútu už bolo vyrovnané. Domáci síce mali v I. polčase viac z hry, ale hostia hrozili nebezpečnými kontrami. Na gól domácich z 25. min odpovedali v 36. min, keď po krásnej prihrávke Kalnického Jeťko obišiel aj brankára a do prázdnej bránky vyrovnal. Po zmene strán mal strelec druhého gólu dve vyložené šance, pri prvej pálil do brankára a pri druhej preloboval aj bránku. A tak sa dostali k slovu domáci a pripravili Valči až priliš krutú prehru.

Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok - Námestovo 3:0, Tvrdošín - Istebné 2:0, Čierne - Bánová 0:1,

V. LIGA - SKUPINA B

Dražkovce - Belá 2:1 (1:0)

Góly: Pleško a J. Záborský, resp. Brzák. Zostavy - Dražkovce: M. Marčičiak - Hanko, Ilgo, Zajasenský, Gronka, Černák, Pleško, Murček, Šalaga (Klaudis), S. Kmeť (Hornák), J. Záborský (J. Marčičiak) - Belá: Veselovský (Matejčík) - Kuzma, Zachar, Žila (Taraba), Siekel, Ľ. Mazurák (Bielik), Brzák, Vaňko, Kačák, Šalát, Ladňák.

V príjemnom futbalovom prostredí mali domáci doslova raketový nástup. Už v 13. sekunde prekvapil Pleško Veselovského tvrdou strelou z 20 metrov a domáci viedli. Ďalšie minúty priniesli vyrovnanú hru, hostia však hrali dosť nervózne, a tak viac šancí mali domáci. Najväčšiu v 25. min, keď využili Žilovu chybu, brankár Veselovský strelu vyrazil a S. Kmeť trafil spoluhráča. Vzápätí Veselovský bravúrne kryl trestný kop Pleška. Domácim vyšiel aj úvod II. polčasu a v 49. min dal po prihrávke S. Kmeťa snaživý J. Záborský svoj premiérový ligový gól v drese dospelých. Vzápätí Veselovský opäť musel ukázať svoje umenie pri tečovanej strele Pleška. Pritom si však zranil rameno a v 55. min musel odstúpiť. Pretože Belá nemala na lavičke náhradného brankára, zastúpil ho hráč z poľa - Taraba. Ten sa napkon vyznamenal, keď zlikvidoval dve šance Gronku a neprekonal ho ani J. Záborský. Hostia prvý raz vystrelili do priestoru domácej bránky až v 52. min a gól dali o 13 minút neskôr, keď M. Marčičiak neudržal strelu Kačáka a dobiehajúci Brzák znížil.

Štiavnička - Palúdzka 2:2 (1:0)

Góly: M. Rataj a Mišutka. Zostava: Chalúpka - Štefaničiak, Krištofík (Kalanka), Zrník, Kacvinský, M. Rataj, Paško, Kaličák, Pastucha, Gregor (Vrabec), Mišutka.

Domáci mali zápas pevne v rukách a úvodný nápor zavŕšil presnou dorážkou M. Rataj. Aj II. polčas začali domáci ofenzívne a zdalo sa, že Mišutkov gól rozhodol ich víťazstve. Potom však nepochopiteľne poľavili, a keď sa nedarilo ani tradičným oporám Krištofíkovi a brankárovi Chalúpkovi, hostia napokon v 85. min vyrovnali gólom z pokutového kopu po faule Chalúpku.

Oravská Jasenica - Vrútky 4:1 (1:0).

Gól dal Korbeľ. Zostava: Hübner - P. Prjevara, Repáň, Machovič, Antol, Zeman, Ondrík, Lukašík, Blažek (R. Prjevara), Rohoň, Korbeľ.

Vrútky nastúpili v dosť oklieštenej zostave a iba s jediným náhradníkom, keď z rôznych dôvodov nehralo 5 hráčov základnej zostavy. To proti kvalitnému súperovi nemohlo stačiť. Hostia sa snažili celý I. polčas držať krok s favoritom a prvý gól dostali až v 40. min. Po prestávke sa už kvalita domáceho celku prejavila naplno, Lokomotíva inkasovala ďalšie dva góly v 57. a 60. min., a hoci v 64. min Korbeľ znížil, hostia už prehre nezabránili.

Ostatné výsledky: Závažná Poruba - Lokca 6:0, Podbiel - Bobrovec 3:2, Bešeňová - Nižná 7:1 (4:0), Svätý Kríž - Dúbrava 0:0.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Objednať na testovanie sa bude dať v Martine cez aplikáciu Bookio

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.

Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

V Kláštore začnú testovať dnes, v ústrety vychádzajú aj pracujúcim ľuďom

Občania sa môžu prísť dať pohodlne otestovať aj po pracovnej dobe. Odberové miesta budú otvorené do večera.

Odberové miesta v Kláštore pod Znievom sú nachystané. V prevádzke budú až do budúceho utorka.

Osemnástku sme v pohode zdolali, dnes na nás čaká Skalica

Nádej na dobrý výsledok zobrali naši reprezentačnej osemnástke veľmi rýchlo a zápas proti mladíkom až do konca kontrolovali. Dnes doma privítajú Skalicu.

Osemnástku sme zdolali vysoko 8:1.