Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Iba jeden „bodíček“ od druholigovej brány

III. LIGA - STRED

Je dobojované! Jedna z najdramatickejších sezón III. ligy (aj z turčianskeho pohľadu) sa skončila a podľa očakávania sa najväčšia radosť nasťahovala na štadión Žiaru nad Hronom. Jeho futbalisti si udržali najtesnejší možný náskok pred chlapcami z Turčianskych Teplíc a vracajú sa po roku do II. ligy. Aj Tepličania mali druholigový cieľ, v celkovej bilancii však zaostali o jeden jediný bod a zostali stáť vyslovene na prahu druhej najvyššej súťaže. Druhá priečka im zaručuje štart v Slovenskom pohári, čo je dosiaľ najväčší úspech teplického futbalu v histórii.

Nie je však definitívny koniec ani postupovým ambíciám. Správy, ktoré sme minulý týždeň počuli z viacerých strán, hovoria, že iskierka nádeje stále tlie aj pre teplický klub. V hre sú rôzne úvahy, čo by sa mohlo stať, keby sa niektoré neprihlásili a podobne. Určite to nie sú celkom plané reči. Podľa našich zdrojov, o všetkom by sa malo rozhodnúť 26. júna...

Ostatné výsledky 30. kola: Rakytovce - Kremnička 2:1, Kysucké Nové Mesto - Selce 4:2, Žiar nad Hronom - Ružomberok B 6:0, Čadca - Liptovský Mikuláš 1:2, Tomášovce - Žilina B 5:0, Kysucký Lieskovec - Dolný Hričov 2:0, Podbrezová B - Lučenec 4:1.

Turčianske Teplice - Bytča 1:0 (0:0)

Gól dal M. Jeťko. Zostava: Vreštiak - Ľ. Pittner, Veterník, Novák, Kempný (Letrik), Kubovich, Šavol, Frátrik, Koleno (Szalacsi), M. Jeťko, Privitzer.

Domáci začali hrať dosť prekvapujúco vo veľmi vlažnom tempe, čo sa snažili využiť hostia už v 2. min. Našťastie pre Tepličanov, po centri do šestnástky dvaja hráči Bytče minuli loptu. Ako prvý z domácich útočníkov sa do vážnejšej akcie dostal Jeťko, zbavil sa brániaceho hráča a hľadal Privitzera, ale k prihrávke sa skôr dostal brankár súpera. O niekoľko minút centroval Jeťko a Kubovich sa snažil prekonať brankára hlavou, ale lopta nebola dostatočne prudká. O malú chvíľu mohol zblízka skórovať po Kempného prihrávke Privitzer, ale jeho polovysokú strelu do ľavého rohu brány, brankár hostí kryl. Dlhé minúty sa potom hra premenila na boj šestnástkami, chýbali jej nápady, a tým aj šance. Až v 30. min zacentroval do šestnástky hostí Kubovich, ale Jeťko i Privitzer loptu minuli. Domácim sa to mohlo vypomstiť v 32. min, strelu hostí vyrazil Vreštiak nohou a opakovaná strela sa odrazila od nohy jedného z brániacich hráčov na roh.

Po prestávke začala Aqua hrať svoju hru po krídlach a hneď v 51. min jej vyšiel rýchly protiútok, Kempný našiel v šestnástke voľného Jeťka, ktorý presnou technickou strelou nádherne prekonal Zuba v bránke hostí. Domácim gól dodal chuti a v 54. min prudká Frátrikova strela tesne minula bránu. V 78. min odhlavičkoval center do šestnástky do ľavého horného rohu Zubovej brány Kubovich, ale brankár Bytče vyškriabal s námahou loptu na roh. Na posledných desať minút prišiel namiesto Kempného na ihrisko Letrik, ale ani jedno mužstvo si už gólovú šancu nevypracovalo.

NA SLOVÍČKO PO SEZÓNE

Prezident Aquy Jaroslav Fidrik

Je to najúspešnejšia sezóna v histórii turčianskoteplického futbalu, ale nie je postupová. Radosť? Smútok?

O mne je známe, že mám vždy najvyššie ciele, že hráme o popredné umiestnenie. Pred piatimi rokmi som povedal, že musíme pracovať tak, aby sme postúpili do druhej ligy. Žiaľ, skončili sme bod za prvým Žiarom. Teraz čakáme, čo sa bude diať ďalej... Mám radosť z toho, že tri roky hráme na špičke tretej ligy. Do poslednej chvíle naháňame tých prvých, tak to bolo aj tento rok. Možno, keby nebolo jedného zaváhania v Lučenci, mohli sme sa tešiť z postupu do druhej ligy. Ale to je vec, šťastia, mali sme aj viac zranených hráčov a úzky káder. Druhé miesto v tretej lige a štart v Slovenskom pohári, to sú ale najväčšie úspechy v histórii teplického futbalu. Verím, že to bude pokračovať.

Hráči

Aký bol posledný zápas sezóny a sezóna celá?

Pavol Kubovich: - S našim výkonom v poslednom stretnutí nemôžem byť spokojný. Chválabohu, so sezónou sme sa rozlúčili víťazstvom. Som vďačný domácim divákom, že nás chodili v hojnom počte povzbudzovať. Som rád, že som mohol byť pri najväčšom úspechu turčianskoteplického futbalu v jeho histórii.

Jozef Letrik: - Do Turčianskych Teplíc som prišiel hrať s tým, že do piatich rokov postúpime do II. ligy. Myslím si, že na podmienky, aké máme, sme podávali dobré výkony. Som ale sklamaný, že nám postup nevyšiel. Chýbalo nám k tomu viac šťastia, širší káder hráčov a azda aj väčšia pomoc funkcionárov. Nehral som v mnohých kluboch, ale taký dobrý kolektív hráčov, aký máme v Turčianskych Tepliciach, nepoznám. Žiaľ, je nás málo.

Marek Jeťko: - Neukázali sme dnes dobrú hru. Dôležité je, že sme posledné stretnutie v sezóne vyhrali, a to zaslúžene, mali sme viac šancí ako súper. Celú sezónu hodnotím veľmi pozitívne. Mohol rozhodnúť jediný zápas v Lučenci, ktorý sme, žiaľ, remizovali. Možno sa nám to podarí o rok.

Tréner Ivan Šimček

Ako ste spokojný s dnešným výkonom mužstva?

Prvý polčas bol asi náš najslabší na domácom trávniku v tomto roku. Naša hra bola nekoncentrovaná a prehrávali sme osobné súboje. Možno si hráči až príliš uvedomovali, že je to koniec sezóny.

Napriek tomu, Aqua dosiahla najlepší tabuľkový výsledok v histórii turčianskoteplického futbalu...

S tým, čo chlapci urobili počas sezóny, som spokojný. Chýbalo nám trochu športového šťastia, ale do II. ligy môže ísť iba mužstvo, ktoré má na to aj finančné podmienky.

Čo chýba Aque, aby sa v treťoligovej súťaži presadila na 1. miesto?

Ked sa nám zranili kľúčoví hráči, ktorí v niektorých stretnutiach veľmi chýbali, hráči z lavičky ich nedokázali plnohodnotne nahradiť. To bol náš hendikep. Ale pred bojovnosťou niektorých chlapcov musím dať klobúk dolu, napríklad v stretnutiach so Žiarom a Kremničkou.