Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Zvolenský koncert strelcov Izoglobalu

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Sobota: Izoglobal Martin – Košice 6:5 (0:3,2:1,4:1) – góly: Čillík a Pobeha po 2, Plevák a Hrivnák. Zostava: Bohdaň (Jurošek) – Čillík, Grochál, Plandor, Hrivnák, Ďuris, Končiar, Nauš, Sekej, P. Kaňovský, Slatinec, Pobeha, Plevák, B. Kaňovský.

Nedeľa: Algatour Zvolen – Izoglobal Martin 1:17 (0:6,1:5,0:6) – góly: Plandor a Plevák po 3, Ďuris, Čillík a Pobeha po 2, Končiar, Sekej, Nauš, Hrivnák a B. Kaňovský. Zostava: Jurošek (Bohdaň) – Čillík, Grochál, Plandor, Hrivnák, Ďuris, Končiar, Nauš, Sekej, P. Kaňovský, Slatinec, Pobeha, Plevák, B. Kaňovský, Žulko.

Martinčania vedeli, že silnou zbraňou Košičanov je využitie presiloviek, lenže akoby počas stretnutia na to zabudli. Už pri prvej presilovke potrestali vylúčenie domáceho Sekeja prvým gólom. Aj druhý gól hostí padol pri ich početnej výhode. Hostia, ktorí veľmi túžia hrať play off, chceli v Martine k tomu urobiť rázny krok. Po treťom góle v domácej sieti sa zdalo, že sú na najlepšej ceste. Cez prestávku však tréner Ďuris urobil korektúry v zostave. Na lavičke zostal aj brankár Bohdaň, hoci za inkasované góly nemohol. Čo je podstatné, hra domácich začala mať inú fazónu. Domáci znížili na rozdiel gólu a hoci hostia im opäť odskočili, obrat vo vývoji zápasu nabral reálne dimenzie. V záverečnej tretine už domáci jednoznačne dominovali.

Vo Zvolene Martinčania definitívne potvrdili pozíciu lídra tabuľky. Domáci, ktorí sa na nich chceli vytiahnuť, zaspali úvod a v pohode hrajúci hostia to využili. Za sedem minút dali štyri góly a opraty zápasu držali pevne vo svojich rukách. To, čo im nevychádzalo doma s Košicami, sa im vo Zvolene darilo a domáci mali smolu, že narazili na dobre disponovaného súpera, ktorému vychádzala aj koncovka. Hostia podali kompaktný výkon a ich víťazstvo bolo zaslúžené. Až na záver zápasu, v ktorom domáci ťažšie strávili krutú prehru, sa na ihrisku odvíjalo slušné stretnutie.

V poslednom kole Izoglobal hostí v sobotu o 13. h na svojom ihrisku Expresprint Žilina.

Sobota: Kométa Vrútky – Doprastav Bratislava 4:4 (2:1,1:1,1:2) – góly: Chlebec a Jančo po 2. Zostava: Fáber – Švehla, Jančo, Lukáč, Hojný, Greňo, Chlebec, Lihan, Virág, Kerdík, Ruttkay, Herceg.

Nedeľa: Košice – Kométa Vrútky 10:2 (5:1,2:0,3:1) – góly: Labaš a Kerdík. Zostava. Ratveiský – Švehla, Jančo, Lukáč, Hojný, Greňo, Chlebec, Lihan, Virág, Kerdík, Ruttkay, Herceg, Labaš.

Kométa odohrala s Doprastavom nešťastný zápas. Pred ním by bola síce brala bod, ale po zápase boli hráči smutní, lebo „mali majstra na lopate„. Domáci začali veľmi dobre a od 3. min viedli gólom Chlebca a o sedem minút neskôr Jančo pridal strelou od modrej čiary druhý gól. Pri početnej prevahe dali hostia kontaktný gól a rovnako odpovedali aj po treťom domácom góle z hokejky Chlebca. Potom Jančo strelou od červenej čiary dal štvrtý domáci gól, ale ani nie tri minúty pred koncom, pri domácom oslabení a neskorej reakcii brankára Fábera, hostia opäť vyrovnávajúcim gólom pečatili výsledok. Kométa tak prišla o cenný víťazný skalp skúseného celku.

V Košiciach, v priamom súboji o možnosť postúpiť do play off, sa hral kvalitný hokejbal. Hostia nezachytili nástup domáceho kolektívu, ten im už v prvej tretine odskočil na rozdiel štyroch gólov. Labaš síce v prvej tretine znížil náskok domácich, ale tí dokázali zužitkovať presilovky. Na hostí mimoriadne prísni rozhodcovia im vylúčili až 15 hráčov, a tak nemali veľa možností na obrat v zápase. V záverečnej tretine síce Kerdík znížil na 7:2, ale domáci pridali ďalšie tri góly, a tak definitívne zhasli nádeje Kométy na play off. V poslednom kole Kométa hostí Zvolen.