11. Záv. Poruba 19 5 8 6 36:38 23

12. Podbiel 19 6 3 10 37:45 21

13. Bobrovec 20 3 5 12 15:56 14

14. Lokca 19 2 4 13 10:43 10

Keď sa hrá stretnutie prvého s druhým, nemôže to byť nič iné, než veľký šláger nielen kola, ale vlastne celej jari. Taký zápas sa hral v nedeľu v Belej, ale po pravde - nebol to až taký ťahák. V prípade víťazstva mohli Beľania zmenšiť náskok Nižnej na 5 bodov, ale nič vážnejšieho by z toho „nekukalo„, pretože oravský nováčik a líder má jednak jeden zápas k dobru a jednak takú formu, že mu prvenstvo môže uniknúť iba veľmi nepriaznivou kombináciou okolností. A tak sa hralo iba o prestíž. Bol to kvalitný súboj, v ktorom obe mužstvá ukázali svoje prednosti. Viac šťastia, ale aj futbalovej iskry bolo tentoraz na kopačkách hostí, ktorí si víťazstvom vlastne otvorili dvere do IV. ligy...

Z turčianskych mužstiev už ostatné tri bodovali. Vrútočania najskromnejšie, ale zato v jame levovej - v Dúbrave. Ďalšie víťazstvo na domácej pôde si zapísala Turčianska Štiavnička, no najviac radosti bolo v Dražkovciach. Miestny nováčik sa dal na ťažkú cestu k záchrane vyššej súťaže a darí sa mu. Dôležitú fázu tohto boja, keď sa v priamej konfrontácii stretne s viacerými rivalmi s rovnakým osudom i ambíciami, začal dobre - dvoma domácimi víťazstvami. Po týchto šiestich bodoch už zrejme v Dražkovciach veria v záchranu. Pripomíname, že po jeseni mali iba chudobných 8 bodov!

BELÁ 0 (0)

NIŽNÁ 1 (0)

Zostava: Veselovský - Staník, Török, Ondrla, Kuzma, Kucian, Siekel, Fazika (Volna), Šalát (Brzák), Vacha (Žila), Rendek.

Belá nastúpila prvý raz na jar v kompletnom zložení a jej hráči boli plní odhodlania v „zápase pravdy„ vrátiť vedúcemu mužstvu súťaže jesennú prehru. Obe mužstvá sa pričinili o vyrovnaný a kvalitný zápas. V 5. min po kikse hráča Nižnej sa už-už dostával do sólového brejku Rendek, ale nezachytil loptu na hranici 16-tky. Brankár hostí potom výborne vystihol priamy kop Siekela a Kucianova prudká strela pre zmenu trafila obrancu asi meter pred bránkovou čiarou. Hostia stále hrozili nebezpečnými protiútokmi a jeden z nich v 22. min vystrašil beliansku obranu, no lopta išla vedľa. Posledných 20 minút I. polčasu sa hral výborný útočný futbal - v 27. min zostal faul na Rendeka v pokutovom území nepotrestaný, v 30. min Rendek strieľal vedľa bránky a v 43. min podobne skončila aj nebezpečná šanca hostí. II. polčas začal pre domácich nešťastne. V 52. min Vacha kopal priamy kop, jeho prudká lopta sa odrazila od múru, domáci zaváhali, k odrazenej lopte sa dostali hostia a traja bežali na jediného domáceho obrancu. Bol z toho jediný gól zápasu, po ktorom sa hostia upokojili a nasledujúce minúty držaním lopty si vytvorili hernú prevahu. Po hodine hry striedal Vacha, ktorý bol dovtedy stálym nebezpečím pre bránku hostí, no Belá sa ešte zmohla na nápor, dobre kombinovala, ale cestu ku gólom si zahatala nepresnými centrami.

DRAŽKOVCE 3 (1)

PODBIEL 2 (0)

Góly: S. Kmeť, Rapan a Hanko. Zostava: Marčičiak - Hanko, Ilgo, Šalaga, Gronka, Černák, Pleško, Murček, Rapan (Hornák), S. Kmeť (Hussain), Jesenský (Klaudis).

Domáci si boli vedomí dôležitosti tohto zápasu, preto začali zodpovedne a najmä aktívne. V 3. min krásna strela Pleška trafila brankára hostí a góly nedali ani Kmeť s Gronkom, no a Rapan v 12. min po samostatnej akcii opäť trafil iba brankára. V 20. min mal vyloženú šancu Černák, ale jeho hlavička išla vedľa, v 35. min kontrovali hostia, ale Marčičiak bol na mieste. V 40. min však už akcia Pleška a Gronku, ktorú zakončil Kmeť, skončila vedúcim gólom domácim. V 48. min faul na Rapana v pokutovom území videli všetci, iba rozhodca nie, no domácich to nezlomilo a útočili ďalej. Hanko však stopercentnú šancu nepremenil. Trest prišiel v 70. min, keď priamy kop z 35 m doplachtil až do domácej siete. V 75. min bol za faul na Murčeka vylúčený hráč hostí a domáci to náležite využili. V 77. min Ilgov priamy kop poslal do siete Rapan a v 80. min úplne rovnakú situáciu zakončil Hanko a bolo 3:1. Hostia síce znížili v 88. min, ale domáci si cenné víťazstvo už s prehľadom postrážili.

DÚBRAVA 0

VRÚTKY 0

Zostava: Hübner - Kučera, Repáň, Blažek, Kulich, Rohoň (Prievara), Kudelka, Machovič, Daníšek (T. Záborský), Schmidt, Mazúr (Lukašík).

Vrútky odohrali na Liptove dobrý zápas, a pokiaľ hrali kompletní, nedovolili domácim vážnejšiu akciu pred Hübnerom. V I. polčase mali síce domáci optickú prevahu, ale do vyloženej gólovej šance sa nedostali. Zato Vrútočania mohli až dvakrát otvoriť skóre v závere polčasu. Najprv Mazúr bežal sám na brankára, no v rozhodujúcom okamihu sa poškmykol a bolo po príležitosti. Vzápätí sa situácia zopakovala, ale Schmidt z dobrej pozície trafil iba brankára. Vyrovnaný priebeh zápasu ovplyvnilo vylúčenie Blažeka už v 55. min za údajný faul. Domáci vyvinuli tlak na strelenie víťazného gólu, hrali silový futbal a nakopávali lopty do pokutového územia. Tam ich pozorne hrajúca obrana Lokomotívy odvracala, a tak domáci prevahu o jedného muža v poli nedokázali zužitkovať. Hostia si mohli odniesť aj tri body za víťazstvo, ale v 75. min po rýchlom brejku sa ocitol striedajúci Záborský vo vyloženej šanci, nedokázal ju však premeniť. Veľmi sľubne sa ukazoval aj Schmidtov únik v 85. min, stačilo však malé zaváhanie a domáca obrana mu loptu odkopla.

ŠTIAVNIČKA 3 (2)

ORAVSKÁ JASENICA 0 (0)

Góly: Mišutka, Tavel a Gregor. Zostava: Chalúpka - Paško, Zrník, M. Rataj, Čieško, Pastucha, Mišutka, Tavel, Kaličák, Gregor, Ďurčák (Štefaničiak).

Domáci začali bez rešpektu a hneď od začiatku išli cieľavedome za vedúcim gólom. Podarilo sa im to už v 2. min, keď Mišutkova strela z 20 m skončila pri žrdi. Tlak domácich pokračoval a v 24. min Gregorovu prihrávku poslal Tavel excelentnou hlavičkou do siete a bolo 2:0. V II. polčase sa hostia uchýlili k tvrdej, miestami až zákernej hre a zápas bol rozkúskovaný množstvom faulov. Domáci sa ale nedali zastrašiť, mali stálu prevahu a hostia sa iba bránili. Gregor ich napokon potrestal v 72. min pekným tretím gólom. Ďalšie šance v blízkosti bránky hostí už zostali bez gólového efektu. Obávaný súper z Oravy napokon vážnejšie ohrozil domáceho brankára Chalúpku len jediný raz.

Ostatné výsledky: Závažná Poruba - Bešeňová 5:0, Svätý Kríž - Lokca 1:0, Palúdzka - Bobrovec 9:2.