11. Dražkovce 22 8 3 11 34:42 27

12. Podbiel 22 6 4 12 38:48 22

13. Bobrovec 22 3 5 14 17:60 14

14. Lokca 22 2 4 16 13:54 10

Okrem tretej prehry už postupujúcej Nižnej a turčian­skeho derby v Štiavničke nás zaujalo vysoké víťazstvo Dražkoviec v domácom súboji s poslednou Lokcou. Mimochodom, o šesť gólov sa podelili traja bratranci v drese Dražkoviec - Pleško, Murček a Ilgo. Víťazstvo zverencov Milana Šimka bolo z kategórie povinných a je dobre známe, ako ťažko sa práve takéto víťazstvá rodia. Aj Dražkovčania sa dlho trápili, dokonca prehrávali, aby až v II. polčase o všetkom definitívne rozhodli. O čom vlastne „hokejový výsledok„ rozhodol? Napríklad o tom, že štyri kolá pred koncom je už isté, že Dražkovčanov nemôžu predbehnúť Bobrovec a Lokca. Do noty im zahrala aj prehra Podbielu v Závažnej Porube, čo znamená, že na svojho najväčšieho rivala v boji o záchranu majú už 5-bodový náskok. A to je slušný kapitál... Teraz možno povedať, že osud Dražkoviec majú v rukách Turčania a osud Podbielu zase Oravci. Dražkovce hrajú najbližšie vo Vrútkach, potom doma s Bobrovcom, cestujú do Nižnej a končia domácim súbojom s Belou. Podbiel hrá opäť vonku v Oravskej Jasenici, potom doma hostí Lokcu, cestuje do Vrútok a na záver má doma Bobrovec. Z tohto hľadiska sú šance oboch rovnaké, lenže Dražkovce majú náskok... Napokon je celkom možné, že v V. lige sa udržia obaja, ak zo IV. ligy zostúpi jedine Čierne.

Dražkovčania sa jarnou ofenzívou priblížili k svojmu snu o záchrane už úplne na dosah. Rovnako spanilú jazdu predvádza Štiavnička. Jej skúsený tréner Haspra nebol pred jarnou odvetou optimista, obával sa, že úzky káder mužstva bude veľkým hendikepom. Mužstvu sa však darí, hrá dobre a najmä - vyhráva. V nedeľu pokorili Štiavničania už druhýkrát v tejto sezóne Vrútky a týmto víťazstvom sa vyhupli až na 2. miesto priebežnej tabuľky. V nedeľu konečne vyhrala aj Belá a prerušila tak čiernu sériu prehier. A tak sa turčianske celky zoradili pekne za postupujúcou Nižnou na medailových priečkach. Štiavnička mala minulý týždeň v stredu dohrávať stretnutie v Závažnej Porube. Aj tentoraz cestovali Štiavničania na Liptov zbytočne, polovica ihriska bola pod vodou, a tak sa opäť nehralo. Už tretí termín je – streda 4. júna...

Ostatné výsledky: Závažná Poruba - Podbiel 2:1, Bešeňová - Oravská Jasenica 2:1, Svätý Kríž - Bobrovec 1:0, Dúbrava - Nižná 1:0.

ŠTIAVNIČKA 2 (0)

VRÚTKY 1 (0)

Góly: Pastucha a Mišutka, resp. Mazúr. Zostavy - Štiavnička: Chalúpka - Krištofík, Zrník, Paško, Čieško, Pastucha, Tavel, Mišutka, Kaličák, Ďurčák (Štefaničiak), Gregor - Vrútky: Hübner - Kučera (T. Záborský), Repáň, Kúdelka, Vilček, Blažek, Machovič, Lukašík, Schmidt (Mazúr), Zeman, Rohoň.

Slušné derby bolo od prvých minút v réžii domácich hráčov. Tí hrali s chuťou a vytvorili si množstvo dobrých gólových príležitostí, časť nevyužili vlastnou vinou, časť zlikvidoval Hübner, ktorému dvakrát pri strelách Paška a Ďurčáka pomohla žrď. Hostia hrali zodpovedne v obrane a len sporadicky sa dostávali pred bránku domácich. Paradoxne jedinú svoju šancu premenili na gól, ktorý v 60. min strelil striedajúci Mazúr. Domáci museli doháňať náskok súpera a podarilo sa im to až v závere stretnutia. V 84. min po peknej prihrávke Mišutku vyrovnal Pastucha a už o minútu využil Tavelovu prihrávku na víťazný gól Mišutka. Pre hostí je jednogólová prehra lichotivý výsledok.

PALÚDZKA 0 0)

BELÁ 1 (0)

Gól dal Delton. Zostava: Veselovský - Žila, Siekel, Kuzma, Ondrla, Zachar, Török, Matejčík, Šalát (Lettrich), Delton, Brzák (Bielik).

Hostia nastúpili už aj s Törökom a Deltonom a bolo to cítiť. Celý I. polčas boli na kvalitnom trávniku lepším mužstvom a k spokojnosti chýbalo iba jediné - streliť gól. Najprv mal však prácu Veselovský, ktorý v 15. min skvele chytil nebezpečnú strelu domácich. Potom už začali Beľania tlačiť svojho súpera, často strieľali, ale dosť nepresne. V 27. min sa ocitol vo výbornej pozícii Kuzma, ale trafil iba brankára, no a strely Brzáka, Siekela, Ondrlu a opäť Kuzmu mieri vedľa bránky. Aj v II. polčase pokračovala nátlaková hra hostí, ktorí predvádzali pekné akcie, neraz na jeden dotyk. Už v 48. min Delton obišiel protihráča, peknou strelou trafil horný roh domácej bránky a rozhodol o výsledku. Víťazstvo hostí mohlo byť aj vyššie, ale v 55. min Brzák, ktorý sa pekne uvoľnil v 16-tke, poslal strelu tesne vedľa. Na druhej strane mužstvo ďalším výborným zákrokom podržal Veselovský. V závere sa opäť do šancí dostávali hostia - v 86. min Lettrich pekne vystrelil, ale domáci brankár sa vytiahol. V 87. min vystrelil Bielik tesne vedľa.

DRAŽKOVCE 6 (2)

LOKCA 2 (1)

Góly: Pleško 3 (2 z pok. kopov), Murček 2 a Ilgo. Zostava: Marči­čiak - Hanko, Ilgo, Ďurkovič, Gronka, Černák, Pleško, Murček, Rapan, Kmeť (Hornák), Jesenský (Hussain - M. Mazurák).

Domácich povinnosť zvíťaziť hnala do útoku od prvých minút a hneď mali aj dobré príležitosti otvoriť skóre. Najprv Rapan netrafil v dobrej pozícii loptu, potom Murčekovi vzal loptu pádom pod nohy brankár hostí a ďalšie strely Dražkovčanov mierili vedľa. V 8. min sa dostali hostia prvý raz pred domácu bránku a voľný Kadavý otvoril skóre zápasu. Domácich to nezlomilo, pokračovali v tlaku a v 13. min hostia faulovali Kmeťa, jeden ich hráč si neudržal nervy na uzde a rozhodca ho vylúčil. V 18. min sa Pleško odhodlal z priameho kopu tvrdo vypáliť na bránku a lopta skončila v sieti. V 28. min Murček sám pred brankárom iba slabo vystrelil, no v 33. min si to vynahradil a presnou hlavičkou dal vedúci gól domácich. Napriek vedeniu domáci predviedli v I. polčase svoj najslabší jarný výkon. Cez prestávku nasledovali dôrazné pripomienky trénera Šimka a výkon v II. polčase sa výrazne zlepšil. V 48. min prenikajúceho Kmeťa v 16-tke obrancovia zrazili a Pleško z pokutového kopu zvíšil na 3:1. V 60. min po peknej akcii Kmeťa a jeho prihrávke dal Murček štvrtý gól a o osem minút bol Murček faulovaný, Pleško kopal ďalšiu penaltu a dal v poradí piaty gól. V samotnom závere divákov potešil futbalovou parádou Ilgo, ktorý prevzal Gronkovu prihrávku a po individuálnej akcii dal krásny gól. Hostia ešte stihli podniknúť protiúder a v poslednej minúte gólové hody zavŕšil krásnou strelou najlepší hráč na ihrisku, ešte len 18-ročný Oščadnický.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?