11. Bánová 21 7 3 11 29:34 24

12. Námestovo 21 7 3 11 21:30 24

13. Istebné 21 6 4 11 28:33 22

14. Čierne 20 6 2 12 19:45 20

21. kolo prinieslo hneď dve turčianske derby. Martinčanom v Diviakoch, ktoré už nastupujú pod taktovkou nového hrajúceho trénera Romana Štrbu, začalo tiecť

do topánok - hrou ani zďaleka nepotvrdzovali postupové ambície. Našťastie pre nich, vyšli v II. polčase striedania a zabrali najmä skúsení hráči. František Hollý si krásnou strelou zaspomínal na úlohu zakončovateľa a potom sa v nezvyklej úlohe ocitol ďalší skúsený hráč - Fučela. Jeho gól môže mať cenu zlata. Lisková totiž prehrala na ihrisku posledného Istebného... Opakoval sa scenár z jesene. Totiž - aktívnejšie mužstvo odchádzalo z ihriska porazené. Kým na jeseň vo Valči bolo herne lepšie Trebostovo, ale prehralo, tentoraz tento osud postihol Valčanov. Radi zaznamenávame, že oba zápasy boli slušné, bez emócii a hral sa v nich predovšetkým futbal. V Trebostove aj zásluhou turčianskeho rozhodcu Igora Putru, ktorého píšťalke vyslovili obaja súperi dôveru a on ju nesklamal.

Ostatné výsledky: Bánová - Liptovský Hrádok 1:4, Istebné - Lisková 1:0, Námestovo - Dolný Kubín 2:3, Tvrdošín - Stráňavy 3:0, Krásno nad Kysucou - Čierne - stretnutie bolo preložené na 4. júna. (Liptovskému Hrádku budú po skončení súťaže odpočítané tri body.)

Diviaky - Martin 1:2 (1:0)

Góly: R. Štrba, resp. F. Hollý a Fučela. Zostavy - Diviaky: Matiašovský - Lehocký, M. Štrba, Poništ, Froľo, Cvik (Lvončík), R. Štrba, Šefraník, Horváth, Zelenec, Horník (Turčány) - Martin: Martvoň - Ďurkovič, Volna Lettrich (Bielik), F. Hollý, Kapusta (Dančo), Kucian, Fučela, M. Hollý, Vacha (Markovič), Marguš.

Domáci hrali pod vedením nového trénera Romana Štrbu, ktorý na tomto poste vystriedal pracovne zaneprázdneného Jozefa Gauríka. Jeho zverenci boli v I. polčase lepším mužstvom a zaslúžene viedli, keď práve R. Štrba peknou strelou z priameho kopu odstrelil múr. V 37. min mohol zvýšiť Cvik, ale jeho peknú strelu brankár hostí Martvoň „zázračne„ vyrazil. Po zmene strán sa obraz hry zmenil a hernú prevahu mali hostia. S pribúdajúcimi minútami sa ich aktivita stupňovala a jej výsledkom bol vyrovnávajúci gól, ktorý dal peknou strelou asi z 20 m F. Hollý. Neostalo len pri ňom, v 75. min sa Fučela „preštrikoval„ domácou obranou a dal víťazný gól favorita. Naň už domáci nestihli odpovedať, a tak víťazstvo si odvážal Martin, ktorý hral prvý raz o majstrovské body v Diviakoch. Za výkon v II. polčase si ho hostia zaslúžili. V slušnom a korektnom zápase obom mužstvách chýbali niektoré opory, domácim najmä Déri a Ďanovský, hosťom Bulvas a Siva.

Povedali po zápase - Roman Štrba, tréner Diviak: „V taktike sme sa zamerali na eliminovanie útočnej sily hostí, čo sa nám v prvom polčase darilo. Potom sa postupne začali presadzovať hostia, ktorí využili dve naše chyby na obrat v zápase. Každopádne, hostia na našom ihrisku potvrdili, že sú najlepším mužstvom súťaže.„ Peter Kurek, tréner Martina: „V prvom polčase som bol rozčarovaný z nášho slabého výkonu. Po zmene strán sme sa predsa len zlepšili, ale aj tak som bol spokojný skôr s výsledkom, ako s hrou. V našom mužstve ma uspokojilo iba zopár jednotlivcov.„

Trebostovo - Valča 3:0 (2:0)

Góly: A. Lukášik, Smutný a Ruttkay. Zostavy - Trebostovo: Krupa - Ľ. Thomka, J. Fľak, Bodjan. Bízik, A. Lukášik, J. Lukášik, Žilla, Ruttkay, P. Smutný (Veterník) - Valča: Pekárik - Líška, A. Romančík, Bobček, Svitač (Masaryk), Kováč, Pravňan, Barčin (I. Thomka), Mil. Lučanský, Jeťko, Kalnický (M. Romančík).

Pol tisícky priaznivcov futbalu bolo zvedavých na súboj tradičných rivalov. Od prvej minúty sa hral kvalitný zápas, v ktorom mali hostia viac z hry, ale domáci hrali perfektne v obrane a eliminovali ich útočnú snahu. V 16. min A. Lukášik utešenou strelou asi z 30 m prekvapil brankára Pekárika, ktorý na strelu ani nereagoval - a domáci viedli. V 35. min zahrával Ľ. Lukášik rohový kop a P. Smutný prekvapil obranu i brankára hostí a dal druhý gól. Hostia sa naďalej snažili, ale proti organizovanej obrane domácich nič nezmohli. Po zmene strán svoju snahu ešte vystupňovali, ale nič im to nebolo platné. Naopak, domáci boli v koncovke oveľa efektívnejší a pohrozili najmä dvoma strelami Ľ. Lukášika z trestných kopov, ktoré Pekárik kryl. V čase najväčšieho náporu hostí mohol Žilla definitívne rozhodnúť, ale neprekonal brankára hostí. Podarilo sa to až v 87. min Ruttkayovi, ktorý strelou asi z jedenástich metrov rozhodol o hladkej, ale azda až krutej prehre hostí.

Povedali po zápase - Anton Görög, tréner Trebostova: „Bolo to slušné a bojovné derby. My sme si vypracovali o poznanie viac šancí a to nakoniec rozhodlo. Naše mužstvo hralo takticky disciplinovane, v obrane sme takmer neurobili chybu, a tak sa súper nedokázal presadiť. Naše víťazstvo bolo zaslúžené.„ Jozef Šino, tréner Valče: „Gratulujem domácim k víťazstvu. Vyhrali zaslúžene. Nás tentoraz nepodržal brankár Pekárik. Hra v poli bola síce vyrovnaná, ale domáci boli v koncovke efektívnejší. Kladom zápasu bola slušná hra hráčov oboch mužstiev.„

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Testovanie: V obciach ide testovanie hladko

Starostovia si pochvaľujú plynulý priebeh testovania aj disciplínu občanov.

V Kláštore pod Znievom zatiaľ nie sú dlhé rady.

Primátor testuje Martinčanov: Bolo treba ísť trochu aj príkladom

Martinský primátor Ján Danko testuje ľudí na jednom z 50 odberných miest v Martine.

Primátor Jan Danko v akcii.
V Dolnom Kalníku vyhradili prvé tri hodiny pre seniorov, mamičky a ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Testovanie: Chvíľka napätia a potom úľava

Do 20 minút od registrácie prišiel výsledok.

Prví ľudia sa pred odberovým miestom na Ľadovni (Falcon) začali schádzať už okolo pol siedmej.