11. Krpeľany 19 6 5 8 29:33 23

12. Turč. Teplice B 18 6 4 8 34:24 22

13. Malý Čepčín 19 7 1 11 23:43 22

14. Lipovec 19 4 4 11 25:47 16

V 19. kole si domáci so svojimi hosťami pekne podelili body – po tri zápasy vyhrali jedni i druhí, no a v jednom prípade sa zápas skončil bezgólovou remízou. Aj skóre je skoro vyrovnané - 10:9 v prospech domácich. Nebýva to zvykom. Zásluhu na tom majú nečakané výsledky, pretože sotva niekto mohol počítať napríklad s tým, že Krpeľany budú bodovať v Kláštore. Aj keď Kláštor určite nie je v optimálnej forme a navyše nastúpil na tento súboj so záložníkom Čamborom v bránke... Azda najpríťažlivejší súboj sa odohral v Sklabini. Bol to priamy duel o druhé miesto v tabuľke, ktoré chceli domáci Sklabinčania obhájiť. Ale Dubové sa už prebralo z jarnej únavy, ktorá ho sprevádzala v prvých kolách, a opäť predstavuje tú jesennú kvalitu. Víťazstvom sa Dubovčania opäť vrátili na svoju „vyhriatu„ druhú priečku.

Pozornosť priaznicov sa čoraz viac upiera k boju skupiny mužstiev o záchranu v súťaži. Je - a asi aj bude - to boj napínavý a ľúty. Po každom kole sa totiž situácia viac a viac zamotáva. Mošovce sériou dvoch domácich víťazstiev poskočili, teplické béčko a Malý Čepčín zase padli – a tak to je po každom jednom kole. Jedine Lipovec po dvoch domácich prehrách z minulého týždňa stráca dych, ostatní namočení (a je ich vlastne viac ako polovica) blúdia tabuľkou hore-dole. Výsledkom je mimoriadna, ba až nezdravá vyrovnanosť. Iste vám neušlo, že teraz predposledný Malý Čepčín má iba 2-bodovú stratu na siedmu Bystričku a len 5 bodov ho delí od štvrtej priečky, na ktorej sa vyhrieva Kláštor. Kto je vlastne z tejto partie v bezpečí? Dá sa teraz, sedem kôl pred koncom, povedať, kto je kandidátom zostupu?

To sa určite nedá. Ale dá sa povedať s istotou jedno – Turany na čele už nikto nedobehne. Napriek tomu, že Tatran stratil doma prvé body sezóny, keď nedokázal poraziť Kľačany. Prvý raz v tomto ročníku vyšli turianski strelci naprázdno, ale zásluhou prehry Sklabine si udržali pred druhým v poradí náskok 21 bodov. Keby už odteraz iba prehrávali a ostatní iba vyhrávali – nikto ich už nepredbehne. Teoreticky je možné (ale prakticky nemožné), že by ich Dubové mohlo iba dobehnúť. Určite sa to nestane a Turanom neunikne titul majstra Turca, no pokiaľ to nebude 100-percentne isté, nemôžeme o tom písať. Turanom chýba k úplnej istote zisk jediného bodu. Budú ho oslavovať v nedeľu na ihrisku v Dolnej Štubni?

LIPOVEC 1 (1)

SUČANY 2 (0)

Góly. Keller (pok. kop), resp. Bartoš a vlastný. Vo vyrovnanom prvom polčase boli domáci predsa len nebezpečnejší v šestnástke súpera. Z toho rezultoval aj pokutový kop, ktorý využili. Po zmene strán však domáci prestali behať a tempo hry začali diktovať hostia. Vyrovnali z trestného kopu a víťazný gól padol po strele Kubového, ktorú tečoval domáci obranca do vlastnej siete.

SKLABIŇA 1 (0)

DUBOVÉ 2 (1)

Góly: Líška, resp. Kútnik a Kováč. Domáci zaváhali v oboch polčasoch. Úvodný gól inkasovali už v 1. min a druhý po zmene strán v 51. min. V Sklabini sa hralo kvalitné stretnutie, v ktorom hostia predčili domáci kolektív v rýchlosti a dôraze. Napriek optickej prevahe sa domácim v závere zápasu už nepodarilo vyrovnať.

TURANY 0

KĽAČANY 0

Turany už tretí zápas odohrali bez zranených J. Marona a Kmeťa a po tomto zápase pribudol ďalší zranený hráč - Adamov. Zranil sa po faule Penteka, ktorý rozhodca nepotrestal ani len žltou kartou. Turany síce dali v tomto zápase dva góly, ale rozhodca im ich neuznal. Do 45. min si vytvorili obe mužstvá gólové príležitosti, ale hráči ich nevyužili. Po zmene strán si pochvalu zaslúži najmä brankár Scherer, ktorý vychytal všetky strely domácich hráčov. Pred koncom sa však množili fauly na oboch stranách. Hostia však v Turanoch napriek tomu zanechali dobrý dojem.

BYSTRIČKA 4 (0)

MALÝ ČEPČÍN 1 (1)

Góly: Kusý 2, Žiačik a Pujdes, resp. Čano. Začiatok zápasu patril hosťom, ktorý už v 19. min viedli po hlavičke Čana. Ku koncu polčasu sa hra vyrovnala, ale útočníci na oboch stranách nedokázali skórovať. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a v 52. min po samostatnej akcii Kusý vyrovnal. V 63. min si na centrovanú loptu nabehol Žiačik a pridal druhý domáci gól. Vzápätí mohol domáci Tóth zvýšiť vedenie, ale nepremenil pokutový kop. V závere domáci ešte pridali dva góly - najprv v 89. min Kusý nádhernou strelou z 20 m a v 90. min razantnou strelou Pujdes pečatil výsledok.

KLÁŠTOR 0 (0)

KRPEĽANY 3 (0)

Góly: Badáň, Kamenský a Fečko. V priemernom zápase nastúpili domáci bez svojej opory, brankára Bosíka. Do bránky nastúpil Čambor, ktorý inak hráva v poli. To akoby poznačilo priebeh stretnutia. Hostia vyhrali zaslúžene, lebo domáci v stretnutí neodviedli to, čo sa od nich čakalo. Sklamali svojich priaznivcov, ktorých na štadión chodí zápas od zápasu menej. Hostia svoj bojovný výkon korunovali víťazstvom.

ŽABOKREKY 2 (0)

TURČ. TEPLICE B 1 (0)

Góly: Lavrenčík a Dudek, resp, Rešetár. Bolo to stretnutie dvoch vyrovnaných súperov a najmä v prvom polčase bol taký aj ich súboj. Po zmene strán dominovali domáci, ale po vylúčení dvoch hráčov hostí žabokreckí futbalisti povolili v nasadení a upadla aj kvalita zápasu. Víťazstvo domácich ale bolo zaslúžené.

MOŠOVCE 2 (0)

KOŠŤANY 0 (0)

Góly. Húšťa (pok. kop) a Janík. V I. polčase hostia takticky umnou hrou nepustili domácich do vážnejšej šance, naopak sami si vypracovali niekoľko gólových príležitostí. V druhej časti hry domáci zlepšili pohyb a vypracovali si gólové príležitosti. Prvý gól dali v 63. min z pokutového kopu po faule na Janíka a druhý dal už sám Janík strelou spoza šestnástky.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?