Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Tepličania už vedú!

III. LIGA - STRED

Sériu troch po sebe idúcich zápasov na domácej tráve absolvovali za jeden týždeň hráči Aquy Turčianske Teplice. Získali očakávaných 9 bodov, aj keď to vôbec nebolo ľahké. Jednak preto, že takéto domáce série zvyknú často priniesť prekvapenie a jednak preto, že súperi doslova a do písmena stavali na teplickej tráve tuhý betón... Aqua teda nezaváhala, ale jej najväčší súperi sa potkli. Žiar v stredu doma iba remizoval s Podbrezovou B a prepustil Tepličanom už „vyhriatu„ prvú priečku. Zverenci Ivana Šimčeka sa na ňu vrátili po dlhých 14 kolách... V nedeľu ich čaká zápas v Lučenci, potom v stredu hostia Kremničku, opäť v nedeľu cestujú do Strážova na zápas so Žilinou B a nakoniec majú doma Bytču. Škoda, že vo finiši im bude chýbať ďalší zranený – Pavol Kravárik.

STREDA

Turčianske Teplice - Dolný Hričov 3:1 (3:0)

Góly: vlastný (Vančík), Kempný a Kubovich. Zostava: Vreštiak - Veterník, Kravárik, Novák, Kempný (Ľ. Pittner), Frátrik, Kubovich, Koleno (Karas), Šavol, Jeťko (Szalacsi), Privitzer.

Súper nemohol mať priveľké ambície, prišiel do Turca s torzom mužstva, nakoniec musel nastúpiť aj 46-ročný tréner Pavol Midula... Scenár teplickej cesty za víťazstvom sa začal opäť sériou dobrých akcií, ale zle zakončených, pri ktorých tentoraz úradovala aj smola. V 4. min Privitzer vystrelil efektne cez hlavu a trafil spojnicu brvna a žrde. V 16. min na Jeťkov center krásne vyskočil Kubovich, ale jeho hlavička smerovala do brvna. O dve minúty sa mohol naplniť krutý futbalový zákon, ale Vreštiak má skvelú formu a vyrazil tvrdú Vančíkovu strelu z priameho kopu a ešte nebezpečnejšiu Sedúchovu dorážku zblízka. V 25. Kempný zostal sám pred brankárom, ale hlavičkoval veľmi slabo. V 30. min však urobil kus dobrej práce, potiahol loptu až k čiare a pred bránku poslal prudkú prízemnú prihrávku, ktorú si dobiehajúci kapitán hostí Vančík nechtiac vrazil do siete. Viac-menej šťastný gól dal Tepličanom krídla a ešte do prestávky svojho súpera knokautovali. V 32. min Koleno najprv v šanci zaváhal, napokon predsa len vystrelil, tečovaná lopta sa dostala rovno pred šprintujúceho Kempného, ktorý priamo z behu krížnou strelou dal druhý gól. V 41. min sa druhý raz vyznamenal Vreštiak, ktorý musel ukázať všetko svoje umenie pri strele Sedúcha pod brvno, no potom v 45. min sa tešil spolu s celým štadiónom z krásneho gólu Kubovicha, ktorý vyskočil o meter vyššie než súperi a prudko poslal hlavou loptu do siete.

Tepličania po prestávke trochu zvoľnili, akoby šetrili sily na sobotňajší zápas. Napriek tomu stále tlačili súpera, no šance už neprichádzali. Diváci zatliekali Frátrikovi za technickú strelu, ktorú Klec na dvakrát s námahou kryl, no jediný gólový zápis v druhej časti hry patril hosťom. V 74. min Novák stratil loptu, niektorí domáci hráči si mysleli, že to bol faul a akoby prestali hrať, prihrávka hostí našla nabiehajúceho Sedúcha a s chuťou hrajúci urastený útočník Hričova obišiel aj Vreštiaka a do prázdnej bránky skorigoval. Hostia sa po góle osmelili, ale teplická obrana už podobnú chybu neurobila.

SOBOTA

Turčianske Teplice - Ružomberok B 1:0 (1:0)

Gól dal Frátrik. Zostava: Vreštiak - Veterník, Kravárik (Ľ. Pittner), Novák, Kempný (Karas), Frátrik, Kubovich, Koleno (Szalacsi), Šavol, Jeťko, Privitzer.

Do tretice čakal Aquu na domácej pôde mužstvo, ktorého jediným cieľom bolo čo najdlhšie nedostať gól, resp. dostať gólov čo najmenej. Liptáci však boli určite najslabším súperom Tepličanov možno za celú sezónu, pretože na Aque sme nevideli mužstvo, ktoré by sa bolo iba raz dostalo pred domácu 16-tku a iba jediný raz vystrelilo na Vreštiaka. Aj keď treba povedať, že to bola veľmi nebezpečná strela z priameho kopu, no Tvaruškovu rotovanú loptu do horného rohu teplický brankár perfektne vyrazil.

Od prvej do poslednej minúty to bola hra na jednu bránku a prečo sa skončila iba 1:0, na to by mali odpovedať teplickí strelci. Mali doslova manévre, veď domáci zahrávali nemenej ako 26 rohových kopov, z toho osem za prvých 13 minút! Ale ani z jediného nezapršalo. Výsledkové rozuzlenie prišlo až v 40. min, lopta poletovala v pokutovom území hostí, získal ju Frátrik, obišiel protihráča a krížnou strelou dal jediný gól. Toto sa ani predtým a ani potom nikomu nepodarilo. A góly mohli dať viacerí - Kravárik hlavičkoval v úvodných minútach do brankára, to isté predviedol Privitzer nohou v 17. min, vzápätí neuspel z dobrej pozície Koleno a Tepličanom nepomohlo ku gólu ani šťastie, lebo v 19. min po Šavolovom centri sa zdalo, že diváci uvidia aj v sobotu „vlastenca„, lenže hostia na dvakrát nebezpečenstvo z vlastnej kopačky odvrátili.

Dôležitá vec sa udiala v 22. min. Kravárik po bežnom súboji zostal ležať na trávniku, a kto pozná tohto tvrdého mladíka, hneď vedel, že to nevyzerá dobré. Napokon opustil trávnik na nosidlách a lekár nám cez prestávku oznámil neradostnú novinu - zranený meniskus a nutná operácia. Znamená to, že Tepličania stratili už tretieho hráča základnej zostavy.

V II. polčase veľký tlak Aquy pokračoval, ale šancí bolo oveľa menej ako pred prestávkou. Väčšina kombinačných akcií narážala na sústredenú obranu Liptákov a vždy čosi chýbalo - buď povestný krôčik, buď presnejšia prihrávka, alebo razantnejšie zakončenie. Za zmienku stojí Privitzerova akcia v 69. min, po ktorej sa Jeťko ocitol sám pred výborným brankárom Kubáňom, ale loptu neposlal do siete. V 71. min si útočníci domácich úlohy vymenili, zakončoval Privitzer, ale hlavičkoval nad.

16. Selce 26 5 4 17 35:60 19

Ostatné výsledky – streda 28. mája: Žilina B – Kysucké Nové Mesto 2:1, Kremnička – Bytča 3:0,

Lučenec – Liptovský Mikuláš 0:2, Ružomberok B – Čadca 1:1, Selce – Tomášovce 2:3, Kysucký Lieskovec – Rakytovce 1:1, Žiar nad Hronom – Podbrezová B 0:0 – víkend 31. mája a 1. júna: Rakytovce - Selce 2:0, Liptovský Mikuláš - Kremnička 2:1, Podbrezová B - Kysucký Lieskovec 1:1, Kysucké Nové Mesto - Žiar nad Hronom 0:5, Bytča - Žilina B 1:2, Čadca - Lučenec 2:2, Tomášovce - Dolný Hričov 5:0.

NA SLOVÍČKO

S TRÉNEROM IVANOM ŠIMČEKOM

Posledné stretnutia v Tepliciach sa podobali ako vajce vajcu. Súhlasíte?

Trikrát sme hrali proti súperom, ktorí nerobili nič iné, iba sústredene bránili. V stredu sa nám proti silnejšiemu Hričovu darilo akcie zakončovať, v sobotu to bola hra na jednu bránku, súper nás nijako neohrozil, ale my sme prevahu nevyjadrili. Naša hra v poli bola ešte ako-tak, ale koncovka bola žalostná. My z 25 striel netrafíme bránku, to si neviem vysvetliť. Už si myslím, či to nie je tými novými loptami, ako sme začali s nimi hrať, lietajú nám všade, len nie tam, kde majú...

Po strede ste na prvom mieste v tabuľke. Zmenilo sa niečo v nálade kolektívu?

Nič sa nezmenilo, normálne ideme od zápasu k zápasu, v každom chceme podať zodpovedný výkon a každý chceme vyhrať. Body budeme počítať až na konci.

Stala sa dosť nemilá vec, myslíme tým zranenie Kravárika. Prišli ste už o tretieho hráča základnej zostavy. Čo s tým urobíte?

S tým treba rátať, že prídu zranenia. Čo sa dá robiť, nebudeme nad tým plakať. Paľo nám bude chýbať, ale na lavičke je ďalší hráč, ktorý sa musí zapojiť.

Kto by mal Kravárika nahradiť?

Do základu pôjde Ľubo Pittner, na Kravárikovo miesto sa presunie Veterník. Iné východisko nemáme. Jedine, že by som nastúpil ja... Možno, že začnem uvažovať aj nad takou alternatívou.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 612

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.