11. Sučany 22 8 4 10 31:35 28

12. Bystrička 22 8 3 11 33:41 27

13. Malý Čepčín 22 8 3 11 27:46 27

14. Lipovec 22 5 5 12 28:53 20

Už len štyri kolá zostávajú do konca tohto čudného ročníka turčianskej ligy. Turany už oddychujú po suverénnom postupe, rozdávajú body navľavo, napravo a v nedeľu to ocenili Mošovčania, ktorým radosť z víťazstva pokazil až v samotnom závere peknou hlavičkou Ivan Kmeť. Svoj štandard si udržiava Sklabiňa, ktorá opäť vonku neprehrala a inak už všetci ostatní striedajú výsledky i výkony. Ak sme v minulých komentároch chválili Kľačany za výborné jarné výkony a situáciu v Kláštore označili ako krízu (veď pád z 3. miesta tabuľky až na miesto deviate ničím iným nebol), ich vzájomná konfrontácia dopadla úplne opačne. Na peknom kľačianskom štadióne dominovali nečakane, ale strelecky úplne jasne – Kláštorčania. Bratia Matuškovci strelili štyri góly a Kláštor si odniesol tri body. Hneď poskočil na 5. miesto – tak to funguje na jar v turčianskej lige...

Azda najväčším prekvapením 22. kola je domáca prehra Sučian s Krpeľanmi. Jediný gól Čujka znamenal, že Krpeľanci sa v tabuľke vyšvihli pred sučiansky Tatran, ktorého 11. miesto je skutočne smutným vysvedčením pre toto donedávna ešte výborné mužstvo. Sučianski priaznivci musia mať hlavy v smútku, veď ich Tatran by za oných čias doma neprehral s Krpeľanmi ani náhodou. Ale, futbalové časy sa veľmi rýchlo menia, o tom vedia svoje nielen v Sučanoch, ale aj v Martine. Keď však svoju silu strácajú futbalové bašty, stráca svoju silu aj futbal smaotný. Taký je nepísaný zákon...

Aj v tomto kole oveľa viac bodov než mužstvá z vrchnej polovice získali celky z dolnej časti tabuľky. Po 21. kole prvých sedem mužstiev vybojovalo iba 6 bodov a iba Žabokreky vyhrali. Naopak, „spodní“ si pripísali spolu 13 bodov a štyria bodovali naplno. Pomaly sa to stáva pravidlom... Zaujímavý zápas videli v Dolnej Štubni, kde o dôležité body bojovali dve posledné mužstvá tabuľky. Teplické béčko sa v tejto pozícii ocitlo naozaj nečakane a jeho hráči to chceli dať v súboji s Lipovcom aj patrične najavo. Trvalo dosť dlho, kým sa presadili aj strelecky, napokon však z toho bolo najvyššie víťazstvo kola (5:1). Prehrou sa Lipovec dostal do vážnej situácie, pretože na predposledný Malý Čepčín stráca už 7 bodov, čo ho v podstate predurčuje za držiteľa povestného „lampáša„. Totiž, ani prípadný plný bodový zisk v zostávajúcich štyroch kolách Lipovčanom nazaručuje, že sa z posledného miesta odpútajú.

ŽABOKREKY 2 (1)

DUBOVÉ 1 (1)

Góly: Buch a Lavrenčík, resp. P. Vereš. Domáci začali svižnejšie a už v 4. min po krásnej strele Kalnického dorazil Buch loptu do siete hostí. Tí však postupne začali vyrovnávať hru a v 38. min po priamom kope Miroslava Vereša vyrovnal stav stretnutia Peter Vereš. Domáci ale v II. polčase pritlačili hostí pred ich šestnástku a z priameho kopu dal v 61. min Lavrenčík víťazný gól Slovana. Domáci si vypracovali ešte viac šancí, ale najväčšou prekážkou im bol brankár hostí Virteľ, ktorý chytil aspoň tri čisté šance domácich a navyše Dudekovi aj pokutový kop.

MOŠOVCE 1 (0)

TURANY 1 (0)

Góly: Húšťa, resp. Kmeť. Väčšina slušného stretnutia sa odvíjala uprostred ihriska. Domáci mali v I. polčase minimálne tri čisté šance, ale hráči ich nepremenili. Hostia svojou typickou kombinačnou hrou držali loptu a opticky mali viac z hry. Po zmene strán domáci zlepšili pohyb a v 75. min Húšťa prestrelil Turčinu. Hostia sa však s týmto nechceli uspokojiť a v 88. min po štandardnej situácii Kmeť hlavou vyrovnal.

KOŠŤANY 2 (1)

BYSTRIČKA 0 (0)

Góly: Taraba a Strapko (pok. kop). Hralo sa bojovne, ale nie zákerne. Lepšie začali domáci, ktorí sa v 25. min ujali vedenia po štandardnej situácii, keď z 25 m poslal Taraba loptu do vinkla bránky hostí. Potom sa prezentovali aj hostia, mali šance, ale brankár Hjadlovský stál pevne na svojom mieste. Druhý polčas už bol v réžii domácich a po úniku mladého Greška, ktorý bol faulovaný v pokutovom území hostí, stanovil výsledok z pokutového kopu Strapko.

TURČ. TEPLICE B 5 (1)

LIPOVEC 1 (1)

Góly: Koleno 3, Rešetár a Biščák, resp. Fontáni. Počas celého slušného stretnutia mali domáci prevahu, a hoci sa hneď od úvodu chceli presadiť aj strelecky, dlho sa im to nedarilo. Nakoniec museli vynaložiť veľa námahy, aby až v II. polčase úplne ovládli hru, čo sa nakoniec prejavilo aj na narastajúcom skóre. Domáci napokon svojím jednoznačným víťazstvom potvrdili úlohu favorita.

KĽAČANY 2 (0)

KLÁŠTOR 4 (2)

Góly: Kľučinec 2, resp. R. Matuška 3 a J. Matuška. Domáci si za prvých dvadsať minút vypracovali tri čisté šance, ale trestuhodne ich zahodili. Keď sa v 19. min zranil ich stopér Košťan (vykĺbené rameno), ich hra stratila istotu a hostia z prvej šance, ktorú mali v 30. min, viedli. O päť minút neskôr hostia pridali aj druhý gól. Domáci na začiatku II. polčasu vyrovnali a mohli sa v 80. min aj ujať vedenia, ale samostatný únik Pongráca zneškodnil brankár Bosík. Naopak, hostia v priebehu jednej minúty dali dva góly a rozhodli o osude zápasu.

MALÝ ČEPČÍN 2 (1)

SKLABIŇA 2 (1)

Góly: Čano a Prokain, resp. Hulej a Bobok. Domáci odohrali nešťastný zápas, keď po vedúcom góle hostí už v 5. min zápasu, chytili opraty zápasu domáci pevne do svojich rúk. Keďže však z viacerých stopercentných šancí dokázali premeniť len dve a navyše urobili ďalšiu chybu v obrane, museli sa uspokojiť len s bodom. Remíza bola skôr úspechom hostí.

SUČANY 0 (0)

KRPEĽANY 1 (0)

Gól dal Čujko. V priemernom a vzácne vyrovnanom stretnutí ani jedno z mužstiev nechcelo pustiť súpera k vlastnej bránke, čo znamenalo, že väčšia časť stretnutia sa hrala medzi šestnástkami. Po zmene strán sa zásluhou väčšieho tlaku prepracovali hostia k vedeniu, keď o ich víťazstve rozhodol Čujko desať minút pred koncom stretnutia. Domáci ani napriek veľkej snahe už nestihli vyrovnať.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?