Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Víťazná séria má dieru

III. LIGA - STRED

Futbalisti Turčianskych Teplíc už minulý týždeň naštartovali na veľmi náročný „anglický„ futbalový program (dve stretnutia za týždeň). Stredu v Kremničke nemali dôvod na radosť, pretože dosť zbytočne a navyše po kvalitnom hernom prejave utrpeli prvú jarnú prehru. Všetko sa ale raz musí skončiť... V sobotu potom doma rozstrieľali Rakytovce, čo ich udržalo v hre o postup. Zdá sa, že dvojica na čele sa svojim súperom vzďaľuje a „vrbí“ sa to tak, že boj o postupové 1. miesto bude záležitosťou Žiaru a Turčianskych Teplíc. Netreba zabúdať, že Aqua hostí lídra na svojej tráve...

Ostatné výsledky: Kremnička - Dolný Hričov 4:0, Žilina B - Selce 3:2, Liptovský Mikuláš - Žiar nad Hronom 1:1, Čadca - Podbrezová B 0:0, Lučenec - Ružomberok B 2:0, Kysucké Nové Mesto - Tomášovce 1:1, Bytča - Kysucký Lieskovec 1:0 (0:0),

STREDA

Kremnička - Turčianske Teplice 2:1 (0:0)

Dohrávka 13. kola. Gól dal Jeťko. Zostava: Vreštiak - Veterník, Kravárik, Kubovich, Kempný (Novák), Letrik, Frátrik, Ľ. Pittner, Šavol, Privitzer, Jeťko.

Už pred dohrávaným stretnutím (hralo sa v stredu 23. apríla) mali Tepličania smolu. Obranca Braňo Pittner si na Veľkú noc išiel polyžovať a v piatok sa podrobil operácii zraneného kolena..! Napriek tomu Aqua začala stretnutie s chuťou, dobre kombinovali Letrik s Jeťkom a Šavolom a úvodné minúty i šance patrili hosťom. Lenže Jeťko nemieril presne. Tepličania zvyšovali tlak na súpera a už-už kričali gól v 17. min, keď Letrik preloboval vybiehajúceho Juračku, no lopta iba o vlások minula prázdnu bránku. Škoda, chýbali centimetre a zápas by sa bol asi inak odvíjal. No Tepličania mali do prestávky ešte väčšiu príležitosť ujať sa vedenia. V 39. min po zlej rozohrávke domáceho obrancu Karáska vystrelil Letrik do brvna, lopta sa odrazila k Jeťkovi, ale jeho strelu skúsený Juračka skvele vyrazil. Opäť smola, lebo Aqua bola v I. polčase jasne lepším celkom a nemala z toho žiadny efekt.

Aj po prestávke začali hostia z Turca dobre, no podstatne sa zlepšil aj výkon domácich, ktorí akoby stratili rešpekt, začali viac behať i bojovať. Prišla 58. min, domáci zaútočili, striedajúci Novák fauloval a po priamom kope nikým nekrytý útočník domácich prakticky do prázdnej bránky poslal Kremničku do vedenia. Kalich horkosti však Tepličania vypili v 75. min, keď po faule na Ľ. Pittnera v pokutovom území domácich zostala píšťalka rozhodkyne Likavcovej ticho. Nastala „mela„, po ktorej rozhodkyňa vytiahla červenú kartu - pre Ľ. Pittnera (vraj za odplácanie). Tepličanov to však nepoložilo na kolená, naopak v 78. min prudkú strelu Nováka Juračka neudržal a Jeťko poslal loptu pod brvno - 1:1. Aque však nebolo súdené tešiť sa - domáci „v presilovke„ vrhli všetky sily do útoku a po sérii rohov prišla v 85. min rovnaká chyba teplickej obrany ako pri prvom góle, nekrytý domáci hráč dorazil loptu do siete a bola z toho prvá jarná prehra Aquy.

SOBOTA

Turčianske Teplice - Rakytovce 5:0 (3:0)

Góly: Kubovich, Šavol, Letrik, Kravárik a Privitzer. Zostava: Vreštiak (Jaroš) - Veterník, Kravárik, Novák, Kempný (Szalacsi), Letrik, Frátrik, Kubovich, Šavol, Jeťko (Koleno), Privitzer.

V Tepliciach si na trénerskú lavičku opäť sadol bývalý tréner Aquy František Karko, tentoraz ale „v drese„ súpera - Rakytoviec. Jeho mužstvo nehralo kompletné, a tak boli domácim vyrovnaným súperom iba prvú štvrťhodinu. Snažili sa o rýchle protiútoky, po jednom z nich fauloval Kravárik tesne pred šestnástkou Aquy a nebezpečný priamy kop Turčana pozorný Vreštiak chytil. Potom sa hra začala presúvať na polovicu Rakytoviec. V 10. min Novák prekvapil brankára Auxta strelou z 35 m, ale na dvakrát ju zneškodnil. Domáci sa začali presadzovať presnou kombinačnou hrou, prvú gólovú príležitosť Privitzer nepremenil, ale po rohovom kope Letrika v 17. min hlavou umiestnil presne pod brvno Kubovich a bolo 1:0. Domáci pokračovali v tlaku, ktorý korunovali v 27. min veľmi pekným gólom - po rýchlej kombinačnej akcii Privitzer presne prihral Šavolovi, ktorý nezaváhal a strelou k žrdi obstrelil Auxta. V 37. min padol najkrajší gól stretnutia. Jeťko sa kľučkou zbavil brániaceho hráča a našiel prihrávkou úplne voľného Letrika, ktorý lišiacky obišiel Auxta a skóroval do prázdnej brány. Do prestávky mohol zvýšiť Privitzer, ale z 9 metrov bránu prestrelil.

V II. polčase mohli hrať Tepličania už v pohode. Hostia im nekládli veľký odpor a na Vreštiaka, ani striedajúceho Jaroša vlastne ani raz nebezpečne nevystrelili. Domáci mali šancí dosť - v 56. min išiel sám na brankára hostí Privitzer, ale kľučka na Auxta mu nevyšla V 61. min prihrával do šestnástky hostí dvom voľným hráčom Letrik, Privizer loptu minul, ale jeho chybu napravil Kravárik, ktorý prudko zvýšil na 4:0. Privitzerovi sa napokon predsa len podarilo prelomiť streleckú smolu a v 79. korunoval piatym gólom jednoznačné víťazstvo domácich strelou k ľavej žrdi po centri Šavola. Domácich hráčov a 500 divákov potešilo vysoké víťazstvo o to viac, že sa k vedúcemu celku Žiaru nad Hronom, priblížili na rozdiel dvoch bodov, pretože lídrovi III. ligy sa podarilo na ihrisku posledného Liptovského Mikuláša iba remizovať.

NA SLOVÍČKO TRÉNERI

Ako hodnotíte stretnutie a výkon domáceho mužstva?

Ivan Šimček, tréner Aquy Turčianske Teplice: - Moji zverenci výkonom nadviazali na I. polčas stretnutia s Kremničkou. Chlapcom som pred stretnutím prizvukoval, že ak sa im to podarí, budú padať góly a diváci budú spokojní. Musíme sa učiť zo svojich chýb a to, čo je dobré podržať, lebo vo futbale nejde iba o jediné stretnutie, ale o celú súťaž. Nejde nám iba o postup, ale v prvom rade o to, aby sme divákov zabavili. Zo stretnutia som mal obavy, lebo v Rakytovciach sme na jeseň odohrali neslané, nemastné stretnutie, aj keď sme vyhrali 1:0. No a prípravné stretnutie v zime, ktoré sa skončilo 2:2, nasvedčovalo, že pôjde o vyrovnaného súpera.

František Karko, tréner Rakytoviec: - Nastúpili sme bez piatich kľúčových hráčov. My nemáme taký káder, ktorý by bol schopný konkurovať Tepliciam. Tie majú jasný herný systém a koncepciu. Ich víťazstvo bolo zaslúžené a jednoznačné. My sme obrovskými chybami v defenzíve Tepličanom len dopomohli k ich víťazstvu.

8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  9. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.