11. Dol. Kubín 18 5 5 8 27:37 20

12. Lipt. Hrádok 18 5 4 9 21:34 19

13. Istebné 18 5 3 10 25:29 18

14. Čierne 18 5 2 11 16:43 17

Nedeľa priniesla zaujímavé zápasy, predovšetkým ďalšie turčianske derby, tentoraz sa hralo v Diviakoch. Dynamo bolo v súboji s Valčou miernym favoritom, ale priebeh súboja i jeho výsledok napokon celkom jasne hovorili v prospech Valčanov... Trebostovčania opäť pustili doma perie, ale najmä body zachraňujúcemu sa súperovi. Po Istebnom tu vyhral aj Liptovský Hrádok! Trebostovčania sa však veľmi hnevajú na rozhodcov, ktorí im - podľa ich slov - vyslovene poškodili. To isté sme počuli v nedeľu večer aj od predstaviteľov martinského klubu. Vedúci celok totiž úplne stratil glanc a aj s posilami z Belej (Veselovský a Rendek) ne­uspel na Kysuciach. Inkasoval tri góly a táto porážka ho môže mrzieť, pretože mužstvo ašpirujúce na postup by malo takéhoto súpera položiť na lopatky. Ešte šťastie, že v nedeľu prehrala aj Lisková, inak by sa už martinský náskok na čele tabuľky úplne rozplynul. V Martine sa však otrasom nevyhli, ako píšeme na inom mieste – klub má už nové vedenie.

Ostatné výsledky: Istebné – Bánová 2:0, Námestovo – Lisková 2:1, Tvrdošín – Dolný Kubín 2:2, Stráňavy – Čierne 1:0.

Diviaky - Valča 1:2 (1:0)

Góly: R. Štrba, resp. Jeťko. Zostavy - Diviaky: Matiašovský - Vríčan, M. Štrba (Kviatkovský), Frolo, Šefraník, Poništ, R. Štrba, Gaurík, Horváth, Zelenec, Cvik - Valča: Pekárik - Líška, Bobček, A. Romančík, Svitač, Barčin (Martin Lučanský), Pravňan, Kováč (Milan Lučanský), J. Jeťko (I. Thomka), Masaryk (Kalnický).

V turčianskom derby sa stretli 26-bodové celky. Domáci nastúpili bez Ďanovského (pre štyri ŽK) a bez zranených Dériho a Horníka. Od začiatku prevládala očividná snaha oboch mužstiev čo najskôr skórovať, hral sa útočný futbal. Do vedenia išiel domáci celok, keď po peknej akcii Cvika R. Štrba dorazil loptu do siete Valče. V druhom polčase sa ale domáci nechali zatlačiť hráčmi hostí na vlastnú polovicu a súper svoj tlak aj využil. V 58. min, po nedorozumení v domácej obrane, vyrovnal Kalnický. A to ešte nebolo všetko. O deväť minút neskôr sa už mali hostia možnosť radovať z vedúceho gólu, ktorý opäť po chybe v domácich obranných radoch dal Jeťko. Pritom hostia ešte nevyužili ďalšie gólové príležitosti. V turčianskom derby nakoniec vyhral lepší, a tým bolo v nedeľu mužstvo Valče.

Hlasy po zápase - Jozef Gaurík, hrajúci tréner Diviak: - Mali sme v nohách ťažký zápas zo štvrtka v Istebnom. Navyše nám chýbali viacerí hráči základnej zostavy, a to sa na našej hre prejavilo. Dali sme síce rýchly gól, ale to bolo z našej strany všetko, naopak súper nás po všetkých stránkach prevýšil. Gratulujem mu k víťazstvu. Jozef Šino, tréner Valče: - Súpera sme predčili vo všetkých herných činnostiach. Mali sme lepší pohyb a lepšie sme kombinovali ako domáci. Najmä v prvom polčase sme nepremenili viac šancí, ale po zmene strán sme sa predsa len zaslúžene presadili. Paradoxne, v závere mohli domáci aj šťastne vyrovnať.

Trebostovo - Lipt. Hrádok 0:1 (0:1)

Zostava: Krupa - Ľ. Thomka, Bodjan, Bízik, Žilla, M. Lukášik, A. Lukášik (Smutný), Ľ. Lukášik, J. Fľak, Ruttkay, R. Lukášik.

Už v 4. min sa hostia ujali vedenia po tom, ako brankár Krupa podbehol centrovanú loptu. Akcia zaváňajúca ofsajdom sa pre hostí skončila šťastne a jediný gól Liptákov bol napokon nečakane aj posledným v tomto stretnutí. O desať minút neskor asistent rozhodcu opäť „pustil„ hráča hostí do šance, hoci znovu situácia zaváňala postavením mimo hry, ale túto výhodu už hostia nevyužili. V 15. min sa dostal do pokutového územia A. Lukášik, bol tvrdo atakovaný, ale rozhodca faul neodpískal. Po zmene strán sa síce hralo viac na bránku hostí, ale domáci sa neodkázali presadiť proti tesnej obrane súpera, a keď sa im to aj podarilo, hostia mohli v pokutovom území beztrestne aj faulami odzbrojiť domácich strelcov. Najmä fauly na Smutného a Žillu volali po pokutovom kope, lenže rozhodca bol opäť inej mienky. No, a keď sa domácim neujali ani strely Žillu a Ľ. Lukášika, zrodilo sa prekvapenie - predposledný Liptovský Hrádok si z Turca odviezol plný bodový zisk.

Krásno nad Kysucou - Martin 3:1 (1:0)

Gól dal F. Hollý. Zostava: Veselovský - Bulvas (Markovič), Siva, Volna, Kapusta (Dančo), F. Hollý, Kucian, Fučela, M. Hollý, Marguš, Rendek (Lettrich).

Hostia mali po zápase ťažké srdce na rozhodcu, pretože im, vraj, nedovolil hrať futbal. Tomu sa prizeralo asi 500 divákov, mnohí prišli na zápas z Turca. Martinčania mali v poli územnú prevahu, ale dostávali sa iba pred šestnástku, tam sa ich púť často končila hvizdom rozhodcu. Domáci sa ujali vedenia v 45. min stretnutia z priameho kopu z hranice šestnástky. Hostia v II. polčase chceli zvrátiť vývoj stretnutia, lenže nezachytili úvod a inkasovali druhý gól z kopačky domáceho hráča. To bol signál na veľkú ofenzívu. Hostia otvorili obranu a opäť pykali - domáci ich knokautovali tretím gólom. V 70. min po centrovanej lopte F. Hollý dorážkou znížil, ale v záverečnom nápore sa od hostí absolútne odklonilo šťastie - najprv Kucian trafil žrď a odrazenú loptu poslal do brvna Marek Hollý. No, a navyše, po faule na Mareka Hollého sa mal kopať pokutový kop. Tréner Peter Kurek nám povedal: - To, čo predviedli rozhodcovia v Krásne, to nemá s futbalom nič spoločné. Zdá sa mi, že asi niekto má záujem na tom, aby sme nepostúpili.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?