11. Dražkovce 24 9 4 11 38:45 31

12. Podbiel 24 7 4 13 40:52 25

13. Bobrovec 24 3 5 16 20:67 14

14. Lokca 24 3 4 17 16:57 13

Možno to znie ako hlúposť, že v drese Belej nastúpilo iba 11 hráčov, veď vo futbale to nikdy inak nebolo, no beliansky prípad je špecifický tým, že okrem základnej jedenástky už nebolo „ani nohy„. Takú situáciu v mužstve málokto pamätá. K veľkej skupine dlhodobo zranených sa pridal vykartičkovaný Siekel a v strede týždňa sa na tréningu zranili Matejčík a Brzák! A tak nečudo, že Belá prehrala ďalší zápas a stratila (verme, že len dočasne) aj medailovú pozíciu... Zvyšní dvaja medailisti sa stretli v nedeľu na trávniku v Štiavničke. Bol to súboj druhého s prvým a jasne postupujúcim a bolo to aj vidieť. Súboj mal vysokú športovú úroveň so šťastným koncom pre hostí. Štiavničania mali v nohách dohrávku zo stredy, keď na Liptove stratili nielen body, ale aj brankára Chalúpku, ktorý dostal štvrtú žltú kartu a proti Nižnej stál...

Jediným turčianskym víťazným celkom (pretože Vrútky vysoko prehrali v Bešeňovej) boli v nedeľu Dražkovce, ktoré porazili predposledný Bobrovec a prekročili v počte získaných bodov hranicu 30. Kto by si to po jeseni, keď ich mali na konte chudobných osem, pomyslel? Doterajším jarným ziskom 23 bodov patria Dražkovčania medzi najlepšie mužstvá jari, a to ešte nie je koniec sezóny. Z tohto hľadiska bude posledné turčianske derby ročníka Dražkovce - Belá naozaj príťažlivým duelom, v ktorom môže futbal ukázať tú svoju krajšiu stránku. Pravda, ak sa Beľania dajú trochu dohromady...

Ostatné výsledky: Závažná Poruba - Oravská Jasenica 4:0, Podbiel - Lokca 2:1, Dúbrava - Palúdzka 0:0. Dohrávka: Dúbrava - Bešeňová 3:2.

ŠTIAVNIČKA 1 (1)

NIŽNÁ 2 (0)

Gól dal Tavel (pok. kop). Zostava: Kalanka - Krištofík, Zrník, Paško, Čieško, Pastucha, M. Rataj, Tavel, Kaličák, Gregor, Mišutka.

Zápas mal vysokú úroveň a diváci videli množstvo pekných akcií na oboch stranách a značný počet dobrých príležitostí najmä na domácich kopačkách. Na domácom hrote sa dobre pohybovala dvojica Gregor a Mišutka a práve po ich akcii padol jediný gól I. polčasu. Mišutka vnikol do pokutového územia, potiahol loptu až ku čiare, tam ho obranca hostí fauloval a jedenástku premenil Tavel na vedúci gól. V II. polčase snaha domácich pokračovala, no strelecky sa presadili iba hostia, ktorí preukázali mimoriadnu efektívnosť. V 62. min po nevinnej akcii vystrelili spoza 16-tky a bolo vyrovnané. Druhý gól padol po nešťastnom teči domácich zadákov. Mužstvo domácich treba pochváliť za snahu, napriek tomu, že prehrali. Prehra je pre nich nezaslúžený výsledok.

DRAŽKOVCE 3 (1)

BOBROVEC 2 (0)

Góly: Pleško 2 (1 z pok. kopu) a Gronka. Zostava: Bucha - Hanko, Ilgo, Zajasenský, Gronka, Černák, Pleško, Murček, Hornák (Klaudis), J. Záborský (Jesenský), Rapan (Šalaga).

Domáci začali dosť pasívne, napriek tomu si vytvorili niekoľko veľmi dobrých šancí. V 18. min Záborský uvoľnil Rapana, ale ten sa zľakol a „tutovku„ zahodil. V 20. min podnikol Hanko obdivuhodné 50-metrové sólo, ktoré zoči-voči brankárovi hostí zakončil strelou vedľa. A tak domáci čakali na gól až do 38. min, keď predviedli svoju silnú zbraň - rýchlu kombináciu a po centri Gronku dal Pleško s prehľadom vedúci gól. V 48. min nedal v dobrej pozícii Hornák a hostia nečakane z protiútoku vyrovnali. Aktívny Gronka ponúkal spoluhráčom šance, po jeho akcii bol v 68. min faulovaný v pokutovom území Šalaga a Pleško z pokutového kopu dostal domácich opäť do vedenia. Už o dve minúty padol víťazný gól po najkrajšej akcii zápasu, Černák vybojoval loptu, vysunul Gronku, ktorý tentoraz neprihrával, ale z voleja poslal loptu do siete. Potom sa hralo už iba na bránku hostí, no paradoxne to boli oni, ktorí dali gól. V 85. min využili chybu Zajasenského, ktorý inak partil medzi najlepších na ihrisku a znížili.

BEŠEŇOVÁ 4 (3)

VRÚTKY 1 (0)

Gól dal Lukašík. Zostava: Hübner - Kučera, Kudelka, Blažek, Machovič, Lukašík, Ondrík (Antol), Daníšek (Korbeľ), Kulich, Schmidt (Prjevara), Rohoň.

Hoci ako prví pohrozili hostia, keď v 13. min nebezpečne hlavičkoval Rohoň, v 16. min už bolo 1:0 po strele domáceho útočníka spoza 16-tky. V 36. min rozhodca neuznal domácim druhý gól pre ofsajd, ale v 40. min predsa len padol - chybnú prihrávku Kučeru domáci využili a zblízka skórovali. Potom opäť skúšal šťastie Rohoň, no to stálo na strane domácich, ktorí v 45. min opäť zblízka dali tretí gól. Aj v II. polčase mali domáci stálu prevahu a v 50. min Hübner zachránil. No o 5 minút už bolo 4:0. Až potom sa hra vyrovnala a k slovu sa dostávali aj hostia, najmä veľmi dobre hrajúci Rohoň. Napokon sa Vrútočania dočkali aj gólu, ktorý dal v 89. min presnou strelou Lukašík.

SVÄTÝ KRÍŽ 4 (4)

BELÁ 2 (1)

Góly: Veselovský (pok. kop) a Zachar. Zostava: Veselovský - Ondrla, Žila, Kuzma, Mazurák, Pauer, Zachar, Šalát, Lettrich, Staník, Suja.

Hostia, hoci nastúpili v doslova pozliepanej zostave, začali celkom dobre. Už v 3. min nedal v šanci Mazurák, no po faule na Lettricha dostal v 8. min hostí do vedenia premeneným pokutovým kop Veselovský. V 17.min sa ukázal Kuzma presnou strelou z priameho kopu, ktorý domáci brankár skvele zneškodnil. Z protiútoku však domáci využili chybu Veselovského a vyrovnali. O 5 minút už viedli a v 22. min aj ich tretia strela skončila vo Veselovského sieti. Bola to však krásna strela do šibenice. Domáci naplnili svoju kvótu - čo strela, to gól, a dali aj štvrtý gól. Po prestávke sa opäť viac k slovu dostávali hostia, dobre kombinovali a po jednej vydarenej akcii znížil v 65. min tečovanou strelou Zachar. V 85. min mohol Staník prikrášliť výsledok, ale nepremenil samostatný nájazd. V poslednej minúte po Staníkovom teči vykopávali domáci loptu z prázdnej bránky.

Dohrávka

ZÁVAŽNÁ PORUBA 1 (0)

ŠTIAVNIČKA 0 (0)

Hralo sa v stredu 4. júna. Zostava: Chalúpka - Krištofík, Čieško, Paško, Štefaničiak (V. Vrabec), Pastucha, Tavel, Kaličák, M. Rataj (Orendáč), Gregor, Mišutka.

I. polčas priniesol vyrovaný a kvalitný futbal. Súperi hrali uvoľnene, útočne a dokázali si vypracovať aj dostatok šancí. Jedinou slabinou oboch mužstiev bola koncovka. Domáci sa ujali vedenia v 59. min po chybe obrany hostí, ktorej chýbal Zrník. V 70. min však po faule na Mišutku mali hostia možnosť vyrovnať, no Mišutkovu strelu z pokutového kopu domáci brankár kryl. Vzápätí domáci zaútočili, brankár Chalúpka vyskočil po vysokej lopte, zrazil sa s domácim hráčom a rozhodca na všeobecné prekvapenie nariadil proti Štiavničke pokutový kop. Chalúpka však penaltu kryl.