Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zdecimované turčianske rady

Väčšina turčianskych mužstiev štartujúcich v štvrtej a piatej lige si vydýchne, že už je koniec tejto hektickej sezóny. Najmä jarná odveta, plná dohrávok za jesenné resty, odčerpala veľa síl a mužstvá dokončili sezónu iba s torzom svojich väčšinou úzkych kádrov. Prejavilo sa to aj v poslednom kole. Diviaky mali v Krásne iba trinásť hráčov a chýbalo niekoľko opôr, rovnako oslabené nastupovalo Trebostovo v Stráňavách, či Vrútky v Oravskej Jasenici. V drese Lokomotívy, ktorá dokončila jar už bez trénera Grňu, chýbalo dokonca 6 hráčov základnej zostavy (Kúdelka, Kučera, Daníšek, Mazúr, Kulich, Schmidt)... Značne oslabená nastúpila aj Belá v Dražkovciach na posledné turčianske derby sezóny. Nemala dokonca ani náhrandého brnakára, a tak po nešťastnom zranení Veselovského musel do bránky nastúpiť záložník Taraba!

Tomu zodpovedali aj výsledky turčianskych mužstiev, v IV. lige okrem Martina všetky ostatné prehrali, v V. lige bodovali naplno iba na jar dobre rozbehnuté Dražkovce, ktoré sa nielen zachránili, ale v konečnej tabuľke predbehli aj Vrútky.

IV. LIGA - SEVER

Krásno - Diviaky 2:0 (0:0)

Zostava: Kovalčík - Déri, Froľo, Lvončík, Kviatkovský, Horník, Zelenec, Ďanovský, M. Štrba, Vríčan (Turčány), Horváth.

Hostia cestovali na Kysuce iba trinásti. V 44. min, keď sa im zranil Vríčan a do hry nastúpil Turčány, na lavičke pre náhradníkov zostal iba brankár Matiašovský, ktorý v tomto stretnutí robil náhradníka Kovalčíkovi. Ten v tomto stretnutí zachytal veľmi dobre a najmä jeho zásluhou bol I. polčas bezgólový. Domácim strelcom vychytal tri čisté šance. Rovnako však mohli inkasovať aj domáci, ale aj ich brankár sa vyznamenal. Po zmene strán sa o všetkom rozhodlo za dvanásť minút, keď domáci dali dva góly a hostia sa nezmohli na čo len gólovú odpoveď. Stretnutie sa dohrávalo v tréningovom tempe, domáci boli spokojní s vedením a hostia po troch predchádzajúcich víťazstvách, akoby boli cítili, že nemajú na obrat.

Stráňavy - Trebostovo 4:0 (2:0)

Zostava: Krupa - M. Lukášik, Ruttkay, Fľak, Bodjan, J. Lukášik, Ľ. Lukášik, M. Bízik, Žilla, R. Lukášik, R. Macho.

Hostia nastúpili oslabení, na lavičke náhradníkov iba z jedným hráčom a v útoku s náhradným brankárom Róbertom Machom. Tomu zodpovedal aj slabý, bezduchý výkon, navyše mužstvu chýbala aj bojovnosť. Ak sa dostali do šancí, tak iba po štandardných situáciách. Domáci sa ujali vedenia už v 4. min. Potom bol priebeh hry síce vyrovnaný, ale v závere polčasu pridali Stráňavci druhý gól. Ani po zmene strán hostia neprekročili svoj tieň a inkasovali ďalšie dva góly. A mohli aj viac, ale brankár Krupa ich podržal, keď chytil ďalších 4-5 vyložených šancí domácich hráčov.

Dolný Kubín - Valča 5:2 (2:2)

Góly: Bobček a Jeťko. Zostava: Pekárik (M. Romančík) - Líška, Bobček, Kováč Svitač (I. Bízik), Barčin, Martin Lučanský (Milan Lučanský), Thomka, Masaryk, J. Jeťko, Kalnický.

Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Hostia však pykali za hrubé chyby, ktorými pomohli domácim k vysokému víťazstvu. V I. polčase to na vysokú prehru nevyzeralo. V 16. min dokonca Bobček hlavou poslal hostí do vedenia, ale o minútu už bolo vyrovnané. Domáci síce mali v I. polčase viac z hry, ale hostia hrozili nebezpečnými kontrami. Na gól domácich z 25. min odpovedali v 36. min, keď po krásnej prihrávke Kalnického Jeťko obišiel aj brankára a do prázdnej bránky vyrovnal. Po zmene strán mal strelec druhého gólu dve vyložené šance, pri prvej pálil do brankára a pri druhej preloboval aj bránku. A tak sa dostali k slovu domáci a pripravili Valči až priliš krutú prehru.

Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok - Námestovo 3:0, Tvrdošín - Istebné 2:0, Čierne - Bánová 0:1,

V. LIGA - SKUPINA B

Dražkovce - Belá 2:1 (1:0)

Góly: Pleško a J. Záborský, resp. Brzák. Zostavy - Dražkovce: M. Marčičiak - Hanko, Ilgo, Zajasenský, Gronka, Černák, Pleško, Murček, Šalaga (Klaudis), S. Kmeť (Hornák), J. Záborský (J. Marčičiak) - Belá: Veselovský (Matejčík) - Kuzma, Zachar, Žila (Taraba), Siekel, Ľ. Mazurák (Bielik), Brzák, Vaňko, Kačák, Šalát, Ladňák.

V príjemnom futbalovom prostredí mali domáci doslova raketový nástup. Už v 13. sekunde prekvapil Pleško Veselovského tvrdou strelou z 20 metrov a domáci viedli. Ďalšie minúty priniesli vyrovnanú hru, hostia však hrali dosť nervózne, a tak viac šancí mali domáci. Najväčšiu v 25. min, keď využili Žilovu chybu, brankár Veselovský strelu vyrazil a S. Kmeť trafil spoluhráča. Vzápätí Veselovský bravúrne kryl trestný kop Pleška. Domácim vyšiel aj úvod II. polčasu a v 49. min dal po prihrávke S. Kmeťa snaživý J. Záborský svoj premiérový ligový gól v drese dospelých. Vzápätí Veselovský opäť musel ukázať svoje umenie pri tečovanej strele Pleška. Pritom si však zranil rameno a v 55. min musel odstúpiť. Pretože Belá nemala na lavičke náhradného brankára, zastúpil ho hráč z poľa - Taraba. Ten sa napkon vyznamenal, keď zlikvidoval dve šance Gronku a neprekonal ho ani J. Záborský. Hostia prvý raz vystrelili do priestoru domácej bránky až v 52. min a gól dali o 13 minút neskôr, keď M. Marčičiak neudržal strelu Kačáka a dobiehajúci Brzák znížil.

Štiavnička - Palúdzka 2:2 (1:0)

Góly: M. Rataj a Mišutka. Zostava: Chalúpka - Štefaničiak, Krištofík (Kalanka), Zrník, Kacvinský, M. Rataj, Paško, Kaličák, Pastucha, Gregor (Vrabec), Mišutka.

Domáci mali zápas pevne v rukách a úvodný nápor zavŕšil presnou dorážkou M. Rataj. Aj II. polčas začali domáci ofenzívne a zdalo sa, že Mišutkov gól rozhodol ich víťazstve. Potom však nepochopiteľne poľavili, a keď sa nedarilo ani tradičným oporám Krištofíkovi a brankárovi Chalúpkovi, hostia napokon v 85. min vyrovnali gólom z pokutového kopu po faule Chalúpku.

Oravská Jasenica - Vrútky 4:1 (1:0).

Gól dal Korbeľ. Zostava: Hübner - P. Prjevara, Repáň, Machovič, Antol, Zeman, Ondrík, Lukašík, Blažek (R. Prjevara), Rohoň, Korbeľ.

Vrútky nastúpili v dosť oklieštenej zostave a iba s jediným náhradníkom, keď z rôznych dôvodov nehralo 5 hráčov základnej zostavy. To proti kvalitnému súperovi nemohlo stačiť. Hostia sa snažili celý I. polčas držať krok s favoritom a prvý gól dostali až v 40. min. Po prestávke sa už kvalita domáceho celku prejavila naplno, Lokomotíva inkasovala ďalšie dva góly v 57. a 60. min., a hoci v 64. min Korbeľ znížil, hostia už prehre nezabránili.

Ostatné výsledky: Závažná Poruba - Lokca 6:0, Podbiel - Bobrovec 3:2, Bešeňová - Nižná 7:1 (4:0), Svätý Kríž - Dúbrava 0:0.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 610

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.