Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Slovan zrelý na uterák

HOKEJOVÁ EXTRALIGA JUNIOROV – PLAY OFF

Pondelok – štvrťfinále: Martin – Liptovský Mikuláš 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) – góly: Važan 2, Troliga, Učník a Imriš. Zostava: Dzubina – Retveiský, Fáber, Zachar, Themár, Dvořák, Puček – Janovský, Špirko, Važan, Pokrivčák, Troliga, Imriš, Učník, Nátny, Smrek.

Sobota – semifinále: Slovan Bratislava – Martin 3:9 (1:3,0:6,2:0) – góly: Špirko 4, Važan 3, Troliga a Pokrivčák. Zostava: Dzubina - Ratveiský, Dvořák, Zachar, Themár, Penxa, Puček – Janovský, Špirko, Važan, Pokrivčák, Troliga, Imriš, Učník, Nátny, Smrek, Vašek, Zetík.

Postúpili cez silného

Víťazstvom v Liptovskom Mikuláši po predĺžení si martinskí juniori postavili dobré základy pre postup do semifinále. Pred asi tisíckou divákov sa na Podháji odvíjal zaujímavý, kvalitný súboj dvoch vyspelých kolektívov. Nečudo, veď v drese oboch súperov nastúpilo viacero hráčov, ktorí majú už skúsenosti s účinkovania medzi mužskou extraligovou elitou. Zverenci trénerov Jozefa Čepana a Jána Majerova potvrdili, že to s obhajobou titulu myslia vážne. Až na prvú – vyrovnanú tretinu Martinčania jednoznačne dominovali a hoci súper kládol veľký odpor, bolo jasné, že martinská korčuliarska a kombinačná vyspelosť ho musí zlomiť. Hostia sa ujali vedenia v presilovke a domácim dlhšie trvalo, kým nahlodali jeho dôslednú obranu, ktorú zaisťoval výborný brankár Grman. Našťastie, aj domáci mali v bránke skvelého Dzubinu, ktorý ich v dôležitých momentoch podržal. V druhej tretine sa však začali výrazne presadzovať domáci a bolo jasné, že preťažená obrana hostí musí urobiť chybu. V 33. min pri jednej z presiloviek Pokrivčák z postu obrancu ideálne našiel Troligu (obetavo nastúpil aj s teplotou), a ten nekompromisnou strelou vyrovnal. Po troch minútach po krásnej akcii tria Janovský, Špirko, Važan dal martinský kapitán vedúci gól. Ten istý hráč potom tretím gólom po prihrávke rýchleho Špirka definitívne zlomil súpera, ktorý medzitým ešte stihol vyrovnať. Záver zápasu bol jednoznačne v réžii domácich a Učník dal krásnou strelou štvrtý martinský gól. Pover play hostí bola už iba symbolická a Imriš piatym gólom do prázdnej bránky pečatil martinský postup do semifinále.

Jozef Čepan, tréner: - Chlapcov treba pochváliť. Podali kolektívny výkon, trpezlivo čakali na šancu, stupňovali výkon a naše víťazstvo nad kvalitným súperom bolo zaslúžené.

Strelecké hody extraligistov

Martinčania cestovali do Bratislavy s malým rešpektom pred súperom. Nečudo, veď Slovan sa stal víťazom základnej časti hokejovej extraligy, a tým sa zaradil medzi najväčších favoritov play off. Lenže tréneri obhájacu majstrovského titulu majú k dispozícii azda ešte silnejšie mužstvo ako vlani, takže aj teraz majú len tie nevyššie ciele. Hráči začali vysoké ambicie napĺňať už v 8. sekunde stretnutia, keď po skvelej akcii prvého útoku dal Špirko prvý gól hostí a odštartoval tak martinský strelecký koncert. Vynikajúci úvod poznamenal ďalší vývoj zápasu, v ktorom sa domáci často iba prizerali skvelým kombináciám hostí. Domáci mali šťastie, že v tomto zápase nefungoval videorozhodca, lebo k trom gólom v prvej tretine by boli určite pribudli ďalšie dva. Prudké strely obrancov Pučeka a Themára rozvlnili sieťku domácej bránky, ale puky sa vrátili do hry a píšťalka rozhodcu zostala nemá. V druhej tretine pokračovalo skvelé martinské predstavenie pred slušnou návštevou divákov a slovenskou hokejovou generalitou. Zápas sa premenil na martinskú exhibíciu. Vynikajúco hrali najmä hráči áčka, ktorí sa presadili aj strelecky, skvele hrali najmä strelci Špirko s Važanom, ktorých v útoku výborne dopĺňal rýchly Janovský. Za nimi sa darilo obrannej dvojici Ratveiský, Dvořák, ale ani ďalší hráči, ktorí nastúpili, nezaostávali. Martinčania potvrdili, že majú aj v tejto sezóne výborný kolektív, ktorý môže mať najvyššie ambície. Slovan „vstal z mŕtvych„ len v záverečnej tretine, ktorú hostia trochu vypustili, pričom tréneri nechali odpočívať Troligu, ktorý bol minulý týždeň chorý a zraneného Učníka. Domáci, napokon, predsa prikrášlili výsledok, ale dali šancu aj vyniknúť brankárovi Dzubinovi.

Jozef Čepan: - Chlapci výkonom potešili. Prezentovali sa výborným výkonom. Dôležité bude, aby sme zvládli druhý zápas na domácom ľade. Verím chlapcom, že si šancu hrať finále nenechajú ujsť.

Včera hrali Martinčania so Slovanom odvetu na domácom ľade (žiaľ, už po našej uzávierke). Ich očakávané víťazstvo by znamenalo postup do finále. Keďže v druhom semifinále vyhral Poprad v Košiciach 3:1, má rovnako veľkú šancu postúpiť. Ak by všetko dopadlo podľa tejto teórie, potom by finále juniorskej hokejovej extraligy bolo reprízou vlaňajšieho - Poprad – Martin. Keď čítate tieto riadky, už viete, ako blízko, alebo ďaleko sme boli od reality pri rozvíjaní tejto teórie. Každopádne, ak Martin postúpi do finále, doma bude hrať zápas v pondelok o 17. h.

(jk)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.