Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Oskalpovali majstrov

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Doprastav Bratislava - Izoglobal Martin 2:3 (0:0,0:2,2:1) - góly: Plevák 2, Čillík, Zostava: Jurošek – Grochál, Čillík, Hrivnák, Plandor, Ďuris, Končiar, Nauš, Sekej, P. Kaňovský, Slatinec, Pobeha, Plevák

Po minulotýždňovom ťažkom domácom zápase s majstrom republiky, cestovali hráči Izoglobalu do Bratislavy k ďalšiemu niekoľkonásobnému držiteľovi majstrovského titulu - LG Doprastav. Martinčania ešte nikdy tohto súpera na jeho pôde nedokázali poraziť, navyše domáci v tejto ligovej sezóne doma ešte neprehrali.

Úvodných 7 minút zápasu mali prevahu Martinčania a vypracovali si tri dobré strelecké príležitosti. Domáci sa nevedeli presadiť cez dobre organizovanú hosťujúcu obranu a Jurošek nemal veľa roboty. Počas prvej tretiny hrali Martinčania dve presilovky, no nedokázali sa presadiť, rovnako domáci, ktorí mali tri presilovky, ale z nich vôbec neohrozili Jurošekovu bránku.

Úvodný gól zabezpečila prvá martinská formácia, keď Plandor vyhral v útočnom pásme vhadzovanie a Čillík nádhernou strelou do pravého horného rohu domácej bránky otvoril účet stretnutia. Hostia hrali aj naďalej aktívne a neustále sa pokúšali o pekné kombinačné akcie, čoho výsledkom bol v 25. min gól Pleváka, ktorý zužitkoval krásnu Pobehovu prihrávku.

Záverečná tretina priniesla rušný hokejbal na oboch stranách. Najprv ale v 33. min opäť Plevák svojim druhým gólom prestrelil v presilovej hre domáceho golmana a zvýšil vedenie Izoglobalu na 0:3, ale potom sa domáci nechceli zmieriť s výsledkom a prevzali iniciatívu na svoju stranu. Jurošek mal viac roboty, niekoľkokrát výborne zasiahol a podržal svoj tím. Zlom priniesla až záverečná štvorminútovka zápasu, keď sa po jednom zo súbojov porušila konštrukcia mantinelov a za päť minút, čo sa nehralo, Martinčania vyšli z tempa a domáci znížili na prijateľný výsledok. Počas nasledujúceho víkendu Martinčanov čaká nabitý program, keď najprv v sobotu privítajú o 13. h Košice a v nedeľu cestujú na horúcu pôdu do Zvolena.

Exposervis Ružinov – Kométa Vrútky 3:3 (1:0,2:2,0:1) – góly: Lukáč 2 a Virág. Zostava: Fáber – Švehla, Ruttkay, Herceg, Skaličan, Kerdík, Hojný, Virág, Lihan, Greňo, Lukáč, Chlebec.

Vrútočania necestovali do Bratislavy s malou dušičkou. Napriek tomu, že mali za súpera niekoľkonásobného majstra Slovenska a momentálne druhý celok v tabuľke hokejbalovej extraligy trúfali si s ním odohrať vyrovnanú partiu. To sa napokon stalo a veľa nechýbalo, aby si z Ružinova priviezli plný bodový zisk. V bránke hostí dostal príležitosť mladý Fáber a chytil sa jej znamenite. Stretnutie sa lepšie začalo pre domácich, ktorí sa v 4. min ujali vedenia, keď skórovali skôr z náhodnej, ako vypracovanej šance. Asi bolo aj dobre, že sa ujali vedenia, lebo to ich ukolísalo, uspokojilo a hostia, ktorí využívali svoju rýchlosť, prevzali iniciatívu na svoje hokejky. Napriek tomu ale strelecké šťastie sedelo na domácich hokejkách a v 18. min, napriek tlaku hráčov Kométy, zvýšili svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. O dve minúty však po peknej akcii Lihana s Virágom dal Virág prvý gól hostí. V záverečnej tretine, opäť hostia tlačili, ale skúsení domáci zvýšili svoje vedenie opäť na rozdiel dvoch gólov. Hostia sa však nedali zlomiť a najmä vďaka strelecky disponovanému Lukáčovi najprv znížili a v 37. min aj vyrovnali. Záver zápasu bol dramatický, poznačený snahou domácich dať víťazný gól, ale takticky veľmi dobre hrajúci hostia sa už nenechali zaskočiť. K výbornému brankárovi Michalovi Fáberovi sa svojim výkonom a prístupom pridali všetci hráči.

V sobotu hrá Kométa doma o 11. h

s Doprastavom a v nedeľu cestuje do Košíc.

Výsledky 19. kola: HBC Košice – Exp. Žilina 0:5, Piešťany 6 : 5, Tigri Ružinov 6:5, Profis 32 Bratislava - Dúbravka Bratislava 9:3. Dohrávka 12. kola: Doprastav Bratislava - Profis 32 Bratislava 7:4.(kč)

1. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.