11. Námestovo 20 7 3 10 19:27 24

12. Dol. Kubín 19 6 5 8 29:38 23

13. Čierne 20 6 2 12 19:45 20

14. Istebné 20 5 4 11 27:33 19

Turčianske mužstvá akosi zle znášajú jarnú odvetu. Napríklad Martinčania hrali v sobotu bez troch zranených kľúčových hráčov - Marek Hollý a Bulvas boli dokopaní z Kysúc, Siva má, vraj, zápal pľúc. Celkom dobre im padlo preloženie dohrávky 15. kola v Dolnom Kubíne na 21. mája. Napriek tomu Martin zvíťazil nad slabým Námestovom a stále vedie tabuľku. Zdecimovaní však cestovali Trebostovčania do Bánovej a najmä Diviačania do Liskovej a oba celky nemohli dopadnúť inak, než dopadli. Dynamo navyše stratilo ďalších dvoch hráčov, ktorí boli vylúčení (Kovalčík a Lehocký), a tak sa nebezpečne zvyšuje počet hráčov, ktorí v Diviakoch hrať nemôžu... Česť turčianskeho futbalu, okrem Martina, hájila doma Valča, ktorá nedarovala nič zachraňujúcemu sa Istebnému a porazila ho rozdielom triedy.

Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok - Stráňavy 2:0, Čierne - Tvrdošín 2:0, Dolný Kubín - Krásno 2:1.

Martin - Námestovo 4:0 (1:0)

Góly: Volna, Vacha, Kucian a Marguš. Zostava: Martvoň - Ďurkovič, Volna, Fučela, Ondrla, Kapusta (Markovič), F. Hollý, Kucian, Rendek (Letrich), Dančo (Vacha), Marguš.

Bol to ďalší zo série martinských zápasov na jednu bránku. Hostia sa zamerali na húževnaté bránenie a na nič iné sa nezmohli. Volna dal už v 13. min po nacvičenom zahraní rohového kopu vedúci gól, ktorý mohol domácich upokojiť, ale tí hrali celý I. polčas nervózne. Väčšina sľubne sa črtajúcich akcií končila na nepresnej finálnej prihrávke či na chybách pri spracovaní lopty. A keď už Hollého či Margušova prihrávka poslala Danča do šance, jeho koncovka bola nepresná. II. polčas sa začal „odpustenou„ penaltou, pretože Danča hostia evidentne faulovali v pokutovom území, a pokračoval zahodenou šancou striedajúceho Markoviča. V 50. min prišiel na ihrisko Vacha, a ten ukázal, ako sa to robí. Nešpekuloval s loptou, presadil sa proti dvom obrancom a prudkou strelou z hranice 16-tky dal v 60. min dôležitý druhý gól. Domáce mužstvo dostalo krídla a hostia mali šťastie, že inkasovali už iba dva góly - v 67. min Kucian nádherne z voleja poslal loptu k tyči a v 70. min Marguš po peknej Hollého prihrávke prehodil vybiehajúceho brankára hostí. Okrem toho mal ešte Vacha dve veľké šance a nad bránku smerovali strely z kopačiek Markoviča a Kuciana, hoci obaja sa ocitli sami pred brankárom.

Bánová - Trebostovo 5:0 (4:0)

Zostava: Macho - Ľ. Thomka, M. Bízik, M. Lukášik, Bodjan, J. Žilla, Ľ. Lukášik (Fľak), J. Lukášik, Sopkuliak (Smutný), R. Lukášik, Ruttkay.

Okyptené mužstvo Trebostova začalo celkom dobre a svojou technickou hrou si udržiavalo v úvodných minútach miernu prevahu. Trestný kop Ľ. Lukášika sa neujal, no po prvej chybe obrany v 16. min hostia inkasovali prvý gól, čo postavilo domácich na nohy. Vzápätí rozhodca nariadil pokutový kop, čomu sa čudovali aj domáci priaznivci a domáci viedli o dva góly. Tréner Görög stiahol z ihriska Ľ. Lukášika v obave, aby trebostovský špílmacher pri takomto výkone rozhodcu nedostal štvrtú žltú kartu. neskôr sa ukázalo, že to bola jediná hrubá chyba rozhodcu, inak potom viedol zápas celkom dobre. Inak to už bolo s hrou Trebostova, ktorá sa do prestávky najmä v defenzíve doslova rozpadla. Po prestávke sa už priebeh zápasu vyrovnal, ale strely Ruttkaya a R. Lukášika mierili iba do nôh súperových obrancov. O najkrajší moment sa postaral J. Lukášik a domáci brankár, ktorý jeho bombu z 30 pod brvno bravúrne vyrazil a dokázal odvrátiť na roh aj dorážanú strelu.

Valča - Istebné 3:1 (2:0)

Góly: Jeťko, Barčin a Masaryk. Zostava: Pekárik - Líška, Bobček, A. Romančík, Svitač, Barčin (Martin Lučanský), Pravňan, Kováč (I. Thomka), Milan Lučanský, Jeťko, Kalnický (Masaryk).

Domáci začali v dobrej pohode a ich útočná snaha bola odmenená už v 10. min. pred 16-tkou zabojoval Kalnický, posunul loptu Jeťkovi, a ten prízemnou strelou prekonal brankára. Hostia sa v I. polčase do podobnej šance nedostali a túžba po bodoch dostala druhý úder v 26. min, keď sa pred bránkou Istebného najlepšie zorientoval Barčin a pohotovo skóroval. Po prestávke hostia zvýšili aktivitu, ale boli to domáci, ktorí mohli viesť už o tri góly - pekná hlavička A. Romančíka skončila však na brvne. Hostia napokon v 69. min predsa len znížili, no domáci odpovedali dvoma peknými akcia­mi. V 77. min Kováčovu technickú strelu odvrátila obrana na roh, no v 84. min vyzvŕtal obrancov Jeťko a poslal do šance Masaryka, ktorý dal tretí gól a definitívne podpísal zaslúžené domáce víťazstvo.

Lisková - Diviaky 2:0 (2:0)

Zostava: Kovalčík - M. Štrba, Horník (Lvončík), Lehocký, Ďanovský, Déri, Zelenec, R. Štrba, Kviatkovský (Matiašovský), Frolo, Šefraník.

Stretnutie sa začalo veľkým náporom domácich, ktorí chceli rozhodnúť o svojom bodovom zisku čo najskôr. Nekompletné mužstvo Dynama nedokázalo čeliť tomuto tlaku a dostalo dva góly, ktoré rozhodli o zaslúženom víťazovi tohto súboja. Až po prestávke sa hra hostí zlepšila, miestami boli aj lepším celkom, ale vypracovali si len dve šance. Dostal sa do nich R. Štrba, ale ani raz neuspel. Diviačania svoj slabší výkon akoby ešte potvrdili dvoma červenými kartami v závere zápasu, keď na omyly rozhodcov reagoval najprv Lehocký a po ňom o 4 minúty aj brankár Kovalčík a obaja museli ísť predčasne pod sprchy.

2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.