Letrikov gól má cenu šance

III. LIGA - STRED

Tepličania dokázali, čo od nich čakali ich priaznivci – porazili zatiaľ najlepšie mužstvo III. ligy a v tabuľke sa lídrovi priblížili už iba na rozdiel jedného bodu. Aj keď teplické počty pred jarou predpovedali, že týmto víťazstvom by sa mala Aqua dostať do čela, vďaka aspoň za túto šancu – bojovať o čelo. Zabezpečil ju gólom teplický špílmacher Jozef Letrik, ktorý mal opäť raz svoj deň a bola veľká škoda, že zranený nedohral... V teplickej bránke ale stál Vreštiak, ktorý dostal iba podmienečný trest za vylúčenie vo Valaskej, čím sa vlastne preukázalo, že nefauloval a že pokutový kop nemal byť...

Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto - Rakytovce 2:1, Kremnička - Lučenec 2:0, Liptovský Mikuláš - Selce 7:0, Tomášovce - Podbrezová B 2:0, Žilina B - Ružomberok B 1:2, Bytča - Dolný Hričov 4:1, Čadca - Kysucký Lieskovec 1:1.

Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 1:0 (1:0)

Gól dal Letrik. Zostava: Vreštiak - Veterník, Kravárik, Novák, Kempný (Szalacsi), Letrik (Ľ. Pittner), Frátrik, Kubovich, Šavol, Jeťko (Koleno), Privitzer.

V Turčianskych Tepliciach sa hral šláger kola. Domáca Aqua sa na svojom ihrisku strela s vedúcim Žiarom nad Hronom. Dôležité stretnutie sa začalo v svižnom tempe, domáci i hostia sa niekoľko ráz dostali do šestnástky. V 4. min unikol obrane Žiaru Privitzer, skončil na tráve, ale rozhodca situáciu neposúdil ako faul. Ten istý hráč dostal od Kempného dobrú prihrávku, ale ani táto strela z ôsmich metrov neskončila v sieti. V 14. min Letrik centrom hľadal Privitzera, ale brankár hostí jeho úmysel vystihol. O dve minúty neskôr sa odohral rozhodujúci moment stretnutia. Kempný z pravej strany nebezpečne odcentroval loptu do šestnástky, brankárovi Žiaru sa vysokú loptu nepodarilo udržať v rukách, dostala sa k voľnému Letrikovi, ktorý nezaváhal a strelil vedúci, a ako sa neskôr ukázalo aj víťazný gól Aquy.

Po tomto góle zvýšili hosťujúci hráči aktivitu a snažili sa uspieť rýchlou kombinačnou hrou na jeden dotyk. Domáci kontrovali nebezpečnými protiútokmi. V 20. min Frátrik z dobrej pozície prudko vystrelil, ale lopta smerovala nad brvno. O minútu neskôr Letrik obišiel po Frátrikovej nahrávke do šestnástky aj brankára, ale priestor pred bránou bol prehustený brániacimi hráčmi a vystreliť sa mu nepodarilo. O päť minút neskôr kryl Vreštiak nebezpečnú strelu z pravého rohu šestnástky. V 35. min Privitzer prihrával do šestnástky Kubovichovi, ktorého strelu z 10 m vyrazil brankár hostí na roh. Hostia mali síce väčšinu prvého polčasu optickú prevahu, ale domáci im nedovolili dostať sa do vyloženej gólovej šance.

Po prestávke sa domáci hráči zamerali na obranu a rýchle protiútoky. Vpredu zostával vysunutý iba Privitzer, ktorého ale obrancovia Žiaru dobre strážili. Citeľnou stratou pre domácich bola zranenie Letrika v 63 min. Dovtedy bol azda najlepším hráčom na ihrisku, ale po piatich minútach ošetrovania mimo hracej plochy odkrivkal z trávnika a na jeho miesto prišiel po dlhšom čase Ľubomír Pittner. V 73. min mali hostia možnosť vyrovnať, striedajúci Valachovič však Vreštiaka neoklamal. Na druhej strane, domácich mohol 6 min pred koncom definitívne upokojiť gólom Privitzer, ktorému nádherne prihral po úniku po ľavej strane Ľ. Pittner. Privitzer ale nestrieľal hneď, a kým si loptu pripravil na strelu, brankár mu zmenšil strelecký uhol a strelu vyrazil. Domáci odolali aj záverečnému tlaku hostí, ktorých nepustili k nebezpečným streleckým pokusom a získali cenné tri body.

Stretnutie dvoch najlepších treťoligových celkov uspokojilo 800 divákov, ktorí videli v tomto roku najkvalitnejší futbal na trávniku Aquy.

S TRÉNEROM IVANOM ŠIMČEKOM

So ziskom troch bodov ste určite spokojný, Aqua bola vynikajúca aj v obrane, ale ako hodnotíte plnenie úloh v útoku?

Každé mužstvo má iný systém a v ňom má každý inú úlohu. Nechcem vyzdvihnúť našu obranu, ani útok, ale kolektívny výkon mužstva. Hrali sme s veľmi silným súperom a súboj s ním nás stál veľa síl. Zvíťazili sme vďaka tomu, že hráči zo seba vydali všetko.

Ako ste spokojný s kvalitou stretnutia?

Stretnutie splnilo kvalitou moje očakávanie a teší ma, že malo pre nás šťastný koniec. Vyhrali sme, pretože sa nám podarilo dať gól, ale Žiar splnil v tomto stretnutí úlohu favorita a nie je to náhoda, že vedie tretiu ligu. Hra sa nám síce trochu nedarila, ale hráči to vynahradili o to väčšou bojovnosťou a túžbou po víťazstve.

Súhlaste s tým, že to bolo najlepšie stretnutie v Turčianskych Tepliciach v tejto sezóne?

Určite. Toto stretnutie dosiahlo druholigovú kvalitu.

Už ste iba bod od vedúceho Žiaru...

Áno, priblížili sme sa, ale čaká nás ešte ťažkých osem stretnutí. Do konca súťaže je ešte ďaleko, ale ak chceme uspieť, hráčov čaká ešte veľa tvrdej práce.